Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (08.12.14 - 14.12.14)


Recommended Posts

08.12.14

 

В процессе своего пробуждения, душе необходимо рассматривать вещи с точки зрения Божиего Духа или Бога, а не со своей точки зрения. Только так душа будет правильно развиваться. Душа представляет собой малую вселенную, с бесчисленными богатствами, бесчисленными дарами и способностями. ...Правильно воспользоваться этими богатствами (раскрыть и приумножить их), а не съесть и выпить их – это искусство.

 

Пробуждение человеческой души

 

 

В процеса на пробуждането си, душата не трябва да разглежда нещата от свое становище, но от становището на Божия Дух или на Бога. Само така тя ще се развива правилно. Душата представя малка вселена, с безброй богатства, безброй дарби и способности. ...Изкуство е не да изядеш и изпиеш тези богатства, но да ги обработиш.

 

Пробуждане на човешката душа

 

Линк към коментар
Share on other sites

09.12.14

 

Итак, верьте в Новое учение, которое выведет вас на прямую дорогу. Не допускайте в себе никакого сомнения! Отложите в сторону и самое малое сомнение. Тогда в вашем уме блеснёт новый свет. Сделайте опыт, чтобы убедиться в моих словах. В чём можно сомневаться? Чего вы боитесь? Старый строй уходит. Он – одежда, заменяемая новой. Новая одежда уже приготовлена. Старый строй неизбежно сменится. Он не представляет существенное в жизни. Существенное – это человеческий дух и человеческая душа. И ещё существенны человеческий ум, сердце и воля – условия для работы.

 

Пробуждение человеческой души

 

 

И тъй, вярвайте в новото учение, което ще ви изведе на добър край. Не допущайте никакво съмнение в себе си! Турете настрана и най-малкото съмнение. Тогава в ума ви ще блесне нова светлина. Направете опит да се убедите в думите ми. В какво може да се съмнявате? От какво ще се плашите? Старият строй си отива. Той е дреха, която се замества с нова. Новата дреха е приготвена вече. Старият строй неизбежно ще се смени. Той не е същественото в живота. Същественото е човешкият дух и човешката душа. После, съществено е човешкият ум, сърце и воля – условия за работа.

 

Пробуждане на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

10.12.14

 

Будущая культура – это культура человеческого сердца. Под «сердцем» я не подразумеваю аффектацию чувств. Это не Любовь. То, что ты воодушевился – и это не Любовь. Любовь – неизменная, постоянная сила, возвышающая человека и уравновешивающая в нём энергии.

 

Пробуждение человеческой души

 

 

Бъдещата култура е на човешкото сърце. Под "сърце" не разбирам афекция на чувствата. Това не е любов. Че си се въодушевил, и това не е любов. Любовта е неизменна, постоянна сила, която повдига човека и уравновесява енергиите в него.

 

Пробуждане на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

11.12.14

 

Сама эволюция требует жертв. Существует эволюция воплощённых душ, живущих в самой плотной материи Земли, при самом большом сопротивлении. При этой эволюции развивается самая большая энергия. Это самый трудный путь – путь Мудрости. Современное человечество идёт по этому пути. Хотя людям проповедуется учение Любви, они идут по самому трудному пути. Существует ещё одна эволюция – эволюция дэвов, т. е. ангелов. Они идут по самому лёгкому пути минимального сопротивления. Значит, ангелы идут по пути Любви, а люди – по пути Мудрости. Эти две эволюции скоро встретятся.

 

Отчего вы печальны?

 

 

Самата еволюция изисква жертви. Съществува еволюция на въплътените души, които живеят в най-гъстата материя на земята, при най-голямо съпротивление. При тази еволюция се развива най-голяма енергия. Този е най-трудният път – на мъдростта. Съвременното човечество върви по този път. Макар че се проповядва на хората учението за любовта, те вървят по най-мъчния път. Съществува още една еволюция – на девите, т.е. на ангелите. Те вървят по най-лесния път, с най-малко съпротивление. Значи, ангелите ходят по пътя на любовта, а хората – по пътя на мъдростта. Тези две еволюции ще се срещнат скоро.

 

Защо сте тъжни?

Линк към коментар
Share on other sites

12.12.14

 

Сказано: «Давайте, и дастся вам». – Как давать? – От сердца, с хорошим отношением, с Любовью, сознательно. Но только давать – недостаточно, будешь давать разумно. Кто-то даёт внешним образом, а сердце его не даёт. Весь вспотеет, пока что-то отделится от сердца. Он думает про себя: Легко говорится «дать», но как это осуществить? Если человек дойдёт до сознания давать от сердца, с любовью, то он испытывает особый подъём духа и просветление ума.

 

Отчего вы печальны?

 

 

Казано е: "Давайте, за да ви се даде." – Как да даваме? – Отвътре, с разположение, с любов, съзнателно. Не е достатъчно само да даваш, но ще даваш разумно. Някой дава външно, а сърцето му не дава. Цял се изпотява, докато му се откъсне нещо от сърцето. Той си мисли: Лесно се казва да дадеш, но как да стане това? Щом дойде до съзнание да дава вътрешно, с любов, човек изпитва особено повдигане на духа и просветление на ума.

 

Защо сте тъжни?

 

Линк към коментар
Share on other sites

13.12.14

 

Современные движения это ничто другое, как стремление человеческой души к освобождению. Связанный верёвкой хочет освободиться, развязаться. Это естественное стремление, но человеку необходимо правильно связываться и развязываться. До тех пор пока человек на Земле, ему нужно быть здоровым. Если он вступает в Духовный мир – от него требуется чистота. ...Наши тела должны быть здоровыми, а сердца – чистыми.

 

Отчего вы печальны?

 

 

Съвременните движения не са нищо друго, освен стремеж на човешката душа за освобождаване. Който е свързан с въже, иска да се освободи, да се развърже. Този стремеж е естествен, но човек трябва да се връзва и развързва правилно. Докато е на земята, човек трябва да бъде здрав. Щом влезе в духовния свят, от него се иска чистота. ...Телата ни трябва да бъдат здрави, а сърцата – чисти.

 

Защо сте тъжни?

Линк към коментар
Share on other sites

14.12.14

 

Говорю: «Многие люди знают Христа, но и многие Его не знают. Знающий Его, увидев Его, скажет: «Господи, останься со мной». Тот, кто Его не знает, будет просить Его рекомендовать ему интересные книги для чтения.

 

Отчего вы печальны?

 

 

Казвам: Много хора познават Христа, но и много не Го познават. Който Го познава, като Го види, ще Му каже: Господи, остани с мен. Който не Го познава, ще иска от Него да му препоръча интересни книги за четене.

 

Защо сте тъжни?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...