Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сън..., мистерия и още нещо ?!?


залез

Recommended Posts

Здравейте,
От  известно време.. чета тук и  има  неща  които  споделям, радвам  се и  уча.
Имам въпроси на които дълго  време не  мога  да намеря отговори и  решения.
Надявам  се  тук  не  само  да мога  да  споделя, а и  с  Ваша  помощ  да  разбера една  чстица  от  мен :)

Ужасно  много  сънувам. Всеки ден, всяка нощ и дори ако  задрема  в кола пак  сънища ..
Странното  е,  че  доста  мои  сънища  се повтарят,  има  такива  които  сънувам от  години,  такива  които преди  съм  сънувала - сега  не, но  помня  весе  едно  съм  се  събудила преди малко...,  и  имам  сънища  които сънувам  от  скоро .. но  се ПОВТАРЯТ..
В началото  мислехче е някаква   форма на шизофрения ..с който  и да съм споделяла  не сънува така и толкова много ..
Имам  сънища  и с "продължения" ... сънувам  случка,  будя  се и  след  известно  време сънувам  2 или 3  епизод !
Започнах  да  записвам,  много от  нещата  са налудничеви,  странни, нищо  общо  с  реалността, но  други  са все  едно  живея  друг  живот - реални,  изпълнени  с  малки  елементи/детайли, чувства  и дори шумове.

Ще  разкажа  няколко  за  да  можете  да  ме  разберете .... и ще  ми  е  много  интересно  ако някой  сподели мнение или  виждане  по  темата.

Влак
Пътувам  във  влак, целия метален ,  дори  седалките  в купетата  са  метални.
Аз  съм  в  началото  на  композицията  и когато  завива  влака,  през прозореза се опитвам  да  видя  края, но не мога ...
Отваря  се  вратата на  купето,  и  влиза  ужасно  грозен  човек..  космат  с лице на  приличащо  на мечка, нокти  черни  и дълги - мирише  ужасно .. Аз  се  стряскам  и  изкачам  от  купето,  започвам  да  бягам ..
Обръщам  се  и  виждам,  че  той  ме  гони ..  Започвам  да  блъскам  вратите  от  вагон на  вагон и  чувствам как  сърцето ми бие  в  гърлото ми.. Отново  се обръщам,  той   ..  бяга   бързо ,  настига ме ..
Спомням  си  колко  безкрайно  дълъг  е  влака, но  не  спирам .. Мисля  си :  "все  някъде ще  има  край и ще  скоча"
Забелязвам  в  бягането  и  блъскането,  че  вече не  са  обикновенни  метални  купета  а  килии  с решетки .. няма  метални седалки ,  а  само килии..
Бягам , прималяла  от  страх  и  ужас .. Почти  ме  е  стигнал .. на  една  ръка  е  от  мен ..
Тук  се будя /този  сън  сънувам от  дете/  .... не  много  често ,   но  мога  да кажа  поне 2 или 3  пъти  в  годината.

