Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (01.12.14 - 07.12.14)


Recommended Posts

01.12.14

 

Всем вам, следующим Великому Учителю Любви, необходимо придерживаться правила: Бескорыстно исполнять Его Волю, быть довольными этим и быть в мире с Небом.

 

Пойду за Тобою

 

 

Всички вие, които следвате Великия Учител на Любовта, трябва да се държите за правилото: Безкористно да изпълнявате Неговата воля, да сте доволни от това и да бъдете в мир с небето.

 

Ще дойда след Тебе

 

Линк към коментар
Share on other sites

02.12.14

 

Знаете ли вы, что это такое: любить друг друга? Я встречал мало людей, которые любили друг друга. …Тот, кто тебя любит, хранит тебя в бессмертии. И если ты кого-то любишь – тоже будешь хранить его в бессмертии. Когда два человека искренне любят друг друга – они становятся бессмертными.

 

Пойду за Тобою

 

 

Знаете ли, какво нещо е да се обичате един друг? Малко хора съм срещал, които се обичат. ...Който те обича, той те държи в безсмъртието. И ако ти обичаш някого, също ще го държиш в безсмъртието. Когато двама души се обичат искрено, те стават безсмъртни.

 

Ще дойда след Тебе

 

Линк към коментар
Share on other sites

03.12.14

 

Каждый из нас нужен и очень нужен Господу. Может быть, вы для [внешнего] мира ничего собой не представляете, являетесь нулём, однако для Бога вы представляете собой важную единицу. Только Господь, пославший вас на Землю, оценивает наши страдания и, следовательно, нет необходимости беспокоиться о том, что думает о вас [внешний] мир; Тот, Кто вас послал, думает о вас и оценивает вас. Для вас важно иметь одобрение Бога.

 

Се человек

Текст беседы на русском: Се человек

 

 

Всеки от нас е нужен и много нужен на Господа. Може за света вие да не представлявате нищо, да сте една нула, обаче за Бога сте важна единица. Само Господ, Който ви е пратил на земята, оценява нашите страдания и следователно не трябва да се безпокоите какво светът мисли за вас; Онзи, Който ви е пратил, Той мисли за вас и ви оценява. За вас е важно да имате одобрението на Бога.

 

Ето човекът

Линк към коментар
Share on other sites

04.12.14

 

Писание говорит: «Бог не только на Небе; Он живёт в сердцах смиренных»; следовательно, первое качество, которое вам необходимо приобрести, чтобы Он мог жить в вас, – смирение. Но это смирение не является смирением овцы – когда вас побьют или сломают ноги – сказать «Ничего не поделаешь!». ...Смирение – это когда вы имеете все богатства, силу, знания, добро, осознавать всё это и сказать: «Господи! Всё, что у меня есть, в Твоём распоряжении».

 

Се человек

Текст беседы на русском: Се человек

 

 

Писанието казва: „Бог не е само на Небето; Той живее в сърцата на смирените“; следователно първото качество, което трябва да придобиете, за да може Той да заживее във вас, е смирението. Но това смирение не е като смирението на една овца – като ви набият или счупят краката, да кажете: „Няма какво да се прави!“ ...Смирение е, когато имате всички богатства, сила, знания, доброто, да съзнаете и кажете: „Господи! Ти разполагаш с всичко, каквото имам“.

 

Ето човекът

Линк към коментар
Share on other sites

05.12.14

 

Вы спрашиваете: «Что делать?» – Необходимо молиться друг за друга, посылать добрые мысли своим друзьям, молиться о них, желать им быть благословленными, и Господь, благословив их, благословит и вас. ...Молитва обладает большой силой и современным людям необходимо быть людьми молитвы: через молитву подготовим свой ум и своё сердце. И не о себе молиться: [молиться о себе] -- это эгоизм.

 

Се человек

Текст беседы на русском: Се человек

 

 

Питате: „Какво да правим?“ – Трябва да се молите един за други, да пращате добри мисли на своите приятели, да се молите за тях, да искате да бъдат благословени, и Господ, като благослови тях, ще благослови и вас. ...Молитвата има велика сила, и съвременните хора трябва да бъдат хора на молитвата: с молитвата ще подготвим своя ум и своето сърце. И не за себе си да се молим: то е егоизъм.

 

Ето човекът

Линк към коментар
Share on other sites

06.12.14

 

Господь не в ваших страданиях, не в вашей силе, не в ваших знаниях. Где Он? В Любви. Если любите – Он в вас. Не любите – Его нет. И вам необходимо любить – это закон. Мы не любим, мы ждём, чтобы люди нас полюбили! Это значит – сидеть перед печкой и ждать, чтобы кто-то другой принёс нам дрова для того, чтобы согреться. Нам, нам самим необходимо иметь это топливо, которым могут пользоваться и другие люди.

 

Се человек

Текст беседы на русском: Се человек

 

 

Господ не е във вашите страдания, във вашата сила, във вашите знания. Къде е? В Любовта. Ако любите, Той е във вас. Не любите ли, няма Го. И вие трябва да любите – туй е законът. Ние не любим, а чакаме хората да ни любят! То значи да седим пред печка и да чакаме да ни донесе друг дърва да се стоплим. Ние, ние сами трябва да имаме туй гориво, което да използват и други.

 

Ето човекът

Линк към коментар
Share on other sites

07.12.14

 

Пища необходима для тела, но необходима пища и для ума, и для души; значит, мы должны питаться двумя способами. И когда мы говорим, что человеку нехорошо переедать, то подразумеваем, что нужно одинаково питать тело, ум и душу. Это тот замкнутый круг из трех частей, составляющий человека.

 

Явление Духа

Текст беседы на русском: Явление Духа

 

 

Храната е потребна за тялото, но потребна е храна и за ума и душата; ще рече, трябва двояко да се храним. И когато говорим, че не е хубаво човек да преяде, разбираме, че еднакво трябва да се нахранят тялото, умът и душата. То е цял трояк кръг, който образува човека.

 

Явлението на Духа

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...