Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моментът на зачеването


Recommended Posts

Аз вярвам, че решили да имаме дете, трябва да направим най-доброто, на което сме способни. Веднъж стигнали до това решение би трябвало да подготвяме почвата за неговото появяване. Да опитаме да променим това, което не ни харесва в нас самите...да мислим позитивно, да си мислим за съществото, което ще дойде при нас, затова, че то ще е светло, че ще е добро, че ще е умно, че ще е възпитано, че ще е всичко, което бихме искали то да притежава като качества, които смятаме за хубави...Вярвам, че с мислите си влияем на случващото се и че при нас идва същество, което ни избира, както и ние него. То до голяма степен ще се учи и влияе от нас и е важен примера ни. Вярвам, че при зачеването на едно дете е важно то да знае, че мама и татко се обичат, че изпитват чувства като нежност и любов и че го очакват и ще обичат и вече обичат и него самото...Вярвам, че то усеща всичко това и мислите, които имаме за него от момента, в който решим че искаме да го заченем...и е важно да ги усеща винаги...да знае, че има подкрепата на родителите си...

:angel::feel happy:

Тествал съм много от техниките на Дон Хуан Матюс. Работят.

Отвора в лъчистото тяло останал след зачеването не съм "виждал" както е описано в книгите на Кастанеда, с отворените физически очи.

Това че "нормалният" начин на зачеване води до негативни последствия и за двамата родители, знаят всички йоги. Вид голямо жертвоприношение е.

Описаната от мен процедура намалява доста проблемите за бащата.

В годините след раждането като специални за родителите бих отбелязал 1 година, 4 години, 9-10 години, след който период става вече относително самостоятелно астралното тяло на детето и един напреднал йога или езо може да премахне всички негативни последствия за своето астрално тяло, не по метода препоръчан от Ла Горда да се вземе обратно силата от детето (оставяйки го така "на сухо"). :thumb down:<_<

Грижите за детето на всички планове и главно в даване на Божието Слово, правят процеса много по-лесен и бърз.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Би ли описал по подробно за какви проблеми у бащата и у майката се създават когато решат да имат дете? Защо детето да е вид жертвоприношение? Защо според йогите има негативни последствия при " нормалния" начин за зачеване? Това е много интересна тема и би било хубаво ако можеш да дадеш повече информация.

Линк към коментар
Share on other sites

Би ли описал по подробно за какви проблеми у бащата и у майката се създават когато решат да имат дете?
Кастанеда е доста точен за тези неща.

Защо детето да е вид жертвоприношение?

Жертват се много години от живота които иначе биха се използвали за усъвършенстване и служба на хората, губи се много сила и умствена яснота, поема се много отговорност (причинна карма).

По памет от Учителя

"Когато пророк има деца, от тях нищо не става." Също той се изказва в смисъл че животът му като Божи пророк се проваля. Не мога да възстановя в коя беседа.

Защо според йогите има негативни последствия при " нормалния" начин за зачеване?

За йогите достигнали Самадхи се счита че е нещо като самоубийство за конкретното прераждане. Възможна е загуба на разсъдъка.

За напредналите йоги недостигнали още Самадхи е все още допустимо, но само в изключителни случаи.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Е ние нито сме достигнали Самадхи, нито сме пророци така, че може да си правим деца. :harhar: Мен ако питаш децата са най-голямото богатство и бих искала да имам колкото се може повече. Именно така човек може да докаже на практика на какво се е научил и на какво е способен да научи поколението си. За мен това е вид изпитание.

Линк към коментар
Share on other sites

Обменът с децата е взаимен, и в никакъв случай не е само едностранен, подобно на вампиристично отнемане от стомашната област на родителите! В хода на историята са наблюдавани случаи на бащи, които са имали стотици деца - буквално - от стотици жени. Става дума за състоятелни мъже с хареми. Такива мъже започвайки от 15 годишна възраст, до 70 и повече години стават бащи. Такива мъже обикновено са доста енергични и в житейските материални финансови дела, и психически-интелектуално. Според Кастанеда и литературния му герой Хуан Матус, те би трябвало да се влачат по корем като червеи от безсилие след 4-тото дете ... Но, такова нещо просто липсва... Много висши йоги имат деца. Исус е имал деца. Мохамед е имал деца. Марпа - учителят на Миларепа е имал десетки деца. Децата вземат от бащата при зачеването - от майката при брем,енността и раждането - после при отглеждането... Но и дават енергия, и то чиста, идваща от високи източници - от там, от където идват. Така че, даденото се връща. Особено ако децата са чисти духове! Минало е времето на йогите о тпланините, без деца, без обществен живот!!! Такива да не с ераждат на планетат ни въобще - да си стоят девствени духове. Файда от тях няма! :) ! Неадекватни са с времето и повелите му! А зачеването след време ще е без секс в сегашния му вид, да. Въобще сексът е повече животинско достояние. Но - засега, не можем да го отречем. По-добр еда работим с него, да го трансформираме - с или без самият акт. Кой както и доколкото може и желае. А децата - не са токова страшни, не вземат чак толкова. Колкото вземат, топлкова и дават! :)

