Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (13.10.14 - 19.10.14)


Рассвет

Recommended Posts

13.10.14

 

Что принесли теперешние люди своими сомнениями? – Несчастья, страдания и болезни. Сегодня в мире существует столько болезней, что врачи не знают, как их называть. Неврастения, в своих различных видах, до такой степени распространена, что не знают, как назвать эти заболевания. …Чему обязана неврастения? – Неестественной человеческой жизни, лишённой Божественного. Человек, теряя связь с Божественным, становится неврастеником. …Страшно лишить человека любви – питания для его души. Эта истина знакома всем людям. Следовательно, когда человек лишается существенного в жизни, его нервная система расстраивается. Каково, в этом случае, лекарство? Только Божия Любовь в состоянии лечить неврастению. Если больного посещает Божия любовь – он мгновенно выздоравливает.

 

Отдай мне, что должен

 

 

Какво са донесли сегашните хора със своите съмнения? – Нещастия, страдания и болести. Днес има толкова болести в света, че лекарите не знаят, как да ги кръщават. Неврастенията, в различните си видове, е толкова разпространена, че не знаят, какви имена да им дадат. ...На какво се дължи неврастенията? – На неестествения човешки живот, лишен от Божественото. Когато изгуби връзката си с Божественото, човек става неврастеник. ...Страшно е да лишиш човека от любовта, като храна за неговата душа. Тази истина е позната на всички хора. Следователно, когато човек се лиши от същественото в живота, нервната му система се разстройва. Какъв е цярът за това? Само Божията Любов е в състояние да лекува неврастенията. Щом Божията Любов посети болния, той моментално оздравява.

 

Плати ми щом си длъжен

Линк към коментар
Share on other sites

14.10.14

 

Существует несколько способов лечения больных. Первый способ – это лечение силами природы. Оставьте больного на природе – не пройдёт и много времени, как тот выздоровеет. Этот способ лечения самый хороший. Второй способ – это лечение с помощью врача. Придёт врач, порекомендует какое-нибудь лекарство, и, через определённое время, состояние больного улучшается. Однако, [существует] и третий способ лечения – Божественный. При его применении больной выздоравливает мгновенно.

 

Отдай мне, что должен

 

 

Съществуват няколко начина за лекуване на болните. Единият начин е лекуване от природата. Оставете болния на природата, няма да се мине много време, и той ще оздравее. Този начин е най-добрият. Вторият начин е лекуване от лекар. Ще дойде лекарят, ще препоръча някакво лекарство, и след известно време болният се подобрява. Обаче, .. и трети начин на лекуване – Божествен. Там болният оздравява моментално.

 

Плати ми щом си длъжен

Линк към коментар
Share on other sites

15.10.14

 

В прошлом многие отшельники пребывали в лесах, в пустынях; там они изучали Учение Христа и сохранили ценные знания и   практический духовный опыт.  Необходимо ли и нам подвизаться как они? Нет, мы будем использовать их знания и духовный опыт как школу, необходимую для изучения. Настоящим святым необходимо жить среди людей, испытать их ненависть и холод. Только так они воспримут любовь и дадут в себе путь Божественному. Сколь мало и не было их, эти люди посвятили свою жизнь служению Богу с любовью, они в состоянии улучшить положение своего народа в материальном, социальном и политическом отношении. Всё зависит от них.

 

Отдай мне, что должен

 

 

В миналото много отшелници прекарвали в горите, в пустините; там са изучавали Христовото учение и са оставили ценни знания и опитности. Трябва ли и ние да се подвизаваме като тях ? Не, ние ще използуваме техните знания и опитности, като школа, която трябва да изучаваме. Сегашните светии трябва да живеят между хората, да опитат тяхната омраза и студ. Само така те ще възприемат любовта и ще дадат път на Божественото в себе си. Онези хора, колкото малко и да са те, посветили живота си в служене на Бога с любов, са в състояние да подобрят положението на своя народ в материално, социално и политическо отношение. От тях зависи всичко.

