Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (25.08.14 - 31.08.14)


Recommended Posts

25.08.14

 

Любая болезнь произведена гордостью. Все болезни лечатся смирением. Смирение – это лечение болезней. Человек освобождается от болезненных состояний через смирение. Сейчас под словом «болезненное состояние» мы понимаем любое состояние впадения в крайность. При таком впадении в крайность создаётся болезненное состояние. Все болезненные состояния представляют собой состояние впадения в крайность.

 

Гордость и смирение

 

 

Всяка болест се произвежда от гордост. Всички болести се лекуват чрез смирението. Смирението е лекуване на болестите. Човек се освобождава от болезнените състояние чрез смирение. Сега под думата „болезнено състояние“ разбираме прекалено състояние в дадения случай. Когато нещо се прекали, се образува едно болезнено състояние. Всичките болезнени състояния са прекалени неща.

 

Гордост и смирение

Линк към коментар
Share on other sites

26.08.14

 

До сих пор вы думали, что смирение это спуск. При смирении вы не спускаетесь, а поднимаетесь. При смирении единственным состоянием человека является восхождение. В восхождении человек приобретает. До сих пор никто смирение так не пояснял. До этого времени вы не понимали смирение как восхождение вверх. Смиренный думает о Боге, поднимается вверх. Горделивый – не поднимается, он думает о других делах. Ум и сердце восходят в смирении.

 

Гордость и смирение

 

 

Досега мислихте, че смирението е слизане. При смирението не слизате, но се качвате. При смирението единственото положение е да се качва човек. В качването човек придобива. Смирението досега никой така не го изяснявал. Вие досега не сте разбирали смирението – качване нагоре. Смиреният мисли за Бога, нагоре се качва. Горделивият не се качва, той мисли за други работи. Умът се качва и сърцето се качва в смирението.

 

Гордост и смирение

Линк към коментар
Share on other sites

27.08.14

 

И говорю: Когда вы недовольны своей жизнью – знайте, что это состояние представляет собой гордость. Когда вы довольны жизнью – это смирение. Имейте понятие о том, что смирение – это движение вверх, а гордость – движение вниз. Добро – это положение, пересекающее два движения. Там, где начинается смирение, и там, где прекращается гордость – две крайних точки добра. И так имеем треугольник. Смирение заканчивается там, где начинается гордость. ...Добро работает между смирением и гордостью, и уравновешивает их.

 

Гордость и смирение

 

 

Та казвам: Когато сте недоволни от живота, туй състояние да го знаете, то е гордост. Когато сте доволни от живота, то е смирението. Да имате понятие: Смирението е движение нагоре. Гордостта е движение надолу. Доброто, това е положението, което пресича двете движения. Там, дето смирението започва и там, дето гордостта спира, то са двете крайни точки на доброто. И така имаме един триъгълник. Смирението свършва, дето гордостта започва. ...Доброто функционира между смирението и гордостта и ги уравновесява.

 

Гордост и смирение

Линк към коментар
Share on other sites

28.08.14

 

В четырёхугольнике – самые плохие условия. Чтобы выйти из этих самых плохих условий тебе необходимо провести две диагонали, найти центр этого четырёхугольника. Внешние трудности можно преодолеть только внутренними путями. Этот квадрат необходимо вращать вокруг оси, чтобы образовать круг. Круг – это условие для изменения сдавливающих тебя внешних условий. Ты говоришь: «Как я сделаю круг?» Ты его образуешь около себя. Мы говорим: «Общество». Человеку необходимо образовать хорошую среду вокруг самого себя – из хороших людей, которые будут тебе помогать в твоей работе. Вращение этого угла – это возможности, которые разрешаются внутренним способом, а не внешним.

