Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моментът на зачеването


Recommended Posts

Здравейте,

В една от своите беседи - Духът и плътта, Учителят казва:

"Ако някое дете се зачене и роди в периода на противоположностите, то ще стане непременно престъпник, най-големият вагабонтин, не може да избегне последствията, защото те са му дали ония елементи, които подтикват живота в друга посока. Ако бащата и майката са под влиянието на закона на подобието, у тях ще се роди много благороден син или дъщеря, с добър и развит ум. Така действат тия велики закони, и първите хора, преди да съгрешат, са ги разбирали, но след съгрешаването са ги забравили."

За кой период според вас става дума, след като в беседата разбираме, че законът на противоположностите е свързан с отливите и разрушителните сили, а този на подобията - с приливите и съзиданието? Възможно ли е да се имат пред вид фазите на пълнолуние и ако не, какво друго може да ни позволи да разберем кой е периодът на противоположностите и кой на подобията - нещо толкова важно при зачеването на деца?

И на мен би ми било приятно да разбера това. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...
  • Отговори 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

случайно попаднах в тази тема но много ме интерисува преди година щерката ожених а още внуци нямам много искат и те децата но няма братя и сестри радост за майстора от внуци а пък те са на годинини зета е на 32 години бивш футболист до миналата година на динамо дрезден а щерката е зо години вече всичко си имат па и ние даваме с Валя ама бебе няма еххххх няма ли пълно щастие да му се невиди МОЛЯ дайте идеи какво младите да правят деца да имат А ТЕ наистина бебе искат и вече и кавгите между тях почнаха щой крив кой прав 198392_fr.jpg

е това е щерката 198417_fr.jpg

ето ги и двамата щастливи и красиви

Линк към коментар
Share on other sites

Съвети по темата е трудно да се дават. Всичко зависи едниствено от тях двамата и както се казва "Божа работа"...

Но зная едно със сигурност, че точно кавгите няма да ги заведат до правия път, а може би точно обратното особено ако са на тази тема. Не бива да са вкопчени само в тази мисъл, защото това по някога пречи, а както знаем напрежението е враг номер 1.

Трябва да са спокойни на първо място и да не губят надежда и отчаяние.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако е минало достатъчно време и ситуацията е напрегната, може да е вариант да се направят изследвания и на двамата. Понякога проблемите не са сериозни и се лекуват лесно с алтернативна или обикновена медицина, понякога има сериозни проблеми налагащи различни мерки, а понякога всичко е наред и е въпрос само на стрес и напрежение, което може да е пречката.

Линк към коментар
Share on other sites

случайно попаднах в тази тема но много ме интерисува преди година щерката ожених а още внуци нямам много искат и те децата ...

Спокойно, до една година очаквам да се похвалиш по този въпрос :)

Не знам какво казват, но до скоро зетят в действителност не е искал деца, едва сега напоследък и той има желание за това. Щерката пък, не знам с какво се занимава в момента (имам чувството, че не работи), но се чувства несигурна в себе си. И наистина не се разбират напоследък, именно относно сдобиването с дете. Но продължават да се обичат и да държат един на друг. Успокой ги, ще се получи!

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с почти всичко казано до тук.Мога да добавя и само,че смятам,че много малко хора могат да кажат,че наитина са били или са предваритено подготвени за посрещането на едно дете.Важното е желанието да даваш и да се учиш,да вървиш напред и нагоре.Детето само по себе си не бива да бъде цел и всичко да се концентрира и изчерпва с него.Затова много пъти трудностите при зачеването се дължат и на това.Не трявба да си готов само да даваш,трявба да умееш и да се учиш от детето и от промяната в живота ти която ще дойде с него.Да си готов да се разделиш с нещо старо,за да отвориш място за новото.Може би и прекалената претенция,че искаш да имаш дете което да е духовен и извисен човек противоречи на кармични принципи и зависимости,защото никога не знаеш какъв ще бъде новият гост.Не бива да имаш очаквания и претенции.Можеш да даваш,но не и да си представяш какво точно ще бъде детето ти.То може именно да е дошло да те учи и да се окаже съвсем различен човек от това което си представяш.Трябва да си готов да имаш всяко едно дете и да го обичаш-такова каквото е.Всеки е сам по своя път.

