Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 3


Recommended Posts

Разбирам, че 9 пентакли, както и Ас пентакли, са любими дестинации, но те нямат работа при подобни конструкции.

Ключът е 8 меча на средна позиция и особено какво се случва след нея. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Дадох комбинацията за пример, защото след нея последва промяна - при това положителна промяна в ситуацията, за която питах. Наблюдавам някакъв негативизъм при тълкуването на картите - в 90 % от случаите отговорът е "не", "няма да стане" и т.н. Споделих въпросната комбинация именно като пример за нещо по- позитивно.

Линк към коментар
Share on other sites

Продължавам.

 

Ако трябва да мисля като начинаеща, ще кажа - 8 меча с Глупакът, 8 меча със Смъртта (с известни уловки), 8 меча с Колесницата, 8 меча с Магът, 8 меча с 10 меча

 

Ако мисля като среднонапреднал или както там условно се казва, ще кажа - 8 меча със Слънце (ако имаме предвид първа карта Магът обърнат), Обърната 9 меча, 10 пентакли, обърната 8 меча (ако поне три месеца преди това се е повтарял Обесеният в комбинация с 8 меча и Магът) ...

 

Ако съм още по-напред ще напиша - обърнат Ас чаши, обърнат Папата, 10 пентакли, обърнат Крал меча; Страшен съд, обърната 8 чаши

 

И т.н. Това имах предвид. Нещо подобно. 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Ето, в навечерието на първата най-разгорещена битка на световното, зададох въпроса кой ще надвие противника - Бразилия или Германия, съответно опонента. Първото полувреме мина, но все още има време за...анализи.

 

Бразилия ще надвие ли Германия - 4 меча, 3 меча, Папата

и

Германия ли ще е победителят - 4 жезли, Рицар меча, Крал меча.

 

Няма нищо скрито в картите, нормално е да се появяват мечове за спортни състезания, в които е концентрирана човешка воля и усилия, както на физиката, така и на логиката. 4 меча обаче не е в тази графа, а ясно се вижда празнина, която вероятно поради технически и човешки ресурси не е попълнена, а вече имаме случили се 5 гола - т.е. 3 меча се е състояла. От едната страна виждаме мечовете на застоя и фрагментацията, загубата (3 меча), от другата - картите на "триумфа", който Рицар меча и Крал меча бележат в тази комбинация. Концентрирана атака виждаме по Рицар меча, която ще доведе до благополучен финален резултат - Крал меча. 

4 жезли за мен е добре положената тактика, стратегия, която се разгръща по време на полувремето, играта. Организацията, с една дума. Папата остава да виси като дълга да довършиш това, което си започнал, в името на публиката или в името на някаква група, общностното мислене. 

Добра игра се получава.

:)

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам ви две комбинации, свързани помежду си, за анализ.

 

Каква е връзката между тях?

 

Магът, Смъртта, Императорът

5 пентакли, 4 пентакли, 3 меча

 

Определено картите са тежки, но пък не може всички карти да са "приятни" или отнесени.

 

Мислех да пиша първоначално в дворцовите карти, но реших че тук ще има повече смисъл и заради втората комбинация, защото, ако в първата съзрем скрита постройка на дворцова карта в лицето на Магът, която после проецира самата себе си като финал на действието в Императорът, то втората комбинация, дава и нови хоризонти на анализ, особено заради агонията между 4 пентакли и 3 меча, оформяйки стената на затвора по 5 пентакли.

 

Как ги мислите нещата?

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Това, което моментално ми дойде на ум, без да зная за какво всъщност е бил зададен въпросът ти е, че тук напънът е бил голям а провалът болезнен. Жалък, неадекватен и егоистичен Крал пентакли или още по-точно обесен Крал пентакли. За да се случи нещо се иска здрава база и точна оценка/самооценка, а тук определено липсват. Картите не само са тежки, но направо ужастни. Хубаво си използвала думата затвор, защото тя е супер точна за усещането, което имам :( Лошото е, че е по избор. 

Линк към коментар
Share on other sites

Но остава открит въпроса за връзката между двете конструкции.

Каква е тя?

 

Каква е Таро е конструкцията, която чертае витиевати мостове и завои?

