Jump to content
Порталът към съзнателен живот
sv70

Oбиди в училище

Recommended Posts

мда, аз на ваше място бих се намесила още от началото на учебната година, не бих чакала до сега

както и направих преди 1-2 години в подобна ситуация, не точно, малко наобратно на вашата, но ......да не навлизам в подробности

Може би сега трябва да използвате лятната ваканция, за да говорите с него за всичко, което го притеснява, и също ако той иска да го заведете няколко пъти (колкото пъти се наложи)  на психотерапия.

Детето е само на 11 години, незнам защо сте решили, че трябва да се справи сам, но както и да е, поне вземете мерки оттук-нататък, а а ко се наложи го изместете и в друго училище от есента.

Редактирано от mvm

Сподели това мнение

С риска да стана досадна и да се повторя:

Колкото повече се фокусирате в проблема и неговото избягване, толкова повече го задълбочавате, засилвате и разширявате.

Вместо да се опитвате да решите проблема с отношението на съучениците на детето и подобряването на тяхното отношение към него,

защо не се съсредоточите върху :

интересите и предпочитанията на вашето дете и да му помогнете да намери средата, в която ще се чувства пълноценно и уважавано? 

Винаги съм се питала защо "нашият клас" действа толкова закрепостяващо и заслепяващо и на родителите и на децата (учителите вече съм ги отписала). Групата е добро нещо докато не започне да манипулира светогледа, мисленето и емоциите на детето. Скъпи родители, ако искате децата ви да израснат свободни и разумни личности, учете ги да виждат света и хората в него на 360 градуса около себе си и да не се плашат от отлъчване и натиск.

Сподели това мнение

След  Donka , се питам :

Преди време говорих с психилог към център за работа с деца в града ни. Обясних  каква е ситуацията, както съм я описала и във форума. Тя поиска да се срешне с него. След разговора им ми каза, че детето не страда и то се чувства добре. Разбрах, че то е дало "Верните отговори" по време на разговора с психолога.

Къде е проблема ? Синът ти какво мисли?... Виж мнение 10 . Самочувствието се гради със взимане самостоятелни решения .Детето трябва да усеща , че неговото мнение е решаващо и за вашето поведение .

За разведряване ще кажа :)  Ако слушам жена си буквално , има моменти когато трябваше с бухалка да спасявам детето .

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега