Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Помогни на приятеля - покажи му недостатъци.


Майкъл

Recommended Posts

  • Отговори 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Моля съфорумците с медицинско или подобно образование да се произнесат професионално по следния казус:

Ако една клетка на жив организъм, НЕ проявява следните качества:

- слуша и следва вътрешния си глас само (ДНК кода си по рождение);

- реализира само програмата, заложена в него от Бог като прави всичко на което е способен и само това на което е способен в настоящия момент, на мястото и във времето, в което е попаднал;

и проявява следното поведение:

-  се опитва да преценя доколко добре вършат работата си другите клетки,

-  се подчинява на програми, които не отговарят на заложената в него изначално.

-  се опитва да поправя както своята програма,така и чуждата за "доброто" на организма, чиято клетка е.

-  се опитва да оценя работата на целия организъм и да го променя според своите разбирания за "правилност".

То тя ракова клетка ли е или имунна ?

Линк към коментар
Share on other sites

:D Ей, ама те всички клетки в човешкия организъм работят в екип, не само имунните. Имунната е само една от системите ни.

Всяка наша клетчица е свързана с другарчета в тъкани, тъканите в органи, органите в системи, които също взаимно си влияят и от работата им се определя състоянието на целия организъм. За да работи добре целия организъм, всяка една от клетчиците трябва да си гледа добре своята си работа. Това означава ли, че е индивидуалист, като не наднича какво става в съседната. Но, човешкия организъм си има изградени механизми, чрез които се разбира, ако някъде има проблем и щом някоя от клетчиците в даден момент се е натоварила повече и се е поизморила, образно казано, останалите поемат част от работата й, но без да се спират да й казват, ей, ти не си вършиш както трябва задачите. На всяка една клетка се случва това защото.

А ракова клетка може да цъфне от всяка една нормално действаща клетчица( започнах да се замислям за израза - клетата :) ), когато има външно вмешателство и то промени из основи така нейната генетична структура, че тя да не се познае като част от този организъм, а да го възприема за чужд и да го атакува, хранейки се и делейки се за негова сметка.

Ми не е толкоз просто, ама опитах се да си аргументирам мнението защо не трябва да се посочват слабостите на приятелите. Във всеки един момент може не еднозначно да се интерпретира една личностна характеристика, как да определиш дали е с положителен или отрицателен заряд. И все са личностни характеристики определени съвкупности от черти. Има една много хубава притча тук, в Портала за Белия кон. Моето мнение съвпада с това на всички, които се стремят да търсят добрите черти у хората, защото отрицателните не са непременно лоши, а са потенции, които ще се развият в добри един ден.

Посочвайки ги нищо не допринасям за развитието на приятеля си или пък той за моето. Като виждам малка искрица светлинка в приятеля до мен, да я изгубя ли от поглед, като зная в каква огромна тъмнина е поместена и да спирам очите си в сенките, отъждествявайки човека с тях. А, благодаря, без мен, така може и малката светлинка да изгася, повярвайте, нежни са и лесно се гасят светлинките ни, нека не си излагаме приятелите на студ и тъмнина. А и не искам такива " приятели ", нито аз да съм такъв " приятел ". Предпочитам да се вторачвам в искрицата, така виждам чудото - едно светло мъниче как може да освети голямата тъмница / затвор, в който сме се поместили.

Да посочваш негативи си е чиста проба съдене. Никакво право нямам да върша това, нито пък държа да живея със съдници около себе си. Ако приятелите са ми приятели истински, те ще се опитат свобода да ми дарят, както и аз на тях.

Из съборното послание на Ап. Яков:

"10. Смирявайте се пред Господа,

и Той ще ви възвишава.

11. Не се одумвайте един друг, братя,

който одумва брата или съди брата си,

одумва закона и съди закона,

а ако съдиш закона, не си изпълнител

на закона, но съдия.

12. Само Един е законодател и съдия,

Който може да спаси и да погуби,

а ти кой си, та да съдиш ближния си? "

Линк към коментар
Share on other sites

слуша и следва вътрешния си глас само (ДНК кода си по рождение);

- реализира само програмата, заложена в него от Бог като прави всичко на което е способен и само това на което е способен в настоящия момент, на мястото и във времето, в което е попаднал;

:thumbsup:

Със сигурност това е имунна клетка. :hmmmmm: Но пък и Силвия е права, че всички клетки в организма са свързани, работят в екип.

Раковае онази, която е започнала да работи само за себе си и за сметка на другите.

Бог оценява нашите действия/бездействия. Щом човек страда, значи е още в човешкото, земното съзнание. Щом вижда красотата във всички прояви, щом може да ги разбере и обича, значи е достигнал до Божественото.

Майкъл, има много организации, които със закони и правила са опитвали да налагат Ред. До сега нито една не е успяла. Значи пътят е друг. Чрез повдигане на индивидуалното съзнание. Пример:

Аз живея така, не, защото някой ми е казал, а защото съм стигнала сама до това убеждение. Обичам и помагам, не защото така е прието, а защото се чувствам щастлива от това...

Мисля, че това е пътя.

И ако има различни, то те сега се учат и аз им прощавам... ( макар и понякога да ме ядосват, но то е само за малко :feel happy: )

<_<:ph34r::smarty::yinyang::angel:

Смятам, че много от младите просто изразяват своя бунт към обърканото ни общество. Има нужда от промени, но не наложени....

:hmmmmm: Бунтарите... рушат и създават... те движат света напред :feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

-  се опитва да преценя доколко добре вършат работата си другите клетки,

-  се подчинява на програми, които не отговарят на заложената в него изначално.

-  се опитва да поправя както своята програма,така и чуждата за "доброто" на организма, чиято клетка е.

-  се опитва да оценя работата на целия организъм и да го променя според своите разбирания за "правилност".

То тя ракова клетка ли е или имунна ?

или мозъчна? :lol::)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

:) чудесен пример с клетките на организма :v: мислила съм си дали клетките "мислят" :sleeping: или само слушкат...мнооого си ги обичам клетчиците послушните, даже когато се "сетя"/ щом съм на среден зор :sleeping: вечер и сутрин си говоря с клетките мои трудолюбиви + дисциплинирани + всеотдайни...много са отзивчиви миличките :feel happy: само дето аз съм периодически от отбора на калпазаните и взема че им разстроя работата предвидена по програмата :lol: кои ли клетки своенравни / егоцентрични/ недисциплинирани ме подвеждааат :angry:

Посочвайки ги нищо не допринасям за развитието на приятеля си или пък той за моето. Като виждам малка искрица светлинка в приятеля до мен, да я изгубя ли от поглед, като зная в каква огромна тъмнина е поместена и да спирам очите си в сенките, отъждествявайки човека с тях. А, благодаря, без мен, така може и малката светлинка да изгася, повярвайте, нежни са и лесно се гасят светлинките ни, нека не си излагаме приятелите на студ и тъмнина. А и не искам такива " приятели ", нито аз да съм такъв " приятел ". Предпочитам да се вторачвам в искрицата, така виждам чудото - едно светло мъниче как може да освети голямата тъмница / затвор, в който сме се поместили.

Да посочваш негативи си е чиста проба съдене. Никакво право нямам да върша това, нито пък държа да живея със съдници около себе си. Ако приятелите са ми приятели истински, те ще се опитат свобода да ми дарят, както и аз на тях.

:) доста предположения и емоции ;) сещам се за крилатката...при такива приятели :lol: не ми трябват изобщо врагове :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Бог оценява нашите действия/бездействия. Щом човек страда, значи е още в човешкото, земното съзнание. Щом вижда красотата във всички прояви, щом може да ги разбере и обича, значи е достигнал до Божественото.

Майкъл, има много организации, които със закони и правила са опитвали да налагат Ред. До сега нито една не е успяла. Значи пътят е друг. Чрез повдигане на индивидуалното съзнание. .... Има нужда от промени, но не наложени....

:thumbsup::thumbsup:

Много пресни са опитностите с наложени от борбени "екипи" идеали и "почистване" на обществото от "лошите и неправилно мислещите и действащите" и "изчистване и препрограмиране на кодовете" на отделните човешки единици в името на сбъдването на възвишените идеали на една група от обществото, самопровъзгласила се за мозъчната му клетка... Не е зле да прочетем отново "Фашизмът" на Жельо Желев ....

