Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Предположенията - можем ли без тях?


Донка

Recommended Posts

Кристиян много ви благодаря за постинга !

Чувствах се много уютно с него. Фантастично е когато доверчиво се оставиш в ръцете на Бог. Стават чудеса.

Докато го четях си спомних първото ми изкачване на Мусала с още 2 сестри през зимата. Към средата на пътя, едната от тях не издържа, седна на снега и каза, че не може повече да върви и да си носи раницата. Разплака се и искаше да я оставим там, чувстваше се наистина зле. Решено бе аз да отида до хижата да помоля хижаря да дойде да помогне.Трябваше да следвам следите на моторната шейна по снега. В началото всичко бе наред. Но после излезе вихрушка и започна скоростно да скрива следите. Пред себе си виждах само въртележка от снежинки. Вече нямах представа накъде вървя, снегът беше мек и за да правя пъртина, трябваше да си помагам с две ръце, за да си извадя последователно краката, които затъваха до коляно. Уплаших се, много ми се искаше да заплача, но си казвах, че трябва да си съхраня енергията за да продължа напред. Никога дотогава не съм се молила така горещо и искрено. Знаех, че ме чакат и трябваше да успея. Бях си купила съвсем нова раница на Ташков. Хвърлих я в снега, без капка съжаление и наистина само Бог ми помогна да имам сили да продължа срещу вятъра и снежната завеса. После изведнъж ме обхвана невероятно спокойствие и си помислих, че бялата смърт била нещо много приятно и просто се оставих на мига. Когато забравих дестинацията, а се потопих изцяло в пътуването, вятърът стихна и в далечината се появи като мираж някаква постройка, която ми приличаше на плевня, но аз сякаш видях царските палати. Дойдоха ми нови сили и се добрах дотам. Срещата с хижаря беше доста бутафорична, след моята “драма”. Той якичко си беше пийнал и казвайки му , че една сестра е зле и е някъде по пътя и трябва да се извика планинската спасителната служба, той ми каза : “ Кво, да викам онез гробари ли, те ги събират като замръзнат”. Той тръгна със ските да помогне за багажа, но срещнал някъде по пътя сестрите и всичко свърши добре.

Често ни липсва силата да съберем себе си на единственото място, където трябва да бъдем - Тук, в Божието присъствие; неспособни сме да живеем изцяло в единствения момент от времето, който действително съществува - Сега, в непосредственото настояще. “

А за 100 те кг също си е така.Това пък ми напомни едно пребиваване в Трета градска болница в София. Там изкарах близо 2 месеца, спейки на един стол до леглото на бебето ми. Ако някой ми беше казал, че ще издържа, никога не бих повярвала. Не само издържах, но и когато ми казаха, че ще ни изпишат и ще оставят организмът на детето да се пребори сам, заявих, че ще остана там, докато го излекуват. На другия ден лекарският консилиум реши да пробва с комбинация от две лекарства и чудото стана. Пулсът, който дотогава все си беше 240, се нормализира. Успях да “държа” непосилният товар на физическо изтощение ( да речем 300 кг ) с вярата, че ще се намери изход. Бог вдигна останалите 100. Случаят бе вписан като много специален, после ходехме периодично на контролни прeгледи, а лекуващият лекар каза, че е представил казуса на научна конференция.

И който пази неговите заповеди, пребъдва в Бога и Бог в него: и по това познаваме, че той пребъдва в нас, по Духа, който ни е дал."! Йоан.3:24

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

четеейки последните постове в темата и минавайки и аз през подобни ситуации, събития и опитности мога само да кажа предположенията в сферата на силната вяра, надежда и позитивизъм са нещо добро!

:angel::)

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е това което пишеш но, силната вяра, надежда и позитивизъм, са нагласа на съзнанието, а не предположения.