 

Обыкновенный, талантливый и гениальный

 

 

В четириъгълника това са най-лошите условия. За да излезете из тия най-лоши условия, ти трябва да теглиш два диагонала, да намериш центъра на този четириъгълник. Само по вътрешни пътища може да преодолееш външните мъчнотии. Този квадрат трябва да го завъртиш около своята ос да образува един кръг. Кръгът е условие, за да измените външните условия, които те стягат. Казваш: „Как ще направя кръга?“ Ти ще го образуваш около себе си. Казваме „общество“. Човек трябва да образува добра среда около себе си, от добри хора, които да ти помагат в твоята работа. Да завъртиш този ъгъл, това са възможности, които се разрешават по вътрешен начин, не по външен.

 

Обикновен, талантлив и гениален

 

1942_05_22 Обикновен, талантлив и гениален

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

29.08.14

 

Вы рассуждаете, почему вам что-то не дано. Потому что вы не даровиты. И даже если вам даётся – вы этого не оцените. Вы обладаете умом и не цените его. Обладаете сердцем – не цените его. До сих пор вы не думали о работе, совершаемой вашим сердцем. Вы говорите: «Зачем мне это сердце – страдать? Я только страдаю от него». Страдания сердца – это мёд. Страдать без сердца – это ад. Некоторые люди думают только своим сердцем. С сердцем – мёд, без сердца – ад. Современные люди не имеют истинного понятия о том порядке, который существует в природе, неизменном порядке. Для даровитых людей – всё даётся. Для ленивых душ даются отруби. Если ешь отруби – ты из обыкновенных душ.

 

Припоминание

 

 

Вие разсъждавате защо нещо не ви е дадено. Защото не сте даровити. И да ви се даде, няма да го оцените. Вие имате един ум, не го оценявате. Имате едно сърце, не го оценявате. Досега не сте мислили вашето сърце каква работа извършва. Казвате: „Защо ми е туй сърце да страдам? Аз само страдам от него.“ Страданията на сърцето са мед. Да страдаш без сърце е ад. Някои хора мислят само със сърцето си. Със сърцето е мед, без сърцето е ад. Съвременните хора нямат истинско понятие за онзи ред, който съществува в природата, който е неизменен. Всякога за даровитите хора всичко има. За ленивите души трици се дават. Щом ядеш трици, от обикновените души си.

 

Припомняне

Линк към коментар
Share on other sites

30.08.14

 

Состояние здоровья человека зависит от гениальности – быть одновременно гениальным, талантливым и обыкновенным. Обыкновенным – на физическом плане, талантливым – в Духовном мире и гениальным – в Божественном мире. Когда гений находится в Божественном мире, талантливый – в Духовном мире, и обыкновенный на Земле – это нормально. Когда гении сходят на Землю, а обыкновенные – идут на Небо, тогда дело «перевернуто с ног на голову».

 

Основная идея

 

 

Здравословното състояние на човека зависи от гениалността, да бъдеш гениален, талантлив и обикновен едновременно. Обикновен на физическото поле, талантлив в духовния свят и гениален в Божествения свят. Когато геният е в Божествения свят, талантливият – в духовния и обикновеният на земята, е нормално. Когато гениите слизат на земята, а обикновените идат в небето, тогава работата е обърната с главата надолу.

 

Основна идея

Линк към коментар
Share on other sites

31.08.14

 

Какова цель гениального ученика? Во-первых – гениальному ученику необходимо найти своего учителя музыки. Сейчас выражение «найти своего учителя» неясно. Человек говорит: «Как найду?» Пшеничное зерно может тысячи лет находится в амбаре и не найти почвы, в которой может прорасти и проявиться. Гениальный ученик может проявиться только при своём учителе. Если кто-то его не находит – остаётся не проявлен.

 

Основная идея

 

 

Каква е целта на гениалния ученик? Първото нещо – гениалният ученик трябва да намери учителя си по музика. Сега сравнението да намери учителя си, не е ясно. Казва: „Какво ще намери?“ Житеното зърно може с хиляди години да седи в хамбара и да не намери почвата, в която може да израсне и да се прояви. Гениалният ученик само при учителя си може да се прояви. Ако някой не го намери, той остава непроявен.

 

Основна идея

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...