Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (17.11.14 - 23.11.14)


Recommended Posts

17.11.14

 

...добро – это нить, соединяющая человека с Богом. Добро – это контакт человеческой души с Богом. Говоря научным языком, добро – это касательная к окружности. Для нас не важно, что собой представляет касательная с научной точки зрения.

Мы интересуемся касательной настолько, насколько можем её использовать. Важно, что, пока ты в круге Бытия, ты можешь стать сильным, если делаешь добро. Одно доброе дело представляет точку соприкосновения с великим Божественным кругом. Именно через эту точку пройдёт Божественная энергия и возвысит тебя. Насколько более высоко [в своём развитии] поднимается человек, настолько более легко он разрешает жизненные вопросы.

 

Возлюби Господа

 

 

...доброто е нишка, която съединява човека с Бога. То е контакт на човешката душа с Бога. На научен език казано, доброто е тангентата или - допирателната права на окръжността. Какво представя тангентата, от научно гледище, за нас не е важно.

Ние се интересуваме от нея дотолкова, доколкото можем да я използваме. Важно е, че докато си в кръга на Битието, ти можеш да станеш силен, ако правиш добро. Едно добро дело представя една допирна точка до великия Божествен кръг. Чрез тази точка, именно, ще мине Божествената енергия и ще те повдигне. Колкото по-нагоре се повдига човек, толкова по-лесно разрешава въпросите на живота.

 

 Да възлюбиш Господа

Линк към коментар
Share on other sites

18.11.14

 

Божественный мир находится вне времени и пространства, поэтому вы думаете, что можете [обойтись] и без него. Божественный мир – это мир вне третьего измерения, поэтому он для вас чужой и непонятный. Согласно Писанию, тысячи лет на Земле – это как один день в Божественном мире. С этой точки зрения две тысячи лет (прошедших со времени жизни Христа), могут сократиться до двух насыщенных событиями дней. ...Время не связано с созданием событий. Оно только их отмечает и сохраняет. Время было до появления человека.

 

Возлюби Господа

 

 

Божественият свят е извън времето и пространството, затова мислите, че можете и без него. Той е свят извън третото измерение, затова е чужд и неразбран за вас. Според Писанието, тисящи [хиляди] години на земята са като един ден в Божествения свят. От това гледище, двете хиляди години, преди които е живял Христос, могат да се съкратят на два интензивни деня. ...Времето не създава нещата. То само ги хроникира. Времето е било преди човека.

 

 Да възлюбиш Господа

Линк към коментар
Share on other sites

19.11.14

 

«Возлюбить Господа». Это не значит создавать себе какой-то образ Господа. Прежде всего вы будете размышлять о Господе как о Любви, а Любовь сама сможет создать образ.

 

Возлюби Господа

 

 

„Да възлюбиш Господа". Това не значи да си създадете някакъв образ за Господа. Първо вие ще мислите за Господа като Любов, а Любовта сама ще създаде образа.

 

 Да възлюбиш Господа

Линк към коментар
Share on other sites

20.11.14

 

Осуществление доброго дела – это великий, священный момент в жизни всего человечества. – Почему? – Потому что оно передаётся Космосу, всему человечеству, всем разумным существам, также и Богу. И Бог интересуется добрыми человеческими делами. Добро, принесённое человеком, это благо для всего космоса. Если ты отказываешься от Добра, Любви или Истины – ты вносишь зло во всё Бытие. Тому, кто хочет возвысить человечество, необходимо делать добро, дать путь Любви и Истине в своей жизни. В этом отношении каждый человек является фактором Бытия. В Божественной книге записывается, что совершил человек. Велика ответственность человека. Ты говоришь: «Я не царь, не первый министр, чтобы нести ответственность». – Ты выше министра, выше и царя. В тот момент, когда ты делаешь добро, все разумные существа, все Ангелы с трепетом следят, как ты его сделаешь. Если добро сделаешь по всем Божественным правилам, они говорят: «Один из наших братьев на Земле сделал добро к месту и по правилам Божественной жизни».

 

Возлюби Господа

 

 

Да направиш едно добро, това е велик, свещен момент в живота на цялото човечество. – Защо? – Защото то се предава на космоса, на цялото човечество, на всички рвзумни същества, както и на Бога. И Бог се интересува от доброто, което човек прави. Доброто, което той е направил, е благо за целия космос. Ако се откажеш от доброто, от любовта или от истината, ти внасяш злото в цялото Битие. Който иска да повдигне човечеството, трябва да прави добро, да даде път на любовта и истината в своя живот. В това отношение, всеки човек е фактор в Битието. В Божествената книга се пише, какво е извършил човек. Голяма е отговорността на човека. Казваш: Аз не съм цар, не съм пръв министър, да нося отговорност. – Ти си по-голям от министър, по-голям и от цар. В който момент правиш добро, всички разумни същества, всички ангели с трепет следят, как ще го направиш. Ако го направиш по всички Божествени правила, те казват: Един от нашите братя на земята направи едно добро на място и по правилата на Божествения живот.