Бунтарите... рушат и създават... те движат света напред

Наистина ли? Вече си мисля,ч е светът винаги се е движил напред от благодарение на работещите с Любов, а не на разрушаващите....

Линк към коментар
Share on other sites

:) Помогни на приятеля си като му покажеш недостатъците...като че ли се приема :sleeping: че показването е непременно и единствено процес груб - нараняващ - унижаващ - безлюбен :1eye: за мен ПоКазването = ПодСказване :) и няма Съдене, а има Споделяне :v:също възможно, нали :sleeping:

:) или приемайки/страдайки от недостатъка на ближния...молиш Бог да ти съдейства :hypocrite: и Отец наш командирова някой друг...

:) движението на света ...нагоре ...

първо дръзналите / можещите да разрушават илюзиите се жертват с Любов + после идват съграждащите с Любов.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Много пресни са опитностите с наложени от борбени "екипи" идеали и "почистване" на обществото от "лошите и неправилно мислещите и действащите" и "изчистване и препрограмиране на кодовете" на отделните човешки единици в името на сбъдването на възвишените идеали на една група от обществото, самопровъзгласила се за мозъчната му клетка

Донка - откровено казано - съжалявам,че не ме разбираш :( .

Аз не искам "да наложа" - а да популяризирам,да доведа до съзнанието на много, до всички хора тези идеали-на всеки на неговия език и по начина,по който той ще ги разбере най-пълно. Искам да ДОКАЖА на хората,че тези идеали СА ДЕЙСТВАЩИ,са практични,са напълно приложими в ежедневния живот и на всеки ще му бъдат от полза /в реалния му живот/ ТЕ. Досега никой не го прави - по разбираем за мнозинството начин. Духовните хора са два вида - работещи в група /администрацията на ученията/ и индивидуално - ние.

Администрацията не постига резултати - вероятно от начина на мислене на хората там.

Ние също - поради чисто индивидуалната работа на всеки.

Явно ако стане нещо - то ще е от хора с нашето мислене /млади и в реалния живот/ и по системата на администрацията - ЕКИП.Но екип реален,а не както при тях - наложен "от устава".

Християнството,будизма,мохамеданството - всички са се наложили благодарение на силния начален екип и мощта на неговия дух.И тази мощ е била така голяма,че е дала такава инерция - движеща ги и сега.

Не искам да "почиствам".Искам да се "борим с любов",тоест - комуникация от всякакъв вид с всички,ПОМОЩ на всички, диалог, действия в национален мащаб, ангажиращи много хора - за прилагане на ЛЮБОВТА. И в един момент хората ще повярват на нас,ще се чувстват привлечени от нашето учение,и дейност,и перспектива - и сами ще дойдат.Ще идват масово,масово.С УСМИВКА.Те сами - с нашата помощ - ще измият,изтържат лошото,злото от себе си. :)

Любовта е код,който е програмиран във всеки-знаеш.Ама е затлачен с наноси,със злост,с ежедневни дейности, отвличащи ни от нея.И затова НЯМА да препограмираме никой - а просто "Те сами - с нашата помощ - ще измият,изтържат лошото,злото от себе си".

А за бунтарите.Не искам да променям никое учение,и не измислям ново. Искам да променим начина им на практическо приложение,на обяснение към хората. На "визията " и "имиджа" им в обществото - защото в момента те са неадекватни,ако не и трагични.

И Моисей,и ИСУС,и Мохамед,и Буда,и Дънов - са били "бунтари".Не си срещу тях - нали? :)

Сравнявайки ме с тяхната дейност е очевидно,че не съм бунтар. :D

Аз съм обикновено момче,което изпълнява техните повели.И просто предлагам начин за по-оптимално прилагане,с по-високо КПД /коефициент за полезно действие/.

Хameleona,мисля,че така отговарям и на твоите опасения-законите вече са измислени от хората,от които ги учим,и се учим.Аз нови закони и правила не давам.

