Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 3


Recommended Posts

Кралица меча с 2 меча 

Крал меча, Умереността, Магът.

 

Здрасти, Таня, тези карти за една и съща ситуация ли се отнасят? Приличат ми на карти за въпрос, който следва питащия от много време и вече има резултати, но не и финал. Първата комбинация ми прилича на описание на човек, който е принуден да прави компромиси за своя сметка, а това донякъде забавя превръщането на идеята му в материя. Донякъде ми прилича на състояние на 8 меча. Крал меча, Умереността, Магът - а тези направо ми звучат като съвет. Най-общо питащият трябва да се раздели с нещото, което се явява и преграда за него - отношения, его, време и т.н. или пък напротив - да ги приеме (отново е нужен компромис някакъв). Лично на мен картите ми се струват хубави, звучат като запален мотор на кола, която все още седи на ръчна спирачка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Кралица меча с 2 меча - невъзможност за действие, невъзможност за избор, какво е това? Научих се да не се вълнувам особено от картите, но именно тази комбинация ме преследва. Накрая и следната / която считам за по-особена / - Крал меча, Умереността, Магът.

Ако на някой му се тълкува - благодаря, ако не - ще дочакам знаците, които не липсват  :)

Ако на някой му се тълкува, ама не е много важно .... Странно отношение към останалите.

За картите - Кралицата едва ли има повече нужда да й се напомня да си бъде кралица меча и да действа, не само да пита. 

А кой е този, който толкова иска да бъде като някой друг? За негово съжаление, ще му се наложи да бъде себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Кралица меча с 2 меча 

Крал меча, Умереността, Магът.

 

Здрасти, Таня, тези карти за една и съща ситуация ли се отнасят? Приличат ми на карти за въпрос, който следва питащия от много време и вече има резултати, но не и финал. Първата комбинация ми прилича на описание на човек, който е принуден да прави компромиси за своя сметка, а това донякъде забавя превръщането на идеята му в материя. Донякъде ми прилича на състояние на 8 меча. Крал меча, Умереността, Магът - а тези направо ми звучат като съвет. Най-общо питащият трябва да се раздели с нещото, което се явява и преграда за него - отношения, его, време и т.н. или пък напротив - да ги приеме (отново е нужен компромис някакъв). Лично на мен картите ми се струват хубави, звучат като запален мотор на кола, която все още седи на ръчна спирачка.

 

Благодаря ти, Джи  :) ! Абсолютно си права - въпросът е от доста време, има резултати, но финалът изглежда предстои. За втората комбинация - не бях се замисляла, че може да е съвет, благодаря ти за насоката, ще помисля.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Кралица меча с 2 меча - невъзможност за действие, невъзможност за избор, какво е това? Научих се да не се вълнувам особено от картите, но именно тази комбинация ме преследва. Накрая и следната / която считам за по-особена / - Крал меча, Умереността, Магът.

Ако на някой му се тълкува - благодаря, ако не - ще дочакам знаците, които не липсват  :)

Ако на някой му се тълкува, ама не е много важно .... Странно отношение към останалите.

За картите - Кралицата едва ли има повече нужда да й се напомня да си бъде кралица меча и да действа, не само да пита. 

А кой е този, който толкова иска да бъде като някой друг? За негово съжаление, ще му се наложи да бъде себе си.

 

Благодаря за отговора. Кои карти те карат да мислиш, че има желание за подражание?

Линк към коментар
Share on other sites

Сега, за Кралица меча и 2 меча, това е житейска комбинация и значи само едно - кралицата в проявата си на меч, т.е. владетел на ситуацията, да прояви воля за компромис. Джи правилно е споменала думата "компромис", но това не е компромис към себе си, а просто акт на толернантност.

 

Втората комбинация не бих тълкувала, защото Кралят меча не е на мястото си, размива се тотално силата му, заради втората карта - Умереността. Тук Магът виси в празно пространство и не дава никакъв тласък като окончателност на някакво действие. Ако Магът беше първи, а трети - Кралят, картинката щеше да е абсолютно различна и значеща.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора. Кои карти те карат да мислиш, че има желание за подражание?

По Крал меч на първа - желанието да бъдеш. А Маг на последна никога не ми е харесвал. Прекалено голяма отговорност, която обикновено не се поема с желание.

Разбира се, тълкуването може да тече на няколко пласта. Аз ти написах това, което първо ми се оформи.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега, за Кралица меча и 2 меча, това е житейска комбинация и значи само едно - кралицата в проявата си на меч, т.е. владетел на ситуацията, да прояви воля за компромис. Джи правилно е споменала думата "компромис", но това не е компромис към себе си, а просто акт на толернантност.

