Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Посока на тялото по време на сън


Recommended Posts

Отдавна се интересувам, но наличната информация е много малко по въпроса за Посока на тялото по време на сън. Знам, че е от съществено значение да се съблюдава разположението на Земните Магнитни силови линии във къщата при позициониране на леглото за да имате наистина здравословен сън.

Някъде четох, че в София имало група която мерела в дома ви разположението на тези линии и давала препоръки за разполагане на леглата. Така и не открих контактите на тези хора. Бих се радвал и ако намеря някаква литература по въпроса или Специалист.

Моля за съвет ако някой се е интересувал и знае нещо по въпроса.

Очаквам отговори и на Е-маил dimitargg@yahoo.com

Пишете

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип има различни системи...

Аз зная, че посоката на главата по време на сън трябва да е на север или на изток.

Фън Шуй също се занимава с този въпрос, но поглежда и от друга гледна точка, главата да не е до вратата, а да виждаш кой влиза в стаята и т.н.

Също има и радиестезични методи. Там, където спи човек да няма течаща вода под него. Това е трудно те гледат да няма тръби за вода минавищи под леглото, подпочвени реки и т.н.

Мен ме води принципа, където и както човек се чувства най-добре, това е най-добре за него...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Отдавна се интересувам, но наличната информация е много малко по въпроса за Посока на тялото по време на сън. Знам, че е от съществено значение да се съблюдава разположението на Земните Магнитни силови линии във къщата при позициониране на леглото за да имате наистина здравословен сън.

Някъде четох, че в София имало група която мерела в дома ви  разположението на тези линии и давала препоръки за разполагане на леглата. Така и не открих контактите на тези хора. Бих се радвал и ако намеря някаква литература по въпроса или Специалист. 

Моля за съвет ако някой се е интересувал и знае нещо по въпроса.

Очаквам отговори и на Е-маил dimitargg@yahoo.com

Пишете

Да китайското Фенг Шуи се занимава с това - аз го учих и имах полза, но най-добриш апарат съм си самата аз - накъдето се събудя - краката ми винаги са на юг, а главата - на север - не ми траябва компас.... Е имам проблеми с "изкривени" къщи и легла... :D

Виж - извий две тънки метални куки за плетене на 90 градуса. След това ги пъхни в сламки за сок така че да се движат свободно. След това се разходи край леглото си и виж как ще се задвижат. Хубаво е леглото ти да е по посока на пръчките когато са на 180 градуса. Ако се пресичат - имаш проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

Това с пресичането евенуално може да говори и за подпочвени води....

Едно време така са определяли най-точно къде има вода и каъде да се копае за кладенец :)

Линк към коментар
Share on other sites

:) Интересно.

Благодаря на всички и на Тина за споделянето. А трези пръчки земните магнитни линии ли показват ?

adelaidа, а доколкото съм чувал, наличието на подпочвени води под леглото също не е препоръчително. Или то е свързано със земмните магнитни линии... Кaк беше, забравил съм.

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Не е хубаво... :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Някъде четох, че в София имало група която мерела в дома ви  разположението на тези линии и давала препоръки за разполагане на леглата. Така и не открих контактите на тези хора. Бих се радвал и ако намеря някаква литература по въпроса или Специалист. 

851-45-40 Стефан Владимиров

радиестезист, мн.добър

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Някой може ли да ми каже в коя беседа на Учителя се говори за това, кое е най-доброто разположение на тялото по време на сън? Имам бегъл спомен, че най-добре е да се спи на изток, след това на запад, после юг и най-зле е на север. Но не съм сигурна, дали беше така.

Като се рових тук-там открих, че по Фън Шуй се определя дори според годината на раждане...:blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото знам,най-добре е главата да сочи Север или Изток.,но понякога това е невъзможно поради ред причини.