Това е.Защо не. :(

Линк към коментар
Share on other sites

Майкъл, смяташ ли, че е правилно когато някои духовни групи ходят да популяризират свето учение с всякакви средства: звънене по вратите, реклама на мероприятия, агитация да отдеш на техен курс, пресрещане по улиците и в парковете, където буквално ти набутват в ръцете някаква разновидност на Библията, или ти предлагат чудодеен курс за изцеление...? Всички те казват, че мотивите им са благородни и чисти, сигурно е така, но дали така трябва? Според мен ако човек не е готов-и да го привлечеш той няма да извлече нищо полезно за себе си и пак ще се откаже. А ако е готов-той няма нужда някой да го агитира, сам би дошъл в учението, което му е присъсрце.

Линк към коментар
Share on other sites

Рабирам по-добре отколкото изглежда, защото в своите млади социалистически години доста време поживях, стараейки се да направя света и хората по-добри и правилни според комунистическия идеал. :D Но Бог си каза тежката дума за идеалите и тяхното приложение... :D

Сега нямам идеали - имам само любов и свобода и смирение и вяра в доброто, заложено у всеки от нас, вяра в силата и хармонията на организма, чиято малка клетка съм.

:)

Администрацията не постига резултати  - вероятно от начина на мислене на хората там.

Ние също  - поради чисто индивидуалната работа на всеки.

Явно ако стане нещо - то ще е от хора с нашето мислене /млади и в реалния живот/ и по системата на администрацията - ЕКИП.Но екип реален,а не както при тях - наложен "от устава".

Може би вие и администрацията не постигате резултати точно защото поставяте някакви критерии за отчетен резултат и ако тези ваши критерии не се покрият, сматате, че няма резултати.

Ние, работещите тихо, ежедневно, с любов - всеки на мястото, на което Бог го е поставил и така, както е заложено в кода му - не постигаме резултатите, за които говориш, защото не работим за резултати.

Това е една от "перлите" - поуки, които си отгледах в тази "мидичка-живот" - когато спрях да постигам резултати в професията и личния си живот, започнаха да стават чудеса... Работя и живея всеки ден поотделно - като птичките на Христос - само за щастието, което изпитваме докато общуваме с децата и възрастните ми ученици...Резултатите си идват сами, когато и точно защото не ги очаквам и преследвам, а само правя всичко и само това, което ми е отредил Бог в определения момент. Те са това, което е трябвало да се случи за мое и на другите добро по Божията, а не по моята воля и идеал.

Хората се делят на млади по душа и остарели по разбирания - не по години. Срещала съм млади хора на 70 г. и закостенели в правилата и натрапчивите си идеи хора на 30г.

Реалния живот? - Какво разбирате под реален живот? За мен това е "днес" за всеки от нас - и нима моето днес може да бъде като това на някой друг? И това, че моето днес не прилича на това на Майкъл, това означава ли, че не е реално? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Светъл + топъл ден на всички .

Щом моето днес не прилича на това на Донка и Майкъл , това означава ли, че не е реално?

Означава. Щото действително не е реално

И още нещо ...със сигурност и в групата на Вие и в групата на Ние има человеци, които ежеминутно скромно +всеотдайно + честно + вдъхновено и с Любов работят не за постигането на "резултати" и всъщност точно това дава отличните постижения и вътрешното удовлетворение от хармонията...Вярвам, че тя е част от твоето ежедневие, но знаем че има достатъчно места по света където това не е така. Има и високи идеали...и този на Майкъл е един от тях...Хармонична Работа в името и за Цялото на всички нива, готови за това и стремящи се.. и това че пишем и мислим за него...значи че се случва и ще бъде, защото доста приятели има правят всичко и само това, което се предполага, че е Божията воля, а не тяхната човешка приумица.

Донче, добре е когато сме силно сигурни, че разбираме в дълбочина другия :v: добре си направила, че си съумяла да изоставиш поне част от сбърканите идеали/илюзии/стремежи. При мен това е все още в процес.

Майкъл :v: извода за Устава и Екипа. Сигурно има и добри изключения, но засега не съм наблюдавала да са с дълготраен ефект. Но нали всички сме незавършени картини и отчасти знаем и отчасти тълкуваме.