 

Втората комбинация не бих тълкувала, защото Кралят меча не е на мястото си, размива се тотално силата му, заради втората карта - Умереността. Тук Магът виси в празно пространство и не дава никакъв тласък като окончателност на някакво действие. Ако Магът беше първи, а трети - Кралят, картинката щеше да е абсолютно различна и значеща.

Така се развиха събитията, че мога бързо да дам обратна връзка по Кралица меча с 2 меча, които ме преследваха напоследък. Чудих се, какъв ще е този акт на толерантност - ами оказа се, че мой близък има сериозен здравословен проблем и не е сега времето да се действа като Кралица меча, необходима е съпричастност.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересен е моментът какво означава да се действа като Кралица Меча. Това далеч не винаги значи да направиш другия на салата. Именно дейното, но и най-вече ОСЪЗНАТО и ОТГОВОРНО действие спрямо другите е Кралица Меч. Не да се стои отстрани и само да се пита или наблюдава, а да се направи нещо, пък било то и толкова "неприсъщите" на Кралица Меч толерантност, съпричастност или компромис.

Иначе, в живота винаги можем да намерим съответните поводи. Зависи какво търсим и какво искаме да чуем.

 

ПП. Отново се връщам на Кралица меч с 2 меча и отново съм далеч от пасивното състрадание и съпричастност, а много по-близо до дейна, активна подкрепа в момент, в който друг се нуждае от нея.

Иначе нямаше да излиза Кралица Меч, щеше да е Кралица Чаши.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Може да означава, че протичат процеси, на които ти самата все още не си си дала сметка, заради наличието на 9 чаши, т.е. воден елемент, символизиращ несъзнаваното. Тук за конкретния случай.

 

 

 

Здравейте , бих искала да попитам за справедливостта + 9 чаши . Все ми излизат за различни въпроси , може ли малко разяснение . Благодаря.

 

Здравей, помисли какво се случва в твоето семейство и защо.

Там ще откриеш отговорите си.

 

Благодаря ви момичета за разяснението . Ще помисля..

Линк към коментар
Share on other sites

Направих шеговит (и не толкова шеговит) анализ на комбинации от карти Таро, които са за 8 човека на брой. За всеки има по 2 комбинации, които касаят настоящето отношение към нещо и бъдещето му развитие напред.

Лично аз се поучудих от някои отговори, признавам си, че досега не съм правила подобен екперимент - да питам точно затова :) Но, днес имам време, отдавна не бях хващала картите и реших, че ще е полезно.

Освен това, ги и преведох на човешки език. Разбира се, тук няма да споделям подробности и имена.

 

Крал меча, Отшелникът, 5 жезли – настояще –

Съпротивлявах се, но мина време и сега, почнах сам да търся отговорите, не ми е лесно. Но се боря.

Ас меча, 4 пентакли, Паж меча – бъдеще –

Зациклям, въртя се кръг, но има кой да ми помогне, нали?

 

Висша Жрица, Императорът, 7 чаши - настояще –

Учех (имах усет), но изпаднах в заблуждение поради надменност и сега броя .. звездите.

9 пентакли, Звездата, Рицар жезли - бъдеще –

Очаква ме бляскакво бъдеще (така си мечтая), което бързо ще изгори обаче. Въпрос на две години време само.

 

Рицар жезли, Луната, Слънцето – настояще –

Не помня как се случи, сън ли беше, може би ... Имам силна интуиция, на нея се доверявам; усещам хората като цяло. Но мозъкът ми блокира, имам проблеми с паметта.

Императрицата, Дяволът, Паж чаши – бъдеще –

Аз съм една много красива жена и заслужавам повече, да не ми се правят другите ... Но пък, интелектът ми е слаб. Аз съм просто едно дете.

 

Крал чаши, Ас меча, 2 чаши – настояще –

Ще излекувам света, защото умът е над всичко, по-скоро ... неясните ми желания. Ммхмх.

Ас чаши, Кралица меча, 9 жезли – бъдеще –

Освен да се окайвам, че съм силна, в крайна сметка, само се зъбя на света, но все пак – ще видите вие!

 

Паж чаши, 8 жезли, Глупакът – настояще -

Обичам да се подценявам, но такава ми е играта: нека ме мислят за глупаче. Обичам да се лиготя, отива ми на външността.

