Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ваксинация при децата - за или против


Recommended Posts

Против ваксинациите съм не само при децата а въобще .Вече има достатъчно информация която показва ,че не само няма никаква полза от ваксините но и се вдига нивото на заболеваемост ,има и малък процент които свършват и с фатален край .В доста държави вече махат някои от ваксините ,една от тях си спомням , е Япония .За мен ваксините са просто едни много добър метод на алчни хора и компании да взимат парите на хората чрез държавата ,като си играят със техните страхове .Радвам се че хората започват да осъзнават и разбират нещата не само за ваксините а въобще,едно време между другото са мислили и че Земята е плоска ,сега хората се смеят на тази теза ,след време и ние или нашите деца ще ни се смеят за нашите виждания.

Преди 2 години мой приятел реши да си бие продивогрипна ваксина ,и познайте ,няма и 2 месеца и той се разболя за около 10 дни ,беше с температура и всички екстри за модела .

Също така епидемиите и болестите повечето хора вече знаят ,че произлизат от неспазване на лична хигиена ,хигиена най вече и на мислите ,чуствата и постъпките ,П.Дънов също го споменава в една от лекциите си ,а и преди години учените откриха ,че при негативни емоции белите кръвни телца ( левкоцитите ) ,които отговарят за имунната ни система намаляват със 1600 ,а при положителни нарастват с 1500 ( странно защо има разлика от 100 в полза на негативните ) ,и незнам защо не се дава достатъчно гласност на тези открития ,може би някой има интерес хората да незнаят ,като така са лесно манипулират ,може би и хората да неискат да повярват ,че причините могат да бъдат толкова прости ,или се страхуват да погледнат себе си ,и да разберат ,че не някой друг а те са си отговорни за здравословното си състояние ,винаги е по лесно да се намери виновник за нашето нещастие и страдание .Имаше един пик на какви ли не епидемии ,но те бяха мисля главно след войните .Може да са малко тежки тези мои мисли ,но трябваше да ги споделя .Вярвам ,че скоро ние хората ,ще намерим самите себе си ,ще се отърсим от всякакви заболявания ,защото човека е съваршена биологична машина .Всичко добро на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Докато не намеря достатъчно сигурни алтернативни методи да предпазвам моето,а и другите деца от подобни опасни заразни болести съм ЗА ваксините,"като по-малкото зло".

Имала съм примери за хора,духовно напреднали,които именно поради тази причина отричат препоръки/препарати на лекари относно превантивни мерки за предпазване от болести при децата.Резултатът - наличието на такива заболявания.Аз съм за отхвърлянето на ваксините по принцип.То ще стане,но още е твърде рано.Да се излекуваме първо отвътре,пък лекарствата ще ги отхвърлим лесно.Така или иначе нали сме част от един по-голям организъм :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Докато не намеря достатъчно сигурни алтернативни методи да предпазвам моето,а и другите деца от подобни опасни заразни болести съм ЗА ваксините,"като по-малкото зло".

Извинявай, но си в голяма грешка! Ваксините в този контекст са "НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО".

Поинтересувай се по-задълбочено.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Детето ми получи обрив след една ваксина. А лекарката каза, "ама то не е доказуемо!"

С хомеопатия се лекувахме дълго и се оправи.

Още като бременна питах в личен разговор др Ван, президент на Академия Ханлин, специалист и по западна и по китайска медицина за мнението му.

"Медицината е доказала, че до 6 мес. възраст детето няма собствен имунитет Значи да му се вкарват ваксини не е ефективно.

Само кърмата на майката е като вълшебен елесир, който го пази от болести!!!

След 2 г. детето вече е добре оформено, израснало и организмът му може да издържи на това силно вмешателство.

Все пак в много страни с голяма бедност и лоши условия на живот ваксините биха спасили животи..."

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Два филма по темата от Колибка (май вече са споменати по-горе в темата):

Vaccination - The Hidden Truth (субтитри)

Совершенно секретно: Вакцина страха (субтитри)

Описание: Прогнозите за предстояща пандемия от грип тревожат цялото човечество. По мнение на Световната здравна организация, единственото спасение на човечеството от инфекциозните заболявания - това е ваксинацията. СЗО разработва програми за ваксинация в страните от Третия свят и намира пари за покупка на ваксини от фармацевтичните концерни. А много жители на латиноамерикански, азиатски и африкански държави дори не подозират, че именно те участват в дългосрочен експеримент на производителите на ваксини.

