Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (04.08.14 - 10.08.14)


Recommended Posts

04.08.14

 

Я не говорю о человеческом теле так, как вы его понимаете. Я говорю: вы – храм Божьего Духа! У человека есть одно тело, которое не умирает. Это – духовное, гениальное тело. Именно это тело нам необходимо поддерживать. Когда мы приобретём это тело, всё существующее сейчас искусство и вся существующая сейчас наука станут достоянием человеческой души.

 

Скрытое богатство

 

 

Аз не говоря за човешкото тяло тъй както вие го разбирате. Аз казвам: вие сте храм на Божия Дух. Има едно тяло у човека, което не умира. То е духовното, гениалното тяло. Ние трябва да подхранваме това тяло, именно. Когато ние придобием това тяло, всичкото изкуство, което сега имаме и всичката наука, която сега имаме, ще бъде достояние на човешката душа.

 

 Скритото имане

 

Линк към коментар
Share on other sites

05.08.14

 

И сейчас смотришь – духовные люди собраны вместе и вместо того, чтобы жить в мире и согласии, они говорят: это странно, когда-то мы жили в мире и согласии и были добрыми людьми; а что сейчас произошло между нами, что мы друг друга не понимаем? Сейчас, после того как поверили в Бога, мы не живём в мире и согласии. Говорю вам: когда-то вы были «яйцами». Сейчас вы «вылупились» и, узнав свою сущность, вы не понимаете друг друга. Говорю: именно сейчас, после получения знаний о вашей сущности, вам необходимо работать над собой, чтобы изменить её...

 

Рассвет

 

 

И сега гледаш духовни хора събрани заедно и вместо да живеят в мир и съгласие, те казват: чудно нещо, едно време живеехме в мир и съгласие и бяхме добри хора, а сега какво стана помежду ни, че не се разбираме? Сега, след като повярвахме в Бога, не живеем в мир и съгласие. Казвам: едно време вие бяхте яйца. Сега се излюпихте и като познахте своето естество, не се разбирате. Казвам: сега именно, след като познахте вашето естество, вие трябва да работите върху себе си, да го измените...

 

Зазоряване 

Линк към коментар
Share on other sites

06.08.14

 

В разумном человеке есть одно качество – он может трансформировать своё тело. Разумного человека нельзя поймать, нельзя связать, нельзя поместить в тюрьму. Сегодня он там, завтра – здесь, никто не может его поймать. А интеллигентный человек, поскольку он собственник, имеет свой дом, имеет и документы на этот дом, не может его оставить.

 

Саваат Амон Ра

 

 

Едно качество има в разумния човек, той може да трансформира своето тяло. Разумният човек не можеш да уловиш, не можеш да вържеш, не можеш да затвориш. Той днес е там, утре тук, никой не може да го улови. А интелигентният човек понеже е собственик, има своя къща, има и документи за тази къща, та не може да я остави.

 

Саваат Амон Ра

Линк към коментар
Share on other sites

07.08.14

 

И говорю вам: необходимо изучать условия Царствия Божиего. И старые, и молодые, все вы хотите усовершенствовать свою жизнь. В этой жизни мы используем любовь (любовь-получение) как метод привлечения вещества вечной жизни. Кто-то говорит: почему необходимо любить? Потому что только через закон Любви ты сможешь привлечь ту материю, из которой строится вечная жизнь, из которой необходимо сотворить твоё тело. Теперешнее тело человека не является устойчивым.

 

Скрытое богатство

 

 

Та казвам: трябва да изучавате условията на Царството божие. И стари, и млади, всички искате да развивате живота си. В този живот ние туряме обичта като метод за привличане веществата на вечния живот. Някой казва: защо трябва да обичам? Защото само чрез закона на любовта ти ще можеш да привлечеш онази материя, от която се гради вечният живот, от която трябва да съгради твоето тяло. Сегашното тяло на човека е неустойчиво.

 

Скритото имане

Линк към коментар
Share on other sites

08.08.14

 

В своей жизни нам необходимо начать с «Закона Любви» [и] основываться на нём при выполнении любых дел. Я не подразумеваю под словом «Бог» то, что необходимо во что-то верить. Верить во что-то – это мысленный процесс. Под словом «Закон Любви» я подразумеваю среду, в которой ты можешь расти и развиваться. Любовь – это почва, в которой ты можешь жить и использовать все её соки. Только так ты поймёшь первую степень Любви, которая проявляется в физическом мире. Когда придёт Мудрость – Любовь проявится во второй фазе и ты начнёшь изучать отношения внешнего мира.

 

Даёт плод

 

 

Ние трябва да започнем в живота си от закона на любовта, от него да изхождаме за всяка своя работа. Под думата Бог аз не разбирам, че трябва да вярваш в нещо. Да вярваш в нещо, това е процес на мисълта. Под думата закон на любовта аз разбирам среда, в която да можеш да растеш и да се развиваш. Любовта е почва, в която ти можеш да живееш и да използваш всички нейни сокове. Само така ще разбереш първата степен на любовта, която се проявява във физическия свят. Като дойде мъдростта, ще се прояви любовта във втората фраза и ти ще почнеш да изучаваш външните отношения на света.

 

 Дава плод

Линк към коментар
Share on other sites

09.08.14

 

Всему материальному миру необходимо преобразиться. Этому состоянию материи, в котором сейчас вы находитесь, необходимо преобразиться, изменить организацию. Материи необходимо стать более подвижной, более доступной. Сейчас она очень трудна для воздействия, не поддаётся. Пришедшую идею реализовать трудно – она "застревает" (в ходе процесса реализации).   Нам  думается, что приход идеи - окончательный результат, но это не так.   

 

Основной тон

 

 

Целият материален свят трябва да се преобрази. Това състояние на материята, в което сега се намирате, трябва да се преобрази, да се преорганизира. Да стане материята по-подвижна, по-достъпна. Сега е много упорита, не се поддава. Като влезе една идея, ти не може да я помръднеш, залости се на едно място. Като, че ли е последен резултат, пък то не е така.

 

Основният тон

 

Линк към коментар
Share on other sites

10.08.14

 

Но в Природе существует определённая разумность, которую каждый из вас может наблюдать. Она состоит в следующем: если днём вам случится быть мрачным, плохо себя чувствовать, а Небо покрыто облаками, то, поднимаясь на высокую горную вершину и обращая свой ум к Богу или ко всем, более продвинутым по сравнению с вами, существам, вскоре вы заметите, что над вами где-то на севере, или на западе, или на востоке откроется ясное небо. Вы будете знать, что это – ответ на вашу молитву. Те из вас, кто имеет такой опыт, пусть молчат. Каждый, говорящий о своих опытах, тщеславен. Нам необходимо понять эту истину. Иной раз это место открывается и после вскоре закрывается. Духовный человек, открыв это место, может его сохранить на всю свою жизнь.

 

[Ибо] они насытятся

 

 

Но има известна разумност в природата, която всеки от вас може да наблюдава. Тя е следната: ако се случи денем да сте мрачни, неразположени, а Небето е покрито с облаци, то като се качите на един висок планински върх и отправите ума си към Бога или към всички по-напреднали от вас същества, след малко време ще забележите, че над вас някъде на север, или на запад, или на изток ще се отвори едно ясно място. Вие ще познаете, че това е отговор на вашата молитва. Тези от вас, които имат тази опитност, нека мълчат. Всеки, който говори за своята опитност е щестлавен. Ние искаме да разберем тази истина. Някой път това място се отваря и после скоро се затваря. За духовния човек като се отвори това място, той може да го запази през всичкото време на живота си.

 

Ще се наситят

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...