Това е и моето мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

случайно попаднах в тази тема но много ме интерисува преди година щерката ожених а още внуци нямам много искат и те децата ...

Спокойно, до една година очаквам да се похвалиш по този въпрос :)

Не знам какво казват, но до скоро зетят в действителност не е искал деца, едва сега напоследък и той има желание за това. Щерката пък, не знам с какво се занимава в момента (имам чувството, че не работи), но се чувства несигурна в себе си. И наистина не се разбират напоследък, именно относно сдобиването с дете. Но продължават да се обичат и да държат един на друг. Успокой ги, ще се получи!

от Твоята уста в Божите уши и дар лично аз ще ти поднеса за тези твой слова обещавам а че не работи позна и че е несигурна пак позна и че се обичат за трети път позна огромно благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Няколко аспекта по темата:

* И мен това много ме интересуваше, много четях, много мислих. Но щях да си мисля и философствам и до бебе нямаше да се стигне, ако не бях така лудо влюбена в съпруга си. Така е и с раждането – учат те да релаксираш, дишаш. А като почне да боли – всичко забравяш!

* Лично аз не знам нито ведическа, нито тибетска медицина,нито как са изчислявали кога да се зачене. Определено са искали да се роди бебе пролетта, за да се отгледа по-лесно и животни да имат мляко за майката и бебето.

* Ако човек мисли как да е спокоен – значи не е спокоен, ако мисли как да обича – значи не обича, а философства.

* Ако мисли кога може да зачене – да си спомни, че човек предполага, а Бог разполага.

* Някои хора казват, че подсъзнанието откликва на дълбинните ни желания, а те може да не са за бебе. А може би интуицията на една жена иска бебе от съпруг, а не от приятел.Съпругът е олицетворение на по-голяма себеотдаденост. Е, разбира се, че подписа се слага, после може лесно “да се изтрие” от адвокатите.

Някой бе казал, че децата отиват в семейства. Т.е. хора, които са отдадени един на друг до степен да подпишат. Така самото дете е по-сигурно за отношенията на родителите си и тяхната степен не жертвоготовност. А много търсещи хора се страхували от брака/=грешка/. Да не направят грешка.

А жената в бяла рокля, красива, била с прилив на енергия и женски хормони. А и егрегорът на семейството я пази и помага да има деца.

Пожелавам Бог да ви благослови с прекрасни деца, когато е Волята му.

"'чочка' date='Dec 11 2006, 17:42' post='22547']

....Има ли вариант според вас в които,на човек да не му е отредено да има деца.И как се разбира това?В смисал 2 незаваршени бременности т.е.без успех вече знак ли са или...?...."

Казали са ми за една жена, за която медицината категорично е казала, че не може да има деца, ама никога. Тя се е отчаяла, намерила е духовни пътеки, чела е молитви и "Цветните лъчи" 1 година => и си има прекрасно бебе.

" name='Орлин' date='Dec 12 2006, 09:28' post='22586']

В хороскопа на човека наистина могат да бъдат намерени индикации за трудно зачеване, бременност или проблеми с децата. .....Но, разбира се, хороскопът дава само общи положения,които могат да бъдат отработени на психично ниво, без да се проявяват на физично, тоест, ако двамата повдигнат съзнанието си с чист живот, стремеж към висш идеал и хармония, комбинацията, която иначе би се изявила като трудно забременяване, при тях ще бъде осъзната и отработена психически.

Трудното забременяване при двамата се проявява на психично ниво като трудно зачеване на общи идеи, на търкане между характерите им и дисхармония.

Освен това,на мен една ясновидка ми беше казала, чеако и двамата партньори са фини и духовни хора, трудно се проявява, материализира дете между тях....."

Напълно подкрепям!!! Духовните хора имат силна насоченост в една посока - фино енергийната. А бебето е много материална посока. А и много хора смятат, че децата им отнемат твърде много - няма пари, време за четене, планини, срещи.

". name='Милкана' date='Dec 24 2006, 11:33' post='23202']

Мигът на зачеването е ... магия, то е нещо земно и в същото време неземно. Ние ли избираме момента, или биваме избрани за дедин момент?.........."