Героите на филма - Вероника Михалева, Андрей Волков и Дима Артамонов - вече никога няма да бъдат така здрави, както милиони техни връстници. Те се превърнаха в инвалиди не по своя воля, а по желание на държавата, която съзнателно прави такива жертви, предварително планирайки процента на усложнения от експериментите.

Ще остане ли Русия опитен полигон за широкомащабен експеримент на фармацевтичните концерни? Какви са трагичните последствия от ваксинацията за пациентите, чиято история е разказана във филма?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Според мен хората трябва да мислят повече не за здравето си, а за свободата, която претендират, че имат. За съжаление над 90% от хората /да се ограничим само в БГ/ имат свободата да МИСЛЯТ, да преценяват, да имат информация, да имат алтернатива - но.. не я искат! Изумително е как всички са се вкопчили в разпадащите се постулати - ваксини, витамини, антибиотици, операции.... Бягат от свободата си на избор към най-близката аптека, която ""по правило" ще ги спаси.. Сякаш се смятат за недостатъчно образовани да се грижат и да взимат сами решения относно здравето си.. Ама то боли глава от много мислене.. и пак до аналгина стигнахме..

П.С. Единственото успокоение е, че новите деца са с по-силна имунна система и се преборват и с вирусите, и с ваксините, които някой умник им е цъкнал в училище, без да пита. Ей така, "по правило".

Желая ви здраве, смелост и вяра!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много родители и лекари на Запад отдавна подозират как ваксините влияят на неукрепналия организъм и могат да доведат до аутизъм.

Но до съдебни дела не се стига, защото е безумно скъпо и продължително.

Един англичанин сподели, че при тях все повече хора използват правото си да откажат ваксина.

А до сега има само 1 голямо дело - то е заведено от един голям вестник (собственост на сина на Р. Мърдок), който е събрал и оформил колективен иск от името на 12 (сравнително бедни) семейства, чиито деца са получили неврологични и умствени проблеми след прием на ваксина.

(извинявам се - забравих й името - може би именно живата, или нещо като "тримовакс").

Много шум се е вдигнало, но той пак е бил ползван за реклама на вестника, а хич не е алтруизъм в името на децата.

Моля, ако някой е във Великобритания да сподели повече.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Точно фамилията на Мърдок едва ли го е направила от хуманна цел... Реклама и почитатели.. Това търсят всички. Дори и тия, които се разходиха до Копенхаген..

Много родители и лекари на Запад отдавна подозират как ваксините влияят на неукрепналия организъм и могат да доведат до аутизъм.

Но до съдебни дела не се стига, защото е безумно скъпо и продължително.

Един англичанин сподели, че при тях все повече хора използват правото си да откажат ваксина.

А до сега има само 1 голямо дело - то е заведено от един голям вестник (собственост на сина на Р. Мърдок), който е събрал и оформил колективен иск от името на 12 (сравнително бедни) семейства, чиито деца са получили неврологични и умствени проблеми след прием на ваксина.

(извинявам се - забравих й името - може би именно живата, или нещо като "тримовакс").

Много шум се е вдигнало, но той пак е бил ползван за реклама на вестника, а хич не е алтруизъм в името на децата.

Моля, ако някой е във Великобритания да сподели повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм против това, който иска да се ваксинира.

Но при едно хуманно условие: Правото на информираното съгласие

И това е формулирано в "Нюрнбергският закон" след опитите на фашисткият д-р Менгеле върху хора в концлагерите на смърта, през Втората световна война, и който гласи:

"... никое човешко същесво, няма право да прави каквито и да са медицински манипулации върху друго чавешко същество, без неговото информирано съгласие!"

А информирано съгласие означава обективно да бъде информиран не само за възможните плюсове, но и за възможните рискове или увреждания.

