Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (24.11.14 - 30.11.14)


Recommended Posts

24.11.14

 

Современные люди говорят: Достаточно иметь деньги, чтобы все вопросы разрешились. Они думают, что если имеют деньги, то легко разрешат свои вопросы. Это только одна треть истины, но не вся истина. Деньги – это необходимость, условие жизни, но каждая необходимость ведёт к другой необходимости. Деньги уничтожают веру, мужество, смелость человека. Когда человек имеет деньги, он уповает на них, из-за чего его вера и смелость ослабевают. Деньги внесли в мир величайшую испорченность. Они исказили характеры священников и проповедников, матерей и отцов, учителей, девушек и молодых людей. Деньги внесли в мир отраву. С другой стороны – деньги это благо в мире. Однако, зло, причинённое деньгами, намного больше принесённого ими добра. Возможно, что вы не согласны со мной, это неважно. Наблюдайте, что происходит со всеми народами, семьями и обществами, которые начинают богатеть.

 

Сократятся те дни

 

 

Съвременните хора казват: Достатъчно е да имаме пари, всичко ще се разреши. Те мислят, че ако имат пари, лесно ще разрешат въпросите си. Това е само една трета от истината, но не и цялата истина. Парите са една необходимост, едно условие за живота, но всяка необходимост води към друга необходимост. Парите унищожават вярата, мъжеството, смелостта на човека. Като има пари, човек уповава на тях, поради което вярата и смелостта му отслабват. Парите са внесли най-голямата поквара в света. Те са изопачили характера на свещеници и проповедници, на майки и бащи, на учители, на моми и момци. Те са внесли отрова в света. От друга страна, парите са благо в живота. Обаче, злото, което парите са причинили, е по-голямо от доброто, което са допринесли на човечеството. Може да не сте съгласни с мене, това не е важно. Наблюдавайте, какво става с всички народи, семейства и общества, които забогатяват.

 

Онези дни ще се съкратят

Линк към коментар
Share on other sites

25.11.14

 

Действительно, каждый человек – это источник, из головы и сердца которого что-то проистекает. Оно даёт благость и духовную сладость человеку. Поэтому мы любим определённого человека. Он – быстрая вода, сладкий источник, тебе приятно пить из него. Какой-либо [другой] человек представляет собой мутный источник. Если ты пьёшь из него, тебе станет тяжело и ты будешь спрашивать себя, зачем пил из него воду. Все люди – это разные источники. Видите ли вы это, или нет, это неважно. ...В сущности все люди видят, но всё не понимают.

 

Сократятся те дни

 

 

Наистина, всеки човек е извор, от главата и сърцето на когото изтича нещо. То дава благостта и сладчината на човека. Затова обикваме известен човек. Той е бистра вода, сладък извор; приятно ти е да пиеш от него. Някой човек е мътен извор. Ако пиеш от него, ще ти стане тежко и ще се питаш, защо пи от неговата вода. Всички хора не са еднакви извори. Дали виждате това, или не, не е важно. ...Всъщност, всички хора виждат, но всичко не разбират.

 

Онези дни ще се съкратят

Линк към коментар
Share on other sites

26.11.14

 

Следовательно, когда человек себе внушает, что ничего не может сделать – действительно, не может. Когда скажет, что может – как скажет, так [и] происходит. Поэтому и Писание говорит: «О чём человек думает, таким и становится».

 

Сократятся те дни

 

 

Следователно, когато човек си внуши, че не може да направи нещо, наистина, не може. Като каже, че може да го направи, както каже, така става. Затова и Писанието казва: „Както мисли човек, такъв става."

 

Онези дни ще се съкратят

Линк към коментар
Share on other sites

27.11.14

 

Многие люди спрашивают себя, какова причина болезней и аномалий в мире. – Очень просто, причина этого кроется в нарушении великого внутреннего закона человека – закона Любви. Болезни в мире идут периодически. При этом, насколько больше увеличиваются преступления по отношению к Любви, настолько больше растёт число болезней и аномалий в человеческой жизни. Если вы приложите закон Любви в домах, обществах и народах – болезни немедленно уменьшатся. Я не говорю о человеческой любви, а о Божией Любви, поднимающей дух человека и разрешающей все вопросы.

 

И пошёл дождь

 

 

Мнозина се питат, коя е причината за болестите и аномалиите в света. – Много просто, причината за това се крие в нарушаване на великия вътрешен закон в човека – законът на любовта. Болестите в света идат периодически. При това, колкото повече се увеличават престъпленията по отношение на любовта, толкова повече се увеличават болестите и аномалиите в човешкия живот. Щом приложите закона на любовта в домовете, обществата и народите, веднага болестите ще се намалят. Аз не говоря за човешката любов, но за Божията, която повдига духа на човека и разрешава всички въпроси.

 

 И валя дъжд

Линк към коментар
Share on other sites

28.11.14

 

Нужно ли смущаться от того, что кто-то обидел тебя? Скажи себе: «Как человек – я стою выше всякой обиды». Обижается только своевольный человек, но не волевой человек.

 

И пошёл дождь

 

 

Трябва ли да се смущаваш от това, че някой те обидил? Кажи си: Като човек, аз стоя по-високо от всякаква обида. Обижда се само човекът на своеволието, но не и човекът на волята.

 

 И валя дъжд

Линк към коментар
Share on other sites

29.11.14

 

Сейчас я обращаюсь только к разумным людям, понимающим Божий закон. Ваша интеллигентность и доброта – это результат вашей работы над собой. Вы работали [над собой] тысячи лет в прошлом и ещё будете работать. Таковы данные оккультной науки. Современные люди говорят, что качества человека наследуются от родителей. Тогда спрашиваю: «Откуда своё наследство взяли мать и отец?» – Действительно, наследственность существует, но каждый носит в себе то, над чем сам работал. Сама мать ничего не даёт своему ребёнку по закону наследственности. Она даёт только материалы для развития своего ребёнка, но не даёт ему способностей и даров. Например: вера и интеллигентность ребёнка не связаны с матерью. Мать даёт ребёнку только материал, т.е. условия для его развития.

 

И пошёл дождь

 

 

Сега аз се обръщам само към разумните, които разбират Божия закон. Тази интелигентност и доброта, които имате, са резултат на работа върху себе си. Вие сте работили хиляди години в миналото и още ще работите. Това са данни на окултната наука. Съвременните хора казват, че качествата на човека са наследени от родителите. Питам тогава: Отде взеха своето наследство майката и бащата? – Наистина, има една наследственост, но всеки носи в себе си това, върху което сам е работил. В закона на наследствеността, майката сама нищо не дава на детето си. Тя дава само материалите за развиване на детето си, но не дава способностите и дарбите му. Например, вярата, интелигентността на детето не идат от майката. Тя му дава само материал, т. е. условия за неговото развитие.

 

 И валя дъжд

 

Линк към коментар
Share on other sites

30.11.14

 

Трудности современных людей подобны книжным ножам. Натолкнувшись на них – легко справишься [с ними]. ...Самое первое, во что человеку необходимо поверить – это то, что трудности временны. Они страшны только для тех, у кого нет Любви и воли. Для тех, кто имеет и Любовь, и волю – трудности приятны, они для них развлечение.

 

И пошёл дождь

 

 

Мъчнотиите на съвременните хора са подобни на книжни ножове. Като се натъкнеш на тях, лесно ще се справиш. ...Първото нещо, в което човек трябва да повярва е, че мъчнотиите са временни. Те са страшни само за онези, които нямат любов и воля. За онези, които имат и любов, и воля, мъчнотиите са приятни, те са забава за тях.

 

И валя дъжд

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...