Да, ок, само, че имах предвид позитивните предположения в случай, че съм недоразбрана :)

Линк към коментар
Share on other sites

Има един окултен закон, чрез който се преодоляват противоречията и човек се освобождава от предположенията, чрез него се достига до мястото, където в нас живее Бог, представен от един единствен праатом от Първичната Светлина, и този закон дава възможност да се изчисли квадратурата на кръга- съвсем сериозна наука си е това, в която няма нито едно предположение, нито хипотези. В този закон числото 180 е от съществено значение. Числото 18 е основното, което може да опише изцяло всимчко относно предположенията- човек може да предполага че Слънцето съществува, само ако не го вижда, и кое е основание за това предположение? Луната. Щом Луната грее в нощното небе, значи предположението, че има слънце, и че то ще изгрее е основано на това, че този спътник на земята, приема и отразява слънчевата светлина така, че през нощта луната създава илюзията, че светил Единствения начин да избегнем предположението е този, да знаем законът, който се съдържа в числото 180...Всъщност, слънцето се намира точно на 180 градуса, в съвсем обратната посока на погледа ни, и ако обърнем погледа си на 180 градуса...той ще се "забие" в тревата...не, грешно предположение...Ние сме земята, Луната е измамната реалност и школата на "Вярата", луната управлява всичките циклични процеси, раждането, смъртта, приливите и отливите, растежа, плодородието- това всеки го знае, така че луната е един "жълт картон", който често бива ваден, и често ни го показват, но ние твърдим, че така, чрез предположенията и грешките от тях, наказани с "жълт" картон, разбираме по-добре Волята на Бога...И така, погледнем ли луната, за да избегнем предположенията, трябва да обърнем поглед на 180 градуса, и така вече гледаме слънцето

:thumbsup::thumbsup:icon13.gif

180 градуса = Pi (в радиани)

Градусите идват от Египет и са 1/360 от окръжността.

Приблизително 1/365.3 изминава земята върху еклиптиката за 1 денонощие.

Известно време преди този пост си мислех за квадратурата на кръга.

Тя е точно равна на площта на правоъгълника който се получва като се разреже

на две стената на цилиндъра с основа този кръг и височина равна на радиуса му.

Тоест, за да се измери точно, трябва да се отиде едно измерение по нагоре.

Питагор беше прав за рационалните числа. Само че тези числа за които говори са от по висше измерение.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли,

чета всичко написано дотук по темата - явно всичко е ясно,знае се не от вчера /и на нас включително/.

А практически светът се управлява,движи се от хора,които въобще не са наясно с тези неща.

И това противоречие не ми дава мира - ЗНАЕЩИТЕ нищо не правят, НЕЗНАЕЩИТЕ - помагат на обществото,развиват го.

Хората,знаещи новите учения строят храмове,прибират дарения,говорят навсякъде - и бедността и неграмотността на хората си остават.

НЕЗНАЕЩИТЕ - създават училища,университети,болници, благотворителни организации,пенсионно и здравно осигуряване създават и какво ли не още.

Практически те ни издържат и нас - те ни дават заплатите.Било пряко, било косвено - дарения,имоти и т.н...на църкви,джамиии и т.н....

ЗНАЕЩИТЕ - четат и после обясняват един на друг какво знаят - и си казват самодоволно "Да - ние знаем истината,същността". Капсулирани общества, самозатворени.

Колко от нас са си платили софтуера на Бил Гейтс? Едва ли някой - от нас тук. И не е ли това кражба - точно такава си е. И да се говори в тоя случай за любов към хората и т.н... си е направо неистина.Крадеца вика - не крадете. Бог не ни кара да КРАДЕМ,въобще не действаме според неговата воля, напротив - срещу него и срещу Христос,и Дънов и..действаме - ние сме си предположили,че можем и няма да ни хванат,и че такъв ни е интереса - и действаме.

Кристиян - има много невръстни деца,които НЯМАТ ХРАНА тази вечер - а ти, и аз и другите - си пишем на РС-тата. Що не си ги продадем компютрите и да им купим вечеря,и закуска.НИКОГА няма да стане - нямаме интерес. Тях - неграмотните, "нулите" в обществото - никой не ги брои за живи. Ние си пишем тук поради една единствена причина - да се докажем,че много знаем.

Това е - практическа полза от нас за обществото - НИКАКВА.

