Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 3


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Отговори 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Осъзнах, че комбинации, които съм смятала за "страшни", всъщност са едни от най-хубавите - визирам Слънцето с мечове и Страшният съд с мечове, последвани във времето от Светът. Хубави са, защото са значещи, защото предвещават промяна и осъзнаване. Вярно, че катарзисът може да е и болезнен, но то е като криза, предшестваща оздравяването.

От друга страна, карти на които преди толкова се радвах - от боя чаши, също - Звездата, Дяволът, Обесеният, са трудни за понасяне, защото при тях нищо не се случва. Сякаш времето е спряло и човекът е хванат в капана на собственото си безсилие, мързел и страх.

Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано, в Таро, няма комбинации, които да предвещават нищо, което човекът сам не е предвидил.

Ето защо е ненужно да се допитваме до картите за въпроси, свързани с нашия живот.

 

Картите играят огледална, рефлексивна роля, не прогностична, за това се изискват други познания. Неслучайно, всеки всичко знае, защото у него e това познание, то не е у Таро - картите са индиферентни към случващото се, защото това не е тяхна работа.

И казано, на наш език - не им дреме кой какви дертове има.

Ето защо и аз не си гледам, защото картите не са, за да си гледа Ивета :) Или Петкан. Пък и аз си зная.

Те просто имат друга роля.

 

Нали не си мислите, че картите са създадени за дневник на вашия живот?! Вашият живот е миг от мига на мига на мига на нищото.

 

Таро битието се създава в тежки ситуации, които не са прогностични, не са паралелни, няма отвъдни светове, нито Пазители, нито някакви смешни черни вдовици и какво ли не, няма да помогнат.

И изобщо не визирам точна прогностика, тя е в миналото на всеки таровед и е conditio sine qua non. Не говоря изобщо за това. Освен, че е задължителна, тя трябва да е и забравена, не е важна вече.

 

Изобщо, ще направите услуга на Таро, като престанете да питате са себе си, защото отвъд онова, което знаете няма да получите отговори.

 

Може да има изненади, сам когато Магът почне да танцува ...

Но той засега е в ступор

 

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...