Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 3


Recommended Posts

Една комбинация и от мен. 4 пентакли, Кралица пентакли, 6 меч

Въпросът е участва ли жена в интрига спрямо друга? Вижда ли се по картите отговор на този въпрос?

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Една комбинация и от мен. 4 пентакли, Кралица пентакли, 6 меч

Въпросът е участва или жена в интрига спрямо друга? Вижда ли се по картите отговор на този въпрос?

Според мен, картите отразяват реакцията на жената спрямо ситуацията. По 4 пентакли с Кралица пентакли съдя, че това е самоуверена жена, наясно е със своите качества и възможности. По 6 меча - обръща гръб на случващото се и продължава напред, над нещата е.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Една комбинация и от мен. 4 пентакли, Кралица пентакли, 6 меч

Въпросът е участва или жена в интрига спрямо друга? Вижда ли се по картите отговор на този въпрос?

Според мен, картите отразяват реакцията на жената спрямо ситуацията. По 4 пентакли с Кралица пентакли съдя, че това е самоуверена жена, наясно е със своите качества и възможности. По 6 меча - обръща гръб на случващото се и продължава напред, над нещата е.

 

 

Коя жена виждаш в картите, питащата или другата?

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Една комбинация и от мен. 4 пентакли, Кралица пентакли, 6 меч

Въпросът е участва или жена в интрига спрямо друга? Вижда ли се по картите отговор на този въпрос?

Според мен, картите отразяват реакцията на жената спрямо ситуацията. По 4 пентакли с Кралица пентакли съдя, че това е самоуверена жена, наясно е със своите качества и възможности. По 6 меча - обръща гръб на случващото се и продължава напред, над нещата е.

 

 

Коя жена виждаш в картите, питащата или другата?

 

Питащата.  Другата мисля, изобщо не е отразена.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

Една комбинация и от мен. 4 пентакли, Кралица пентакли, 6 меч

Въпросът е участва или жена в интрига спрямо друга? Вижда ли се по картите отговор на този въпрос?

Според мен, картите отразяват реакцията на жената спрямо ситуацията. По 4 пентакли с Кралица пентакли съдя, че това е самоуверена жена, наясно е със своите качества и възможности. По 6 меча - обръща гръб на случващото се и продължава напред, над нещата е.

 

 

Коя жена виждаш в картите, питащата или другата?

 

Питащата.  Другата мисля, изобщо не е отразена.

 

Ккаво да й отговоря на жената? Тя ме пита дали другата интриганства срещу нея. Аз трябва да й кажа, че ме пита, но всъщност е над нещата ли?

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

 

Една комбинация и от мен. 4 пентакли, Кралица пентакли, 6 меч

Въпросът е участва или жена в интрига спрямо друга? Вижда ли се по картите отговор на този въпрос?

Според мен, картите отразяват реакцията на жената спрямо ситуацията. По 4 пентакли с Кралица пентакли съдя, че това е самоуверена жена, наясно е със своите качества и възможности. По 6 меча - обръща гръб на случващото се и продължава напред, над нещата е.

 

 

Коя жена виждаш в картите, питащата или другата?

 

Питащата.  Другата мисля, изобщо не е отразена.

 

Ккаво да й отговоря на жената? Тя ме пита дали другата интриганства срещу нея. Аз трябва да й кажа, че ме пита, но всъщност е над нещата ли?

 

Ти как тълкуваш комбинацията? Аз интриги не виждам тук.

Линк към коментар
Share on other sites

ще се включа по комбинацията на Маги

 

 

според мен ''да има и злост,интрига,завист и т.н.''

''4 пентакли, Кралица пентакли, 6 меч'' - освен това ,го е правила с цел,сънзтелно,и публично.

друг е въпроса че  е стигнала до момента,в който как да кажа излиза че  наместо да изкара очите на твоята приятелка,е изписала вежите ...

сменя тактиката,следва продължение...

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

4 пентакли, Кралица пентакли, 6 меч

 

За мен Кралица пентакли е в случая носител на съмнения, възможно е да са възникнали обвинения в пространството около тези 2 жени. 

По 4 пентакли, мисля че се отнася до някакъв вид имущество или нещо материално (като не е изключено и да е документация), изобщо...тривиални неща. Така че 4 пентакли е причината. Кралица пентакли е начинът на отреагиране - на контра, но и с неизяснени позиции! 6 меч - историята продължава (неразрешена е към момента) and so on :D  Тези карти са перифразирали определен момент, трансформацията на статуквото. 

Абе няма нещо сериозно, като цяло е с изразени нападки само, или може би...

А и тези жени по принцип не са си близки.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Една комбинация и от мен. 4 пентакли, Кралица пентакли, 6 меч

Въпросът е участва ли жена в интрига спрямо друга? Вижда ли се по картите отговор на този въпрос?