Линк към коментар
Share on other sites

Има истина в думите ти, Майкъл, несъмнено. Все пак звучат отчайващо, а това ми е противоестествено. Все някаква полза има за нас да се срещаме тук и да обменяме мисли. Ако от това станем по-добри в умовете и сърцата си, може да го пренесем и в ежедневието, така да дадем пример на други, да възпитаме децата си като добри хора. Може пък и да има полза от това за света, макар и много малка.

Има и безплатен софтуер. За поставянето на моя съм платила нещо, но не истинската цена. Такива са условията и действам според тях и според силите си, а те са ограничени. Що се отнася до компютъра считам, че може да е много добра инвестиция, която да донесе много по-голяма полза при правилно използване, отколкото ако се продаде и изяде. Не се чувствам виновна, че имам компютър. Ще ми хареса някога да изкарвам добри пари с него.

Да си говорим ли нещо за монопола, той нещо почтено ли е? "Въздухът е мой! Или платете и дишайте моя въздух, или мрете!" - Ами не щем да мрем, ама не можем и да ти платим, затова просто ще дишаме, защото всъщност имаме право на достъп до въздух.

Не съм светица, нямам претенции да съм се опазила от какъвто и да е грях. Все пак продължавам да се стремя към чистота, понеже това ми доставя радост и чувство за хармония, за лекота. Просто се чувствам по-добре, когато не греша. Е, пооправдавах се малко, сигурно защото се почувствах обвинена.

Благодаря ти за споделеното и със сигурност ще се постарая да бъда по-полезна в бъдеще за околните. Съзнателно ще се старая в това отношение. Не се мисля за Господ, който да спаси света, не страдам от подобни грандомански амбиции. Но като един малък човек сигурно мога и аз да направя нещо добро. Не да спася света, нито да поправя "грешките" в него. Това последното направо си мисля, че може да е бунт срещу Бога, а това е много страшно. "Боже, що така си устоил света, не ми харесва!" Предпочитам да разбера дълбокия смисъл и да се науча да благодаря за всяко нещо. Това обаче не изключва възможността да помагаме, напротив - задължава ни! Аз поне се чувствам така. Е, понякога забравям или не ми стигат силите, та другите помагат на мене.

Та каква беше темата? За предположенията? Ще мога без предположения, когато стана зомби или успея да вляза в Пътя и да се водя от Духа. Преди това ще се лутам със слабия си човешки ум и ще правя предположения. Не мога без тях. Казано е да изпитваме нещата. Това не изключва собствена мисловна дейност.

Линк към коментар
Share on other sites

:1eye::1eye::1eye:

има много невръстни деца,които НЯМАТ ХРАНА тази вечер - а ти, и аз и другите - си пишем на РС-тата. Що не си ги продадем компютрите и да им купим вечеря, и закуска.НИКОГА няма да стане - нямаме интерес. Тях - неграмотните, "нулите" в обществото - никой не ги брои за живи. Ние си пишем тук поради една единствена причина - да се докажем,че много знаем.

Това е - практическа полза от нас за обществото - НИКАКВА.

:) мнооого емоционално+благодаря за припомнянето на ситуацията +но не чувствам вина + няма да хукна да си правя харакири :yinyang: защо се опитваш да поставяш света под един общ знаменател...невъзможно е това,уважаеми братко, микрокосмоси много + разни + разнообразни...и още нещо ...относно интереса + доказването + ползата...припряни заключения...неверни при това.Само скромно субективно мнение :smarty: също като твоето.Благодаря за искреността и напомнянето ти. Щото когато има пълно единомислие..знайно е, че никой не мисли достатъчно .

И по темата ...бърз въпрос : Прогнозирането...може ли да се брои за предположение :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

ЗДравей Майкъл,

Всъщност аз споделям живота си, не книгите, не разделям нещата на такива пред рс-то и такива вън от него, рс-то е средство за комуникация...

Всъщност, явно доста малко неща за движението на света са ти известни, но това се научава, защото страданието принуждава готовия човек, да научи тези неща.