Кралица жезли, Кралица пентакли, 3 пентакли – бъдеще -

В крайна сметка, онова не беше важно, сега ще  бъда важна,важна госпожа, като другите. Моите приятелки ме гледат накриво, ама май аз така ги гледам.

 

Глупакът, Ас жезли, 10 меча – настояще –

Как се случи не знам, но онова, което за кратко време научих, ме накара да преосмисля много неща.

Луната, 3 жезли, 6 пентакли – бъдеще –

Сега не знам на кой свят съм, дори не знам и какво искам, но ще се случи. Води ме съдбата.

 

Паж меча, Кралица жезли, Папата – настояще –

Дълго търсех това, повярвах си, открих Учител.

9 меча, 5 пентакли, Паж пентакли – бъдеще –

След както намерих, отново се изгубих и пак съм на нулата, в началото.

 

10 жезли, Ас меча, 4 пентакли – настояще –

Този товар е просто още едно притежание без особен смисъл.

10 меча, Глупакът, 7 пентакли – бъдеще –

Покупко-продажбата е въпрос на време. 

Линк към коментар
Share on other sites

На който не му липсва самоирония, мисля че е успял да се разпознае  :) .

Хареса ми.

 

А на когото му е в повече самоиронията, ще се разпознае в 2-3 от подредбите! :P:D

Линк към коментар
Share on other sites

Чета форума отдавна - имам карти от 1 и половина, но дълго време не бях ги докосвала, защото мислех, че Таро не е за мен. Както и да е - с времето може би ще навляза по-уверено... за момента искам да споделя само две комбинации и да помоля за вашето - странично - мнение.

 

Малко предистория:

 

През последните месеци преживях доста гадости, струпа ми се всичко наведнъж и психиката ми започна да се огъва под натиска на целия ужас, който изживях. Посегнах към картите с идеята, че те няма как и не могат да бъдат патерица, приятелско рамо или сламка(за удавник като мен). Преди да ги пипна отново( след пауза от близо 6 месеца) трябваше да се уверя, че съм чиста в намеренията си и спокойна. Естествено - не знам как съм се справила и дали не съм повлияла. Нямаше конкретен въпрос - просто се опитах да се концентрирам в своето "Аз съм" с питането дали нещата ще се подобрят.

 

Комбинацията е:

 

2 пентакли - Колелото - 6 мечове

 

За Колелото на средна имам някакви надежди, че ще се помръдне(четох, че средната позиция в подредба от три карти не е тапа - както се възприема обикновено).

 

Така за себе си осъзнах, че сигурно ще настъпят по-добри времена. Питането ми е само за това Колело на 2-ра позиция - права ли съм в разсъжденията си, че не е тапа.

 

При вторият подобен процес на питане ми излязоха Асо пентакли и Кулата - четох за тази комбинация тук( значението й на своеобразен катарзис), а и понеже Асото започна да "изскача" докато бъркам картите - предпочетох да не задавам повече въпроси, защото явно ми предстои някаква промяна - сериозна и пречупване и няма смисъл да питам до безкрай, ако Таро вече ми е дало отговор.

 

Страхувам се, а това е най-големата ми грешка....

Линк към коментар
Share on other sites

2 пентакли - Колелото - 6 мечове

 

 

 

Привет, Spica,

 

Ще напиша аз какво мисля по твоите карти. Нямала си и нямаш много възможности за лична намеса що се отнася до събитията около теб. Това по 2 пенаткали с Колелото. Нещата са се случвали, а ти си била по-скоро страничен наблюдател, дори и да си мислела, че не си, а може би си чакала (или чакаш) "по-подходящ момент". В състояние на 2 пентакли човек обикновено прави всичко възможно, за да стои изплувал на повърхността, но нищо повече. Защото на този етап няма как да направи повече. Не му е сега времето. След това - Колелото. Тук се колебаех, но и аз мисля, че ще се завърти и то в добра посока за теб (заради 6-те меча). Но май няма да е тази, която очакваш. Ще мине още време и още уроци ще се учат - сега си в средата на учебника, да не кажа малко след началото. Скоро или не толкова, предполагам, ще започне да ти се пада и Умереността, тя е по-стабилен израз на онова, което виждаш в образа на Ас пентакли и Кулата, защото не само помита нестабилните основи, а дава възможност за изграждане на нови. Нека се включат и другите момичета, на мен това ми хрумна на прима виста.

