Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кратки въпроси и мнения


Васил

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ако човек с някакъв свой недостатък, неволно провокира друг да се държи недобре с него, създадената негативна карма, поделя ли се между двамата?

Линк към коментар
Share on other sites

Подфорум психотерапия онлайн не е "нормален" форум, а нещо като онлайн вариант на лични консултации с психотерапевт до определена степен на поверителност. Би следвало личните консултации изобщо да не бъдат достъпни за  четене от потребители и да работят в режим лични съобщения. Съображенето на психотерапевтите въпреки поверителността да отворят подфорума за четене и публикуване след одобрение на модератор е следното:

- хората, които имат подобни проблеми, но не са склонни да се обърнат към психотерапевт лично или онлайн, могат да следят разговорите и да се ориентират в проблемите си, както и да вземат някакво решение, например да преодолеят срам или колебания... Или да променят някак мисленето си благодарение на прочетените съвети към други подобни на тях случаи. 

Съображението за заглавията на темите:

- Когато "пациент" публикува тема с определено от него име, той после я търси под същото име. Промяната на заглавията на темите би ги затруднила

За по-подробни обяснения можете да се обърнете лично към психотерапевтите. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

"Една жена идва за трети път. Диагностиционната диагностика на дъщеря и показва, че в музикалното училище някой от преподавателите и взима от енергията. Причината е кармична: по бащина линия е имало вампиризъм, защитата на момичето е пробита, затова и отнемат от енергията. Тестувам бащата. Той е взимал енергия, но не е виновен той самият, а неговият баща, който е бил голям егоист по отношение на майката, потискал я, притеснявал я и тя, за да се спаси, му хвърляла енергия.

Егоизмът, жестокостта водят до изключване от Космоса и тогава човек е принуден да взима енергия от хората. А това разрушава защитата на децата му те започват тежко да боледуват, могат да започнат нарушения на психиката и други проблеми. В дадения случай егоизмът на дядото частично е "изял" кармата на сина и на внука му."

Из първата книга "Диагностика на кармата" на С.Н. Лазарев.

 

В случая, какво трябва да се разбира под "изял" и под "карма"??

Линк към коментар
Share on other sites

ПОвлиял негативно на , наследствеността . Децата попиват всичко .Техните личности са силно зависими от възпитателите .

Има лична карма , има семейна карма , има различни групови карми . Реално случващото се е резултат от взаймодействието на всички тях .

напр. Когато в семейството почине ,,лошия" .В скоро време се забелязва как друг от останалите заприличва, на починалия , , става ,,лош" .

:) --нещо такова

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Възможно ли е в някои изпълнени с предимно божественост литературни творби да има доза диаболичност и в книги, които са по - скоро диаболични да има зърна божественост?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво точно е визирал Петър Дънов, говорейки за противоречия, изпадане в противоречия? Раздвояване в съзнанието ли? Имал ли е предвид някакви външни конфликти?

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Сега идва великото противоречие на живота. Ние искаме да бъдем свободни. Как ще бъдем свободни, когато не знаем Истината? Може ли онзи човек, на когото ушите не са здрави, да слуша, да бъде свободен? Може ли онзи човек, на когото умът не е отворен, не е просветен, да бъде свободен да разрешава онези съществени въпроси, необходими за благото на неговия живот? Дето и да сте днес на служба, или в каквато партия, или в каквото религиозно общество да сте член, турете вашите разбирания за живота малко настрана [и] ще видите, че всичко зависи от способността, която притежавате, всичко зависи от вашата сила. Питам: Откъде ще вземете тази сила?

това малко помага ли ?

Цитат

И какво опита Христос на земята? – Опита, доколко Римската империя беше справедлива. Римляните имаха най-добрите закони тогава, даже и до днес у нас се изучава римското право.

Противоречията идват от илюзиите . Хората заявяват че са съвършенни , Изискват от другите да са съвършенни . А притежават само снимка на съвършенаството .