Освен това, детските болести, "шарките" са дар от Твореца, тежки но много полезни учебни предмети, които прекрасно изграждат имунната система на децата.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ще изчакам 2012 :),току виш след тая дата на хората им дошло повечко здрав разум ,много лъжи се надявам да отпаднат тогава ,както също мисля че една от тези лъжи е ,че ваксините помагат :).Но ще видим ,времето ще покаже :)

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:

Аз ще изчакам 2012 :) ,току виш след тая дата на хората им дошло повечко здрав разум ,много лъжи се надявам да отпаднат тогава ,както също мисля че една от тези лъжи е ,че ваксините помагат :) .Но ще видим ,времето ще покаже :)
Линк към коментар
Share on other sites

Моите деца са ваксинирани с всички задължителни ваксини, проблеми нямам, аз също съм ваксинирана с всички задължителни ваксини, никога не съм имала проблеми.

Всички мои познати също.

Но хубаво е наистина да са информирани хората.

Хубаво е също това да е двустранно.

Ето един хубав сайт с много информация и факти за това какви са последствията при липса на ваксинация.

Всичко в този сайт са факти.

След силна инициатива за премахване на ваксината за коклюш напримар, какво се случва във Великобритания и какво коства нейното премахване на жителите на кралството.

Грипните ваксини не ги одобрявам, но те са изцяло по желание на пациента, така че с тях проблеми няма.

Нека всеки добре да помисли помага ли или вреди на дете си със решението си.

http://www.riokoz-vt.com/vaksini.htm

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

аз имам две деца - едното е вече голямо и беше ваксинирано, другото е на 9 сега и не е ваксинирано. Никой не знае какво ще му донесе живота, но първото ми дете боледуваше много повече . Освен това , малкото ми момче не е приемало до момента антибиотик. Ние се лекуваме с хомеопатия, още преди тя да добие популярност в Бг.

Пред нас, като пред родители, дилемата е била трудна. Но поехме риска, защото вярваме в кармата и че нищо, което променя тотално живота на човек, не може да не е предначерано.А останалото...Така или иначе всеки родител си взема неговото решение, защото той си понася и последствията от това.

Препоръчвам книгата "Световната конспирация срещу здравето."

Линк към коментар
Share on other sites

Моите деца са ваксинирани с всички задължителни ваксини, проблеми нямам, аз също съм ваксинирана с всички задължителни ваксини, никога не съм имала проблеми.

Всички мои познати също.

Но хубаво е наистина да са информирани хората.

Хубаво е също това да е двустранно.

Ето един хубав сайт с много информация и факти за това какви са последствията при липса на ваксинация.

Всичко в този сайт са факти.

След силна инициатива за премахване на ваксината за коклюш напримар, какво се случва във Великобритания и какво коства нейното премахване на жителите на кралството.

Грипните ваксини не ги одобрявам, но те са изцяло по желание на пациента, така че с тях проблеми няма.

Нека всеки добре да помисли помага ли или вреди на дете си със решението си.

http://www.riokoz-vt.com/vaksini.htm

Това е добре, но можете ли да обясните това на родителите с увредени деца вследствие ваксинации, за които това е 100% нещастие.

Не е верно, че грипните ваксини са изцяло по желание на пациента, при обявената от СЗО световна Пандимия от т.н. "свински грип". В такъв случай ваксинацията е задължителна за всички военни, полиция, мед. персонал, държавна администрация и... деца!

В следствие на изкуствено създадената истерия около т.н. "свински грип", доста държави "преядоха" с ваксини за Милиарди Евро, и сега се чудят какво да ги правят, да не говорим, че има и много починали от недоизследваните и прибързано вкарани в "играта" ваксини.

Към прехваленото тамифлу, вече над 90% от вирусите са резистенни.

Добрата новине е, че за все повече мислещи хора по света, СЗО се явява в ролята на "Лъжливото овчарче"

Линк към коментар
Share on other sites

Да така е всеки има право на избор.

Нищо не мога да кажа на увредените от ваксини, но нищо не мога да кажа и на тези които са умрели заради липса на ваксини.

А ако съпоставим процентите и особено ако погледнем нещата в исторически план мисля, че няма какво да говорим.

До ваксини са довели масовите епидемии от смъртоносни болести и те са овладяни това е факт, а рецитиви има във всичко и навсякъде, справедливо ли е да съпоставяме десетките с милионите.

В сайта който пуснах ясно са коментирани цифрите и фактите са налице.

Заради масовите ваксинации смъртоносните болести ги няма, ваксинираните предпазват както себе си така и останалите.Но те се завръщат, точно поради антиваксинните кампании.

http://www.ndt1.com/article.php/20090716145029245

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=460018

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=381241

Морбилито например се завръща с голяма сила и тук благодарение на това, че не са завършени ваксините.