 

Плати ми щом си длъжен

Линк към коментар
Share on other sites

16.10.14

 

Следовательно, и наша сила не в теле, ни в росте, ни в нашей полноте, ни в нашем богатстве, но в разумности, проявляемой нами в своей жизни. Каждый человек, каким бы он ни был, обязан своим величием трём существенным факторам: своим уму, сердцу и воле.

 

Скажи только слово

 

 

Следователно, и нашата сила не е в тялото, нито в ръста, нито в пълнотата ни, нито в нашето богатство, но в разумността, която проявяваме в своя живот. Всеки човек, какъвто и да е, дължи своето величие на три съществени фактора: на своя ум, сърце и воля.

 

Кажи само реч

Линк към коментар
Share on other sites

17.10.14

 

Некоторые люди говорят: «О Любви мы уже слушали». Любовь не может «слушаться», она передаётся только через контакт, когда две души приближаются. Знаете ли вы, что значит приближение душ? Когда прикасается Любовь – образуется внутреннее тепло, а это тепло даёт свободную жизнь. Когда две эти жизни соприкасаются – образуется свет.

 

Плоды Духа

 

 

Някои казват: „Е, Любовта ние сме я слушали“. Любовта не може да се слуша, тя се предава само чрез контакт, когато две души се доближат. Знаете ли какво значи доближаване на душите? Когато Любовта се допре, образува се една вътрешна топлина, а тази топлина дава свободния живот. Когато се допрат тия два живота, образува се светлина.

 

Плодовете на духа

Линк към коментар
Share on other sites

18.10.14

 

Перестаньте видеть ошибки своих братьев. Не изобличайте их за ошибки, но прощайте им и скажите: Приходи, братец, подадим руки друг другу. Говорю: вы, как люди, не можете полностью прощать себя, но Божия Любовь простит ваши ошибки, и вы станете живыми источниками. Если в нас живёт Бог, мы всегда будем прощать. Вот где мы можем приложить свою волю. Это не происходит легко, однако, с постоянством, всё достигается. Христианству требуются герои.

 

Отдай мне, что должен

 

 

Престанете да виждате грешките на своите братя. Не ги изобличавайте за погрешките им, но им прощавайте и кажете: Ела, братко, да си подадем ръка. Казвам: Като хора, вие не можете да си прощавате напълно, но Божията Любов ще прости грешките ви, и вие ще станете живи извори. Щом Бог живее в нас, ние всякога ще прощаваме. Ето къде можем да приложим своята воля. Това не става лесно, обаче, с постоянство всичко се постига. Християнството изисква герои.

 

Плати ми щом си длъжен

Линк към коментар
Share on other sites

19.10.14

 

И вы часто находитесь в безвыходном положении, как этот сотник. К кому вы обратитесь?  Скажут, что вы малодушны, что ищете внешней помощи. Кто не нуждается в помощи разумных людей? Я не встречал человека, который сам разрешал бы свои задачи. Кто-то молится Богу, но о нём говорят, что он глуп. Говорю: Глуп, потому что молится Богу. Но ведь если он молится за человека – как ты, глуп ли он? Это не значит, что нет необходимости молиться за человека. Если молишься за своего брата – и он будет молиться за тебя. Это в порядке вещей. Лучше, прежде чем молиться о нашем брате, понять его нужды и удовлетворить их.

 

Скажи только слово

 

 

И вие често се намирате в безизходно положение, като този стотник. Към кого ще се обърнете? Ще кажат, че сте малодушни, че търсите помощ отвън. Кой човек не се нуждае от помощта на разумните хора? Аз не съм срещал човек, който сам да разрешава задачите си. Някой се моли на Бога, но за него казват, че е глупав. Казвам: Глупав е, защото се моли на Бога. Ами ако се моли на човек, като тебе, не е ли глупав? Това не показва, че не трябва да се молиш на човек. Ще се молиш на брата си, и той ще се моли на тебе. Това е в реда на нещата. По-добре е, преди да ни се моли нашият брат, да разберем нуждите му и да ги задоволим.

 

Кажи само реч

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...