Град
Налага ми  се  да  замина за град  в който не  съм  ходила,  но ще отседна  там  за  дълго.
Опаковам багажа си в  кожен, кафяв куфар /никога не  съм  имала  такъв, май и не  съм  виждала ../ не  е много багажа, но куфара  тежи  ужасно много.
Стигам  до  града и  си  взимам  такси. Натоварваме  куфара в  багажника и аз  сядам  на  задната  седалка .
Вадя някаква бележка  от  чантата  си  и диктувам  адреса на който  трябва  да  стигна.
Шофьора, се  усмихва  и  казва че  е  далеч, но  знае  къде  е.
Тръгваме .. Аз  започвам  да  раглеждам  града .. дори  отварям прозореца .
Прекрасен  град.  Чист. Всяка  сграда  е  боядисана  в различни цветове ,  стилни  вази  и  саксии  с  цветя красят  всяко прозорче и  врата. Прекрасни градинки  с пейки  и  фонтани.  Заглеждам  дори  пътната  маркировка ..  все  едно  току що  положена  върху  чисто нова настилка. Бели  и  жълти  линии върху почти  черен  асфалт /няма  дупки и кръпки/.
Поглеждам и  мантинелата,  бордюрите  и  тротоарите..  всичко  до последният  детайл  е  перфектно. 
Няма  хора  по  улиците, става ми  странно .. един  толкова  прекрасен,  пореден и чист  град,  а  празен!?!
Питам  шофьора ..  той  не  говори,  само  се усмихва.
Стига  ме  до  мястото,  аз  плащам  в  едри  банкноти, той ми  връща  дори и жълтите  стотинки.
Слизам и  отново  с  бележката  тръгвам  да  търся  точно адреса . Куфара  е  ужасно  тежък, не мога  да  го нося,  влача  го,  спирам, почивам ..  и пак  започвам  да  го  влача. Налага  се  да  влезна  в  малка  тясна  уличка която  води  до  задната  страна  на прекрасна  къща - синя с  белии кантове и бели,  дървени  капаци за  прозорците  които  са  отворени  а  от  всеки прозорец  се подават  прекрасни саксии с  малки  бели  цветчета /приказка/ 
Минавам под  някаква  тясна арка  и  навлизам в  задната  уличка  която  няма  прекрасен  паваж ..
КАЛ .. започвам  да  търкалям  куфара в калта.. изглежда  скоро  е валяло,  докато  пътувах  с  таксито , не  забелязах  локви  или  мокро.  Започва  да  ми  изглежда  странно всичко.  Тук  от  вече  къщите  и  сградите не  са красиви, а  грозни,  порутени  и  мирищеши на  мухъл..  калта  е  на  всякъде.
Тясни  улички и Кал .. Искам  да  се  върна,  таксито  най  вероятно е  заминало  вече, но не  мога  да  остана  в  този  ужас.
Куфара ми  затъва.. не  мога  да  го  мръдна. Оставям  го,  като  се надявам  като  стигна  до  адреса да намеря помощ  и  да  си  го прибера.
Стигам  до адреса - едвам различавам  номерацията на  олющената  врата...
Няма къде  да  звънна, чукам, никой не  ми отваря, виждам бележка  на  земята - "Хотела  се  премести на другата улица"
Тръгвам към  другата  улица,  там  се  сблъсквам  с  още  по  голям  ужас..  дори някой  къщи нямат  врати,  някой  от  стените  са  порутени и  отново  много  КАЛ. По краката ми има  поне  10 кила  кал, уморена  съм, тежкия  куфар,  сега и  полепналата  кал.. потна  съм,  имам  нужда  от  баня.
Стигам със  сетни сили  до "хотела"  и  се  оказва,  че  той  е  най  отчайващ  от  вскички.. няма и  прозорци, няма  вода, няма мебели ..  само  постелки  които  заместват леглата ... Искам да  се  върна-  ужасно е .
Будя  се .
Страното  в  този сън  е ,  че  всеки път  когато  го  сънувам  имам усещането  че  за  първи  път  съм там, но  сградите  са  си  на  едно и  също  място,  арката  под  която минавам ,  дори  спираме  на  светофар  с  таксито и аз  се заглеждам  в една градинка  с пейки и  фонтани ...  всичко  е  еднакво  всеки път.
/Сънувам   го  често/