Едно от основните неща на които се крепи лочн моета здраве е това да мога да дам максимално повече от себе си защото по природа съм богат, и да не взема нищо, а дори и да не знаех това, дори и да бях далече от разни неща като кабала или ала бала, само като хируг се опитвам да правя повече от това да си гледам работата и да получавам заплата за това. Имам много безплатни консултации, и на живо и виртуални, което спестява на родителите хиляди левове, с които не само една вечер могат да се нахранят деца, има други неща с които съм полезен на онези които им е нужна подобна помощ, но тази дейност няма нищо общо с Божественото или с Волята Божия, а само с моята воля, защото излишъкът от енергия ме убива- това съм разбрал и това правя- давам, за да мога да бъда здрав, а като съм здрав- нищо не ми липсва от нещата които могат да се нарекат липси, липсва ми само едно, което не се дава от хора, та като получа от него, го инвестирам в живота си, в хората които познавам- всичко което пиша тук е нещо прежгивяно, и нещо, което хората които познавам са получили, оценили, и за което са ме възнаградили ,за труда...Има хора, които живеят за да получават, и трябва да живеят така, че да получават- това е урокът им, който имат да учат. Всъщност, ако аз мога да живея така, че да съм в равновесие със себе си, и това да ме прави щастлив, не ми трябва да се занимавам с никой друг, защото това е съзнателно прекъсване на хармонията едностранно...мярката тук не е по силите на човешката природа да бъде разкрита освен чрез страданието и щастието- щом човек страда, значи дал малко, и на него малксо са дали, или е отнел много от някой, и от него много са отнели, а щом е щастлив, значи е дал и взел толкова колкото е нужно за да бъде щастлив...други мерки няма

Ако това място за някой е място в което може да разглежда теорията на живота, така да е, но лично аз тук съм далече от теориите, докато излагам това което е в мен, в същото време изучавам други неща, които мога да науча само с писане, и само тук, и никому не съм длъжен да ги представям. Всеки който иска е добре дошъл при мен, по всяко време на деня, и дори в момента имам "гости"- съзнателни, и от близо и от далече...за мен светът е съвършен, красив и изпълнен, винаги има с кого да си общувам и да обменям интензивно това което трябва да обменям...и съм щастлив човек, защото аз знам, че участввам в движението на земята, и със сигурност знам, че не човек е направен за земята, а земята е направена за него, за да може да живее щастриво на нея, да я обработва и да се наслаждава на плодовете на труда си- при това, за да работи човек за земята, не е нужно кой знае какво...И всъщност пиша това, не за да изтъкна нещо в себе си- точно тези неща, къдуето давам най-много са показали практическата безполезност от това което върша. Нито консултациите, нито операциите, нито което и да е мероприятие е донесло а някой нещо повече от удължаване на страданието, включително и моето, но понеже съм глупав човек, и бавно се уча...

Може ли да ми кажеш, с какво може да се помогне на едно нахранено дете и натъпкано дори, облемчено и преситгено, но градно зао любов, направено без любов, живеещо без любов, което ако живее така, ще завърши като тийнеджър профукващ богатсдтвото на родитеите си за да си купи бял прашец като заместител на любовта?

Добре, лесно е да нахраниш с храна гладно дете, и в това да вложиш любов, кажи ми как се храни сито дете с любов, защото родителите му са фалирали отдавна и нямат нищо освен достатъчно матерлиални средтва..

Те ще се научат да провеждат любовта само ако започнат да хранят бедни и гладни, като си купуват любовта им- това е томчната дума, защото друг човек няма да им подари...

Наука е това да може да излекуваш безлюбието на такива гхора, изкуство е да оправиш детето им- от такава хирургия разбирам, да разпориш нечия бедсваща аура, и директно да масажираш с ръце чувствата така,че да се освежи цвета им, след което да я зашиеш- може да им пришиеш някое друго звънче накрая ,та да подрънква и да събира гладните деца...и като пиша това, го пиша съвсем сериозно...защото е наука, и се изучава, и се прилага...

Богатите хора дават, защото някой може да ги накара да дават....Всеки дава от това, което има в излишък, защото дори и да дава без любовм, а от страх, богатият добре прави, защото с даването си лекуват и страха му...

