Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (11.08.14 - 17.08.14)


Recommended Posts

11.08.14

 

Тот человек, который живёт божественной жизнью, будет знать что делать, проходя через лес. Он польёт самое малое 40-50 деревьев, очистит самое малое 10 засоренных источников. На некоторых реках он устроит места, удобные для перехода. Это – разумный человек. Знаете ли вы, что представляют собой эти источники? Это – источники каждого человека в мире. Откуда ты знаешь, может быть, если ты очищаешь один засоренный источник, этот источник соответствует в обществе жизни какого-то государственного деятеля. Этот человек, не зная способа как себе помочь, чувствует в своей жизни преграду, затруднения. Если ты очистишь источник этого человека – поможешь просветлить его ум. Ему не приходит в голову мысль совершить восхождение в горы, чтобы очистить свой источник. Где находится этот источник? Может быть на Витоше, может быть где-то на Мусале, а может быть и в каких-то других горах. Я бы пожелал болгарам очищать эти источники. Если бы каждый год болгары ходили на расчистку Горного озера на Мусале, знаете ли что стало бы с ними? Не скажу, что они приобрели бы. ...Насколько очищено это озеро на Мусале, настолько очищены и их дела. ...Говорю: обращайте внимание на малые дела в жизни!

 

Даёт плод

 

 

Онзи човек, който живее божествен живот като мине през някоя гора, ще знае какво да прави. Той ще полее най-малко 40-50 дървета, ще изчисти най-малко 10 запушени извора. На някои реки пък ще направи бродове. Това е разумният човек. Знаете ли какво нещо представляват тия извори? Това са изворите на всеки човек в света. Ако ти изчистиш един запушен, прашасал извор, откъде знаеш, може би този извор съответства на живота на някой държавник в обществото. Този човек като не знае начин да си помогне, чувства живота си запушен, затруднен. Ако ти изчистиш извора на този човек, ще помогнеш да се просвети ума му. Нему не дохожда на ум да отиде горе на планината да изчисти своя извор. Къде е този извор? Може да е на Витоша, може да е на Мусала някъде, а може и да е на друга някоя планина. Аз бих желал българите да чистят тия извори. Ако всяка година българите биха ходили да очистват Горното езеро на Мусала, знаете ли какво щеше да стане с тях? Няма да кажа, какво биха придобили те. ...Доколкото е изчистено онова езеро на Мусала, дотолкова са очистени и техните работи. ...Казвам: обръщайте внимание на малките работи в живота!

 

 Дава плод

Линк към коментар
Share on other sites

12.08.14

 

Некоторые люди говорят: скажите нам истину, как овладеть силами природы? Знаете ли вы, что вы натворили бы, если бы владели искусством древних египтян переносить большие тяжести весом 5-10-15-20 миллионов килограмм с одного места на другое без всякого усилия? Если кто-то обижает такого человека, того гляди, что он украл тяжесть весом 100 000 - 200 000 килограмм из Софии и начнёт кидать эти снаряды против того человека. Что из этого выйдет? Это будет самая большая, самая ужасная война. Такие войны когда-то были у богов, до тех пор, пока они всё [не] разрушили, после чего Господь их затащил на тот свет и им сказал: до тех пор, пока не станете более уравновешенными, на Землю не сойдёте.

 

[Ибо] они насытятся

 

 

Някои казват: кажете ни истината, как да владеем силите на природата. Знаете ли какво бихте направили вие, ако владеяхте изкуството, което имаха египтяните да пренасят големи тяжести от 5-10-15-20 милиона килограми от едно място на друго без всякакво усилие? Ако някой обиди такъв човек, току- виж, че той задигнал 100 - 200 000 килограми тежест от София и почне да хвърля тия снаряди срещу този човек. Какво ще излезе от това? То ще бъде най-голямата, най-ужасната война. Такава война са имали боговете едно време, докато са разрушили всички, след което Господ ги задигна на онзи свят и им каза: докато не станете по-уравновесени няма да слезете на Земята.

 

Ще се наситят

Линк към коментар
Share on other sites

13.08.14

 

Человеку необходимо просветиться, чтобы войти в разумность Природы, так как её сознание всегда бодрствует и она хочет вывести нас на правильный путь. Мы находимся с Природой в противоречии. Мы желаем многого, не являющегося самым важным. В природе всему необходимо прийти вовремя, ни отсрочивая, ни опаздывая. Преждевременное желание – вредно, но и отсрочка вредна. Всему нужно прийти точно в срок. Мы всегда должны быть готовы для тех благ, которые создала Природа и принимать их точно в срок. Если их примем вовремя – будем ими пользоваться. Природа подготовила то, о чём человек не подозревает. Более, нежели чем даже думал человек. И мы, со своими беспорядочными желаниями, лишаемся существенного в жизни. От беспорядочных желаний наш ум помрачается, потом помрачаются наши чувства. Появляется дисгармония в поступках и мы вступаем во внутреннюю борьбу с самим собой. Вы теряете уверенность и говорите: «Этого нельзя, того нельзя». Наконец перестаёте работать.

