Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Отвори сърцето си за Борянка!


Recommended Posts

Малката Борянка е само на 10 години, а вече се бори с най-тежката диагноза  –  рак (овариален тумор, степен II или иначе казано, рак на яйчниците, по документи: Diagnosen: Unreifes Teratom, II. Grad, pT1c, (18x14x4 cm; Dx 04.11.13) Keimzelltumor mit Dottersackanteilen). Наложило се е спешно отстраняване и на двата яйчника на детето. 

 

bobka-700x546.jpg

 

От месец ноември 2013-та година тя е на лечение в Германия. Оттогава досега е преминала през 3 операции и 9 химиотерапии.

За нещастие, лекарите са открили нови разсейки в тялото й.

Налага се пътуване от Мюнхен до Дюселдорф, където има друг вид лечение, което дава надежда за пълното излекуване на детето. За него са нужни много пари.

Тъй като сумата (3000 евро на месец за близките 4 месеца), е непосилна за семейството, се организира кампания по събирането й. Всеки може да прецени крайната сума каква е и то само за тези четири месеца, докато траят процедурите и химиотерапията.

Моля ви, всеки да даде колкото може, защото всички знаем, че капка по капка – море става.

 

 

Порталът за съзнателен живот може да се похвали с една успешна благотворителна кампания (Отвори сърцето си за Лори), събрала необходимата сума и дала надежда на едно друго семейство.

Убедена съм, че сърцата ни са големи и има място за още една кампания, чрез която да помогнем кой с колкото може и колкото има.

Светът, в който живеем не е лош свят, докато има още добри и съчувстващи на чуждата болка, хора. Защото тази болка утре може да е нашата болка!

 

Никой не е застрахован от лошите вести, от лошите болести, от недоимък или от загуба на любим човек. Затова всеки жест на доброта е истински ценен дар в мигове на отчаяние.

Още веднъж – моля ви, заедно да помогнем на Борянка и да дадем на малкото й сърчице и на родителите й светъл лъч надежда!

 

БАНКОВА СМЕТКА

IBAN: BG48 RZBB 9155 1066 4654 17
BIC: RZBBBGSF
Любов Иванова Тотева
Сметка в евро:
IBAN:BG36RZBB91551466465406
BIC: RZBBBGSF
Lubov Ivanova Toteva

 

П.С.

Любов Тотева е бабата на детето.

П. С.
За онези, които искат да се уверят в достоверността на изложените медицински факти (епикризи и анамнези по заболяването), нека ме потърсят на ЛС, ще предоставя нотариално заверени копия, както и координати за връзка със семейството. Повтарям, семейството сега е заедно с детето в клиниката в Германия. 

Линк към коментар
Share on other sites

Продължавамe със събирането на средства за благотворителната кауза. Картината е "Копривщенски прозорец", акварел на цена 60 лв. Продава се с паспарту.
"Действай така, сякаш действията ти ще променят света, защото те наистина го променят."

 

10568892_10203055165392311_3680802902295

 

Автор Теа Атанасова

 

П.С. Моля при интерес към картината от ваша страна, да ми пишете на ЛС.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Както вече стана ясно, целта на кампанията е благотворителна и е важно да помогнем на Борянка.

Освен с пари, пратени по сметката можем да помогнем и по друг начин - да организираме благотворителен търг, а парите да отидат за лечението на детето.

 

Понеже аз съм инициатор на тази кампания е редно да започна :)

 

Предлагам за търга пиано - перфектна резонаторна дъска, идеално качество на вирбелите, акордирано.

Предлагам също архивна литература, издавана само веднъж на българския книжен пазар, визирам писмата на Ванг Гог до брат му Тео Ван Гог и други подобни уникати. Както и репродукции на импресионизма и постимпресионизма.

 

Вие сте. Всеки от нас има какво да предаде на другия, и да му е от полза. Важното е да помогнем :)

 

П.С.

За цените - на ЛС.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, виждам, че темата не се радва на особен интерес, но аз ще повтарям колкото е нужно, дори и повече!

 

Публикувам сбирка от картини за купуване в акцията във FB. Моля ви да бъдете активни и с общи усилия да помогнем на това дете.

 

Благотворителна кауза

 

Предлагам и една от многото картини, която на мен ми е любима :)
"Букет"
Художник: Mira Dikova
Техника: Пастел
Формат: А4
Цена: 60 лв.
Картината се намира в Детския отдел на Столична Библиотека и може да бъде закупена от там, както и чрез Фейсбук.
Адрес: пл. Славейков, Номер 4, етаж 1

1623651_10203129675815025_69571159260329

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Видях, че кампанията се разраства, дори имаше и инфо за малката Боби по БТВ!!!

 

Убедена съм, че всеки от нас имаше своя принос.

Мило дете, имаш подкрепата от Небесата и всичко ще се оправи :) Винаги малката искра пали голямата.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...