Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Значение на името


RumianaK

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Търся мнение за промяна на името. До колко това  може да промени житейския път на човек и взимаме ли част от характера на този, чийто  име носим?

 

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Името със сигурност оказва влияние... Не е случайно, че в някои духовни общества хората се сдобиват с ново име, което бележи началото на духовния им път... Познавам хора, които ползват сред приятелите си новото си име, но не са променили името, дадено от родителите им - ползват го за административни цели...

 

В този сайт може да прочетеш за вибрациите на буквите в българската азбука:

http://www.temura.net/%d0%b2%d0%b8%d0%b1%d1%80%d0%b0%d1%86%d0%b8%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d1%83%d0%ba%d0%b2%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b2-%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b0%d0%b7%d0%b1/

 

http://www.temura.net/%d0%ba%d0%bb%d1%8e%d1%87-%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%84%d0%b5%d1%81%d0%b8%d1%8f/

Линк към коментар
Share on other sites

Не се обиждай, но ми звучи незряло... Просто помоли приятелите ти да те наричат Руми и проблемът ти е решен. Ако си смениш името може да се сблъскаш с много повече проблеми (защото във всички важни документи (свидетелство за раждане, дипломи.... и т.н.) си със старото си име и непрекъснато ще трябва да доказваш, че сте едно и също лице)....отколкото ако го оставиш така и се обръщат към теб както ти допада...

Линк към коментар
Share on other sites

Има полза от новото име, ако някой много свързан с теб ти го избере и да. Близък роднина и духовен съратник.

Сама да си го измисляш си е работа от ума, а там са всички ограничаващи вярвания. 

Линк към коментар
Share on other sites

Най-близките ми хора не могат да си ме представят с друго име. Знам, че такова решение или поне такива мисли са много силно повлияни от "ограничаващи вярвания". В същото време не знам как да преборя ума си...

Линк към коментар
Share on other sites

Когато чуя за смяна на име, винаги се сещам за бащата на моя приятелка, който са го кръстили Гошо. Не Георги, а Гошо, така бил записан в акта за раждане и във всички документи. Не знам защо до към 45-50 тата си годишна възраст, това не му пречеше, но точно тогава реши, че в чест на Св. Георги, ще си смени името и ще се запише Георги. Твърдо беше решил, направил всички постъпления и съвсем внезапно се отказа.

Твърди, че сънувал сън, в който му се присънил Св. Георги и му казал в никакъв случай да не сменя името си, защото точно Гошо е неговото име. И така си остана.

При теб ми се струва, че чувам обратния вариант.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали е обратния вариант, или факта, че съм кръстена на баба ми, с която по ред причини вече нямаме връзка....Факт е, че човешкото съзнание знае как да си играе с мисълта ни...което понякога ми тежи.

Благодаря на всички за коментарите ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Искаш да сменяш името си, неизвестно защо.

И да попитам други неща.

 

Защо Шопен не е поискал да смени името си, или Бетовен, или да Винчи?

Не си спомням  и Наполеон да го е поискал или който е да е от великите личности. Или Йонеско, или Вонегът?

 

Във въпросът и отговорът.

Линк към коментар
Share on other sites

Румяна, това е интересно, защото ние носим повече гени наследени от баба и дядо, отколкото от родителите. 

 

Има нещо между теб и тази баба, което е хубаво да разрешиш. Или не си й отдала достатъчно почит, или ти е казала нещо важно, което не си чула. 

 

Просто прехвърли през главата си всички свои срещи с нея. Ще изскочи нещо :) 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...