Ще дам пример със себе си - спях с глава на Север,но разположението на стаята ми е такова,че точно там се събираха всички ветрове и често настивах.Поради невъзможност да преместя леглото така че главата ми да сочи Изток,сега спя с глава сочеща Запад,но сънят ми е по-спокоен и не боледувам.

За съжаление не съм чела тази беседа на Учителя,но мисля че човек не трябва да изпада в крайности,които му носят вреда(както беше при мен:) ).

И на мен ще ми е интересно да прочета беседата!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, главата е най-добре да е обърната на север или на изток. Що се отнася до позицията на тялото, то трябва да спим обърнати върху дясната си страна. Приемлив вариант е спането върху лявата страна. Спането по гръб и по корем не е за препоръчване.

Линк към коментар
Share on other sites

Джабир (р.а.) предава, че пророкът (с.а.с.) е казал:

"Ако някой от вас сънува лош сън, то той трябва да поплюе три пъти от лявата си страна и да потърси закрила при Аллах от проклетия Сатана; после да смени страната, на която е лежал. (Muslim)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, главата е най-добре да е обърната на север или на изток. Що се отнася до позицията на тялото, то трябва да спим обърнати върху дясната си страна. Приемлив вариант е спането върху лявата страна. Спането по гръб и по корем не е за препоръчване.

Удобната позиция по време на сън е индивидуална и дори човек да се подчени на цензора -съзнанието за някоя препоръчвана позиция, то когато човек заспи, той подсъснателно си заема "неговата" си позиция, в която остава до... събуждането.

Тези позиции, както и сънищата са важни при хомеопатичното интервю, понеже показват индивидуалността в некомпенсирано състояние, необременено от съзнанието.

Линк към коментар
Share on other sites

Джабир (р.а.) предава, че пророкът (с.а.с.) е казал:

"Ако някой от вас сънува лош сън, то той трябва да поплюе три пъти от лявата си страна и да потърси закрила при Аллах от проклетия Сатана; после да смени страната, на която е лежал. (Muslim)

Това е обикновено ... суеверие. Не позата продуцира лоши сънища а подсъзнанието, като чудесен психотерапевт, даден ни от Твореца, чрез "лоши" сънища ни изчиства от натрупани през деня напрежения, тревоги и страхове.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-напред, ако искаш да научиш истината и доброто, трябва да сложите главата си към северния полюс, а пък краката към южния полюс. Иначе не можеш да научиш истината и доброто. Ако искаш да разбереш какво нещо е правдата, трябва да обърнеш главата си към изток, а краката си – към запад. Някои от вас спите към изток, а пък някои от вас главите им са обърнати към запад. Изобщо в България всички, които са заминали на онзи свят, са с главите към запад и с очите към изток. Слагат им главите на запад, за да дойдат пак на земята. Сега тези работи не са много съществени. Западът, това подразбира един неорганизиран свят, изток е един свят, който сега се организира. Север е светът на свободата, а пък юг е свят на доброто. Ти не можеш да опиташ благата на земята, ако не разбираш закона на доброто. Ти не можеш да опиташ свободата, ако не разбираш законите на справедливостта. Защото за да бъдеш справедлив, ти трябва да изучаваш Божията справедливост.

Аз, ти, Той , 11-то неделно утринно Слово, 17 декември 1939 г., 5 ч. сутрин, Изгрев.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно! Не допусках, че да се спи на север е добре :) Бях чула, че енергиите на северния полюс и главата като идентични се отблъскват. Благодаря за отговорите!

Относно самата позиция на тялото в ООК Учителя казва така:

"Казва някой: „Аз на гръб не мога да спя, а на корема си спя.“ Не, не, най-хубавото спане е на дясната страна; средно спане, средна хубост е спането на лявата страна; лошото спане е на гръб, а който иска да оре – да спи на корема си. "

"Спането може да става само по един начин. Как? – Като си легнеш на лявата или на дясната страна, до сутринта да не се обърнеш. "

Трите метода на природата

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...