Jump to content
Порталът към съзнателен живот

остави ме,защо не мога да го преживея


Дори

Recommended Posts

Накратко,имах връзка 2 години и половина, с доста събирания и раздели,но силни и бурни чувства,ту се поразделяхме но се събирахме,защото не издържахме повече от месец,той ме винеше,защо не предприемам развод(аз бях разделена с мъжа си само документално трябваше да го уредя),аз го виних,че не прави достатъчно за мен,нещо което не беше така,но сякаш исках да го обсебя и да бъде изцяло зает от мисълта за мен,нарочно понякога му казвах край защото виждах колко се активизира и как ме гони..Та,вече развода ми е факт,но го усещах дръпнат и хладен,мъжа ми правеше проблеми,аз виних човека,че не прави нищо,той ме питаше какво да направя,стана един кръг,докато февруари месец ми каза не те обичам както преди искам да се разделим,после се разплака и каза не мога да те пусна,после пак си потвърди мнението,че иска раздяла,питах има ли друг човек,каза че общува с една която не го натоварвала..до май месец не е спирал да ме търси,даже се виждахме всеки път като ме видеше и плачеше стискаше прегръщаше,все едно му липсвам,а после се отдръпваше,май месец ми звънна след нашо каране и ми каза още те обичам,но до там..после една вечер ме извика в квартирата му и аз отидох,каза ми че не може да ме забрави..на сутринта видях женски неща,каза че излизал с една само и само да ме забрави и да не е сам,след няколко дни я остави каза,че иска да излизаме да се виждаме но на бавни стъпки,не мисля,че може да бъде както преди,умря оня човек,който те носеше на ръце и т.н..да не напираме нещата,но ту понякога супер се радваше да ме види,или вечер когато оставях и сутрин не можеше да ме нацелува и в същия момент не се обаждаше с по дни,аз съответно все мрънках,че не ми обръща внимание,че  е безразличен,а той мълчеше,и казваше не си ми безразлична,когато се ядосах и почвах да викам,тогава все едно се осъзнаваше и казваше обичам те.....та след поредна караница,аз в яда си му казах не ме търси повече,той се обади на следващия ден каза искаш ли да поговорим,аз казах не,а той взела ли си решение и аз да,като очаквах да го трогна както преди той каза радвам се...после 8 дена никой на никого не е звънял и преди 2 дни ми звънна,не вдигнах и после получих смс-исках да го знаеш от мен излизам с  една жена да не останеш учудена

Та супер шок и стрес мислих,че е поредната ни караница и гоненка,искам да знам за да ме нарани ли ги прави и как може до преди седмица да казва,че ме обича а сега така да ме зареже по тоя груб начин.Искам да знам къде аз греша в подхода си с него,защото го обичам и той казва,че ме обича,но все има дистанция между нас.Объркана защо толкова ме е сттрах да не се влюби в нея и защо искам само него и само него като мания..Как да си го върна и задържа завинаги

Линк към коментар
Share on other sites

Имам 2 познати , общото им е че са зодия риби .Трудно ми е да разбера тяхното поведение , толкова емоционално , та чак нелогично .Малко ми приличаш на тях .Казваш ; не те обичам ; а на другия ден обратното .

При това положение , ако мислиш , че си струва моя съвет , той е следния -------------------Човек трябва да знае какво чувства , какво иска , и трябва да говори истината дори тя да го наранява ( обърнах му гръб за да се стресне , а той ме заряза) .

Не се притеснявай ако се разделите .Между двадесетата и двадесет и третата си година разбрах че мога да обичам 80% от момичетата . За това избирах само като гледах дали можем да живеем , спокойно заедно . Да разчиташ че после ще се промените е луда работа .

Линк към коментар
Share on other sites

Добре,де но това,че все се връщаме един към друг и не можем да се забравим не говорили,че все пак имаме чувства един към друг.Проблема ми е ,че аз не мога да погледна друг не си представям живта с друг човек,искам само този човек,защото харесвам всичко в него и искам само него,Не мислите ли че прекалено много караници са ни отдалечили и затова той има нужда от тая новата за да се почувства по добре и после би се върнал ако ме обича както казва или щом е предпочел нея пред мен значи е влюбен и е загубено

Линк към коментар
Share on other sites

Мися че си права , усещаш ясно нещата . И да се съберете , при същото поведение резултата какъв ще е ?