 

Успех :)

Линк към коментар
Share on other sites

Папата, Крал Меча, Рицар пентакли;

 

Кралица меча, Кралица жезли, Смъртта;

 

Силата, Слънцето, Паж жезли;

 

Умереността, 5 жезли, Рицар пентакли;

 

Ас пентакли, Умереността, Кралица жезли;

 

Страшния съд, 2 чаши, Смъртта

 

Това са карти за ситуация, която търпи промени в рамките на месец, месец и половина някъде. Това е последователността на картите, като мисля че има тенденции.

Първо наличието на дворцови карти според мене говори за промяна касаеща хора, но хората са участниците, не обстоятелствата.

 

Има наболял проблем /Крал меча/, който върви към разрешаване, промяна /Смъртта/ Ситуация, която отдавна е без разрешаване, има ескалиране. Отделно от това има подтискане /Силата и Слънцето/, не искане нещата да се разрешават, противопоставяне и отиване пак в началото, снижаването до Паж жезли, снижаване до "детето", удобното "местенце".

Но отговорността и осъзнаването /Страшния съд/ в крайна сметка идва да се поеме. Промяната ще я има. Смърттта е и край и начало.

Аз обаче се питам какво значение има тук Умереността . Баланса мисля, че не е  възможен като цяло, но може и да греша.

Рицар пентакли като повтаряща се карта дава сигурността за това дето се пита, възможно е бавно и сигурно това да се случи, а също мисля че това е и конкретен човек.

Умереността - как да се намери или да вземеш това, което по-рано ти е отказвано.

Смъртта - всичко  касае промяна с външно проявление, но първо осъществена вътрешно, а след това и външната и проява.

 

Вие може да имате и други наблюдения :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Лора, аз си мисля, че Рицар пентакли едновременно е "задръж на сигурното", но и "бъди конвенционален, рамкиран", и в този си смисъл ограничен подход. Силата демонстрира стагнация на случилото се, и провала към определен момент да има развитие. Имало е компромиси от нечия страна. Не мога да видя крайно и окончателно решение, което да удовлетвори всички засегнати, поне. Кралица жезли според мен говори за човек, персона е. За да премине процесът от Страшния съд до Смъртта, необходима е съзнателна жертва от рационално възприетия ритъм - т.е. 2 чаши е малък мост, но и дълбока пропаст, хлъзгава е. Засегнати са лични чувства, може би интереси. Знам ли :)

 

One more note: с всички тези аркани големи на първа позиция, в това число и Ас пентакли като експресия, и завършекът у карти като Рицар пентакли, жезли и Смъртта, се указват поне две нещица... Едното - краткия времеви отрязък; другото - големия напън, свръхочаквания, неправилна преценка; но и още - възможно е просто да изтлеят във времето, заради жезлите. 

Прилича ми на затворен процес.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Днес направих първия си опит с таро карти, след като изчетох всичко, което ми попадна от първите страници на търсачките. Като абсолютно непосветена в света на Таро, но силно люботитна към това изкуство, реших да подредя 3+1 карти с въпроса "какво да очаквам до края на тази година". Размесих предварително подреденото тесте само от големи аркани. Разпръснах ги и ги завъртях в кръг, а после ги подредих и обърнах горните 3 +1 карти. Комбинацията е: VI влюбените, III императрица, I Маг, а уточняващата - X колелото на съдбата. Всички карти до една са обърнати, което с моите никакви първи впечатления разчитам като доста негативна перспектива - липса на хармония, застоъ, проблеми, интриги. Въпросът ми е как се разглежда подобна ситуация и има ли съществени моменти, които пропускам в нея?

Тъй като се регистрирах преди минути, се извинявам, ако дублирам вече разисквана тема.

Поздрави!

 

Модераторска бележка: Мнението е преместено, в съответствие с правилата на форума.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Днес направих първия си опит с таро карти, след като изчетох всичко, което ми попадна от първите страници на търсачките. Като абсолютно непосветена в света на Таро, но силно люботитна към това изкуство, реших да подредя 3+1 карти с въпроса "какво да очаквам до края на тази година". Размесих предварително подреденото тесте само от големи аркани. Разпръснах ги и ги завъртях в кръг, а после ги подредих и обърнах горните 3 +1 карти. Комбинацията е: VI влюбените, III императрица, I Маг, а уточняващата - X колелото на съдбата. Всички карти до една са обърнати, което с моите никакви първи впечатления разчитам като доста негативна перспектива - липса на хармония, застоъ, проблеми, интриги. Въпросът ми е как се разглежда подобна ситуация и има ли съществени моменти, които пропускам в нея?

Тъй като се регистрирах преди минути, се извинявам, ако дублирам вече разисквана тема.