 

Цитат

Сега някои хора имат съвършено превратни мнения, превратни разсъждения. Смешно е например това, което съвременната медицина, съвременната наука, поддържа: че при всяка най-малка болка трябва да се прави операция. Представете си, че ме заболи най-малкия пръст и отида, та се покажа на някой лекар. Той казва: Работата ще се усложни, затова, за да не загине цялата ръка, а оттам и цялото тяло, трябва да се отреже пръста. Хубаво, за да се запази цялото тяло, отрежат ми единия пръст, оставам с четири пръста. Работата не се свършва с това. Има друг закон: тази болка ще се пренесе по симпатия и на другата ръка След няколко години ме заболява най малкия пръст на другата ръка. Какво ще направят? – И него ще отрежат. После? След време ще ме заболи втори пръст. И него ще отрежат. И тъй, пръст след пръст ще ме заболяват и ще ги режат един след друг. Добре, след всичко това, какво ще се добие? Всеки ще каже: Това е глупава работа! Глупава работа, но това е, което съвременните хора, разумните хора на 20-ти век, вършат. Това вършат всички културни християнски народи. Защо? Те знаят и виждат, че не е разумно, но казват: Трябва да се отреже този пръст!

цитати от----------http://www.beinsadouno.com/wiki/index.php/Моето_царство

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Как бихте изтълкували тези думи на Алистър Кроули: 

Оракулът на Бог е детският глас на Любовта в твоята душа, която единствено ти можеш да чуеш. Чуваш песента на прелъстителката и гласът на призракът на разума. Оттегли се в простотата и слушай Тишината. 
Великата Жрица и Великият Жрец са Духовните Любовници.


 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Защо в регресиите, в които се говори за духовни водачи, за същества от духовни отвъдни групи, без значение дали регресиите са с българи или западни хора, няма нито едно българско име? Било то на водач, на обикновен член на група или духовно име на някоя духовна същност? Все са някакви западнозвучащи. 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 23 часа, Кон Миролюбиви каза:

Защо в регресиите, в които се говори за духовни водачи, за същества от духовни отвъдни групи, без значение дали регресиите са с българи или западни хора, няма нито едно българско име? Било то на водач, на обикновен член на група или духовно име на някоя духовна същност? Все са някакви западнозвучащи. 

Не искам да бъда погрешно разбран. :D Тук не става дума за някакъв национализъм! :)Но ми е чудно просто. И като съм чел за контакти с разни извънземни: те все с някакви имена, които са по - близки до западните (английски и т.н.), отколкото до българските. Визирам тези от имената на извънземни, които може да бъдат уподобени на земни имена.

Досега не съм чел някое извънземно или духовен водач или пък духовното име на някой си да е нещо от сорта на Пенка, Камен, Живка, Здравко и т.н. Включително в регресиите на Борето Русанов, които са с българи. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В 10.07.2018 г. at 21:37, Кон Сивобелев каза:

Не искам да бъда погрешно разбран. :D Тук не става дума за някакъв национализъм! :)Но ми е чудно просто. И като съм чел за контакти с разни извънземни: те все с някакви имена, които са по - близки до западните (английски и т.н.), отколкото до българските. Визирам тези от имената на извънземни, които може да бъдат уподобени на земни имена.

Досега не съм чел някое извънземно или духовен водач или пък духовното име на някой си да е нещо от сорта на Пенка, Камен, Живка, Здравко и т.н. Включително в регресиите на Борето Русанов, които са с българи. 

Даже има имена звучащи гръцки...Но нито едно не звучи като българско.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Душите, които твърдят, че на прага на смъртта са видели Христос, дали наистина са видели Христос или са видели техните духовни водачи, приличащи им на Христос?

Христос посреща ли душите след смъртта им?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Граф Дракула е убивал за удоволствие (включително и свои хора, сред които поне един свой слуга).

За Хитлер не знам/не знаем да е убивал за удоволствие (нито свои хора, нито противници).

Това означава ли, че Хитлер (който е станал символ на злото) е бил по - добър човек от Дракула?

А по - духовен?

По - духовен човек обезателно по - добър ли означава? А по - добър човек обезателно по - духовен ли означава?

Редактирано от Кон Сивобелев
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
В 18.12.2006 г. at 12:35, eagle каза:

Някой знае ли нещо повече за Тримата посветени и "Кибалион"

Доколкото знам това е псевдоним на американския езотерик Уилям Аткинсън.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Как да се определи слънчевия знак на даден човек, ако когато се е родил датата е била една според действащия календар, а по - късно се е преминало на друг календар и е излязло според новия календар, че датата му на раждане е друга?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...