Поне за мен такъв живот на караници е твърде изморителен . Обикновенно правя скандали , когато отстоявам моето мнение и загърбвам чуждото . Но да съществува двойката , трябва да се напасват , да намерят баланса . Общия им живот се определя от общото им мнение .

Линк към коментар
Share on other sites

Моят съвет е, ако толкова много го обичаш - престани с игричките - правя това, за да ме гони и т.н. Може би едно по-смело и зряло поведение е по-добо, отколкото това с  игрички както от твоя, така и от негова страна с др жена и т.н Застани смело пред него, открий се, кажи му всичко какво чувстваш и искаш и т.н. Ако и той чувства същото ще го разбереш, ако ли не значи наистина има друга жена и следва да продължиш по пътя си...Така ще си наясно и агонията, която е безмислена ще свърши.....Но с тези игрички както ти, така и той играе ...защо е нужно всичко това? А и защо трябва да те гони :)? Може пък наистина да се е уморил...един два пъти може и да е минавало, но може би е време да бъдеш честна към себе си и към него. Мисля, че само това ти остава, ако искаш някакътв развой ...... Няма страшно в това да си истински и да бъдеш себе си и да покажеш своите чувства и т.н. Няма да го промениш нито той теб, въпрос на желание и компромиси е промяната и връзката, а ако няма чувства ...продължавай ...Успех :)

Редактирано от Roamy
Линк към коментар
Share on other sites

Проблема е такъв,че още докато бяхме заедно когато тръгна да говорим сериозни разговори той казва не ми се говори.....другия проблем е че той излиза с това момиче и не случайно ми написа смс,че излиза с една жена,явно да не го притеснявам,страх ме е да не ме отблъсне или да не е влюбен

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам мила - деликатна ситуация. Не зная дали е влюбен или не в другото момиче. Така агонията ти ще продължи, защото ще се надяваш да не е влюбен, да ти се обади и т.н. Само ти знаеш най-добре, но няма смисал да се страхуваш, няма как да го отблъснеш повече, ако е влюбен..не знам наистина....КОгато човек обича е много търпелив, надява се и т.н, не вижда реално нещата понякога...не зная.....Може би следва да преживееш това....само едно знам със съгурност времето, каквото и да означава то е наш приятел, то ни лекува ...Моли, се, да имаш сили да преодолееш каквото ти предстои. ПОнякога искаме неща, които след време разбираме, че сме имали късмет, че на са ни са случили. В момента не го разбираме, но Господ си знае работата - може би те предпазва от нещо, което не е за теб .. в смисъл този човек може да сте поели вече по различни пътища за добро...Не се вкопчвай  в него....страданието ще продължи.....Страданията са необходими, за да преосмислим своите погрешки, които всеки прави и следващия поът, с друг човек напр. да не ги правим ...:)> Бъди смела, вървъ напред, моли се, Бог е с теб :). Всичко най-хубаво.

Линк към коментар
Share on other sites

Не е влюбен Дари , той иска ти да ревнуваш , за това ти го споделя .

Много е объркан твоя човек .Между вас има страст , но това не е достатъчно .

Познато ми е .Нито ти си виновна , нито той - просто сте различни .

Трябва да се разделите , защото ако продължите , голямата страст ще се превърне в омраза

Линк към коментар
Share on other sites

вярно е той все ми казваше объркан съм като те видя изгарям,такова усещане като пожар,не мога да те зачеркна от живота си,(но ето сега ме зачеркна като почна да излиза  с нея)..и хем те обичам ,но и хем те мразя,защото според него съм по луда и дива...аз по скоро се чудя как да разбера какво му пречи да се обвърже с мене,защото преди година го искаше много и само за това говорихме и родителите му го знаеха,че правим такива планове,как може да разберем какво му липсва на нашия мъж..Страстта е голяма,но това не е ли хубава основа за връзка химията която ни изгаря вече 3 години,аз за него съм готова на всичко,такава голяма обич изпитвам(нещо което не съм му го показвала много много)

Благодаря ви за отговорите

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вижте развръзката след като ми писа смс за другата жена аз не го потърсих повече...той дойде в нас сам преди дни и каза,че не можел да ме забрави,че излизал с други за да ме забрави но не ставало,аз нищо не казвах,защото той не ми казва айде да сме заедно а само това,според вас как да постъпя,така не го ли научавам че каквото и да направи все ще го приема,той ако искаше щеше да се върне сериозно нали

Линк към коментар
Share on other sites

Какво значи да го научаваш и т.н? Да не сте в зоопарк да се дресирате? Той е бил искрен, разкрил се e пред теб....Ти отново смяташ и пресмяташ тайни ходове.....това ли е любовта според теб? Защо не си искрена с него? Кажи му...започни на чисто отношенията си с него и положи любовта и честността за основа...друго не знам аз ..........