Среща
Сбрали  сме  се приятели  в нас.. говорим си,смеем се и  пием кафе..
Звъни ми  телефона .. поглеждам  кой е .. Приятел който познавам  от  години, но  някак  си не  го приемам  на  сериозно..
Инак  е  сладур.
Вдигам и чувам  че  е  говори  различно  от  друг  път / става ми странно/ "Трябва да  те видя, след малко, ще  те чакам на спирката на  трамвая в  посока центъра, ела моля  те!" Аз  само казвам ОК  и  някак си вметва /ужасно маловажно  прозвуча/,  че  трябва  да  взема  документите  които  бил оставил  в нас преди  време.
Отивам  на  спрката, той ме  чака ... с бял  прилепнал пуловер е и му се  очертава  релефа  на тялото,  за миг  се  замислям  че  изглежда  страхотно... как не  съм  забелязала  до  сега?!?!
Приближавам  до него  и виждам  че  ме  гледа  странно. Питам  го какво  има, какво  се  е случило.
Той ми  разказва ,  че има проблеми  с  полицията и  трябва  да  ги разреши ,  ето  за какво  са му  документите../  аз  така и не  знам  какви  са/
Казва  че няма  да  се  виждаме  известно  време .. и на мен  ми  става  някак  странно и  тъжно, навеждам глава и  мисля с  какво  мога  да му помогна ..
Той повдига  брадичката  ми  с  пръстите  си  и  се вглежда  в очите ми ..   навежда  да ме  целува  по  устата ..
Аз не  отказвам,  някак  ми  се  струва  естествено .. мило и  хубаво ..
Целувката  е  страхотна .. започва плахо и нежно  и става страстна,  разтреперваща.. оставяща  и  двама ни  без  дъх. Аз  се  повдигам  на  пръсти,  той  обгръща  с  раце кръста ми  леко  ме  повдига..., чувството,  че  толкова  силен  мъж може  да  е толкова нежен и  чувствен .. ме  кара  да  вложа и  аз  цялата си  страс .. искам  го ...
Идва  трамвая /нали сме на  спирката/ :)  той  ме пуска  и казва  че  трябва  да  се  качи .. ще  ми  звъннел по  телефона.
Гледам  го  как  се  качва , затварят  се  вратите .. и  аз  осъзнавам  че  документите  са  още  в  мен ...  той ме  гледа през  прозореца ... аз  вадя  папката  и  размахвам за  да види ..
Телефона пак ми  звъни, той  е .. казва да   го  чакам на спирката , че ще  слезне на  следващата  и ще се  върне..
Аз  затварям  и  започвам  да чакам, и да  мисля ...
Ужасно  съм  възбудена и  всичко  това ми  дойде  като  гръм от  ясно небе ... Осъзнавам  че  съм  влюбена  в  него от  много време .. , а до  сега  не съм му  обръщала  никакво  внимание .. а  целуката ...  беше  зашеметяваща..
Някак  изведнъж..  станах  загрижена  за  него, за проблемите му,  за  ежадневието му , за  това  с  какво мога  да  помогна..за  това  че искам  да  знам повече  за него ..
/този  сън  сънувам от около 6 месеца  ...  случвало ми  се  вече  около 8 или 9  пъти .. през около 2/3  седмици  .. и много ми  харесва ,  будя  се развълнувана от  откритието  че  съм  влюбена и  от  прекрасната първа  целувка/

Пренасяне
Отвам  на село... /аз нямам и никога не  съм имала такова/, влизам  в  двора на  познатата стара къща.
Дървена пейка  и маса седят скромно под  една лоза.
Присядам  и  отдъхвам .. наслаждавам  се  на  гледката. Красиви  лалета потрепват  от лекия  ветрец....Обагрени  в  прекрасни  цветове - жълти,  червени ... има  дори шарени.
Вдигам  глава,  а  там  на  асмата висят  огромни  бели и  червени  гроздове.. присягам да  си  взема .. сладко  е!
Искам  да  се измия и поглеждам  чешмата  на  двора  която все  така си  стои  там и  като  че  ли наблюдава - кой  идва и кой  си  отива ..
Тревата  е  по  зелена  от  всякога,  лозата пази  сянака на любимия  двор  от  парещото  слънце ..
Будя  се ..
/този сън  съм  го нарекла така, защото  сякаш  е  пренасяне  на  място  с  любими неща и места .. които  сами по  себе си  взаимно не могат  да  съществуват : Лалетата  са  пролетни, а  гроздето е  готово  през  есента. Когато  го  сънувам се  събуждам усмихната и  спокойна,  сунувам  го  рядко/



Имам  много  сънища,  някой  хубави,  други  тъжни,  кошмари,  еротични, забавни,  скучни.., фантастични .. всякакви ...
Въпросите ми  са ...
Защо  според  Вас ,  толкова много  сънувам?
Защо  някои  сънища  се повтарят?
Защо са  толкова  реални.. изпълнени  с  малки детайли,  настроения  и  чувства .. ?
Вие  сънувате  ли  така?
Споделете  ваши  сънища ..
Как  ги  тълкувате?
Трябва  ли  и  аз  да  ги  тълкувам  като  са  толкова  много и  са   топлкова  колоритни?

На  какво  се  дължи  повтарянето на  даден  сън?



 

Редактирано от залез
Линк към коментар
Share on other sites

Сутринта имах сън в жанра фентъзи. Сънувах, че ММА-терминаторът Благой Иванов - Багата е в двора ми. Сборичкахме се и му извих ръката. Продължих да го държа с извита ръка. Не се предаваше, въпреки болката.Тотално го доминирах в битката ни. Все едно беше багета, а не Багата. Опитите му да се освободи, бяха напразни.

Редактирано от Кон
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...