:yinyang:

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

децата са най-голямото богатство
:thumbsup:

дават енергия, и то чиста, идваща от високи източници - от там, от където идват. Така че, даденото се връща. Особено ако децата са чисти духове

:thumbsup:

Да. Те са бъдещето.

Съгласен съм и с вашите гледни точки, приложени към вас.

Всеки трябва да изпълни честно своето предназначение в живота.

"По добре смърт при изпълнение на собствената дхарма, вместо изпълнение дори добро на чуждата." Бхагават Гита

Всеки има различна роля и това прави живота заедно интересен.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Майка

Мила Майчице, Благосновена бъди!

На Великата Майка служител си ти.

Животът даряваш,

Чрез теб Бог постоянно твори....

За всичики твои усилия от люлката до наши дни,

Благословена бъди!

:angel:

Тържество на бога в мен

Малко, нежно същество

в утробата ми движи се, расте....

светла, огнена искра-

частица Дух в това дете.

В него Той истина е вложил

и Мъдрост и Любов,

с Добродетел го възраства

и в Правда го зове.

Той вселена малка сътворява

и мен във вечността дарява

с единение в съкровенността-

съпричастна творческа изява.

Ликуват световете в него и във мен,

мощ, живот пулсира,

с Божествен, нов рефрен

и тъй съм радостна, щастлива,

че Бог оглежда се у мен,

че раждам душа красива.

ТЪРЖЕСТВО НА БОГА в мен.

:angel::)

Ето и някои мисли от книгата "Новото разбиране за Майката и Раждането"

от Учителя

Животът произтича от любовта, но само той не е любов. Любовта дава възможнаст на живота да се прояви.

Например, майката е условие за раждане на детето, но то не дава условия на майката да живее. Майката казва на детето си: Знаеш ли че аз те създадох? Това от части е вярно.Тялото е едно нещо, а човек, като сънеща, като реалност е друго нещо. Човек има особен произход Но същността на детето е създадена от друг по висок източник.

Всяка майка като зачене едно дете, мъжко или женско да каже: "Дъще, синко, аз искам да живееш в бъдеще в закона на любовта и да представляваш нейната пълнота". Тъй ако каже тя ще има дъщеря или син герой, които ще живеят в закона на Любовта.Всяка майка трябва да внушава това на децата си.

В бъдеще условията на жените трябва да се изменят.Жени, които зачеват трябва да са при най-добри условия, а също и условията на децата трябва да се видоизменят и то не механически да започнем, а по онзи закон, който действа в живата природа.

Велият човек се зачева в момент, когато майката е изпълнена с Любов, със светли мисли и благородни чувства. През времето на своята бременност тя е пазила детето си като зеницата на своето око. През това време и бащата е бил изпълнен с любов и светлина. Така родено детето може да се уподоби на лозова пръчка, която принася много плод.

И тъй Любовта отгоре и Любовта отдолу трябва да се срещнат

Дето се кръстосват енергиите на двата източника, там се образува животът. Когато тези енергии се срещнат в общ фокус в момъка и момата, тогава те имат дете. При това колкото по-близо до фокуса, толокова по-добри са децата; колкото по далече от фокуса, толкова по-лоши са децата. Школа е нужна по тия въпроси. Божествените мисли като основа на твоя живот, тогава ще се освободиш от лошите, наследствени качества на своите родители, както и на своите деди и прадеди.

Когато между родителите има известно противоречие, това се отразява на децата.....Изкуството е когато мъжът види красива жена да не я пожелава; и жената когато види красив мъж да не го пожелава, да го остави свободен. Докато желаеш чуждото, всякога синът ти ще бъде недоволен от теб. Тази е скритата причина за противоречията в дома.

