Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (03.11.14 - 09.11.14)


Recommended Posts

03.11.14

 

Какое отличительное качество человека? Одни люди говорят, что существенным качеством человека является мысль. Другие же говорят, что существенное качество человека это его чувства. – Да, но это качество и животных, и растений. Единственное, что отличает человека, это не только мышление, но и наличие по крайней мере одной священной мысли в его уме.

 

Я исцелю его

 

 

Кое е отличителното качество на човека ? Едни казват, че мисълта е същественото качество на човека. Други пък казват, че същественото качество на човека е да чувства. – Да, но то е качество и на животните, и на растенията. Единственото нещо, което отличава човека е не само да мисли, но да носи поне една свещена мисъл в ума си.

 

Ще го изцеля

Линк към коментар
Share on other sites

04.11.14

 

В мире существуют много философов и [вы] за время своей жизни познакомились с разными философскими направлениями, но, по-сравнению с истинной философией, они пусты, не имеют содержания. Сегодня каждый может философствовать, но истинный философ характеризуется правильными заключениями и выводами в своих знаниях. В них нет ничего фальшивого. Его знания полностью проверены. Философия, занимающаяся с непроверенными знаниями, не является истинной. Она – игрушка, развлечение для людей.

 

Я исцелю его

 

 

Много философи има в света, разни философии сте чели в живота си, но в сравнение с истинската философия, те са празни, без съдържание. Днес всеки може да философства, но истинският философ се отличава по правилните заключения и изводи в своите знания. В тях няма нищо фалшиво. Неговите знания са абсолютно проверени. Философия, която се занимава с непроверени знания, не е истинска. Тя е играчка, забава за хората.

 

Ще го изцеля

Линк към коментар
Share on other sites

05.11.14

 

Когда я изучаю новые, прогрессивные движения, вижу, что и в них присутствуют заблуждения. [Представители этих движений] Думают, что могут добиться Мудрости и Истины без Любви. Это самое большое заблуждение, в которое они попали. Я не говорю об обыкновенной любви, которая, вместо того, чтобы помогать человеку, разрушает его. Я имею в виду Божию Любовь, возвышающую всех живых существ.

 

Я исцелю его

 

 

Като изучавам новите, прогресивни движения, виждам, че и в тях има заблуждения. Те мислят, че могат да се домогнат до мъдростта и истината без любовта. Това е най-голямото заблуждение, в което те изпадат. Не говоря за обикновената любов, която, вместо да помага на човека, го събаря. Аз имам пред вид Божията Любов, която повдига всички живи същества.

 

Ще го изцеля

Линк към коментар
Share on other sites

06.11.14

 

Христос говорит: «Я приду». Христос пришёл на Землю освободить людей от их заблуждений. Он показал истинный путь жизни – путь Любви. Общественное, политическое и духовное состояние народов зависит именно от соблюдения этого закона и правильного отношения к нему. Христос говорит: «Я приду и исцелю его». Он идёт к больному, потому что Его позвали. Спрашиваю всех больных: «Позвали ли вы Христа?» Я не говорю о здоровых, потому что они не нуждаются во враче. Больные и до сегодняшнего дня не позвали Христа, т.е. не захотели приложить Любовь.

 

Я исцелю его

 

 

Христос казва: „Аз ще дойда." Христос дойде на земята да освободи хората от техните заблуждения. Той посочи истинския път на живота – пътят на любовта. Общественото, политическото и духовното положение на народите зависи, именно, от спазването на този закон и правилното отношение към него. Христос казва: „Аз ще дойда и ще го изцеля." Той отиде при болния, защото Го повикаха. Питам всички болни: Повикаха ли Христа? Не говоря за здравите, защото те не се нуждаят от лекар. Болните и до днес не са повикали Христа, т. е. не са пожелали да приложат любовта.

 

Ще го изцеля

Линк към коментар
Share on other sites

07.11.14

 

Нужно изучать Любовь как науку, а не только говорить о ней. О Любви писали и пишут и поэты, и философы, но мир не не пришёл в порядок. Любовь необходимо прилагать, а не только воспевать. Можно жениться, рождать детей, становиться матерями и отцами, но если вы не приложите любовь – ничего не достигнете. Путь Любви – священный. Когда следуешь по этому пути – прежде всего возлюбишь Бога, а потом своего ближнего, как самого себя.

 

Я исцелю его

 

 

Любовта трябва да се изучава като наука, а не само да се говори за нея. За любовта са писали и пишат и поети, и философи, но светът не се е оправил. Любовта трябва да се прилага, а не само да се възпява. Може да се жените, да раждате деца, да ставате майки и бащи, но ако не приложите любовта, нищо няма да постигнете. Свещен е пътят на любовта. Като следваш този път, първо ще възлюбиш Бога, а после своя ближен, като себе си.

 

Ще го изцеля

Линк към коментар
Share on other sites

08.11.14

 

Что представляет борьба между Архангелом Михаилом и змеем? – Эта борьба – эмблема двух великих мировых сил, называемых нами Добро и зло. Теософы называют их высшим и низшим манасом, оккультисты – тёмными и светлыми силами Природы. Эти две силы находятся в борьбе. Михаил – это Бог, т. е. Великое, Разумное в мире борется с неразумным. В змее присутствует определённая интеллектуальность, но нет разума, нет понимания великих законов, по которым идёт развитие всего человечества. Падший на Землю змей – под этим подразумевается, что условия на Земле изменились после падения змея.

 

Будет управлять всеми народами

 

 

Какво представя борбата между архангел Михаил и змея? – Тази борба е емблема на двете велики сили в света, които ние наричаме добро и зло. Теософите ги наричат висш и нисш манас, окултистите – тъмни и светли сили в природата. Тези две сили се борят. Михаил е богът, т.е. великото, разумното в света се бори с неразумното. В змея има известна интелектуалност, но няма разум, няма разбиране на великите закони, по които върви развитието на цялото човечество. Змеят паднал на земята - това подразбира, че условията на земята се изменили, след падането на змея.

 

Ще управлява всички народи

Линк към коментар
Share on other sites

09.11.14

 

Некоторые люди спрашивают: «Что думает этот человек?» – В определённый момент человек может думать о двух вещах: или о добре или о зле. Однако вопрос о том, кто как думает, не является важным. Важным является вопрос: «Поставили ли вы Христа на Его место?» Я не говорил вам поставить меня на место Христа. Христос – это не то, что может существовать вне вас, Христос – это принцип! Примите Христа в ваши сердца!

 

Что это Он говорит нам?

 

 

Някои запитват: „Какво мисли този човек?“ – В даден момент човек може да мисли две неща: или добро, или зло. Важният въпрос обаче не е този, кой как мисли. Важният въпрос е: Поставихте ли Христа на Неговото място? Аз не съм ви казвал мене да поставите на Христовото място. Христос не е нещо, което може да се поставя отвън, а Христос е един принцип! Поставете Христа вътре във вашите сърца!

 

 Що е това?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...