Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да излекуваме омразата


angoisse

Recommended Posts

Колкото до другото лице на Любовта....много сори! Това е чиста проба "маниерничене"! "Любов и омраза"? Това е литература и филмов сценарии! Ако мразиш този, който си обичал.....това значи, че не си обичал. И не знаеш какво е да обичаш!

При Божествената любов-да, там не може да има омраза. Тук обаче мисля че говорим за човешката любов, защото и омразата е човешко качество. Обичаш, и точно тогава си раним, защото си свързан емоционално. Болката от обидата на любимия човек може да се трансформира в две посоки:

1. Може да се превърне в омраза, ревност...

2. Чрез осъзнаване и молитва може да предадеш на Бог или Учителя болката си, той ще те освободи от нея, тогава омраза няма да се появи. Това е техника. :)

Страхът между другото също зависи от енергията в сърдечната чакра. Един и същ център е отговорен за любовта, омразата и страха. Затова когато има любов няма страх, когато има страх няма любов.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Страхът между другото също зависи от енергията в сърдечната чакра. Един и същ център е отговорен за любовта, омразата и страха. Затова когато има любов няма страх, когато има страх няма любов.

:thumbsup:

А омразата е самото лице на страха.

И оръжието на слабите.

Линк към коментар
Share on other sites

Дори не съм сигурна на кого вреди повече и кой разяжда повече мразещия или мразения... :rolleyes:

Докато Любовта, обичта, добрата дума-те носят наслада и за този който ги получава и за онзи от който излизат :angel:

Просто най-добре е да не се стига до там да се мрази защото това е нещо като плесен който се разнася и обхваща всичко изцяло в теб..... :thumb down:

Правете Любов , а не война...изтъркано е но е красиво :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Човек, който мрази, докато има силици, все ще има накъде да кривне, но като стане крайно слаб и под въпрос стане неговото съществуване... ще не ще - еволюира. Разбира се, сигурно има души, които по-леко минават тези процеси, не знам... Това е само началото, и колкото повече се еволюира, толкова повече под въпрос би трябвало да е поставено оцеляването. по-добре би било да не ни водят с тояга натам, но не знам защо често така се получава. :1eye: сигурно заради незнание.

Редактирано от tamin
Линк към коментар
Share on other sites

...под въпрос стане неговото съществуване... ще не ще - еволюира.

или умира

Ако обичате да послъгвате, всички духове на лъжата са около вас, те са на гости у вас, вие ги привличате. Ако обичате да злорадствате, всички духове, които злорадстват, са също около вас. И ако бяхте ясновидци, бихте видели, че във вашите къщи има цели орди от тях, които само ядат и пият. Ако мразите, всичките духове на омразата ядат и пият на ваши разноски. Ето защо умират хората. Като дойдат и поседят ден, два у вас, вие почнете, разбира се да се оплаквате: "Тук ме боли главата, болят ме очите, болят ме ръцете, краката, стомахът, сърцето, дробовете." Как няма да ви болят? Тези зли духове черпят сокове от вас и започват да замрежват очите ви, започвате да ослепявате, да оглушавате, краката и ръцете ви започват също да боледуват и един ден ви грабват и ви занасят в гроба.

Учителят Дънов

та така - хваща ги рака за ръка

и заминават по бързата процедура

по-добре би било да не ни водят с тояга натам, но не знам защо често така се получава.

невежеството е виновно за всичко :thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Добре дошъл/ла Ахам!

Малко преди да стигна до поста ти си помислих нещо подобно - А как се лекува омразата?

Но първо на твоя въпрос. Очевидно питаш как се лекува онова човешко чувство, което наричаме с името любов и което води до ревност и омраза и т.п. Според мен просто му даваме истинското име - спираме да наричаме с думата любов привързаността, страстите, съжалението, обожествяването на друг човек, чувството за собственост, желанието да го направим "добър" за негово "добро"и т.п. И всичко си отива по местата и няма нужда от лечение.