Дете ли ще се ражда, човек пак трябва да избира благоприятен момент за неговото зачеване. Когато едно дете се зачене в момент на светлина, то ще носи в себе си благоприятни условия и възможности. Ако едно дете е заченато в момент, когато живакът в термометъра се е изкачвал, в характера на това дете ще има възход. То ще е любеобвилно с открита душа.

Когато се зачене, човек трябва да се моли, да не го пометне майка му, но да го роди благополучно.

В бъдеще когато жените зачеват, трябва да внушават на детето си мисълта, че човек не живее само за кухни и дюкяни

Ако на един съвършен му се каже, че трябва да има баща и майка за да се роди, той ще се чуди.Той знае, че човек сам може да се роди. При сегашните условия на живот е така- човек трябва да има баща и майка, за да се роди. Но съвършеният човек сам себе си ще роди.

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Дето се кръстосват енергиите на двата източника, там се образува животът. Когато тези енергии се срещнат в общ фокус в момъка и момата, тогава те имат дете. При това колкото по-близо до фокуса, толокова по-добри са децата; колкото по далече от фокуса, толкова по-лоши са децата. Школа е нужна по тия въпроси. Божествените мисли като основа на твоя живот, тогава ще се освободиш от лошите, наследствени качества на своите родители, както и на своите деди и прадеди.

Когато между родителите има известно противоречие, това се отразява на децата.....Изкуството е когато мъжът види красива жена да не я пожелава; и жената когато види красив мъж да не го пожелава, да го остави свободен. Докато желаеш чуждото, всякога синът ти ще бъде недоволен от теб. Тази е скритата причина за противоречията в дома.

Да, когато човек съумее да контролира страстите и желанията си, значи е постигнал много. Но дотогава ще се учим и борим със демончето в себе си :feel happy:

Нека Любовта и Светлината бъдат с нас! :smarty::yinyang:

Малко, нежно същество

в утробата ми движи се, расте....

светла, огнена искра-

частица Дух в това дете.

:thumbsup::thumbsup2::yinyang:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Малко офф топик

Детето и през бременността и след раждането продължава да черпи и от двамата родители! Например може майката да го носи, но то чува първо гласа на бащата...То поема не само емоциите на майката, а и тези на бащата. Ако бащата не взема участие в бременността липсва една съществена връзка за това дете. То различава допира по корема на майка си. Определено знаят кога там е ръката на майката или тази на бащата, също така ако бащата си постави главата в скута на майката до корема и бебето го усеща. То усеща всичко...А като се роди бащата отново е част от живота му. Детето се учи и от двамата родители...Единия умее едно, другия друго, детето черпи и от двамата...Дразня се на традиционния български мъж, който ами бременна е, да си бременеее там...или родила е да си го гледа, сякаш то е само нейно. Както майката може да се справя в дадена ситуация, така и бащата може, всичко останало е въпрос на желание и липсата на такова...Ако някой не иска да се грижи за детето си или смята, че единствената грижа е да донесеш пари добре, но аз си мисля, че е от съществено значение контакта с детето, да го гушнеш, да го измиеш, да му смениш памперса ако щеш, да си поиграеш с него... Както и да е, минах на темата за избор на партньора и отношението на мъжете към отглеждането на децата ... връзката с темата е, че не е важно да се помисли само как да се зачене едно дете, а и как се възпитава то още преди самото зачеване

Линк към коментар
Share on other sites

.Дразня се на традиционния български мъж, който ами бременна е, да си бременеее там...или родила е да си го гледа, сякаш то е само нейно.

Иви, права си, за да се създаде живот трябват двама разумни и любящи. Не е проста работа. За правенето не се изисква много, но е важно какво можеш и какво имаш да дадеш.

Някъде прочетох, че всеки иска да има "добро", красиво и умно дете. Духовно дете се гледа трудно...

Моята дъщеря е с ДЦП, но в никакъв случай не мога да кажа, че я обичам по-малко или, че се срамувам от нея, или нещо от този сорт. За майката детето е нещо прекрасно. Когато се роди синът ми и миго дзонесоха за първи път след тежко раждане, забравих болките, забравих всичко. Тогава сякаш чух небесна музика. Изпълни ме такова чувство... Нямаше никой друг, освен аз и то, малкото същество, което се нуждаеше от мен...