Добре е обаче, когато сме относително :sleeping: наясно със силните + слабите качества...с нашите и с на приятелите от екипа /екипите / общността. Здрави въжета над пропастта желая на всички всички светли душички.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Бунтарите рушат и създават...

Ако аз нямам силите да разруша старата си обвивка, която е грешала, като е поставяла условия, изисквания и е налагала мнението си, значи не мога да изградя новата. Причинените болки са си вид разруха, за да се събуди ново съзнание, за да има придвижване напред. Дори в исторически план, ако не е имало "луди", които да разрушават старите порядки не би могло да има и Златен век, Освобождение, Възраждане, Съединение. Та дори и сбогуване с бившите режими... :feel happy:

Според мен ако човек не е готов-и да го привлечеш той няма да извлече нищо полезно за себе си и пак ще се откаже. А ако е готов-той няма нужда някой да го агитира, сам би дошъл в учението, което му е присъсрце.
:thumbsup:

Ето защо Учителят ни е събрал в духовни вериги, невидими, но усещани. Христос влиза вътре в нас, а навън е църквата. Неразбираема и догматична, неприемана от младото поколение. А тази, която прави всичко възможно да е близо до някои хора прилича на секта, тя също е чужда за будното, търсещо съзнание.

И още нещо ...със сигурност и в групата на Вие и в групата на Ние има человеци, които ежеминутно скромно +всеотдайно + честно + вдъхновено и с Любов работят не за постигането на "резултати" и всъщност точно това дава отличните постижения и вътрешното удовлетворение от хармонията...Вярвам, че тя е част от твоето ежедневие, но знаем че има достатъчно места по света където това не е така. Има и високи идеали...и този на Майкъл е един от тях...Хармонична Работа в името и за Цялото на всички нива, готови за това и стремящи се.. и това че пишем и мислим за него...значи че се случва и ще бъде, защото доста приятели има правят всичко и само това, което се предполага, че е Божията воля, а не тяхната човешка приумица.
:thumbsup:

Чистите идеали идват от чистото съзнание, от будният човек, който е здраво стъпил в духа.

Дай Боже да сме силни и с любов да преминаваме над пропастите!

Линк към коментар
Share on other sites

" Борба с любов " - доста несъвместими понятия, естествено, според понятийната система. Такива " остъргвания " имало и на времето, пресни са раните на историята, те остъргващите много чистички били, спретнати и усмихнати едни, без много емоции и без излишни различни мисли, послушно изпълняващи програми.

Като минеш покрай някои места още си мирише на смърт там.

:D Аз пък им желая на приятелите си, пътища, дето не водят към пропасти, там никое въже не ще им помогне, освен да се обесят на него и то здраво.

Свобода желая на всички, всички светли душички! :D:angel:

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Реалността е изцяло преживяване, продиктувано от сетивата, т.е. реалността е субективен продукт на всеки един човек- няма обективна реалност,у която да бъде доказуема...

Вселената има сравнително еднороден състав от гледна точка на енергията- в основата й стоят лептоните, които се различават само от разлимчбно приъстващата в тях като количество информация...

Но, хронополетата, хронопотоците и тяхното взаимодействие не е никак еднородно дори...

Скоростта на хроноструктурите е различна, и се определя от техните конфигурации, пътя по който те минават, по взаимодействието помежду им и с други хроноструктури...

Съществува определена зависимост между тях, която може да се изрази чрез формулата:

V=[s/7+s`/I]: E x S*

S- измерение на конфигурацията, чийтопът и скорост искаме да определим;

S`- измерението на конфигурацията с която S взаимодейства;

I - измерението, където тя се намира

Е- броят на енергоинформационните структури, които участват във взаимодействието;

S*- измерението, в което се намира енергоинформационната структура...

При взаимодействието на три или повече хроноструктури във формулата се въвежда допълнително значение S^/I, което се събира със сумата в скоб

V= [s/7 + S`/I + S^/I +.....] : E x S*

За да определим факторите, влияещи върху живота на един човек, трябва да разгледаме неговия външен и вътрешен хронопоток, образувани от неговите съответстващи си хронополета в 4-то измерение...и това ще е преценка, основана на реалността...