Няма нито едно прадзно местенце, а реалността за всеки чифт очи е савмо тази, която той самия ИСКА ДА ВИДИ, а персоналната реалност е 20% от това което е всъщност тази реалност за чифт очи...

Бъди сляп за света, но удари едно рамо, защото понякога гледката пред окото парализира всичко останало, това е принцип, който лично всеки може да опита, но няма да може да се види в огледалото как е напънал мишци и ги показва, и не би могъл да знае дали другите го гледам и му се възхищават на мускулатурата или се подхилкват...

Приятна вечер от мен Майкъл, пожелавам ти да може да виждаш и онези хора, заради които се върти земята, но за да ги види човек трябва да има прекалено добро зрение, без никакви чужди тела в очите, коеито да му причиняват сълзене, парене, боцкане и убиване, а такова зрение се придобива при достатъчно дълго взиране в пустотата...

:):thumbsup:

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично за Бил Гейтс няма да се притеснявам. Неговите знания са прекрасни, докато дават нещо на света. От там нататък е Его, трупане на пари... за сметка на гладуващите, на които ще хвърли жълти стотинки и не от човеколюбие, а за да подхрани Егото си... :feel happy: Това е неговият избор.

Едва ли някой от нас не би помогнал на някого, да го нахрани, но той ще го направи, дори и да даде последният си залък...

Всеки който иска е добре дошъл при мен, по всяко време на деня, и дори в момента имам "гости"- съзнателни, и от близо и от далече...за мен светът е съвършен, красив и изпълнен, винаги има с кого да си общувам и да обменям интензивно това което трябва да обменям...и съм щастлив човек, защото аз знам, че участввам в движението на земята, и със сигурност знам, че не човек е направен за земята, а земята е направена за него, за да може да живее щастриво на нея, да я обработва и да се наслаждава на плодовете на труда си- при това, за да работи човек за земята, не е нужно кой знае какво...И всъщност пиша това, не за да изтъкна нещо в себе си- точно тези неща, къдуето давам най-много са показали практическата безполезност от това което върша. Нито консултациите, нито операциите, нито което и да е мероприятие е донесло а някой нещо повече от удължаване на страданието, включително и моето, но понеже съм глупав човек, и бавно се уча...

Когато спящите се събудят ще ни разберат, а до тогава нека си правят предположения :feel happy::thumbsup::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, ако аз мога да живея така, че да съм в равновесие със себе си, и това да ме прави щастлив, не ми трябва да се занимавам с никой друг, защото това е съзнателно прекъсване на хармонията едностранно...мярката тук не е по силите на човешката природа да бъде разкрита освен чрез страданието и щастието- щом човек страда, значи дал малко, и на него малксо са дали, или е отнел много от някой, и от него много са отнели, а щом е щастлив, значи е дал и взел толкова колкото е нужно за да бъде щастлив...други мерки няма

Напълно съм съгласна с Кристиян. Не можем да изпитваме чувство за вина, че някъде има гладни в света, нито да помогнем на страдащите по целия свят. Това е Божа работа.Ние сме там, където ни е мястото и ако всеки си обработва собствената градина и е в хармония първо със себе си и с хората, които са в обкръжението му, целият свят ще се оправи.

"Свидетелствам", че отправих личен въпрос по здравословен проблем на Кристиян и той ми отдели от времето си и ми отговори изчерпателно и със съпричастност с пример от личния си живот. Нямаше да получа толкова полезна консултация дори при професор срещу солидно заплащане. Всеки има своето място в пъзала и когато се опитваме да се намесим, мислейки си,че правим добро, всъщност решаваме, че сме по-добри сценаристи от Бог. Само той има авторско право над Сценария. А нашата свободна воля се простира, дотолкова, доколкото да интерпретираме ролята, която ни е дал.

Линк към коментар
Share on other sites

Отдавна вече всичко е казано

няма стих нито проза различни.

Най-великото, най-просто е

и не трябва да бъде доказвано,

че в доказване на Великото сме безлични...

