Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Най-добрите филми


Лиула

Recommended Posts

Зная, че за всеки темата значи нещо различно, което е ценно. Може би след време да бъде обединена с други подобни теми, знае ли човек.

Ала всеки има своите любими филми, не просто сцени, защото има и такава тема. в Портала

Не, тук става дума за филми, за истории, за историите на човека в неговото развитие.

 

 

Изкушена съм от много режисьори, и стари, и съвременни, всякакви, но няма да говоря за тях.

Ще говоря само за фила Облак Атлас. Това е моят филм. Радвам се, че най-после се припознах.

 

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Филмът Прометей, на великия Ридли Скот - а филмът е жесток шамар по всички отвъдни мечти и инобитийни светове за Господ. Най-после един човек да разбере откъде сме дошли и защо. И че нито ние струваме, нито създателите ни, нито предходниците ни. Може би и заради това филма не се радва на голям интерес. Ала фактите са факти - "боговете" ни мразят, ние ги обичаме. Изобщо, депресия. :)

 

Линк към коментар
Share on other sites

За мен има много добри филми. По-горе ти, Ивета, си качила трейлър за един от тях. А интересното е, че много хора не знаят за какво изобщо иде реч в "Облака Атлас", смутително, но факт. Брилянт след брилянтите е това творение. Благодарна съм, че човек е съумял да създаде велико изкуство като киното... 

 

Друг прекрасен и много философски филм от моята листа:

 

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Очи от Рая/ The lovely bones

Director: Peter Jackson
Writers: Fran Walsh (screenplay), Philippa Boyens(screenplay)

 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Тайният живот на пчелите (уникален филм)
 
 
 
Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

"Теорията на всичко" е уникален филм за живота на Стивън Хокинг, иницииран от неговата жена, създаден по нейни спомени. Забележителен учен и гениален актьор, който да го изиграе.

Линк към коментар
Share on other sites

"The imitation game" с Бенедикт Къмбърбатч е моят фаворит след "Теория на всичко", хах, ето трейлър.

Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасен филм! Бенедикт Къмбърбатч ми е любимец още от нестандартно разработения сериал за Шерлок Холмс - непременно трябва да го видите! 

Линк към коментар
Share on other sites

Като помислих малко, а и без да мисля никак, един от най-добрите филми за мен, да не кажа велики филми, е Август, режисьор сър Антъни Хопкинс.

Шедьовър на английското кино по едноименната повест на Чехов - Вуйчо Ваня

Отделно от това, винаги ми е било странно, защо английските режисьори и актьори, имат толкова фин усет за руските автори ... А този филм - минал някак под сурдинка за публиката, която обича сензациите, тъгува тихо, но и спокойно. 

 

 

the end

Линк към коментар
Share on other sites

Биографичният филм за Ив Сен Лоран от 2014 е доста провокативен, тъй като бяхме почти цялата специалност мода от академията в дома на киното и го гледахме заедно, на края заключихме, че ни липсваше малко повече мода. Трябвало е да се фокусират и върху това, не само човекът Ив Сен Лоран, автобиографията му, но и постиженията му на модния подиум. Може би това е непосилна задача за един игрален филм, но все пак. За всички нас беше много вълнуващо да споделим този миг заедно. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Невероятен филм за живота на Грейс Кели, в главната роля е Никол Кидман, неотразима и прекрасна. А Тим Рот е толкова готин също, чудесна селекция на актьори и невероятни костюми, държа да подчертая.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"In bloom" - нестандартен и едновременно с това толкова естествен филм, колкото и живота, за тези които са се уморили от американското култура и кино, силно препоръчвам!

Номинация за най-добър чуждоезичен филм на наградите на филмовата академия, "Oscars 2014",учудващо, но го има в замунда...

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Hachi: A Dog's Tale (2009) ТРЕЙЛЪР

И като човек който се занимава с кино и по точно операторство ви препоръчвам тези уникално заснети филмми:

Baraka (1992) ТРЕЙЛЪР

Ashes and Snow (2005) ТРЕЙЛЪР

Home (2009) ТРЕЙЛЪР

Samsara (2011) ТРЕЙЛЪР

Pina (2011) ТРЕЙЛЪР

 

Редактирано от radoslavnkolev
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Остатъкът от деня" с Антъни Хопкинс и Ема Томпсън е прекрасен филм. А автора е японец. Филмът е много английски.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...