Диалог, диалог, диалог ...изяснете си и говерете честно за всичко...........

Той какво повече да ти каже да сте заедно след като ти не си реагирала по никакъв начин? Не знам....но ми се струва, че с тези игри и двамата ще се изморите ....и в крайна сметка дори и да се съберете няма да сте добре.....Ако си нямате доверие и любов всичко заминава , тезрания, игри...сами си усложняваме живота и си патимот това....

Редактирано от Roamy
Линк към коментар
Share on other sites

Проблема е ,че ме е страх отново да се разкрия,защото тоя разговор го водихме пак юни месец като почна да излиза с една и тогава пак така ми каза не мога да те забравя търся в нея теб..и тогава му се разкрих и той я остави почнахме заедно да опитваме,но той беше супер дръпнат и все едно ми се дразнеше и все повтаряше искам лека по лека не ме напирай и така изкарахме само 2 месеца...и сега пак същото

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не виждам смисъл да продължаваш да губиш време и нерви в мисли за него. Позволи си да се освободиш и да погледнеш живота си от друг ъгъл. В момента си вкопчена, контролираща и изискваща.

Ако младежът иска теб, ще бъде с теб. Разните там "търся теб в другите" са смехотворни и нелепи. И не заслужават никакво внимание. 

Друг е въпросът какво искаш ти и защо си го причиняваш.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Ясно....Значи човечеца си търси да си разнообразява живота, а ти стоиш и плачеш и чакаш....Не знам, мила...До кога ще издържиш така? Да мислиш и премисляш сега защо го направи, ами  ако аз така направя и т.н.....ще се съсипеш. Преосмисли наистина това ли искаш в любовта.?! Едно знам .....една връзка тръгне ли да се разпада на няколко пъти е просто върпос на време кога ще насттъпи края...млада си, нямаш ангажименти, ..деца и т.н.. Искай любовта, ...доверието и хармонията и продължи напред.....Ще ги намериш у другия човек само, ако и ти си способна да ги дадеш :). Късмет :)))

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Аз виждам ситуацията по следния начин-Искате да сте заедно, но постоянно се отблъсквате, а когато се доближите един до друг се наранявате,когато се разделите си липсвате.Това е като два таралежа с остри бодли ,доближавайки се те се бодът един друг,но това не означава че таралежите не трябва да бъдат заедно а само да приберат бодлите. Според мен не си достатъчно зряла за връзката, която искаш(за него не знам) и ще трябва да преминеш през това препятствие (да останете разделени),защото отговорите които търсиш можеш да разбереш предимно от опита(да знаеш пътя е различно от това да го извървиш).В началото както знаеш мислите за половинката ще са много, но с течение на времето ще намалеят и един ден, ако сте готови и двамата ще осъществите добра връзка

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Защото,ако беше толкова лесно щях да го направя...+ това постоянно си намирам занимания,танци,разходи,чужди езици уча,но не ми се получава

Линк към коментар
Share on other sites

Проблема е ,че ме е страх отново да се разкрия,защото тоя разговор го водихме пак юни месец като почна да излиза с една и тогава пак така ми каза не мога да те забравя търся в нея теб..и тогава му се разкрих и той я остави почнахме заедно да опитваме,но той беше супер дръпнат и все едно ми се дразнеше и все повтаряше искам лека по лека не ме напирай и така изкарахме само 2 месеца...и сега пак същото

Рицарят на моето сърце е постоянно на колене пред мен . А очите му светят , от възхищение .

Линк към коментар
Share on other sites

Рицарят на моето сърце е постоянно на колене пред мен . А очите му светят , от възхищение .----------------Това е идея.. .Какво ще правя там където не ме обичат ?.. Не мога да дам сърцето си там , където не им е нужно , където не отвръщат със същото .Любовта не е безсмислена . Любовта е , да предложа и оползотворя себе си , енергията ,ума , тялото , по най разумния начин .Не да ги излея в някоя бездънна яма .Можеш да обичаш целия свят , но приятел можеш да бъдеш ако те приемат за такъв .В любовта има взаимност на всички нива -----тяло ,ум , душа

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...