За всеки има индивидуален план, Бог се е погрижил за всички. За всеки е най- доброто, стига да го види... :feel happy::thumbsup2:

Хубав ден на всички :yinyang:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

"Свидетелствам", че отправих личен въпрос по здравословен проблем на Кристиян и той ми отдели от времето си и ми отговори изчерпателно и със съпричастност с пример от личния си живот. Нямаше да получа толкова полезна консултация дори при професор срещу солидно заплащане. Всеки има своето място в пъзала и когато се опитваме да се намесим, мислейки си,че правим добро, всъщност решаваме, че сме по-добри сценаристи от Бог. Само той има авторско право над Сценария. А нашата свободна воля се простира, дотолкова, доколкото да интерпретираме ролята, която ни е дал.

И аз също му Блъгодаря, че ми даде отговор на един въпрос и за това, че пише интересни неща. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благост! :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Майкъл, братко,не ние определяме мястото си в света и начина,по който можем да бъдем полезни.Има едни думи на Майка Тереза към нейните последователи,които ще цитирам съвсем свободно:

"Ако Бог ви изпрати на улицата,за да се грижите за бедните ,бъдете готови да изпълните Неговата воля,

и ако Бог ви изпрати в царски дворец,бъдете готови да изпълните Неговата воля."

Когато е трябвало, съм давала на бедните и слабите,защото така е диктувало сърцето ми,но не е това начинът...

Светът се управлява от Хармонията и Любовта ,Майкъл,и аз се моля разумението за тая истина да проникне в душата ти.:)

На всички,които пишат и четат в този форум,и които,убедена съм,дават всичко от себе си,за да бъдат полезни на Цялото-Благодаря! :angel:

И на Кристиян-Благодаря! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Единствения недостатък на всички духовни учения на Земята е в това, че не посочват на човека, че с неговите мисли, чувства, предположения и намерения си създават един холографски модел на вселената, който трябва да разрушим преди изобщо да се захванем с духовното учение. Духовното учение създава също такъв холографски модел на вселената, но в този холографски модел Любовта се движи по всички пътища, които Тя Сама Познава...Любовта е Божията Топлина, а топлината се разпространява там, където възприемането й повишено. В нашия хологравски модел пътищата обаче не винаги са проходими, или по тях припкат насам-натам страховете ни, и често след един завой на наша магистрала виждаме в далечината след завоя вулкан, земетресения и какво ли не...защото страхът ни може да надхитри само ако е в движение далече от обхвата на очите ни....Очите ни обаче създават илюзия за близко, далече, за цвят...Дори и не знаем, че щом принципа е холографски, можем винаги да ксе намираме там където искаме...

И когато се захвманем с едно духовно учение без да сме се справили с виртуалната реалност, поддържана от нервната ни система и хормоналните й абонати...то тогава е твърде вероятно дасе изправим пред един път, и тай да ни се струва раздвоен, на места да се пресича от други пътища и така нататък...коуе е илюзията икое е ереалността? Опитът показва, че ако излъчим топлина (Любов), тя "оцветява" само верния път...

Приятна вечер на всички! :):):)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, щом излъчим Любовта, дори и да се поспънем и да се поударим, важното е да не се отказваме. Изпитания много, докато не сме здраво навлезли в Духа. Но знам, че нито Бог ни е изоставил, нито Учителя учениците си. А щом Любовта ни понесе на крилете си всичко е прекрасно :thumbsup::harhar::yinyang:

Мир, Любов и Светлина на всички!

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

...което и да е мероприятие е донесло а някой нещо повече от удължаване на страданието
Не можем да изпитваме чувство за вина, че някъде има гладни в света, нито да помогнем на страдащите по целия свят. Това е Божа работа

Та ние сме хора.ЕДНО и ЕДНИ. Как мога да не страдам като ближния ми,другаря ми е в нужда,е в беда!?!? АБСУРД.И да не му помогна.Бог помага на хората,чрез други хора,чрез човек -а не чрез звезди небесни.И така убеждава и страдащия,и хората видели помощта,че любов ИМА,и е реална, и се проявява.

И въобще - какво значение има личното щастие.

"Ако печеля-печели цял народ.Ако губя-губя само себе си"Левски
Това е истината,и пътят.И никакви магически числа нямат значение в случая.