Смъртните случаи са отбелязвам на деца.Ваксинираните поне с началната ваксина го минават леко, а ваксинираните с пълната схема предпазват от масово разпространение.

Да всеки сам решава и всеки сам поема отговорност както пред себе си, така и пред децата си.

Но фактите са:няма ли ваксина човека се заразява.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Всичките ни ваксини са в ума. На каквото вярваме, това Е.

Ако искаме да сме болни, нито една ваксина няма да ни спаси.

Имаме нужда от свобода. И право да избираме.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво пише в моите лекции по Медицина:

"В същност проблемът с Морбили не е самото заболяване, че е сериозно, а това че може да отвори пътя за вторични бактериални инфекции, пневмонии, отити. Имунитета след прекарано морбили е доживотен."

И да добавя, че ако възрастен, не преболедувал Морбили (или друга детска шарка) се разболее, положениетому е много по-сериозно, отколкото ако го изкара като дете!

Линк към коментар
Share on other sites

...До ваксини са довели масовите епидемии от смъртоносни болести и те са овладяни това е факт, а рецитиви има във всичко и навсякъде, справедливо ли е да съпоставяме десетките с милионите.

В сайта който пуснах ясно са коментирани цифрите и фактите са налице...

Нашите факти са други, че смътноста рязко спада, поради приемането на драстични хигиенни мерки, като: Канализирането на градовете и създаването на мрежа от водопроводни инсталации за питейна вода. Дотогава например в р. Темза в Лондон, са се стичали фекалии и едновременно от Темза са пиели вода!!!

В средновековна Европа са погребвали хората в дворовете и улиците, сапуна и други дезифектанти са били непознати. Глад е морял хората и най-вече децата и т.н.

Графиката на този рязък спад в смъртноста, се използва като "доказателство" за ефекта от ваксините. В угода на мултинационалните фармацевтични тръстове, които всяка година ни "фабрикуват" птичи, свински, ебола и други бъдещи зловещи световни "заплахи" под мотото: "Целта $$$$$, оправдва средствата" ... а оправдава ли ги... как смятате?

Линк към коментар
Share on other sites

Да хигиената заема основна място в намаляването на разпространението на някои болести.

А това как ще се коментира, станало е само преди няколко години и то в доста развита страна.Където отдавна няма проблеми с хигиената.

" Завръщането на коклюша във Великобритания

По време на епидемията от 1977-79 г. във Великобритания 4% от пациентите, регистрирани в 21 здравни области, са били хоспитализирани, като 40% от тях са били на възраст под 6 месеца. Сред хоспитализираните 1% се нуждаели от интензивно лечение, а около 1/3 имали усложнения. От пациентите с усложнения 12% развили пневмония, а 5% имали гърчове. Ако съпоставим тези цифри към цялото население на Англия и Уелс, ще видим, че по време на епидемията приблизително 5000 деца са били приети в болница (2000 от тях на възраст под 6 месеца); 50 се нуждаели от интензивно лечение; 200 развили пневмония и 83 имали гърчове. В Глазгоу и Единбург се наложило разкриване на допълнителни легла за лечение на деца с коклюш. Спадът в имунизационния обхват е директно следствие от публикации в пресата, радиото и телевизията, излагащи догадки за риска от имунизациите и няколко години са били необходими за преодоляване на този срив в имунизационната програма. Нарастването на имунизационния обхват с пълноклетъчна ДТК ваксина от 30% през 1978 г. до 91% през 1992 г. води до сериозно намаляване на заболяванията от коклюш, включително на смъртните случаи при коклюш. "

А пневмонията си е усложнение от много други болести , статистиката казва че годишно в България умират 2000 души от пневмонии.Това беше коментирано по повод разпространението на някой от гриповете.

Слабата имунна система само с положителна мисъл трудно се спасява(като в никакъв случай не я изключвам) все пак живеем във физическо тяло, което има нужда и от физическа поддръжка.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Но фактите са:няма ли ваксина човека се заразява.

И какво от това, че някой се заразява ?

Та нима това не е предвидено с Висше ?

Нима заразяването е случайно ? А болестите?

Кой определя човешкият живот и как ... ?