В четвъртоизмерния свят няма понятие добро и зло, няма страх, гняв, омраза- няма недостатъци....За да се задържи човек в четвъртото измерение като стабилна структура, той трябва да бъде една нискоенергийна енергоинформационна система...

Любовта е най-слабата енергийна структура, и изобщо - Любовта е най-слабата сила проявена в битието, ето защо тя е стабилна във времепространствено отношение...В света на четвъртото измерение- т.е. в света, който можем да наречем реален, без да има заблуда от химията на петте ни сетива, хората са съвършение....естествено, онези, които можем да срещнем там...Христос показа пътя как може да се постигне стабилна и устойчива структрура, живееща в четвъртоизмерния свят- останалото, с всичките му там недостатъци е продукт на невежество. Под "учен" човек се разбира не такъв с диплома, а такъв който може да борави с формулата на времепространството, а критерия за прием за подобно обучение е преодоляване на полярността в съзнанието....

Ако някойми покаже недостатък, проявява висша степен на невежество, отнемайки си зца пореден път възможността да влезе в училището на живота, ако аз си позволя същото- отнемам своята възможност....Единствения начин да покажеш недостатък на някой е само чрез това, да знаеш, че виждайки недостатък у някой, виждаш само себ еси, и коригирайки себе си по отношение на този недостатък...След това можем да се върнем при човека с недостатък, с който да извървим пътя, по който този недостатък у него ще изчезне....Този закон, на времепространствено "лечение" на недостатъците Христос навремето обясни по този начин "Ако някой те накара да вървиш с него един километър, върви с него два...", а това е възможно единствено и само с умението да се работи с хронопотоците...което всъщност изобщо не е трудно...

Разликата е в това, че човек работещ с хронопотоците за своето благо, ряаботи в същия момент и за благото на всички, но на нивото на четвъртото измерение няма струкстура, която да отговаря на "Аз"- на "Его"..или Иго- накоето да се робува...

И ако днес, някой се "сети" да прояви малко повечко щедрост към някой друг, или да направи един малък "подарък" на непознатг....ще се зарадва, и ще си каже "Брей, Аз днес направих....", а истината е далече от него- днес някой е извървял два километра с него, без дори да се е представил....Зад всяка една постъпка, в която се проявява добродетел стои някой, който е извървял пътя до нея, и я е предоставил на Цялото, оставайки "невидим" за петте сетива на физическото тяло....Така, всеки недостатък може да се поправи...работа има, жътвата е изобилна, но жетвари малко....

На нивмото на триизмерното ни битие най-голямо значение имат най-малките неща...ентусиазмът, и големите поекти, и идеи по закон се сгромолясват върху този, който се опитва да ги издигне...защото изискват много енергия, а тя докарва разруха на формата...

Ето защо, да се занимаваш с малките неща е наука, която се свързва с Любовта- защото изискват умение, свързано със стабилизиране на двата хронопотока- външния и вътрешния, а стабилизирането е свързано с понижаванетго на енергията, а ниската енергия е средата в която се проявява Любовта....Затова е много по-важно да разбереш желанието на едно дърво да си поприказва с теб, който минаваш покрай него всеки ден, и мислиш за големите неща, за добродетели и недостатъци...а не зцнаеш, че най-големи зания ще придобиеш от това дърво...да речем, 100 годишен дъб...в това е изкуството на живота, другото е...."плач и скърцане със зъби", илби както е модерно напоследък "пачки и щракане с пръсти"...но това е пък съвсем друга тема...

За да може да посочиш на когото и да е нещо, подлежащо на поправка, е нужно първо да познаваш себе си, и второ- да познаваш човекща до теб, третото е винаги свързано с това, да поправиш, оставайки "невидим"...а, "видимостта" е свойство на "зрящия"...ето защо се започва с поправянето на окото на пъпрво място...другото няма смисъл...

А знае ли някой, кои са недостатъците на окото? :)

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

На нивмото на триизмерното ни битие най-голямо значение имат най-малките неща...ентусиазмът, и големите поекти, и идеи по закон се сгромолясват върху този, който се опитва да ги издигне...защото изискват много енергия, а тя докарва разруха на формата...