И защо ни се струва толкова нормално човешката любов да е различна от Божествената? Според мен първата е проекцията на втората в човешките взаимоотношения. Ако не е точна проекция, значи не можем да я наричаме любов.

Та за мен въпросът беше "Как да лекуваме омразата?"

И отговорът отново е само с една дума - с Любов.

Мисля, че Христос ни е подсказал малко: "Обичайте враговете си (тези, които смятате за такива - т.е. мразите) повече от приятелите си. Само че преди да сменим омразата с любов, е нужно да си дадем сметка защо точно сме ги мразили. Причината не е в мразените, а в самия мразещ. Когато умът успее да каже благодаря (искрено) за това, заради което преди е мразил - трансформацията е инициирана.

А дали можем и дали имаме право да се опитваме да лекуваме човека, който мрази нас?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Как се лекува омраза?

-Като се изживее.

Изживяваме ли омраза, единствено задаваме в бъдещето си още омраза и още омраза и още омраза и развиваме омразата , еволюираме в о- мраз ности и различни видове омрази . Никак дори не я лекуваме . Единствено я разнообразяваме и мултиплицираме и в други области на емоционалния ни свят . Раждаме си презрение , мрачност , гордост , агресия и други все така разнолики видности на тази "опорочена любов " или любов с не отпред .

Говоря от собствен опит . <_<

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

А какво да я подтискаме ли? Да я прикриваме под изкуствено напудрено поведение на добродетелност и в най-неподходящ момент да избухне..Когато нещо се изживее то е минало.Давайки свобода на чувствата си те губят своята сила.

И аз говоря от позицията на опита.

Линк към коментар
Share on other sites

А какво да я подтискаме ли? Да я прикриваме под изкуствено напудрено поведение на добродетелност и в най-неподходящ момент да избухне..Когато нещо се изживее то е минало.Давайки свобода на чувствата си те губят своята сила.

И аз говоря от позицията на опита.

Не , защо да я подтискаме ?

Ако направим това , ние продължаваме да мразим , собствената си омраза .

Прикриваме ли я , ние се страхуваме от собствената си омраза .

Изживяваме ли я , избухваме ли в омраза , ние сме подарили целия си разум на омразата .

Тя владее целия ни ум и същество .

Напротив , трябва първо хубавичко да я разгледаме ?

Да потупаме оттук оттам , да я попитаме защо се е появила , каква роля и функция има тя в нашия живот и как ни помага да се развиваме ?

И след като разберем отговора , че тя не ни върши никаква работа и няма никаква функция .

Тя просто изчезва , няма разумно приложение просто . Веднага на нейно място се появява разбирането , разумността и любовта , дори благодарността .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Емпиричните анализи не са ми по вкуса.Предпочитам да изживея нещо и да го изпитам отколкото да го анализирам и поставям във формули бавно и систематично.

Линк към коментар
Share on other sites

Емпиричните анализи не са ми по вкуса.Предпочитам да изживея нещо и да го изпитам отколкото да го анализирам и поставям във формули бавно и систематично.

Емпирични анализи ли ?

Не намирам нищо емпирично в нежеланието ми да изпитвам омраза .

Далеч съм от всякакви формули и от бавност и систематичност , което доста ми вреди понякога .

Ще ми се да съм малко по - бавна , по - разумна и по - систематична , но уви . Твърде много страсти :).

И желание за живот . :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

да я попитаме защо се е появила , каква роля и функция има тя в нашия живот и как ни помага да се развиваме ?

...тя не ни върши никаква работа и няма никаква функция .

Тя просто изчезва , няма разумно приложение просто .

Веднага на нейно място се появява разбирането , разумността и любовта , дори благодарността .

:thumbsup: :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Емпиричните анализи не са ми по вкуса.Предпочитам да изживея нещо и да го изпитам отколкото да го анализирам и поставям във формули бавно и систематично.