След раждането на дъщеря ми /роди са в 8месец/ имаше много проблеми. Много страшни моменти, в които сякаш виждах само тъмнината... Но дойде миг, в който нещо светна... Сега знам, че тя ми донесе много повече от просто страдание. Тя ми помогна да прогледна. Сега виждам света по друг начин и знам, че всичко има смисъл... Тя ме научи да обичам, истински... Не съжалявам и не искам да заменя нито една безсънна нощ, нито миг, в който съм давала от себе си. Защото, когато раздавам, значи живея... По ирония работя с други проблемни деца, но знам, че мога да им дам ако не лечение, то поне любов и разбиране. Много хора странят от нас, защото сме различни. Много майки дръпват децата си,когато тя им се радва... от страх... Бабите по улиците цъкат и се кръстят, но след като надрастнах всичкото невежество, знам, че има толкова любов. Просто

хората се страхуват да я проявят.

Духовно дете,.. това значи различно дете. това значи да си толкова силен, че да приемеш присъдата на обществото и невежеството му, когато го отхвърли/осъди... Колко могат да го приемат. Това дете ще носи нови идеи и разбирания, промени за света, които останалите няма да разберат, защото ги е страх... Колко са готови за такива родители?...

Много се увлякох, но съм в дупка, а скорпионските са дълбоки. :hmmmmm:

Нужна е много, ама много любов, за да си родител.... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Много майки дръпват децата си,когато тя им се радва... от страх... Бабите по улиците цъкат и се кръстят, но след като надрастнах всичкото невежество, знам, че има толкова любов.
:blink::blink::blink:

Е от какво може да се страхуват! Нито е заразно болно детето, нито ще ги изяде! Що за хора :thumb down: За бабичките или добро или нищо - аз нищо няма да кажа... Да спомена, че има и добрички сред тях :king:

Чувала съм, че родителите на деца с някакви проблеми (нямам предвид само здравословни) - обичат повече именно тези деца и искат да им дадат повече, понякога дори другите деца в семейството ревнуват. При вас има ли такова нещо? Ох дали не трябва да е за друга тема :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за въпроса. :)

Смея да кажа, че в сина ми няма и не е имало ревност. Напротив. Когато му казах, че ще си имаме бебе /той беше на 4г./ той категорично заяви-О, да, знам сестричка. Той винаги е разбирал проблема и участва като помощник за нея и за мен. Но пък винаги съм разговаряла с него като с голям и разумен човек. Имало е мигове, когато сме били в болница например и като се приберем, той ми казва, че иска да се гушне в мен /когато беше по-малък де/. Сега е младеж на 15г. и не се срамува от сестра си. Приятелите му я приемат. Много ми помага.

Може би преживените болки и при него са помогнали да възпита добри качества. За сега не мога да се оплача... и благодаря на Бога за двете си деца :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Всички изчетени мнения педизвикаха у мен следния въпрос - за предопределеното и за стараниео, което бухме положили. Има ли смисъл, ако е дадено да ни се роди точно определена душа, или мове би съществуват няколко възможни варианта - един определен ще бъде привлечен от нивото на енергия, може би... Кой решава кога и какво да заченем, ние ли, или друг/-и? Съдбата избор ли е?

Линк към коментар
Share on other sites

Добър въпрос! Нееднозначен отговор:

Според развитието на човека има различна процентна връзка между свободна воля и съдба(карма). По-напреднал, повече свободна воля! За обичайния случай - всичко е съдба! За един истински човек - всичко е свободна воля! :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

За да се научите на тези лесни за казване неща, но тъй трудни за изпълнение, посещавайте курсове по йога, учете медитативни техники, намерете си записи с релаксации или йога-нидра, четете подходящи книги.

източник: "Съдбата като шанс" от Торвалд Детлефсен

Вместо йога по-добре е паневритмия.

Линк към коментар
Share on other sites

Всички изчетени мнения педизвикаха у мен следния въпрос - за предопределеното и за стараниео, което бухме положили. Има ли смисъл, ако е дадено да ни се роди точно определена душа, или мове би съществуват няколко възможни варианта - един определен ще бъде привлечен от нивото на енергия, може би... Кой решава кога и какво да заченем, ние ли, или друг/-и? Съдбата избор ли е?

на човек винаги му се дават от горе две възможности, а коя ще си хване е въпрос на личен избор, който вероятно също зависи от негово ниво... :)

Линк към коментар
Share on other sites

По-напреднал, повече свободна воля! За обичайния случай - всичко е съдба! За един истински човек - всичко е свободна воля! yinyang.gif
Бих могла да дам някои отговори/опитности, но не тук :feel happy:

на човек винаги му се дават от горе две възможности, а коя ще си хване е въпрос на личен избор, който вероятно също зависи от негово ниво...

