Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (07.07.14 - 13.07.14)


Recommended Posts

07.07.14

 

Я бы вам сейчас порекомендовал не ходить спрашивать, хорошо ли вы поёте, но остановитесь и начните петь там, где собраны птицы – иной раз собираются 20-30 поднимающих шум воробьёв. Если они сразу умолкнут и вас слушают – вы поёте, но если вы поёте и они поют – не теряйте уверенности. Идите на другое место, на второе, на третье, на четвёртое – пока [птицы] сразу не замолкнут. Как запоёте – замолчат. После этого снова зачирикают и начнут вам подражать. Вы уже продвинулись в пении. Птицы – это хорошая публика. Или же поёт какой-то соловей – и вы идите петь с ним. Если он, когда ты запоёшь, не изменит темп и он поёт и ты поёшь – будете ещё учиться. Ты запоёшь и он вслушивается и после снова поёт – значит коллега. Вы коллеги по пению.

 

Достижения

 

 

На вас сега бих ви препоръчал, не да ходите да питате, дали пеете добре, но дето са събрани птиците, някой път се събират врабчета 20–30, дигат шум, вие се спрете и започнете да пеете. Ако изведнаж млъкнат и ви слушат, вие пеете, но ако вие пеете и те пеят не се обезсърчавайте. На друго място идете, на второ, на трето, на четвърто докато млъкнат изведнъж. Като запеете и да млъкнат. След туй пак чиририкат и започнат да ви подражават. Вече сте понапреднали в пеенето. Добра публика са птиците. Или пък някой славей пее, идете и вие да пеете. Ако той не си измени темпа, ти като запееш и той пее и ти пееш, ще се учите още. Ти запееш и той се услуша и после пак пее, значи колега е. Колеги по пеенето сте.

 

Постижения 

Линк към коментар
Share on other sites

08.07.14

 

Когда я пою камню – он приходит в движение. Существуют определённые музыкальные тоны, поднимающие камни. Сейчас вам это кажется странным – как это возможно, чтобы музыка поднимала камни. Музыка расставляет все составные части камня на широкую площадь и камень поднимается сам по себе. Когда я его подниму, опять собираю части в одно место.

… В природе существуют тайные силы, которые, при их наличии, позволяют работам легко осуществляться. Если эта сила отсутствует, всё трудно осуществляются.

 

Открытый и закрытый интервал

 

 

Аз като пея на камъка, движи се камъка. Има известни музикални тонове, които вдигат камъните. Сега вас ви се вижда чудно, как е възможно музиката да дига камъните. Музиката туря всичките съставни части на камъка в широка площ и камъка сам по себе си се дига. Като го дигна, пак събера частите на едно място.

...В природата има тайни сили, които като ги имаме, работите лесно стават. Като нямаш тази сила, мъчно става.

 

Отворен и затворен интервал

Линк към коментар
Share on other sites

09.07.14

 

Вы скажете: но у меня особые взгляды на мир. Радуюсь вашим особым взглядам, но говорю: а у меня Божественные взгляды на мир. Я хочу понять, каковы, в данном случае, мои отношения не только к Богу, но ко всем существам.

 

Даёт плод

 

 

Ще кажете: ама аз имам особени разбирания за света. Радвам се на вашите особени разбирания, но казвам: аз пък имам божествени разбирания за света. Аз искам да разбера, какви са моите отношения в даден случай не само към Бога, но към всички същества.

 

Дава плод

 

Линк към коментар
Share on other sites

10.07.14

 

Меня спрашивают: «Веришь ли в Господа?» Я давно перешёл веру. Сейчас я слушаю лекции Господа. Господь мне говорит: «Сделай это и это». Господь читает мне целую лекцию, говорит мне, что необходимо делать. Когда иду второй раз – Он мне говорит, чего достиг, что сделал.

 

Двое иди трое

 

 

Питат ме: „Вярваш ли в Господа?“ Аз съм преминал вярата отдавна. Сега аз слушам лекции от Господа. Господ ми казва: „Направи това и това.“ Господ ми държи цялата лекция, казва ми какво трябва да правя. Втори път като ида, ми казва какво съм постигнал, какво съм направил.
 

Двама или трима 

Линк към коментар
Share on other sites

11.07.14

 

Писание говорит: Дух будет вас всему учить. Это – единый коллективный Дух. Всем необходимо познавать этот Дух и иметь его в своей душе. Не думайте, что этот Дух существовал только во времена Христа. Нет, он существует и сейчас, будет существовать и в будущем. Дух – это изъявление живого Господа. И мы ищем жизнь, ищем счастье, ищем блаженство, ищем культуру, знание и богатство, но необходимо знать, что всё это мы можем получить только от Духа. Только Дух является носителем всех этих благ.

 

Кто даёт жизнь

 

 

Писанието казва: Духът ще ви научи на всичко. Това е един колективен Дух. Всички трябва да познавате този Дух и да го имате в душата си. Не мислете, че този Дух е съществувал само във времето на Христа. Не, той съществува и сега, ще съществува и за в бъдеще. Духът е изявлението на живия Господ. И ние търсим живот, търсим щастие, търсим блаженство, търсим култура, знание и богатство, но трябва да знаем, че всички тия неща можем да добием само от Духа. Само Духът е носител на всички тия блага.

 

Което дава живот

Линк към коментар
Share on other sites

12.07.14

 

Так говорю: некоторые из вас сейчас находятся на распутье и размышляют, какое учение в мире является правильным. Учение, дающее расширение твоей душе, расширение твоему уму и расширение твоему сердцу – это Божественное учение. Учение, которое вносит каждый день этот Божественный жизненный нектар; учение, вносящее в тебя этот импульс – преодолевать все трудности и расти – это Божественное учение. Учение, при котором ты не стареешь, не теряешь смысла жизни, но каждый день молодеешь, богатеешь и растешь – это Божественное учение.

 

И земля наполнится знанием

 

 

Та казвам: някои от вас сега, седят на кръстопът и мислят, кое учение в света е право. Учението, което дава разширение на твоята душа, разширение на твоя ум и разширение на твоето сърце, то е Божественото учение. Учението, което внася всеки ден, този Божествен нектар на живота; учението, което внася в тебе този импулс - да преодоляваш всички мъчнотии и да растеш, то е Божественото учение. Учението, при което не остаряваш, не губиш смисъла на живота, но всеки ден се подмладяваш, разбогатяваш и растеш, това е Божественото учение.

 

И земята ще се изпълни със знание

Линк към коментар
Share on other sites

13.07.14

 

Вы говорите: Господь всё устроит. Да, но Господь не действует извне. Когда мы говорим, что Господь работает извне, мы подразумеваем ангелов и всех продвинувшихся существ, завершивших свою эволюцию. Тогда откуда действует Бог? Вы говорите: Дух действует изнутри. Если Бог действует через свой Дух изнутри, тогда где Он сам проявляется? Он крепит всё изнутри и извне, но сам не принимает участия ни в чём.

 

Стало плотью

 

 

Вие казвате: Господ ще поправи всичко. Да, но Господ не действа отвън. Когато говорим, че Господ работи отвън, ние подразбираме ангелите и всички напреднали същества, които са завършили своето развитие, които са завършили своята еволюция. Тогава откъде действа Бог? Казвате: Духът действа отвътре. Щом Бог действа чрез своя Дух отвътре, тогава сам той къде се проявява? Той крепи всичко отвътре и отвън, но сам не взима участие в нищо.

 

Стана плът

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...