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Магът, Смъртта, Императорът

5 пентакли, 4 пентакли, 3 меча

 

Имах две хрумвания за първите карти като отнесени към дворцова - Крал Пентакли или Крал Чаши, все в затвора на собствените си отрицателни характеристики, заради невъзможността им да бъдат разгърнати по Смъртта и калцирането и /само/ограничението по Императора. Приликата между двете конструкции за мен е почти стопроцентова, доколкото 5 пентакли и Магът представят ситуацията все още нерешена и всичко зависи от конкретен план и активизиране, 4 пентакли и Смъртта са немарливото отношение към нужните процеси за трансформация, а 3 меча и Имераторът всякаш оставят питащия на стартова позиция, изправен пред въображаема (може би) бетонна стена.

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

Магът, Смъртта, Императорът

5 пентакли, 4 пентакли, 3 меча

 

 

Накратко: Магът не успява да преодолее предизвикатекствата на промяната по Смъртта и затова застива на положението на Императорът, който от своя страна има атрибуциите на един Крал Пентакли – поддържащ статуквото, пазещ територии, невъзприемчив към промените, ригиден.

 

Въпросът е защо Магът има нужда от средна карта като Смъртта – ами много просто, за да има подобна силна Азова карта (като Магът), съществува и необходимост вечно да се разчистват „боклуците“ чрез метлата на картата Смъртта, значи че същият този Маг и да е имал намерение да изяви чистата си „интелектуална “, "креативна", "демиургична" природа, не го е направил качествено в миналото, когато е трябвало вече да се идентифицира като самия себе си. Обречен е да бъде Магът в ролята на Обесеният (отглас на Сянката), още повече, че ако Смъртта беше първа, а втора Магът, ситуцията нямаше да стигне до Императорът, а до карта на изявата, от рода на Колесницата, на Светът, на 10 меча и т.н.

 

Втората кобминация е рефлексия на първата, още повече, че е изцяло от ниски аркани, но какви! Както написах по-горе, 5 пентакли и 4 пентакли образуват точно този „затвор“, усещането за застой е непоносимо, но само на пръв поглед и това е подвеждащо. Последна има думата 3 меча, която идва да каже, че уж оловната врата на същият този ригиден затвор, всъщност е паянтова, имагинерна, дори е смехотворна.

Усилията на Магът да избегне Смъртта като Трикстер в образа на своята Персона – Императорът, ще се окаже напразна.

Ще подложи търсещият укритие Маг, пред зала с 3 изхода, кой от кой по-погрешен.  И така или иначе, ще се наложи избор, дори и заради оцеляването на идеята за сигурност.

Радващото е, че 3 меча замества Справедливостта, която на тази позиция, щеше да е conditio, sine qua non (условие, без което не може).  И същата тази 3 меча вместо нотка на драматизъм, внася нотка на присмех и сарказъм.

 

Т.е. малките камъчета обръщат колата, така е и в Таро – често ниските Аркани обръщат намеренията на издутите с проекции Големи Аркани. Защо ли? Просто е – едните са възможни, другите са компенсаторни.

Затова и публикувах тези две комбинации.

Линк към коментар
Share on other sites

5 жезли, 6 пентакли, Ас пентакли

Крал чаши, 7 пентакли, Крал жезли

 

Аз имам въпрос за тези две конструкции - имат ли отношение една към друга, т.е. втората обяснява ли първата чрез дворцови карти? Първоначално не ми се сториха толкова еднакви, но ако са, то посоката, която задават 6 пентакли и Ас пентакли е онази, която ще поеме Краля Чаши, вече някак по-уверено и целенасочено (по Крал Жезли). А целта ще излезе не просто прищявка, а с много по-голямо значение за питащия накрая...

Линк към коментар
Share on other sites

Крал ч 7п Крал ж - Глупакът не само се рее из облаците и бленува, но вече и твори, защото е уцелил момента. Това е неговото време, време за изява. Акумулирането на енергия по 5 жезли е приключило и по-прекрасна карта от 6 пентакли, като продължение (материализиране) на това творческо "кипене"  няма. 6пентакли и то в комплект с ас пентакли?! Това ще е нещо гениално. Липсата на мечове още повече засилва тази идея:) Гениалността може да се роди само от душевността на един свободен и непринуден Глупак :) Верен на себе си.