Като чета други теми и какви красиви и смислени изказвания виждам по подобни въпроси,...но май нещо липсва ?!?

Едно е да знаеш отговорите, а друго е да ги приложиш в реални ситуации (изпити!).

didi_ts ,страховете са ти в следствие на манипулации и грешна информация,... а когато това касае деца - нещата се компилират неимоверно много.

Та нима, ако едно дете няма дни живот, може някой да го спаси ? Ваксина? Лекарство ?

Лошото е нещо друго - голям проблем е егрегора на страха, който се е издул до безумие в настоящият век на информация. Всичко е и за "благото" и за "здравето" на децата,...и за човека като цяло. В основата обаче, стоят просто парите и лични интереси. На подобен егрегор трудно може да се противопостави човек (самостоятелно!) и в този ред на мисли е по-добре, че си ваксинирала децата си, защото нещата обикновено се влошават, когато човек няма нужното ниво Вяра и Воля да следва Законите. Но това пък не означава, че сега просто трябва да отстояваш тезите си "за верни", само защото ти си постъпила така и ти се е разминало... Не опростявай нещата, плюс тава казваш че четеш и прилагаш поне три езотерични учения ! :)

Като извод - има си хора, които трябва да се ваксинират, такива които могат да ограничат значително ваксинирането и такива каквито изобщо могат да минат без всякаква ваксинация.

Универсално поведение "против" ваксините поне за настоящият момент аз не мога да видя, защото рядко са тези хора, които могат да разбият егрегора на страха. Може би в бъдеще това ще е възможно...Трябва много Вяра, Любов и повече хора с еднакви цели и идеи в тази насока.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди месеци из квартала обикаляше една жена, която събираше пари за дарения за лечение в чужбина на едно дете на 2 г. нейн роднина.

Аз нали уж разбирам :rolleyes: и прочетох всички документи, с който тя разполагаше.

След това се заговорихме. Наистина детето бе започнало да развива проблемите си след поемане на дозата жива ваксина.

Една капка, която е съсипала толкова много животи.

Да, не е случайно.

Да, други са я приели добре!

Радвам се за тях и семействата им!

Но как да успокоя тази леля,

как да спра сълзите в очите й с тези факти?

Всеки има право на информирано съгласие.

И на правосъдие!!!

Нека който си се ваксинира си е здрав.

Него епидемия нали не го плаши???

А дали?

Линк към коментар
Share on other sites

По-горе, започнах с това, че по принцип не съм с-у ваксините, за тези които държат да ги слагат на децата си.

Но съм за ИНФОРМИРАНОТО СЪГЛАСИЕ, което значи да се обяснява и за евентуални вредни последствия, особено при деца и родители чувствителни към ваксини.

За съжаление практиката в БГ, а и не само тук показва, че само се рекламират ваксините, като паралелно се насажда ужас в майката, ако откаже, като дори се стига до преки заплахи и санкции!

Това превръща лекарите, волно или неволно в дистрибутори, дори се стигна до открита борба, кой да доставя и продава ваксините.

Доскоро България беше третирана като страна от Третия свят, като и беше наложено от СЗО да поставя жива полиомиелитна ваксина, която е опасна и рискована.

Преди 2-3 години лекувах дете, частично парализирано вследствие такава ваксина.

И кой се опълчи срещу тази жива ваксина? Лекарите ли? - не. Гражданското общество, най вече майките и след многобройни петиции, победихме, и вече от около година децата се ваксинират с умъртвена полиомиелитна ваксина, както е от мн. години в "белите страни".

Така че didi_ts има още какво да направим заедно с Вас и по-ерудираните и широко скроени доктори, и като новият ни Здравен министър. Да, той ми прави много добро впечатление.Засега.

Например срещу "малоумната идея", да се дава тайно, неинформирано и насилствено на децата в яслите и детските градини, на "обогатено" с активен Флуор мляко!?...

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Улиците и детските площадки са пълни с всякакви кучета.Ако се случи някое дете да бъде ухапано,често се налага поставяне на ваксина против бяс.Това доколкото знам е единствения начин за предпазване от опасната болест.

Има ли отражения тази ваксина върху детския организъм и какви са те?

Има ли алтернатива?

Три едномесечни бебета от Добрич са с токсична реакция, след като една и съща лекарска практика ги е ваксинирала срещу хепатит В. :(

Ето новината

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...