Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (06.10.14 - 12.10.14)


Recommended Posts

06.10.14

 

Я говорю вам как моим братьям. Говорю вам Истину! Сейчас вы довольны, но это не только удовлетворение. Это – угощение. Требуется учение, знание, внедрение, чтобы все эти добродетели начали жить в ваших душах! Все эти капризы, честолюбие, недовольство – поднимемся над всем этим! Поднимемся над обыкновенной жизнью!

 

Господи, чтобы мне прозреть!

 

 

Аз ви говоря като на мои братя. Истината ви говоря! Сега вие сте доволни, но не е само доволството. Туй е едно угощение. Изисква се учение, знание, присаждане, че всички тия добродетели да заживеят във вашите души! Всички тия капризи, честолюбие, недоволство, над всичко туй да се подигнем. Да се подигнем над обикновения живот!

 

Господи, да прогледам!

Линк към коментар
Share on other sites

07.10.14

 

Человеческие души – как семена. Чтобы познать их внутренний смысл, необходимо их посеять в жизни. Следовательно, для познания смысла слова, необходимо посеять его в жизни, как в почве.

 

Кто придёт ко Мне

 

 

Човешките думи са като семената. За да познаеш вътрешния им смисъл, трябва да ги посееш в живота. Следователно, за да познаеш смисъла на една дума, трябва да я посееш в живота, като в почва.

 

Който дойде при мене

Линк към коментар
Share on other sites

08.10.14

 

Вы спрашиваете: Почему люди не преуспевают в своей жизни? – Потому что не ставят за основу любовь, а ставят за основу человеческий эгоизм и говорят: «Учение эгоизма священно, полезно для здоровья. Кто живёт и думает только о себе – тот будет здоров». Если принцип «заботиться о самом себе» верен, пусть придёт один человек чтобы нам доказать, что служа этому принципу приобрёл истинное счастье. Существует ли такой человек, будучи царём, патриархом или адептом? Каждый, кто служил этому принципу, потерпел полный крах.

 

Кто придёт ко Мне

 

 

Питате: Защо хората не успяват в живота си? – Защото не поставят за основа любовта, но човешкия егоизъм и казват: Учението на егоизма е свещено, здравословно. Който живее и мисли само за себе си, той ще бъде здрав. ...Ако принципът „да се грижим за себе си" е верен, нека дойде един човек да ни докаже, че като е служил на този принцип, е придобил истинското щастие. Има ли такъв човек, бил той цар, патриарх, или адепт? Всеки, който е служил на този принцип, е фалирал.

 

Който дойде при мене

Линк към коментар
Share on other sites

09.10.14

 

Итак, покаяться – это значит выставить на показ свои слабые черты, свои недостатки не перед людьми, а перед Богом. Скажешь: Господи, у меня несколько векселей, по которым необходимо платить. – Векселя представляют слабости и недостатки, с которыми необходимо справиться человеку. Если ты исповедуешься перед Господом – ты можешь исповедоваться и перед свои ближним. – Что обо мне будут думать люди? – Пусть думают, что хотят. Ты будешь представляться таким, каким являешься. Это значит – истинный человек, в полном смысле слова честный, благородный.

 

Брат твой пришёл

 

 

И тъй, да се покаеш, това значи, да изнесеш своите слаби черти, своите недостатъци, не пред хората, но пред Бога. Ще кажеш: Господи, имам няколко полици, които трябва да изплатя. – Полиците представят слабости и недостатъци, с които човек трябва да се справи. Щом се изповядаш пред Господа, ти можеш да се изповядаш и пред ближния си. – Какво ще мислят хората за мене? – Нека мислят, каквото искат. Ти ще се представиш такъв, какъвто си. Това значи истински човек, в пълния смисъл на думата честен, благороден.

 

Брат ти си дойде

 

Линк към коментар
Share on other sites

10.10.14

 

Многие люди говорят о тайнах Природы. Люди, ищущие тайны, странные. На Земле нет тайн. Если ищите тайны – «идите» на Небо, там их найдёте. …все тайны на Земле открываются просто. Это вопрос времени.

 

Брат твой пришёл

 

 

Мнозина говорят за тайни в природата. Чудни са хората, които търсят тайни. На земята няма тайни. Ако търсите тайни, идете на небето, там ще ги намерите. ...всички тайни на земята лесно се откриват. Това е въпрос на време.

 

Брат ти си дойде

 

Линк към коментар
Share on other sites

11.10.14

 

Говорю: Все наши братья, завершившие своё развитие, каждый день сходят на Землю и видят, как мы живём. Не думайте, что Земля оставлена. Миллионы глаз направлены к ней; они следят за каждым человеческим поступком. Нет ничего, что может скрыться от Божиих очей. Там, в тайных судах, тайных участках и казармах эти очи смотрят и всё видят. Господь смотрит и требует отчёта. Он – Повелитель, Он – Царь мира. Бог – единственный Царь в мире. Он создал мир, следовательно, Земля – Его и мы – Его. Он наш Отец. – Кого? – Тех сынов, кто понимает Его.

 

Отдай мне, что должен

 

 

Казвам: Всички наши братя, които са завършили своето развитие, всеки ден слизат на земята и виждат, как живеем ние. Не мислете, че земята е изоставена. Милиони очи са насочени към нея; те следят всяка човешка постъпка. Няма нещо, което може да избегне от Божиите очи. Там, в тайните съдилища, в тайните участъци и казарми тези очи гледат и всичко виждат. Господ гледа и държи сметка за реда и порядъка навсякъде. Той е Господар, Той е Царят в света. Бог е единственият Цар в света. Той е направил света, следователно, земята е Негова, и ние сме Негови. Той е Баща. – На кого ? – На онези синове, които Го разбират.

 

Плати ми щом си длъжен

Линк към коментар
Share on other sites

12.10.14

 

Любовь научит людей жить правильно. Сколько бы и не проповедовалось людям жить по-братски – без любви ничего не достигается. Без любви любая проповедь остаётся без результата. Что принесёт ваша проповедь о любви и морали больному, если у него нет морали в себе? Сколько ему и не говорите – ваши слова звучат напрасно. Больному необходимо быть морально здоровым, чтобы понять вас. Без здоровья физическая жизнь не имеет смысла. Следовательно, здоровье нужно для физического человека, знание нужно для духовного человека (т.е. для образованного человека), а Любовь – для Божественного.

 

Отдай мне, что должен

 

 

Любовта ще научи хората да живеят правилно. Колкото и да се проповядва на хората да живеят братски, без любовта нищо не се постига. Без любовта всяка проповед остава без резултат. Какво ще допринесе вашата проповед за любовта и за морала на болния, ако той няма никакъв морал в себе си ? Колкото и да му говорите, думите ви ще звучат напразно. За да ви разбере, болният трябва да бъде морално здрав. Без здраве, физическият живот няма смисъл. Следователно, здравето е нужно за физическия човек; знанието е нужно за духовния, т.е. за образования, а любовта – за Божествения.

 

Плати ми щом си длъжен

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...