Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Шофиране


Recommended Posts

не намерих подобна тема и за това реших да отворя такава

Има ли такива като мен които обичат да шофират автомобил или друго МПС?

 

Аз от май месец съм с книжка тоест млад шофьор и направо се влюбих в карането - вече имам и една малка А-класа втора ръка.

Напоследък обаче се налага да подкарвам колата сама - и всеки път ме е страх че ще сбъркам като няма придружител до мен - незнам дали е нормално в началото. Има ли някакъв начин за успокояване преди каране? Просто ме е страх да не ми вземат книжката дето с много зор я изкарах (от третия път) засега се справям и се научих да шофирам много добре, ама преди да потегля ми се качва адреналина всеки път - за кратко, като тръгна обаче страха изчезва.

 

Както и да е надявам се не е проблем че отворих тема за шофиране - все пак понякога то си е удоволствие :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Всички ги е страх от нещо в началото,

мой колега ми разказваше, че като млад шофьор много го било страх да минава по тесен път или мост, защото се опасявал,че няма да улучи пътя,

мене пък ме беше страх, когато се разминавах по тесен път с камион или автобус, все си мислех, че ще ме блъснат......

тебе пък те е страх от потеглянето.....

с времето минават всякакви страхове

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Потвърждавам, че всички ги е страх в началото. Но страховете изчезват с добиването на опит. Аз се ужасявах, когато ми се налагаше да потегля от наклон - мислех, че ако не действам достатъчно бързо, ще блъсна автомобила зад мен. Но след сума-ти шофирания изчезна.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 years later...

Всичко се учи с практика, включително и шофирането. Докато се научиш да караш може и да пречакваш и колата, било съединител или нещо друго, но всичко се учи с времето. Добре,че бяха те https://motoexpert.bg/  ,защото доста си чупих старата количка. Но с годините нещата се оправиха.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...