Поздрави!

 

Модераторска бележка: Мнението е преместено, в съответствие с правилата на форума.

 

Здравей lichka. Надълго и нашироко, нееднократно тук, във форума, е говорено за първия контакт с картите. Обърни внимание на тези коментари, за да си обясниш това, за което питаш. Пъров докосване до картите и веднага комбинация с обърнати карти е несериозно. Всичко става постепенно, изгражда се контакт с картите. Но да не повтарям казаното вече във форума. ще прочетеш и ще разбереш. 

И, обърни внимание на темата Важно за участие във форум „Таро за начинаещи”.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте !

Гледах на позата с теглене на 3 карти. Въпросът и е до няколко месеца дали ще има развръзка с Х. Паднаха и се Отшелникът, Светът и Слънцето.  Теглих само с големите аркани, четох че било препоръчително да не се смесват. Вие какво ще кажете? 
 Моето тълкуване на въпроса е: 
 Става дума за саможив човек, който трудно се доверява и е съмнителен. Но ще има някакви предложения за излизания и евентуално любовни намеци. 

Ще се радвам, ако ми кажете дали правилно съм ги разгадала.  yahoo_36.gifи да дадете мнение yahoo_36.gif icon_redface.gif bouquet.gif  

Отшелникът може ли да бъде и жена по принцип?

bouquet.gif bouquet.gif bouquet.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Разбрах, че не е правилно да се гледа само с големите аркани. Затова направих нова подредба, с въпрос : Какво трябва да знае X за отношенията с Y. 

Паднаха се : Силата, Осем пентакли и Десет жезли

 

Моето тълкуване: Това което иска X изисква голяма сила. Трябва да се поеме голяма отговорност. 

 

Ще се радвам, ако ми помогнете в тълкуването.

 


bouquet.gif bouquet.gif bouquet.gif

Линк към коментар
Share on other sites

 

Разбрах, че не е правилно да се гледа само с големите аркани. Затова направих нова подредба, с въпрос : Какво трябва да знае X за отношенията с Y. 

Паднаха се : Силата, Осем пентакли и Десет жезли

 

Моето тълкуване: Това което иска X изисква голяма сила. Трябва да се поеме голяма отговорност. 

 

Ще се радвам, ако ми помогнете в тълкуването.

 

bouquet.gif bouquet.gif bouquet.gif

 

 

Здравей Нивеа! Принципно не се толерират въпроси за отношения. Дори, ако обърнеш внимание, темата за Таро и отношения е заключена. Това е по простата причина, че това са въпроси, които днес задаваме за един, утре със същата страст, за друг човек и всеки път си мислим, че е изключително, но всъщност само товарим картите и им дотягаме. Затова спестявай си такива въпроси към Таро.

По картите - нямат бъдеще.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може ли да ви помоля за малко помощ за тълкуване на следния въпрос - Какво мисли прекият ми ръководител за мен?
 

Паднаха ми се:

 

1- Паж пентакли

2 - Луната

3 - 6 жезли

Редактирано от susu
Линк към коментар
Share on other sites

Може ли да ви помоля за малко помощ за тълкуване на следния въпрос - Какво мисли прекият ми ръководител за мен?

 

Паднаха ми се:

 

1- Паж пентакли

2 - Луната

3 - 6 жезли

 

Практиката в този форум е първоначалният анализ да е на този, който пита. Т.е. сама трябва да тълкуваш комбинацията си.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Може ли да ви помоля за малко помощ за тълкуване на следния въпрос - Какво мисли прекият ми ръководител за мен?

 

Паднаха ми се:

 

1- Паж пентакли

2 - Луната

3 - 6 жезли

 

Практиката в този форум е първоначалният анализ да е на този, който пита. Т.е. сама трябва да тълкуваш комбинацията си.

 

 

Според мен той все още няма кокретно създадено мнение за мен, пък вероятно и аз не му помагам много с тази луна по средата. Възможно е  още да се лута, да мисли, че съм твърде мудна и трудно схващам, но от друга страна да вижда някакъв потенциал в мен. Не мога да определя дали мнението му е по-скоро положително или по-скоро отрицателно, картите ми се струват противоречиви.

Сигурно мисли, че има много на къде да се развивам, преди да излезе нещо от мен, че аз все още се колебая по отношение да работата си и за това толкова бавно се случват нещата. Също не мога да реша дали ме приема спокойно, като приятел (паж пентакли) или страни от мен (луната). Може би по-скоро ме вижда крехка, в някакво отношение, не знам. и все още спяща.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...