От личен опит - "ние сме избрани за даден момент". Иначе излиза,че всичко ние контролираме и сме едва ли не Богове. А и самите лекари казват - зачеването е чудо.

Чудеса стават! Напук на медицината. Моето второ забременяване си е чудо и влезе в лекциите на един доцент по медицина, като пример с който да успокояват майките, че дори и 2 год, да нямат цикъл, то пак може да забременеят без хормони.

Една позната има цикъл на 4-5 месеца. И как забременя от една нощ, да се чуди човек!

Перспективата да си кукаме на стари години сами и мноого духовни не ми харесва особено

Весело казано, и много точно. Но много хора нямат деца именно, защото не са готови да дават, да се жертват, по-лесно е да се медитира и цитира.

Зчеването при тях не е проблем, а износването. Младата жена два пъти помята и третия път на време и назначиха медицинскии аборт. Лекарите казаха, че нейната кръв разпознава бебето като чуждо тяло и се сгъстява. ?

Това се дължи на разлика в резус фактора на майката и детето. Вече има медикаменти за това.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте! По темата - Моментът на зачеването - искам да споделя с вас какво открих в книгата "Китайска медицинска чигун терапия".

Според чигун, човешкото развитие и на телесен, и на духовен план, се осъществява от движението на жизнената енергия в тялото. От тези учения произлизат акупунктурата, акупресурата и изобщо китайския масаж, както и чигун терапията (която се състои от физически и дихателни упражнения, медитация и визуализации) за профилактика и лечение на всякакви болести.

По време на зачеването се получава "енергиен образец" на зародиша, който определя по-нататъшното му развитие (във всякакъв план).

Този образец се получава при взаимодействието на сперматозоидът и яйцеклетката, като се сливат 4 енергии: тези на майката, на бащата, на небето (духовна, космическа енергия, носена от сперматозоида) и на земята (материална енергия, носена от яйцеклетката).

Вярва се, че ако майката получи оргазъм по време на зачеването, наследствена енергия на детето ще стане много силна (предполагам, защото цялата енергия от оргазмът ще отиде в оплодената яйцеклетка). Обратно - ако майката не получи оргазъм, детето получава нормална или слаба енергия.

Извън това, като цяло количеството и качеството на първичната енергия, която детето получава при зачеване, зависи от няколко фактора: качество и потенциал на гените, здравословното състояние и жизнеността на двамата родители в този момент, състоянието на тяхнат физическа, ментална, емоционална и духовна връзка, както и външни духовни фактори около заеването, например карма.

Това е съвсем мъничка част, която прочетох в книгата и ми стана интересна, но там много подробно е описана цялата т.н. енергийна ембриология.

Ако някой се интересува, не само от ембриология, но като цяло от китайска медицина, това е един основен учебник с изключително подробна и интересна информация.

Книгата я има на английски: Chinese medical qigong therapy: a comprehensive clinical text - Jerry Alan Johnson.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

При нас всички тези възвишени условия бяха на лице, но природата реши друго - на 9 г. с. все още нямаше ембрион, което накара премахването на плодния сак. Как ще обясните това природно решение?

Линк към коментар
Share on other sites

При нас всички тези възвишени условия бяха на лице, но природата реши друго - на 9 г. с. все още нямаше ембрион, което накара премахването на плодния сак. Как ще обясните това природно решение?

ех, неведоми са пътищата Господни. Понякога ние хората не можем да видим цялата картина и все нещо ни убягва. Както казва народът: "Човек предполага, Бог разполага".

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

При нас всички тези възвишени условия бяха на лице, но природата реши друго - на 9 г. с. все още нямаше ембрион, което накара премахването на плодния сак. Как ще обясните това природно решение?

Поради силно желание за дете майката е създала условия за дете със силата на мисълта си. Но не е по плана на Универсума.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Спас Мавров споделя интересни виждания по темата в книгата си "Теория на енергийния обмен - обща част" (има я и в електронен вариант).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Прекалено силни, гръмки думи за нещо далеч по лесно за разбиране. Защо се мисли толкова много за това, което трябва да се усеща, чувства и изпитва? 

Не прави това, онова и не яж тези и онези храни. Не заставай, не ставай, не лягай! Ще получиш алергии. Не пий. Не пуши. 

Хора, що не се обичате повече?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...