А страданието според мен е като болката -просто предупреждава,че нещо не е наред и трябва да се поправя,усъвършенства. И човек се замисля, прави предположения /за същността на проблема и начина на отстраняването му/ и с нагласа на съзнанието /както каза МАХ/ със силната вяра, надежда и позитивизъм -достига до точните отговори. Страдаш ли - значи си жив,и ти се дава възможност за усъвършенстване,за учене.Не страдаш ли - мъртъв си.

И всъщност пиша това, не за да изтъкна нещо в себе си- точно тези неща, къдуето давам най-много са показали практическата безполезност от това което върша

Като са безполезни -спри да ги вършиш.Намери смелост в себи си - промени направи.Иначе и цялото знание на света да имаш -безполезно е - като не го използваш и не променяш.То затова се дава - за да подпомогне човек в действията му - а не в пасивността.

Затова аз се възхищавам на княз Борис например - избрал е пътя,приел е Бог и е тръгнал.И когато лъвът е застанал на пътя му - убил го е.Кръв е пролял. А тази кръв е текла и от бившите му другари,и от сина му. И личното щастие е било без значение за княз Борис,и личното страдание е било без значение .Съдбата,бъдещето на безименните и непознати ДРУГИ са били от значение.И така и Левски,и Ботев и.....

А ние - така каза този,така направил онзи.Коментатори много.Играчи малко.

Линк към коментар
Share on other sites

А страданието според мен е като болката -просто предупреждава,че нещо не е наред и трябва да се поправя,усъвършенства. И човек се замисля, прави предположения /за същността на проблема и начина на отстраняването му/ и с нагласа на съзнанието /както каза МАХ/ със силната вяра, надежда и позитивизъм -достига до точните отговори. Страдаш ли - значи си жив,и ти се дава възможност за усъвършенстване,за учене.Не страдаш ли - мъртъв си.

И като ни предупреди страданието - болката, че нещо не е наред - значи време е да се променим така, че да няма болка и страдание, нали? Себе си, мисленето си, поведението си, отношението си да променим, не да се стараем да променим нещо или някого.

Не да се "поправяме" по някакви стандарти, а да променим посоката на пътя си - не през тръните, наслаждавайки се, че сме живи, щом ни се забиват в тялото... а да намерим онзи път, на който има щастие, свобода, любов - Пътя, който Бог е отредил за нас.

Как да го намерим? Предположенията само пречат - от опитностите си го разбрах. Вместо да си "навивам на пръста" моите предположения или тези на другите, защо просто не спра вътрешния си диалог и не се огледам и ослушам внимателно - кога и от какво усещам страданието, дискомфорта и да променя отношението си и поведението си спрямо него - неколкократно - докато получа ефекта - радостно спокойствие с безусловна любов.

Не страдаме ли, значи сме сложили Божията воля над своята и сме се научили навреме да я чуваме и виждаме.... мисля си аз... :feel happy:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

ЗНАЕЩИТЕ - четат и после обясняват един на друг какво знаят - и си казват самодоволно "Да - ние знаем истината,същността". Капсулирани общества, самозатворени.

Колко от нас са си платили софтуера на Бил Гейтс? Едва ли някой - от нас тук. И не е ли това кражба - точно такава си е. И да се говори в тоя случай за любов към хората и т.н... си е направо неистина.Крадеца вика - не крадете. Бог не ни кара да КРАДЕМ,въобще не действаме според неговата воля, напротив - срещу него и срещу Христос,и Дънов и..действаме - ние сме си предположили,че можем и няма да ни хванат,и че такъв ни е интереса - и действаме.

Кристиян - има много невръстни деца,които НЯМАТ ХРАНА тази вечер - а ти, и аз и другите - си пишем на РС-тата. Що не си ги продадем компютрите и да им купим вечеря,и закуска.НИКОГА няма да стане - нямаме интерес. Тях - неграмотните, "нулите" в обществото - никой не ги брои за живи. Ние си пишем тук поради една единствена причина - да се докажем,че много знаем.

Това е - практическа полза от нас за обществото - НИКАКВА.