Принцип на полярността: “Всичко е двойствено, всяко нещо притежава два полюса. Противоположностите са еднакви по своята природа, но са различни по степента на вибрациите си.”

Не можеш да промениш вибрациите от единия полюс в другия, като просто ги изживяваш. Напротив така само утвърждаваш съответната вибрационна честота. Когато искаш да преодолееш едно състояние трябва да подсилиш неговата противоположност.

Линк към коментар
Share on other sites

Не схващам за какво иде реч. Толкова много думи. За какво са.

Angoisse, защо те няма??? Les plus desesperes sont les chants les plus beaux, et j'en sais d'immortelles qui sont de pures sanglots...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Не схващам за какво иде реч. Толкова много думи. За какво са.

Angoisse, защо те няма??? Les plus desesperes sont les chants les plus beaux, et j'en sais d'immortelles qui sont de pures sanglots...

Аз пък искам да ви кажа,честно с ръка на сърцето си,че до този момент никого не съм мразила и това чувство ми е непознато.Като всички хора съм се влюбвала,обичала,разлюбвала но не и мразила.С всичките ми бивши сме си останали приятели.Бившият ми съпруг се влюби в млада девойка и се разведохме и за миг не съм го мразила дори аз настоях за развод.След 5 години той ме помоли да се върне все пак имаме 2 деца и аз приех,живяхме без да подписваме още 5 години и тогава срешнах мойта първа ученическа неосъществена любов и се омъжих и заминах за САЩ.Моят съпруг изпитваше страшна омраза към бившата си жена ,не разговаряха,детето си го подаваха като куфар,много подтискащо,но все пак за около половин година успях да променя това положение и сега всички сме приятели.Защо на някой хора им е толкова трудно да бъдат добри,а е толкова по-лесно.Не е задължително да обичате всичките хора,просто не ги мразете.Ако някой не ви е приятен умножете го по 0 .По-добре безразлични отколкото жлъчни.Това е отрова.

Линк към коментар
Share on other sites

Леле, Снежа, ти си от някоя раса като шестата или 116-тата, или от друго измерение ... :thumbsup:

Невероятно! Велико! Красиво! Истинско! Силно! Естествено! Сърдечно! Космическо!!! :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой човек наистина ви е наранил, какво е отношението ви към него? Или пък ако знаете, че някой ви мрази?

Не е трудно да си безразличен към "лошият" човек". Един ден му прощаваш и изпращаш от любовта си към него. Но ако той продължава да ви мрази искрено, защото по природа обича най-вече себе си, а вас възприема като заплаха.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,искам да Ви благодаря за хубавите думи.Не не съм от друго измерение.Не зная дали тук е мястото да споделя,но имах един прекрасен учител на доброта ,в очите на моята баба.Това беше най-добрият човек ,когото познавам.Тя не знаеше нито да чете ,нито да пише, но това което правеше,а то беше само добро ме научи на много неща в живота.Още тогава,разбрах,че между религия и духовно има огромна разлика,защото на колкото и икони да се молиш,ако душата ти е бедна все тая.Аз честно казано съм отвратена от духовенството в нашите църкви.Отидох да си осветя една икона преди да тръгна за Флорида,а попа беше толкова пиян,че незная каква чиста енергия излъчваше.Тук няма българска църква,но пък всеки в душата си носи по една.И най-важното научете се да бъдете добри.

Линк към коментар
Share on other sites

Зависи кой как те е обидил. Има много сложни ситуации, в които няма как да се прости. Но остави и не се намесвай, ако това не застрашава живота ти обаче. В този случай действай инстинктивно. Ако нещата не са така поставени, изчакай и провидението ще си свърши работата. Бъди сигурна! Това е смисълът и на посланието на Иисус - ако те ударят, подай и другата си буза...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Страхотно, Снежа :thumbsup2: Благодаря за мъдростта. Ти си разбрала и приложила Любовта в чист вариант. Дано има повече като теб. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...