 

 Да възлюбиш Господа 

 

Линк към коментар
Share on other sites

21.11.14

 

Сегодня большинство людей не преуспевают в своей жизни, потому что верят только в науку, ожидают, что она их возвысит. И наука имеет место, но не везде. Она поддерживает [утверждение], что постижение вещей идёт только через эволюцию. – Это, отчасти, верно. Существует одна великая наука, согласно с которой ты можешь постигнуть вещи моментально. Это – наука Любви. Поэтому сказано: «Возлюби Господа Бога твоего». Любовь – это точка соприкосновения, условие, в котором скрываются все возможности для постижения. Если постигаешь всё через эволюцию – это подразумевает проявление Бога в человеке, с целью изъявления совершенного, возвышенного в человеке. Вне этого другой эволюции не существует. А то, что человек произошёл от клетки, постепенно проходящей через различные формы, пока не пришёл к человеческой форме, – это никакая не эволюция. Как вы себе объясните громадное различие между различными животными – от самых малых до самых больших и до человека? По моему мнению – эволюция означает историю человеческой души; как душа использовала все условия и возможности для своего развития. Добро помогло для расширения человеческого сознания. Так человек построил и строит свой организм, с помощью которого входит в контакт в великим Бытием, т. е. с Божественной природой.

 

Возлюби Господа

 

 

Днес повечето хора не успяват в живота си, защото вярват само в науката, очакват тя да ги повдигне. И науката има място, но не навсякъде. Тя поддържа, че само чрез еволюция се постигат нещата. – Това е отчасти вярно. Има една велика наука, според която можеш да постигнеш нещата моментално. Тя е науката на любовта. Затова е казано: „Да възлюбиш Господа Бога твоего." Любовта е допирна точка, условие, в което се крият всички меловъзможности за постижение. Ако постигаш всичко чрез еволюция, това подразбира проява на Бога в човека, с цел да се изяви съвършеното, възвишеното, Божественото в него. Вън от това, друга еволюция не съществува. А това, че човек е произлязъл от клетка, която постепенно минавала в различни форми, докато дойде до човешката форма, то не е никаква еволюция. Как ще си обясните грамадната разлика между различните животни, от най-малките до най-големите и до човека? Според мене, еволюцията означава история на човешката душа; как е използвала всички условия и възможности за своето развитие. Доброто е помогнало за разширяване на човешкото съзнание. Така човек е съградил и съгражда своя организъм, чрез който влиза в контакт с великото Битие, т. е. с Божествената природа.

 

Да възлюбиш Господа

Линк към коментар
Share on other sites

22.11.14

 

Многие люди меня спрашивают: «Когда придёт Любовь?» – Когда вы будет готовы. Чтобы принять Любовь человек должен быть готов выдержать её вибрации. Если Любовь придёт сегодня, человеческие тела исчезнут, не выдержат её сильные токи. ...Вот почему, чтобы выдержать Божественные энергии, человеку необходимо иметь сильное стремление к Богу. Следовательно, нам необходимо войти в контакт с Божественными энергиями и закалиться.

 

Возлюби Господа

 

 

Мнозина ме питат: Кога ще дойде любовта? – Когато бъдете готови. За да приеме любовта, човек трябва да бъде готов да издържа на нейните вибрации. Ако любовта дойде днес, човешките тела ще се стопят, няма да издържат на нейните силни токове. ...Ето защо, за да издържи на Божествените енергии, човек трябва да има силен стремеж към Бога. Следователно, ние трябва да влезем в контакт с Божествените енергии и да се калим.

 

 Да възлюбиш Господа

Линк към коментар
Share on other sites

23.11.14

 

Вы пренебрегаете малыми проявлениями и стремитесь к великим делам. Бог тебе нашёптывает: «Сделай одно доброе дело бедной вдове». Ты залезаешь в свой карман, достаёшь последнюю мелочь и говоришь: «Я не могу ей помочь, эта мелочь необходима и мне». Через час могу дать ей даже тысячу левов, но сейчас не могу дать и мелочь. – Нет, достанешь мелочь из своего кармана и дашь её вдове. В данный момент эта мелочь стоит более тысячи левов. Всякая вещь ценна в своё время.

 

Возлюби Господа

 

 

Вие пренебрегвате малките прояви и се стремите към велики работи. Бог ти нашепва: Направи едно добро на тази бедна вдовица. Ти бръкнеш в джоба си, извадиш последните пет лева и казваш: Не мога да й помогна, тези пет лева трябват и на мене. След един час мога да й дам даже хиляда лева, но сега не мога да дам нито пет лева. – Не, ще извадиш петте лева от джоба си и ще й ги дадеш. В дадения момент, те струват повече от хиляда лева. Всяко нещо е ценно на своето време.

 

 Да възлюбиш Господа

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...