Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (22.09.14 - 28.09.14)


Рассвет

Recommended Posts

22.09.14

 

...человеку необходимо начать с того, что вложено в его душу, быть верным тем дарам, силам и способностям, которые вложены в него. Это значит нести в самом себе внутреннюю науку, внутреннее знание. Используя это знание человек будет изучать себя, живую природу и любовь. Кто учится таким способом – тот на правильном пути.

 

Скажи только слово

 

 

...човек трябва да започне с това, което е вложено в неговата душа; да бъде верен на онези дарби, сили и способности, вложени в него. Това значи, да носи човек в себе си вътрешна наука, вътрешно знание. С това знание човек ще изучава себе си, живата природа и любовта. Който се учи по този начин, той е на правия път.

 

Кажи само реч

Линк към коментар
Share on other sites

23.09.14

 

В Природе существует один язык – я его называю Живым языком Бытия или Живым языком вещей. Этот язык имеет особую грамматику: его глаголы имеют особое строение; его существительные, прилагательные, причастия, союзы не следуют законам обыкновенной речи. По своей звучности этот язык один из самых красивых. Он письменный, но на нём не пишутся книги, потому что книги Природы – живые.

 

Рождённые свыше

 

 

В природата съществува един език, аз го наричам „живия език на битието“, или живия език на нещата. Този език има особена граматика: глаголите му имат особен строеж; съществителните, прилагателните, причастията, съюзите му не следват същите закони, каквито са законите на обикновената реч. По своята звучност този език е един от най-красивите. Той е писмен език, но не се пише на книги, защото книгите в природата са живи.


Родени изново

Линк към коментар
Share on other sites

24.09.14

 

О Солнце и Луне в первой главе «Бытия» говорится, что Бог создал эти два начала и в них скрывается вся истина: Луна – это процесс схождения на Землю, а Солнце – это процесс восхождения к Богу. Под заходом Солнца также понимается спуск, а под восходом – процесс новой эволюции. И поэтому Луна каждые 28 дней рассказывает вам историю вашего падения. Если вы спросите себя, почему упали, почему не можете думать, почему не имеете воли, Луна вам скажет. Все её фазы расскажут вам о причинах вашего падения. И тогда кто-нибудь спросит, как можно подняться и уйти к Богу. – Вставайте утром, когда восходит Солнце, наблюдайте Бога и найдёте пути.

 

В начале было

 

 

...за Слънцето и Луната, в първа глава от "Битие" се казва, че Бог създаде тези две начала и че в тях се крие цялата истина – Луната е процес на слизане към Земята, а Слънцето е процес на възкачване към Бога. Залязването на Слънцето подразбира също слизане, а изгряването му подразбира процес на нова еволюция. И затова Луната на всеки двадесет и осем дни ви разказва историята на вашето падане. Ако се запитате защо сте паднали, защо не  можете да мислите, защо нямате воля, Луната ще ви каже. Всичките нейни фази ще ви разкажат причината на вашето падане. И тогава някой ще попита как може да се повдигне и да отиде към Бога. – Ставайте сутрин, когато Слънцето изгрява, наблюдавайте Бога и ще намерите пътя.

 

В начало бе

Линк към коментар
Share on other sites

25.09.14

 

Чтобы простить требуется быть сильным человеком. Простить может только сильный, волевой человек, а не простить – это и женщины могут.

...Каковы признаки прощения? Как узнаётся, что я простил? – У меня уже есть связь с Богом. Ничего более! Если я простил так, как желает Бог, сразу же в мои ум и сердце придут свет, тепло, и в душе я буду чувствовать себя сильным и мощным.

 

Сколько раз прощать?

 

 

За да прощаваш, изисква се силен човек. Да прости, това може да направи само силният човек, човекът с воля, а да не прости, това и бабите могат.

...Какви са признаците на прощението? По какво се познава, че съм простил? – Аз имам връзка с Бога вече. Нищо повече! Щом простя, както Бог иска, веднага ще дойде в ума и сърцето ми светлина и топлина и в душата си ще се усещам силен и мощен.

 

Колко пъти да прощаваме?

Линк към коментар
Share on other sites

26.09.14

 

Мы говорим: «Время исправит жизнь, Господь исправит жизнь». Нет, ни Господь и ни время исправят жизнь, а ты себе скажешь: «Я исправлю свою жизнь в соответствии с законами Бога! Я знаю, что желает от меня Господь». Эту мысль необходимо держать в уме каждый день.

 

Сколько раз прощать?

Пожелание

 

 

Ние казваме: „Времето ще изправи живота, Господ ще изправи живота“. Не, нито Господ ще изправи живота, нито времето ще изправи живота, а ти ще си кажеш: „Аз ще изправя живота си съобразно Божиите закони! Аз зная какво иска Господ от мене“. Всеки ден трябва да туряте в ума си тази мисъл.

 

Колко пъти да прощаваме?

Пожелание

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

27.09.14

 

Я люблю следующую черту в человеке – она Божественна: сделав самое хорошее, скажем: «Могу ещё сделать, сейчас мало сделал». Всегда, когда мы сделаем кому-то [доброе дело], в нас необходимо остаться этому чувству – что мы можем ещё что-то сделать.

 

Сколько раз прощать?

 

 

Аз обичам следната черта в човека, тя е Божествена: като направим най-хубавото, да кажем: „Аз можеше още да направя, сега малко направих“. Всякога, като направим някому нещо, у нас трябва да остане туй чувство, че още можехме да направим.

 

Колко пъти да прощаваме?

Линк към коментар
Share on other sites

28.09.14

 

В чём состоит сознательная жизнь общества? – Я называю сознательной жизнью общества любовь людей к друг другу, отсутствие появления какой-ибо ненависти между людьми. ...Я часто слышу, как некоторые болгары говорят: «Стану министром – всех перевешаю!» Всё хорошо, но разве мир повешением исправляется? Это старые методы. Светские люди имеют право вешать, но эти методы не для умных людей, людей, которые пошли по стопам Христа, проповедовавшего Любовь.

 

Царствие Божие благовествуется

 

 

Какъв е съзнателният живот на обществото? – Да се обичат хората, да не се ражда никаква омраза между тях, това аз наричам съзнателен живот на обществото. ...Често слушам някои българи, казват: „Аз да стана министър, ще избеся всички!“ Всичко хубаво, но нима светът с бесене се поправя? Това са стари методи. Светските хора имат право да се бесят, но умните хора, хората, които са тръгнали по стъпките на Христа, който проповядва Любов, тия методи не са за тях.

 

Царството Божие се благовества

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...