Чудесни комбинаций Иве!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, какво мислите по картите  3 жезли, Крал мечове, Кралица жезли? За това дали ще взема даден изпит са.

Ще дам и обратна връзка после :)

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, какво мислите по картите  3 жезли, Крал мечове, Кралица жезли? За това дали ще взема даден изпит са.

 

 

Аз мисля, че ще го вземеш. Или поне, че си уверена в знанията си :)

Линк към коментар
Share on other sites

 

Мислите ли, че бременност означена от Сила, Умереност и Асо Пентакли ще мине нормално без спонтанен абортресни но и картите 6 пентакли, Асо Жезли и Умереност за същия въпрос. 

 

Как мислите? 

 

Като съм почнала комбинациите напоследък, да се захвана и с тази.

 

Двете конструкции в Таро отговарят на два различни въпроса, това е видимо от картите. Не от въпросите.

 

Сила/Умереността с Ас пентакли

6 пентакли, Ас жезли и Умереността

 

Въпросът за спонтанните аборти и за проблеми в тази област, не съществува в отговора на Таро. Проблемите, ако са били реални, лекувани и т.н., нямат никакъв отзвук в отговора на картите. Или касаят нещо ново - нарича се износване на плода по Силата + Умереност. Имаме 4 конструкции - Сила. Сила с Умереността, Умереността с Ас пентакли и Ас пентакли (сам по себе си).

Истинският въпрос е за износването и за "преминаването", което касае цялата личност, не просто бременността или усещането за нея.

 

Реално погледнато и погледнато от ъгъла на Таро, Умереността с Ас пентакли е разказ за съмненията на човека, затова дали има смисъл (въпреки, че смисълът е очевиден), това е конструкция, която генерира бъдещи конструкции на съмнение и на отхвърляне, за да бъде не опровергана, а потвърдена Силата, за да бъде доказано правилото, че непожеланото е пожелано. 

 

Сега да се върнем на Таро, картите никак не говорят за бременности, или за проблемни бременности, а за път - прекъснат и подновен, за друго битие. 

Освен това, Умереността, ни отдалечава от всичко това, връща ни дори в детството, в искреността, когато никой не е умеел да лъже добре, най-вече себе си. 

Сложността в тази конструкция идва единствено от факта, че няма дворцова карта, която да интегрира човешкия обра, който, реално липсва, който прави анализ на себе си от разстояние, но него го няма. Освен това липсват малките букви - картите от ниския регистър, който да укажат точки на скокове във времето как се развива нещо - една 2 пентакли до Умереността щеше да изясни нещата бързо или пък една Кралица чаши, или която и да е кралица. 

Тази азова липса ме кара да се съмнявам в посланията и да потвърждава уловката и старата игра на картите, че онова, което 

 

Здравейте отново! В подкрепа на казаното от Ивета иаз имам една моя история от две комбинации карти, които като тълкувание се припокриват добре с вашия анализ

 

6 жезли, Умереността, ас пентакли

Тези карти бяха в момент при взимане на решение, което всъщност отдавна бях осъзнала като необходимост. Тук картите по-скоро казват не"дали" ще стане, а показват породилото се вече желание за промяна(по 6цата жезли)  и правят препратка към няколко месечният период на колебания, събития, бавене дори узряване на ситуацията на социално, реално и психо-емоционално ниво. 

 

Втората комбинация от карти по тази тема, която беше на уточняващ въпрос дали ,ако предприема промяната ще получа конкретния бенефит, за който се боря ме хвърли още по-далече дори: 

 

Обесения, страшен съд-обърнат, слънцето

 

Макар и големи аркани за мен това не са проективни карти, поради обърнатата карта. Показват преминаването от състояние на доброволна безизходност, към възможността за взимане на решение ипоемане по собствен път, където навигатор ще бъде човекът, макар и не представен от конкретна дворцова карта (кралица меч би била подходяща)

 

 

 

След тези две първи комбинации по този въпрос преди 3 месеца започнаха всякакви комбинации от малки аркани, пентакли, мечове, конкретни или не чак толкова. Започнаха да се случват и неща водещи до реализирането на тази промяна, най-вече аз осъзнах нуждата от тази стъпка и невъзможността да има друг път за мен, без преминаването през този етап-умереност, ас пентакли

Редактирано от 5Я:)
Линк към коментар
Share on other sites

 

