Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (02.06.14 - 08.06.14)


Recommended Posts

02.06.14

 

По протоптанным путям ходить легко, но по пролагаемому сейчас пути ходят только герои.

 

Путь героев

 

 

По отъпканите пътища лесно се ходи, но по пътя, който сега се проправя, само герои ходят.

 

Пътят на героите

Линк към коментар
Share on other sites

03.06.14

 

Жизненные противоречия не должны нас удивлять ни в малой степени, потому что противоречия существуют только для неразумных людей. Для разумных людей всё, происходящее в мире, представляет собой единую симфонию. В мире не существует противоречий. То, что для одного [неразумного] человека является противоречием, для разумного человека является благоприятным условием для работы. Это для него одно удовольствие.

 

Закон сопоставления

 

 

Противоречията в живота ни най-малко не трябва да ни изненадат, защото противоречия съществуват само за неразумните хора. За разумните хора, всичко което става в света е една симфония. Противоречия в света няма. Туй, което за едного е противоречие, за разумният човек е благоприятно условие за работа. Това за него е едно удоволствие.

 

Закон на съпоставянето

Линк към коментар
Share on other sites

04.06.14

 

До тех пор, пока в твоё сердце не войдёт мир, не наступит тишина, не исчезнут противоречия и пока ты думаешь, что мир плох, что жизнь организована плохо, а только ты умный и добрый – ты не находишься на правильном пути. Я говорю: Все те философы, писатели, имеющие противоречивые взгляды на жизнь или природу, находятся под общим знаменателем. Они люди из школы муравьёв, из школы пчёл. А все те философы, которые говорят, что мы теперь начинаем науку в правильном направлении, это люди истинной науки, это люди будущего, люди сознательной жизни.

 

Закон сопоставления

 

 

Докато в твоето сърце не дойде мир, не настане тишина, не изчезнат противоречията и докато мислиш,че светът е лош, че животът не е добре организиран, а само ти си умен и добър, ти не си на права посока. Аз казвам: всички онези философи, писатели, които имат противоречиви възгледи за живота или за природата, те са под един знаменател. Те са хора от школата на мравките, от школата на пчелите. А всички онези философи, които казват, че ние започваме от сега нататък науката, това са хората на истинската наука, това са хората на бъдещето, хората на съзнателния живот.

 

Закон на съпоставянето

Линк към коментар
Share on other sites

05.06.14

 

Писание говорит: «Не оскорбляйте Святаго Духа Божия, Которым вы запечатлены». Как нужно понимать этот стих? Когда в нас войдет человеческое, мы сразу огорчаем божественное. Умным ли является человек, жертвующий божественным ради человеческого? У этого человека нет ума. Любовь Бога и человеческая любовь различаются следующим: Божия любовь всё в себя включает. Чтобы твоя любовь была совершенной необходимо одновременно любить всех.

 

Даёт плод

 

 

Писанието казва:"Не огорчавайте в себе си Духът Божий, с който сте запечатани!" Какво трябва да подразбираме от този стих? Щом влезе човешкото в нас, ние веднага огорчаваме божественото. Умен човек ли е този, който заради човешкото жертва божественото? Не е умен. Любовта на Бога и човешката любов се различават по следното: Божията Любов включва в себе си всичко. За да бъде любовта ти съвършена, трябва едновременно да обичаш всички.

 

Дава плод

Линк към коментар
Share on other sites

06.06.14

 

Тебе необходимо любить не только своих ближних, не только самого себя, но [и] всех существ во всём мире, для чего твоему сознанию необходимо быть пробуждённым. Только тогда ты будешь чувствовать внутреннюю радость. Сознание всех существ будет образовывать единое целое и ты сможешь разговаривать с этим общим сознанием. Именно через это сознание с тобой начнёт говорить Бог.

 

Даёт плод

 

 

Ти трябва да обичаш не само своите ближни, не само себе си, но всички същества по целия свят, за което съзнанието ти всеки момент трябва да бъде будно. Само тогава ти ще чувстваш една вътрешна радост. Съзнанието на всички същества ще образува едно цяло и ти ще се разговаряш с това общо съзнание. Чрез това съзнание именно Бог ще ти проговори.

 

Дава плод

Линк към коментар
Share on other sites

07.06.14

 

Плохо, когда люди умирают преждевременно. Поскольку, если человек умирает преждевременно, ему необходимо оставаться здесь (в пределах Земли), до тех пор пока не пополнится его возраст. Например, если человек умер на 20 лет раньше, ему необходимо оставаться здесь 20 лет. Но когда человек уходит вовремя – он получает свободу действий.

 

Пробный камень

 

 

Лошо е, когато хората умират преждевременно. Понеже ако умре преждевременно, човек трябва да остане тук, докато се попълнят годините му. Например ако умре 20 години по-рано, трябва да остане 20 години тук. Та когато човек замине навреме, тогава е развързан. Ако остане тук, ще влиза в този, в онзи. 

 

Пробен камък

Линк към коментар
Share on other sites

08.06.14

 

Мир придёт в порядок, когда во всех людей вселится и начнёт в них жить Бог. Так, как сейчас, мир не может прийти в порядок, так как Бог не присутствует по всех людях. Бог работает во всех людях, но не во всех живёт, поскольку они Его не восприняли внутри себя. Люди не исполняют Волю Бога, а [совершают] преступления, и после спрашивают, почему Господь так сделал. А он напоминает: «Слушай Мою Волю и будешь счастлив».

 

Послушай мою волю и будешь счастлив

 

 

Светът ще се оправи, когато Бог се всели и почне да живее във всички хора. Така, както е сега, не може да се оправи светът, понеже Бог не е във всички хора. Той работи във всички хора, но не живее във всички, понеже не са Го възприели отвътре. Хората не вършат Волята на Бога, а престъпления, и после питат защо Господ е направил така. А Той напомня: „Послушай Моята Воля и ще бъдеш щастлив.“ 

 

Послушай моята воля и ще бъдеш щастлив

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...