Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Излизане на душата от тялото по време на сън?!


Recommended Posts

Здравейте,днес една моя приятелка ми разказа, какво и се е случило докато спи,усетила как някой и "взел'' душата, усещала как лети и след това този ''някой'' който тя нарече дух и казал, че сега и ще я пусне а тя му казала че не иска защото ще я заболи а в този момент усещала всичко и се опитала да мръдне но не можела и се чувствала като скована.. На мен лично не ми се е случвало, но от тогава се замислих дали  се случва това и на други хора.. Когато ми го разказа в началото дори казах, че не вярвам в такива работи ....  :3d_131: Можете ли да ми разкажете малко повече затова??  

Линк към коментар
Share on other sites

Първо виж тази тема. Обездвижването на тялото по време на сън е нормално с цел да се предпази спящия от резки движения. Затова и много от случаите на преждевременно събуждане са свързани с неприятното усещане, че човек не може да се движи. Всичко е резултат от действието на определени ензими. А иначе не е необходимо някой друг да ти взема душата и да я изкарва от тялото, човек сам съвсем естествено по време на сън отделя по-фините си тела от физическото. Просто съзнанието обикновено не осъзнава това. Нищо мистериозно няма тука. И на мен ми се е случвало, както и на мнозина други.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,днес една моя приятелка ми разказа, какво и се е случило докато спи,усетила как някой и "взел'' душата, усещала как лети и след това този ''някой'' който тя нарече дух и казал, че сега и ще я пусне а тя му казала че не иска защото ще я заболи а в този момент усещала всичко и се опитала да мръдне но не можела и се чувствала като скована.. На мен лично не ми се е случвало, но от тогава се замислих дали  се случва това и на други хора.. Когато ми го разказа в началото дори казах, че не вярвам в такива работи ....  :3d_131: Можете ли да ми разкажете малко повече затова??  

 

Най-големите пробиви стават насън.

Никой не може да ти разкаже затова, защото малко е преживял подобни срещи.

 

За подобни случки не се разказва обаче по форуми, най-малкото, ще останете неразбрани. Най-страшните срещи се случват насън първо. Всичко е маркетинг.

Подобни случки са на границите на допустимото възприятие, не слушай никого. Ирониите са неуместни, най-малкото защото при подобни срещи, тези, които са ти писали тук, ще се оакат.

Линк към коментар
Share on other sites

Поправете ме,ако греша,но от това ,което съм чела съм останала с убеждението,че по време на сън душата напуска тялото и отива да се учи в Невидимия свят,след което се връща за да реализира наученото.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, така пише в някои беседи, и някой път човек се събужда преди тялото да е готово за това. А що се отнася до частта където жената има чувството, че някой я отделя от тялото и  пак я връща, то е много трудно да се разграничи съня, т.е. илюзията на съзнанието от действителността. Реално може всичко да е само сън, т.е. игра на въображението на сънуващия, а може и да е някакъв отглас от случващото се с душата извън тялото. Това тук можем само да гадаем. Но като цяло подобни случаи не са рядкост.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Може би поне един път съм излизал от тялото си на сън. Веднъж сънувах, че летя из града. След това сякаш някаква сила ме придърпа назад, започнах да летя обратно към дома ми с гръб към него. Сякаш паднах в тялото си и се събудих.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

        Моля, помогнете ми - случи ми се преди няколко часа - излязох от тялото си по време на сън.  Много се изплаших. По принцип съм от онези хора, които много сънуват и даже често сънищата ми се оказват пророчески. Понякога усещам, че сънувам и успявам да прекъсна съня, ако е кошмар, например и сега се случи така, поисках да си отворя очите и тогава се отделих от тялото си/ или видях, че съм отделена - не знаех какво да направя - много беше страшно, и започнах да се опитвам да се приближа, след около половин минута успях и след известно време се събудих. Когато прочетох някои от вашите мнения малко се поуспокоих, но не знам как ще заспя. Моля пишете ми какво мислите, по въпроса - мога ли да го избегна по някакъв начин и ако се случи отново какво да направя, ако се е случило и с Вас, Вие как се справяте?

Мноого ви благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Защо мислиш точно така . , а не че си сънувала . МНого хора , няма статистика , го преживяват с убеждението че е сън . На практика винаги е сън  . Ако искаш съвет , важното е да запазиш спокойствие . Нищо друго няма значение , дори светът да се обръща на опаки . Това са незначителни неща . По такива поводи мъдреците казват , че живеем в илюзий . Страхуваме се даже от сенките си .

