Jump to content
Порталът към съзнателен живот

090. Възходящият път, Съборна беседа, 23.06.1942 г.


Ани

Recommended Posts

4 август 2014

 

Молитвен наряд за начало

 

1. Песента "Благославяй"

2. Молитва, дадена в 1925 г.

3. Песента "До ще ден"

4. Добрият Път - Молитва на ученика

 


5. Беседата "Възходящият път", 23.06.1942 г.

"Восходящий путь"   (Преводът на руски език е направен от издателската група "Слово Учителя" от българското издание "Опорни точки на живота", 1942 г.)

 

 

Молитвен наряд за край 

 

6. Молитва за всеки ден

7. Песента "Радост за душата"

8. Формулата "Господи, моля Ти се, изпрати ми един Ангел да ме науче как да направя най-малкото добро. Да ме научи как да направя най-малкия акт на Любовта. Да ме научи на най-малкото знание. Да ме научи как да дам на хората най-малката свобода и как да проявя най-малкото милосърдие. Амин."

9. Формулата "Обични ми Учителю, бъди винаги с нас. Учи ни на твоите пътища. Закриляй ни според Твоята милост. Опази ни за Твоето дело"

10. Песента "Давай, давай"

11. Формулата "Божият Дух, Божият Мир и Божието Благословение да залеят цялата Земя" /три пъти/
12. Формулата на Братството

 

И най-малката случка дава подтик към доброто, което иде от Бога; най-малката случка дава подтик към справедливостта; най-малката случка дава подтик към разумността. Всяко нехайство към доброто, към справедливостта и към разумността са причина за страданията в човешкия живот.

 

Възходящият път

Линк към коментар
Share on other sites

Страдаш, защото си нехаен към доброто.

 

Страдаш, защото си нехаен към справедливостта.

 

Страдаш, защото си нехаен към разумността.

 

Напусни калния път на живота, дето всичко е в мъгла, и тръгни по възходящия път на любовта.

 

Не презирай малките цветенца, които срещаш на пътя си.

 

Не презирай росните капчици, които виждаш по завехналите листа.

 

Не презирай цвъртенето на малките птички, които се разговарят помежду си.

 

Не отхвърляй и най-малката песен на светлината, която весели твоята душа.

 

Не отказвай услугите си на малкия бръмбар, който бръмчи около тебе и се моли. И когато кацне на коляното ти, поглади го и му кажи: Благодаря ти за малката услуга и за малкото благо, което ми носиш.

 

Благодари, не за хапливите мухи, които хапят, но за малките бръмбарчета, които милват. Хапливите мухи са лошите хора, а малките бръмбарчета – добрите хора.

 

 

Възходящият път

Линк към коментар
Share on other sites

Интересни по своята форма ,са беседите,които четем тази година.Те са изнасяни през 1942 година.Военни години.Европа е тревожна.Повече от 40 години,Учителя сваля Словото и дава знание на жадните души.И днес, всеки може да намери "своето изречение" във всяка от беседите.Колкото и каквито различни  задачи да решаваме  в живота си,беседите са извор на надежда,вдъхновение,умиротворение,радост ,мир и благост.Ето над какво се спряха моите мисли в днешната  беседа :

 

 

Страдание, което може да се използува, е подвиг за душата.

Радвай се на малките блага, които Бог ежедневно и непреривно ти изпраща, за да се укрепиш в пътя, който води към любовта.

 

 

 

 

 

 

Възходящият път

Линк към коментар
Share on other sites

И най-малката случка дава подтик към доброто, което иде от Бога; най-малката случка дава подтик към справедливостта; най-малката случка дава подтик към разумността. Всяко нехайство към доброто, към справедливостта и към разумността са причина за страданията в човешкия живот.

Страдаш, защото си нехаен към доброто.

Страдаш, защото си нехаен към справедливостта.

Страдаш, защото си нехаен към разумността.

Напусни калния път на живота, дето всичко е в мъгла, и тръгни по възходящия път на любовта.

 

Редактирано от Надеждна
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...