 

Основной тон

 

 

Човек трябва да се просвети, за да влезе в онази разумност на природата, понеже нейното съзнание е всякога будно и тя иска да ни заведе в правия път. Ние сме в противоречие с нея. Ние много работи искаме, които не са най-важните. Всяко нещо в природата трябва да дойде на време, нито да пресрочиш, нито да закъснееш. Едно желание преждевременно е вредно, но и като закъснее е вредно. Точно на време да дойде. Всякога трябва да бъдем готови за онези блага, които тя е създала и да ги приемем точно на време. Ако ги приемем навреме ще се ползуваме. Тя е приготвила това, което човек не подозира. Повече, отколкото дори човек си е мислил. И ние с безразборните си желания се лишаваме от същественото в живота. От безразборните пожелания потъмнява ума ни, после потъмняват чувствата ни. Явява се дисхармония в постъпките и ние влизаме в една вътрешна борба със себе си. Обезсърчавате се и казвате: „Това не може, онова не може“. Най-после престанете да работите.

 

Основният тон

Линк към коментар
Share on other sites

14.08.14

 

Понимающий время – маг.

Сознание определяет ценность и качества времени. Представьте себе, что время это ткань – твоё время ткётся сейчас. То, что выработано во времени, делает время ценным. Приблизительно в 3-4 часа утра продвинутые существа интенсивно работают умственно и духовно, и, поэтому, и вы используйте их труд, молитесь тогда, когда и они молятся – вместе с ними.

 

Понимающий время – маг

 

 

Който разбира времето, той е маг.

Съзнанията определят стойността и качествата на времето. Представете си, че времето е един плат – твоето време се тъче сега. Това, което се изработва във времето, то прави времето ценно. Към 3-4 ч. сутринта напредналите същества работят интензивно умствено и духовно и затова и вие използвайте дейността им, молете се тогава, когато и те се молят – заедно с тях

 

Който разбира времето,той е маг

 

Линк към коментар
Share on other sites

15.08.14

 

Физическая жизнь кратковременна. Когда-нибудь придёт другая жизнь. Если в этой жизни ты не можешь жить, то и в другой жизни не сможешь. Люди думают очень поверхностно, не имеют ясного представления (о жизни и смерти). Думают, что когда умрут, уйдут в другой мир. С этой точки зрения – ни в какой другой мир не уйдут. Может ли ребёнок, не закончивший первый класс, идти во второй? Ребёнок, не закончивший второй класс, может ли идти в третий класс? Другой мир – это один из классов. Когда закончишь обучение в одном мире – тогда пойдёшь в другой. Без окончания первого класса нельзя идти во второй. Нет такого порядка.

 

Сильная вера, сильная надежда и всесильная любовь

 

 

Физическият живот е кратковременен. Един ден ще дойде други живот. Ако в този живот не можеш да живееш, ти в другия живот няма да бъдеш готов. Хората мислят много повърхностно, нямат ясна представа. Мислят, че като умрат, ще идат в другия свят. В никакъв друг свят няма да идат оттуй гледище. Детето, което не е свършило първото отделение, може ли да иде във второто? Детето, което не е свършило второто отделение, може ли да иде в третото? Оня свят е едно отделение. Като свършиш един свят, тогава ще идеш в другия. Без да си свършил първо отделение, не може да идеш във второ. Такъв порядък не съществува.

 

Силна вяра, силна надежда и всесилна любов

Линк към коментар
Share on other sites

16.08.14

 

Прежде всего Любви необходимо проявиться через закон страдания. Если сможешь выдержать воздействие этого закона – придёт ещё более великий закон – закон радости. Если выдержишь и его действие – дойдёт закон истинного смысла вещей. Необходимо пройти через эти два положения – самая большая скорбь и самая большая радость; после этого поймёте внутренний, истинный смысл жизни. Наконец дойдёте до того блаженства, до того Божественного покоя, как его рисуют индусы, где всё настолько гармонично, что это не может быть выражено человеческим языком.

 

Во Имя Моё

 

 

Най-първо, Любовта трябва да се изяви чрез закона на страданието. Можеш ли да издържиш този закон, ще дойде още по-големият – законът на радостта. Ако издържиш и него, ще дойде законът на истинския смисъл на нещата. Трябва да минете през тези две положения – най-голямата скръб и най-голямата радост; след това ще разберете вътрешния, истинския смисъл на живота. Най-после ще дойдете до онова блаженство, до онзи Божествен покой на нещата, както го рисуват индусите, дето всички неща така се хармонизират, че не може да се изрази с човешки език.

 

За Името Ми

 

Линк към коментар
Share on other sites

17.08.14

 

Блаженство — это процесс постоянно растущей души. В нём скрывается вечная молодость. Счастье может быть потеряно в любой момент и человек снова будет несчастен. Поэтому говорится, что на Земле человек не может быть счастлив. На Земле счастье достижимо относительно, тогда как блаженство – достижимо полностью. Каждому верующему человеку необходимо каждое мгновение стремиться к блаженству. Оно – благо в жизни. Христос говорит: «Блаженны верующие, блаженны милосердные, блаженны кроткие» («Заповеди блаженства»).

 

Путь героев

 

 

Блаженството е процес на душата, която постоянно расте. В него се крие вечната младост. Щастието може всеки момент да се изгуби и отново човек да бъде нещастен. Затова се казва, че на земята човек не може да бъде щастлив. Щастието на земята е постижимо относително, когато блаженството е напълно постижимо. Всеки вярващ човек всеки момент трябва да се стреми към блаженство. То е благото на живота. Христос казва: „Блажени вярващите, блажени милосърдните, блажени кротките“.

 

Пътят на героите

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...