Обесения, страшен съд-обърнат, слънцето

 

Макар и големи аркани за мен това не са проективни карти, поради обърнатата карта. Показват преминаването от състояние на доброволна безизходност, към възможността за взимане на решение ипоемане по собствен път, където навигатор ще бъде човекът, макар и не представен от конкретна дворцова карта (кралица меч би била подходяща)

 

След тези две първи комбинации по този въпрос преди 3 месеца започнаха всякакви комбинации от малки аркани, пентакли, мечове, конкретни или не чак толкова. Започнаха да се случват и неща водещи до реализирането на тази промяна, най-вече аз осъзнах нуждата от тази стъпка и невъзможността да има друг път за мен, без преминаването през този етап-умереност, ас пентакли

 

 

Здравей, радвам се да видя твое мнение :)

Анализът ти е перфектен, още повече, че прозира много сериозна работа с Таро, особено с обърнатите карти като отпушена тапа за последвала поява на ниски карти. Т.е. процесът да се задвижи.

Определено има връзка между обърнатите карти и дворцовите, т.е. едните могат да компенсират липсата на другите.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте, какво мислите по картите  3 жезли, Крал мечове, Кралица жезли? За това дали ще взема даден изпит са.

 

 

Аз мисля, че ще го вземеш. Или поне, че си уверена в знанията си :)

 

 

Здравей, да, взех го :)

Замалко да забравя да напиша обратната връзка. Аз мисля, че картите описват по-скоро характерно действие, от Крал мечове и Кралица жезли, и изпитът сам по себе си попада малко встрани от обсега на показания отговор. Добре че Крал мечове е тук :D

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам за нещо, което ако някой може да изтълкува, ще е прекрасно. Мислите ли, че Обесеният и 8 чаши може да обозначава прихващане, задържане в нещо като примка?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам за нещо, което ако някой може да изтълкува, ще е прекрасно. Мислите ли, че Обесеният и 8 чаши може да обозначава прихващане, задържане в нещо като примка?

 

Според мен тази комбинация е по - скоро вътрешно пътуване, а не задържане. Поглед към себе си, за да избереш нов път, по който да вървиш. Все едно ми казва: "Гледам на вътре и разбирам, че досегашните пътища не ме доведоха до целта. Време е да сменя посоката." :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

ще публикувам една комбинация, която ме впечатли. Не съм отделила време за много размисъл върху нея, но все пак ще я споделя.

Въпросът е: Ще се продадат ли 2 текстилни пана до края на лятото ?

Кралица Жезли, 10 жезли и Жрецът - комбинацията такава каквато е, не отговаря на въпроса ми, защото може би, когато става дума за пари биха се паднали пенаклите. Но пък жезлите са действени карти. Аз действително направих определени действия, които да доведат до осъществяването на това желание, сега нещата опират до късмет. Смятам, че Жрецът на 3- та позиция е добро стечение на обстоятелствата, че ще получа някакво съдействие.

10 жезли свидетелства за притесненото финансово състояние, в което се намирам. Трябва да призная, че периодът ми е много тежък. Правя много неща на веднъж, но една такава продажба би ми помогнала много. В момента нещата се намират в галерия и има шанс някой да ги забележи. Може би трябва да задам някакъв подкрепящ въпрос, но бих искала помощ в това отношение. Ще се радвам да чуя и вашето мнение по тази комбинация. Мерси.

Линк към коментар
Share on other sites

Може да означава, че протичат процеси, на които ти самата все още не си си дала сметка, заради наличието на 9 чаши, т.е. воден елемент, символизиращ несъзнаваното. Тук за конкретния случай.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , бих искала да попитам за справедливостта + 9 чаши . Все ми излизат за различни въпроси , може ли малко разяснение . Благодаря.

 

Здравей, помисли какво се случва в твоето семейство и защо.

Там ще откриеш отговорите си.

Линк към коментар
Share on other sites

Кралица меча с 2 меча - невъзможност за действие, невъзможност за избор, какво е това? Научих се да не се вълнувам особено от картите, но именно тази комбинация ме преследва. Накрая и следната / която считам за по-особена / - Крал меча, Умереността, Магът.

Ако на някой му се тълкува - благодаря, ако не - ще дочакам знаците, които не липсват  :)

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...