Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (30.06.14 - 06.07.14)


Recommended Posts

30.06.14

 

Тот, кто представляет собой созревший плод, при перемалывании не страдает. Пшеница, после того как её перемелют, испекут, входя в человека снова прорастает, снова растёт. Иной раз необходимо произвести опыт и пройти по ниве, когда цветёт и зреет пшеница, и почувствовать то благоухание, которое издаёт жито. Это очень приятно. Самое приятное благоухание, которое человек может ощутить – это благоухание зреющей пшеницы или благоухание цветущих пшеничных нив. Человеку необходимо идти по ниве и дышать.

 

Центр и периферия

 

 

Онзи, който е узрял плод, и да го мелиш, не страда. Житото след като го смелят, опекат го, като влезе в човека пак израства, пак расте. Трябва някой път да направите опит, когато цъвти житото и когато зрее да минете през нивите, и да почувствувате онова ухание, което житото има. Много е приятно. Най-приятното ухание, което човек може да има, е когато житата зреят, или когато житата цъфтят. Човек трябва да мине през ниви да диша.

 

Център и периферия

Линк към коментар
Share on other sites

01.07.14

 

Иной раз ты встречаешь ангела скрытым в пшеничном зерне. Или иной раз он может встретиться в камне или каком-то кристалле. Тот, кто не понимает, смеётся над малыми делами, а тот, кто понимает – он всё испытывает.

 

Основной тон

 

 

Някой път ангелите срещаш в едно житено зърно, той се е скрил. Или някой път може да се срещне в едно камъче или в някой кристал. Онзи, който не разбира той се смее на малките работи, а онзи който разбира, той опитва нещата.

 

Основният тон

Линк към коментар
Share on other sites

02.07.14

 

Нашему сознанию необходимо быть бодрствующим! Вы говорите, что кого-то любите. Спрашиваю вас: любите ли вы Бога? Вы скажете: любим Его, стремимся к Нему. Нет, когда я говорю о Боге, мне необходимо быть готовым пожертвовать всем, быть полностью свободным от всего в мире. Если я люблю Бога – буду любить всех людей и смогу понять всех людей. Если я не люблю Бога, то и людей не могу любить, и даже не смогу понять самого себя. Человек, который не любит Бога, – это самый большой эгоист и жить с ним никто не может.

 

В малом

 

 

Нашето съзнание трябва да бъде будно! Вие казвате, че обичате никого. Питам ви: обичате ли Бога? Ще кажете: обичаме Го, стремим се. Не, когато говоря за Бога, аз трябва да бъда готов да пожертвам всичко, да бъда свободен от всичко в света. Обичам ли Бога, ще обичам всички хора и с всички хора ще мога да се справя. Не обичам ли Бога, и хората не мога да обичам, а даже и със себе си не ще мога да се справя. Човек, който не обича Бога, той е най-големият егоист и с никого не може да живее.

 

В малкото

Линк към коментар
Share on other sites

03.07.14

 

Писание говорит: никто для самого себя не живёт. И самое большое несчастье, когда мы подумаем, что живём для себя. Все, кто пытался жить для себя, заканчивал катастрофически. Часть вне Целого не имеет никакого смысла. Мы, как часть Целого, являемся лучами, вышедшими из Великого. Что такое Целое, об этом мы говорить не можем. Мы не можем говорит о Великом, о Боге. [Говорить об этом – ] это святотатство! Но я говорю, что мы – лучи, вышедшие от Бога. Эти лучи уже сформировались.

 

Ты укажешь мне [путь жизни]

 

 

Писанието казва: никой не живее за себе си. И най-голямото нещастие е там, когато помислим, че живеем за себе си. Всеки, който се е опитвал да живее за себе си, е свършвал катастрофално. Част извън цялото няма никакъв смисъл. Ние, като част от цялото, сме лъчи, които са излезли от великото. Какво е цялото, за това не можем да говорим. Ние не можем да говорим за великото, за Бога. Това е светотатство! Но аз казвам, ние сме лъчи, излезли от Бога. Тези лъчи вече са се оформили.

 

Ще ми изявиш

Линк към коментар
Share on other sites

04.07.14

 

...все люди сплочены между собой. Кто-то говорит: я не могу без Бога, но без людей [жить] могу. Это не верно. Ты не можешь без Бога, но и без людей не можешь. Удивительны люди, когда отрицают то, что создал Бог. Все души, все духи, все люди созданы Богом и если любим Бога, мы будем любить и людей. Но где идеальный человек?

 

Кто даёт жизнь

 

 

...всички хора сме сплотени един с друг. Някой казва: аз не мога без Бога, но без хората мога. Не е вярно това. Ти не можеш без Бога, но и без хората не можеш. Чудни са хората, когато отричат това, което Бог е създал. Всички души, всички духове, всички хора са създадени от Бога и щом любиш Бога, ние ще любим и хората. Че къде е идеалният човек?

 

Което дава живот

 

Линк към коментар
Share on other sites

05.07.14

 

Эта великая духовная наука раскрывает нам путь жизни. Земная жизнь и духовная жизнь тесно связаны и поэтому блага земной жизни зависят от блага духовной жизни. Насколько человек связан с Духом и живёт без сомнений, без отрицательных качеств, настолько он может всего достичь и может жить идейной жизнью на Земле, без терзаний и без того, чтобы говорить: не видел ни одного светлого дня с того момента как родился.

 

Кто даёт жизнь

 

 

Та тази велика духовна наука ни разкрива пътя на живота. Земният живот и духовният живот са тясно свързани и затова благата на земния живот зависят от благата на духовния живот. Доколкото човек е свързан с Духа и живее без съмнения, без отрицателни качества, дотолкова той може да постигне всичко и може да живее един идеен живот на Земята, без терзания и без да казва: откакто съм се родил не съм видял светъл ден.

 

Което дава живот

Линк към коментар
Share on other sites

06.07.14

 

Жизнь едина: физическая, духовная и Божественная. Когда человек не понимает жизнь – она для него только физическая; когда он её понимает наполовину – она для него духовная; а когда полностью понимает жизнь – она [для него] Божественная.

 

Единая реальность

 

 

Животът е един: физически, духовен и Божествен. Когато човек не разбира живота, за него той е само физически; когато го разбира наполовина, за него той е духовен; а когато напълно го разбира, той е Божествен.

 

Една реалност

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...