 

Според мен тук става въпрос не толкова за интрига, колкото за човек, който не иска да отстъпи, може би не желае да приеме и направи някакви промени (било то в мисленето, убедеността или поведението си). Първите две карти се отнасят единствено за този човек и най-вероятно това е именно питащият. 6 меча показва, че ще последва пасивен период в техните взаимоотношения, който може да послужи и за евентуално разрешаване или потушаване на бъдещи, вече задълбочени, проблеми. На този етап съгласуване между тези две личности няма, както обаче и интриги. Имах съмнения за наличие на интрига, в случай че жените се познават от дълго време и са били в близки отношения. Тогава обратът и отчуждението от 6 меча може да е резултат от завъртяла се сплетня. И все пак карти, които ясно показват такава няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Една комбинация и от мен. 4 пентакли, Кралица пентакли, 6 меч

Въпросът е участва ли жена в интрига спрямо друга? Вижда ли се по картите отговор на този въпрос?

 

Няма интрига по тези карти. Това, което се вижда в тях е точно другата жена, за която се пита, по Калица Пентакли. Тя е жена силна и с влияние върху питащата, действа със самочувствие и не се съобразява с мнението й. Държи на навиците си и не се влияе от чуждото мнение и желания, 4 пентакли. Дори в известна степен пресира питащата. Тази жена не би искала, а и не би могла да избяга от себе си, по 6 меч. Не го смята и за нужно, колкото и поведението й да смущава околните.
Картите показват един не безпроблемен модел на отношения между двете жени, но в никакъв случай не може да се говори за реална интрига.
6 меч дава възможност и за развитие на отношенията в един по-следващ момент, макар да стои леко встрани от цялата картина.
 
Става въпрос за майка и дъщеря. Въпросът задава дъщерята.
Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Кулата със Слънцето - всъщност тази комбинация се оказа съвсем буквална. Рухват пясъчните кули, които сам си изградил и проглеждаш за истината по Слънцето отвъд тях. Няма нищо драматично, по-скоро е отрезвяващо.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето няколко възможности за анализ, под формата на 3 комбинации, свързани с намеренията на физическо лице спрямо обявен в публичното пространство дневен ред. Всички са от днес.

 

№1:  6 меча, Слънцето, 3 жезли 

с изпаднал Паж меча обърнат при процеса на бъркане, отговарят на въпроса "Какви са намеренията на ... към поемането на определен отговорен пост".

 

№2: 8 пентакли, 9 меча, Императора

с изпаднали 9 меча и 8 пентакли при разбъркване, отговарят на "Какво е намерението към общността".

 

№3: 4 меча, Звездата, 2 жезли - "Отговарят ли истинските намерения на публично обявените" :)

 

 

 

Определено има полета за анализ. При първата с 6 меча и Слънцето според мен се вижда показността на поетата инициатива, но е без база, на която да се стъпи (3 жезли). Показва и активност на действията. Изливат се много думи, но малко са тези, които могат да преминат в практическо приложение. Да не говорим за обърнатия Паж...там нещата опират до подобно на "целта оправдава средствата". Играчът е малък на фона на пазара. 

От втората можем да видим статичност, пластичност, придружена от липсата на адекватна мобилност на Императора. А и с 9 меча вече е борба с истеричките. Напук на претенциите по 8 пентакли, летвата опира в 9 меча и Императора. Аз си мисля за възможността човекът/хората да не са наясно с очакващата ги реалност, от прелюдията към Императора от 8 пентакли, с мост 9 меча.

По последната съдя за опита да сътвориш искри в угаснало огнище. 

 

Вие сте, ако желаете да се включите :)

 

________________________________________

забележка: не съм гледала с обърнати карти.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш, че политически анализи не са за начинаещи.

И няма да се включи никой, защото всеки е зает със своя нераден живот, по смисъла на Вазов и Радините вълнения.

 

Отделно от това, виж самите карти, те нямат устойчивост. Особено втората, това е чист популизъм, по 9 меча и Императорът. Абсолютен шит, най-вече заради първа 8-ца пентакли.

 

6 меча, 8 пентакли и 4 меча не са база за нищо трайно. Това е терапия за фазата, в която някой да не се самоубие, а да му се обещае свят без отговорности. Е, такъв няма.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам комбинация, която ми се стори интересна, заради самата конструкция - Крал чаши, 9 пентакли, Паж чаши.

Интересна, заради 9 пентакли на 2-ра позиция, която може да е мост, а може да е и стена  :) . Освен това има и две дворцови карти от боя чаши,  проективна ли е според вас? 

Линк към коментар
Share on other sites

Защо да е мъртво Таро?

 

Не се изразих правилно и е прозвучало страховито, за което се извинявам, Таня.