Ако не можеш да разбереш посланията, ще си носиш последствията... Но всички пътища водят към... Рим :feel happy:

Мисля си, че ние хората не искаме да страдаме. Все бягаме от тях, ако може да ни подминат... Но след като сме тук, значи, че ще се учим. А как ако не страдаме?

Всеки си има своя болка и за него тя си е важна и голяма. Но Бог дава на всички ни, толково, колкото можем да носим... :yinyang:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Да, въпросът за свободата стои както казва Орлин :thumbsup: .

Да кажем имаме стари златни пари и бижута от различна проба, 16 14 10 карата и други някакви намерени и или купени евтино с надежда да са златни.

Мечтаем да си направим златна гривна.

За това трябва да определим пробата на намерените и купени златни предмети.

Които не са злато, не трябва да се използват.

Мислим да направим гривната 18 карата. Затова трябва да спестим пари и да си купим да кажем 26 грама 24 каратово злато. За да не рухне бюджетът ни, нужно е тези пари да се спестяват за по-продължително време.

С повече дисциплина можем да спестим парите и по бързо.

Или да купим 60 грама злато. Тогава гривната може да стане по-масивна, 20 карата, и да има интересна и красива изработка.

Нека мислим че тя е предачка и тъкачка, а мъжът и - крояч и шивач.

Искат да направят изцяло приготвен от самите тях костюм на един скъп приятел който много пъти им е спасявал живота без да иска нищо за отплата.

Могат да изберат модел от списание отговарящ на техния вкус.

Могат да се обърнат към добър дизайнер на облекло.

Или към негов приятел който познава вкуса му.

Другият аспект е кой е приятелят.

Атина в древногръцката митология е богинята на мъдростта и войната. Дъщеря е на Зевс и Метида, но не Метида родила детето. Зевс се страхувал, че съпругата му може да роди син, който да вземе властта на Олимп и погълнал бременната си жена. Метида обаче родила дъщеря и почнала да кове в стомаха му шлем за нея. Зевс получил страхотно главоболие и повикал на помощ Хефест (според други митове -Прометей), който да разцепи главата му, за да го отърве от болката. Оттам излязва Атина в целия си блясък и с нов лъскав шлем. Родена от главата на Зевс, тя била най-мъдрата богиня и Гръмотвержецът често се съветвал с нея.

Някои деца се раждат по кармичния закон на семейството.

За тях, кармата която биха имали може съществено да се намали от родителите с добро зачеване, в последствие те ще помогнат и на родителите си, и на другите хора.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За това има науки, /макар и непризнати/ кото хиромантия, астрономия и др., които дават насоките за пътя на роденото дете и в каква посока да се работи.

Ще дойде момент, в който тези, които имат деца са достатъчно извисени и наясно как да бъде посрещана една раждаща се душа. Ще има възпитатели и лечители, но за сега можем да се ориентираме само интуитивно, с любов и с каквото разполагаме.

Лошото е, че всичко ново и прогресивно бавно си пробива път.

Например паневритмията в колко училища се играе? Малко са и все се осъжда... :feel happy::smarty::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

има науки, /макар и непризнати/ кото хиромантия, астрономия и др., които дават насоките за пътя на роденото дете и в каква посока да се работи.

Ще дойде момент, в който тези, които имат деца са достатъчно извисени и наясно как да бъде посрещана една раждаща се душа.

:thumbsup::feel happy:

Най-важният момент е моментът на идването на душата при зачеването.

Тя се привлича от мислите и чувствата на родителите.

Когато се осиновява дете, трябва да се избере душата.

В противен случай резултатите ще са вероятно неблагоприятни.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Има ли вариант според вас в които,на човек да не му е отредено да има деца.И как се разбира това?В смисал 2 незаваршени бременности т.е.без успех вече знак ли са или...?

Линк към коментар
Share on other sites

Не зная дали може да се разбере, но зная, че когато си с чисто сърце и имаш силно желание, Бог помага. Не допускай отчаяние и лоши чувства. Приеми случаите като изпитания. Може би когато най-малко очакваш ще се получи :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Хамелеона ! Сигорно си прав/а,но аз май се поизгубих напоследак.Тарся си патечката и думи като твоите ми липсват,а ми трябват.Бог наистина е велик.Сас здраве

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо, радвам се, че мога да помогна /колкото мога/.

Може би трябва да опиташ с подробен хороскоп. Опитай понякога трябва да променим нещо в себе си, за да се получи :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...