Здравей Майкъл,

Много песемистично си настроен и не можеш обективно да прецениш истинската стойност на знанията, които се предлагат във Форумите на Портала от всички, които са достигнали до тях с много труд и постоянство и които ги дават на нас, търсещите Пътя, от чисто благородство и съпричастност. Тези знания, които получаваме, ни помагат да достигнем едно по-високо ниво на съзнание, да се самоусъвършенстваме, за да можем да живеем според нравствените закони, които са дали импулс и на Левски и на Ботев, и на Борис да осъществят своите мисии.

„Да живееш според нравствените закони, означава да работиш над своето духовно усъвършенстване. Друг начин да служиш на Космоса не съществува. Самоусъвършенстването няма нищо общо с егоизма. Защото несъвършеният човек служи по несъвършен начин на човечеството и Космоса. Колкото по-напреднал си, толкова по-добре служиш на другите.”Когато розата краси себе си,тя украсява и цялата градина.””Рудолф Щайнер

Линк към коментар
Share on other sites

Да. :)

Здравей Майкъл.

Затова аз се възхищавам на княз Борис например - избрал е пътя,приел е Бог и е тръгнал.И когато лъвът е застанал на пътя му - убил го е.Кръв е пролял. А тази кръв е текла и от бившите му другари,и от сина му. И личното щастие е било без значение за княз Борис,и личното страдание е било без значение. Съдбата,бъдещето на безименните и непознати ДРУГИ са били от значение.И така и Левски,и Ботев и.....

А ние - така каза този, така направил онзи.Коментатори много.Играчи малко.

И аз се възхищавам от Левски във всичко, от Ботев за неговата смелост и сила в себеизразяване чрез Словото, докато Княз Борис Първи е двузначна фигура за мен.

Левски е уникален за Българската история политик. Сигурно задълго ще остане такъв.

Хората на действието са видими. Тяхната биография е известна добре във външния си аспект. Това е естествено за епохата на материализма, където тълпата иска хляб и зрелища - външното шоу е много по важно и значително за тях от духовните постижения. Бритни Спиърс е кръгла нула интелектуално, но идол за екзалтираните си почитатели. Лъв - видим е. Княз Борис кръв лее за вярата, значи е герой. А колко злини причини ниговата жестокост, какво значение има? Има значение.

Има много висши хора които не търсят външна публична изява. Въпреки това те имат голяма роля за развитието на човечеството. Болшинството от съвременниците им рядко ги разбират, и това е естествено. Наистина Дънов придоби широка популярност с учението си още приживе и е затова изключение от правилото. Той е направил много по голямо добро и има много по голямо значение за бъдещето на България от Стамболов, Георги Димитров, Тодор Живков, Илия Павлов, всички Круши, Мечки и тям подобни "играчи".

За България от последните десетилетия високо озарените интелектуално хора, истинските духовни водачи, творците на истинска висша култура, или ефикасните но несебични политици се изчисляват само на няколко десетки.

Без тяхната поява у нас не е възможен истински прогрес на обществото.

Следователно у нас е налице дисбаланс. Той носи голям риск.

Ще поясня с 45 годишната "Религия на труда" в България.

"Ще вдигнем кирки-знамена

да зашумят ка-то го-ра"

Вдигнаха.

Шумяха.

Блъскаха.

Строиха.

Ядоха. Пиха.

Крадоха. Пак пиха.

Годините свършиха!

Се "освободиха". (89)

Пак крадоха. Пак пиха.

Соц-руините мирно изгниха.

Е и? Какъв е смисълът от това, Майкъл?

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Левски и Ботев?

Души са те, но като повечето други хора са мислили, че насилието ще доведе до не насилието.

Бог ползва ВСИЧКИ нас, като инструменти, за да БЪДЕ Замисълът Му.

Вижте делото на Паисий Хилендарски.

Цар Борис е бил от тези, които са се придържали към не насилието, защото Учителят е повдигнал съзнанието му на по-високо ниво.

До последно Борис е бил ученик на Учителя.

Борис съзнателно е поел пътя.

Всеки има своите недостатъци и колкото по-нагоре върви – толкова повече недостатъци се заменят от ценности.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...