Имах предвид, че това са карти в статично положение, нещо дълбоко ги е накарало да се сковат и приличат на статуи, вътре у които има живот, но отвън той не може да бъде разпознат като такъв. 9 пентакли капсулира чашите, които от своя страна обхождат 9 -та като океан. Представи си океан, по средата остров.

Къде е острова? На коя карта е? Това е въпросът.

И да, комбинацията не е интересна, а е много интересна.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Защо да е мъртво Таро?

 

Не се изразих правилно и е прозвучало страховито, за което се извинявам, Таня.

Имах предвид, че това са карти в статично положение, нещо дълбоко ги е накарало да се сковат и приличат на статуи, вътре у които има живот, но отвън той не може да бъде разпознат като такъв. 9 пентакли капсулира чашите, които от своя страна обхождат 9 -та като океан. Представи си океан, по средата остров.

Къде е острова? На коя карта е? Това е въпросът.

И да, комбинацията не е интересна, а е много интересна.

 

Замислих се, ако Паж чаши е душата, а Кралят чаши - кралят рибар, лодкарят, то 9 пентакли свързва ли ги или ги разделя? Метафорично пътуване ли е това или греша?

 

Извинявам се, ако сравнението е неуместно.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето карти за момче, попаднало в много лоша катастрофа и пострадало сериозно, с наранен гръбначен стълб. Въпросът ми беше ще се възстанови ли напълно.

Маг, 5 чаши, Император

Няма как да има пълно възстановяване. Магът с неговата виталност и способности преживява загуба, съмосъжаление и отказ от неща, възможни досега, по силата на обстоятелствата с Императора последна карта. Пак по него има замръзване, обездвижване, частично, но това е окончателно. Тази стена не може да бъде прескочена, заобиколена или разбита.  

Линк към коментар
Share on other sites

Ето карти за момче, попаднало в много лоша катастрофа и пострадало сериозно, с наранен гръбначен стълб. Въпросът ми беше ще се възстанови ли напълно.

Маг, 5 чаши, Император

 

Здравей, няма какво толкова да допълвам по твоите карти, като цяло човекът е "обречен" да се свива навътре, към черупката си, пребивавайки в едно латентно състояние. Една чаша на гнева е излята, по смисъла на библейското Откровение Йоаново.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ще изкара ли един човек камък  до 2 седмици? Става въпрос за бъбречен камък, който е излязъл от бъбрека, но е в канала.

 

Крал пентакли, 6 пентакли, 5 пентакли

 

Мисля, че по тия карти камъка ще излезе, колкото и да е трудно. Другото може и да се размине, т.е. разбиването, и то заради 6 пентакли в средата.

Прави ми впечатление, че от високия пентакъл /Крал/ отиваме към малките и това също може да сочи излизане, но може и да бъркам.

Възможно ли е в тези карти да се вижда запречване, заклещване дори и от това да произлиза трудността по излизането /5 пентакли/?

Линк към коментар
Share on other sites

Всички карти са пентакли. Последната, 5 пентакли според мен говори за това, че камъкът трудно ще бъде изхвърлен. По 5 пентакли долавям и физическа болка, дали предстои или е факт  не мога да преценя. Може би ще бъде изхвърлен, но трудно и със силен физически дискомфорт. 

Линк към коментар
Share on other sites

Всички карти са пентакли. Последната, 5 пентакли според мен говори за това, че камъкът трудно ще бъде изхвърлен. По 5 пентакли долавям и физическа болка, дали предстои или е факт  не мога да преценя. Може би ще бъде изхвърлен, но трудно и със силен физически дискомфорт. 

Самата бъбречна криза е била много силна като болка  и продължителна с всичките придружаващи симптоми - гадене, повръщане, температура. Тя се състоя преди около 2-3 седмици, но досега камъка трябваше да излезе :) .

Човекът е мъж.

Благодаря за тълкуването!

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Ще изкара ли един човек камък  до 2 седмици? Става въпрос за бъбречен камък, който е излязъл от бъбрека, но е в канала.

 

Крал пентакли, 6 пентакли, 5 пентакли

 

Мисля, че по тия карти камъка ще излезе, колкото и да е трудно. Другото може и да се размине, т.е. разбиването, и то заради 6 пентакли в средата.

Прави ми впечатление, че от високия пентакъл /Крал/ отиваме към малките и това също може да сочи излизане, но може и да бъркам.

Възможно ли е в тези карти да се вижда запречване, заклещване дори и от това да произлиза трудността по излизането /5 пентакли/?

 

Човекът, така или иначе ще се оправи, но не по начина, по който на него му харесва.

Като основен проблем над всичко обаче изпъква неговият ужасен инат. Натрупването на пентакли в обратен ред говори най-вече затова. А 6-ца пентакли специално е образ на времето, на отлагането на действието.

Когато се появят наистина пробивни карти на освобождаването от товар, от тежест, може да се говори за намиране на трайно решение. Само с пентакли, това няма как да се случи.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...