Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
miles_denev

Надъхващи цитати на известни българи

Recommended Posts

Предлагам темичка за надъхващи цитати на известни и неизвестни българи, щото гледам че няма, а много хора ги обичат! :) Аз ще започна пръв :)

“Аз съм се посветил на отечеството си жертва за освобождението му, а не да бъда кой знае какъв!” - Васил Левски

“Възможностите идват, когато сме подготвени за тях!” - Проф. Антоанета Василева

"Сини, червени, зелени — заедно ако се обединят, страната веднъж завинаги ще се оправи" – Ванга

Хайде, сега сте вие :)

Сподели това мнение

"Едно е да знаеш,друго е да можеш, а чак трето и четвърто е да го направиш."    Николай Хайтов

"И нека във времето тежко, запазим малко нещо от бога и малко човешко."         Недялко Йорданов

Сподели това мнение

На моят любим Атанас Буров, убит от комунистите, които мразя и аз:

Ето, това го запишете и го подчертайте. Човек не става свиня само тогава, когато си слага юздата сам. Трябва да става от софрата тогава, когато му е най-сладко ястието. Българинът не си знае мярката. Ако яде, облизва чинията си. Само българи съм виждал в Женева, в Обществото на народите да си облизват чиниите.”

...

източник

Редактирано от Лиула

Сподели това мнение

Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.

“Да крачиш пешком по света, като си подсвиркваш небрежно с уста - мигар може да има нещо по-красиво от това!

“Трудните уроци са по-мъдри и по-благодарни за човека от лесните - това сам съм го изпитал и го зная от опит. Лесният урок се усвоява с леснина и от него почти нищо не научавате. Трудният урок иска много пот, но пък като усвоите урока за цял живот ще ви държи влага.”

И още много от моите любими врабчета...

Йордан Радичков

Сподели това мнение

«Ще дойде на света най-старото учение. Питат ме: «Скоро ли ще дойде това време?» Не, не скоро. Още Сирия не е паднала! Сирия ще рухне в краката на победителя, но победител ще се окаже друг!»

Сподели това мнение

Нещо и от мен. :D

"Решили сме се вече — или с нас и народа, или ще ви пратим при черните души!" — В. Левски до чорбаджи Ганчо Милев в Карлово, 10.V.1871 г.

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега
Sign in to follow this