 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за бързия отговор и разбирането - сигурна съм, че не беше сън. Много сънища съм сънувала, но това си беше реално. Бях си в стаята на около метър над леглото, видях си тялото и освен това, може би, трябваше да споделя, че започнах да се моля на Бог да ми покаже как да се върна,  усетих как влизам отново и продължих да сънувам. Струва ми се,  че по вероятно обяснение, е че се опитах да се събудя насила - казах си трябва да си отворя очите и се случи това/ ако приемем, че по време насън душата е извън тялото, съм се събудила не навреме.../ Не знам... страх ме беше, че няма  да се върна, сега поне ще знам, че мога. Надявам се да е било сън и повече да не се случва.

Благодаря много за вниманието и отговора! - Весели празници и само хубави сънища! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Има няколко вида сънища . Едни са като потръпване по време на сън , без никакво значение , само разхвърляни усещания . Други са видения от бъдещето но винаги ги изкривяваме докато ги превеждаме към будното съзнание .А има и като този , като се събудим знаем за нещо което става сега , но на друго място . Това са все сънища . Разликата е във връзката межу двете нива на съзнание ,  будност и  спящо .

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря отново - засега всичко е наред, дано и така да си остане! :) Радвам се, че има хора като вас, към които човек може да се обърне и да помоли за помощ.

       Бъдете живи и здрави!  Весели предстоящи празници!

Линк към коментар
Share on other sites

В 23.12.2018 г. at 8:40, nastty каза:

        Моля, помогнете ми - случи ми се преди няколко часа - излязох от тялото си по време на сън.  Много се изплаших. По принцип съм от онези хора, които много сънуват и даже често сънищата ми се оказват пророчески. Понякога усещам, че сънувам и успявам да прекъсна съня, ако е кошмар, например и сега се случи така, поисках да си отворя очите и тогава се отделих от тялото си/ или видях, че съм отделена - не знаех какво да направя - много беше страшно, и започнах да се опитвам да се приближа, след около половин минута успях и след известно време се събудих. Когато прочетох някои от вашите мнения малко се поуспокоих, но не знам как ще заспя. Моля пишете ми какво мислите, по въпроса - мога ли да го избегна по някакъв начин и ако се случи отново какво да направя, ако се е случило и с Вас, Вие как се справяте?

Мноого ви благодаря предварително!

Просто приеми, че това е нормално, както това да се храниш и къпеш. Преживян ли е силен стрес скоро, загуба на близък човек, промени в домът, семейството, средата? Прекъсване на любимо хоби, занимание, което е отпускало по някакав начин. Имало ли е проблем, който да трябва да избираш, но не виждаш никаква посока, сякаш това не е твоят живот и го гледаш отгоре, наблюдаваш, и сякаш нищо не можеш да направиш за първи път?

Редактирано от Над_02
Линк към коментар
Share on other sites

Не няма нищо такова, всичко е горе-долу наред. Съпругът ми почина млад, но това стана преди пет години и малко или  много човек свиква с това, а и много често го сънувам и така един вид пак е с нас. По този повод искам да споделя нещо, надявам се да е от помощ на някого, когато идва в сънят ми обикновено това са два вида сънища. Единият е все едно е още жив и си правим някакви ежедневни неща, а дугият е когато идва от там, аз така ги наричам, т.е знам че е умрял и си говорим за отвъдното какво правят там и др.неща... Позволих си да го напиша, за да могат  хора загубили близки да намерят утеха в това, знайте, че те са найстина някъде там!  

Благодаря за мнението! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, попитах защото при мен се отключи това преживяване след загуба на човек от семейството. Когато човек е усетил смъртта от близо и връзката с другия свят се засилва. Извинявам се, не съобразих и съм си позволила да използвам неучтивата форма на общуване!

Линк към коментар
Share on other sites

Няма проблем, може и на ти :) , важно е да има с кого да споделиш, така ти олеква, а още по-добре е ако и той е имал подобни преживявания. Получаваш различни гледни точки и обяснения, за които може би не си се сетил, а това за връзката наистина го усещам и аз, като някакъв канал... Благодаря, че и Вие разказахте, ако има още нещо - пишете с радост ще помогна с каквото мога!

Весели празници и красиви сънища!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

                 Благодаря за отговора, не знаех - случи ми се за пръв път, но се радвам,  че е така в смисъл, че душата е свързана с тялото. Сега ще съм по-спокойна.

                Много често сънувам, че летя. Но това си е сън, и тогава пак ме е страх,  да не се издигна твърде много, за да не се загубя и да не намеря обратния път. Понякога имам чувството, че  мога чак до небето да стигна... Но си летя с тялото :) А когато се продължи за по-дълго, си казвам - колко е хубаво, най-накрая се научихме да летим  :)!

Благодаря отново - помогнахте ми! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...