Ето защо, да се занимаваш с малките неща е наука, която се свързва с Любовта- защото изискват умение, свързано със стабилизиране на двата хронопотока- външния и вътрешния, а стабилизирането е свързано с понижаванетго на енергията, а ниската енергия е средата в която се проявява Любовта....Затова е много по-важно да разбереш желанието на едно дърво да си поприказва с теб, който минаваш покрай него всеки ден, и мислиш за големите неща, за добродетели и недостатъци...а не зцнаеш, че най-големи зания ще придобиеш от това дърво...да речем, 100 годишен дъб...в това е изкуството на живота, другото е...."плач и скърцане със зъби", илби както е модерно напоследък "пачки и щракане с пръсти"...но това е пък съвсем друга тема...

За да може да посочиш на когото и да е нещо, подлежащо на поправка, е нужно първо да познаваш себе си, и второ- да познаваш човекща до теб, третото е винаги свързано с това, да поправиш, оставайки "невидим"...а, "видимостта" е свойство на "зрящия"...ето защо се започва с поправянето на окото на пъпрво място...другото няма смисъл...

А знае ли някой, кои са недостатъците на окото? smile.gif

:thumbsup:

Недостатък няма онова, наричано трето или духовно око. И с него наистина не бихме грешили. Важно е само да го поддържаме чисто... :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy::thumbsup2::thumbsup2: Силвия и Илиана :thumbsup2:

Бог не създава недостатъци и пропасти - нашите страхове ги "виждат" и създават.

Когато на времето се оказах на ръба на пропаст в личния си живот, се оказа, че там и зад мен гори, и въжето е скъсано - повярвах на Учителя, че това е за мое добро и че Бог ме обича и "скочих" с Любов в бездната. Оказа се, че имам криле и това не беше бездна, а Свободата. ... :)

Сега имам "гнездо" - когато искам, летя, когато искам, се връщам в него - свободно! Не използвам въжета - нито за себе си, нито за хората около себе си. Вместо да им казвам, че са вързани, показвам им , че имат криле и им давам кураж да ги разтворят... :angel::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ето защо, да се занимаваш с малките неща е наука, която се свързва с Любовта- защото изискват умение, свързано със стабилизиране на двата хронопотока- външния и вътрешния, а стабилизирането е свързано с понижаванетго на енергията, а ниската енергия е средата в която се проявява Любовта....Затова е много по-важно да разбереш желанието на едно дърво да си поприказва с теб, който минаваш покрай него всеки ден, и мислиш за големите неща, за добродетели и недостатъци...а не зцнаеш, че най-големи зания ще придобиеш от това дърво...да речем, 100 годишен дъб...в това е изкуството на живота, другото е...."плач и скърцане със зъби", илби както е модерно напоследък "пачки и щракане с пръсти"...но това е пък съвсем друга тема...

За да може да посочиш на когото и да е нещо, подлежащо на поправка, е нужно първо да познаваш себе си, и второ- да познаваш човекща до теб, третото е винаги свързано с това, да поправиш, оставайки "невидим"...а, "видимостта" е свойство на "зрящия"...ето защо се започва с поправянето на окото на пъпрво място...другото няма смисъл...

Това особено много ми допадна,Кристиян.Благодаря! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Донка, и аз имах такъв момент. Скочих и се оказа, че не е страшно.

Наскоро в един филм ми хареса мисълта, че безстрашието не е липса на страх, а смелостта да се изправиш срещу него...

Мисля си, че всички сме имали или имаме страхове, важно е да се борим с тях.

Осъзнаването, че Бог ме обича ми даде криле :thumbsup:

Сега е много по-лесно, сега другите с претенциите и условията си не са страшни. Но за да премине човек от тази страна си е нужна смелост и постепенно всичко си идва на мястото :smarty::thumbsup:

"Сенките са важни, колкото и светлината"- Джейн Еър :feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

:) импулс се появи да споделя :

ЛУННО НАСЕЛЕНИЕ

или курдсани представи

Представата за щастие, представата за дълг,

в които всеки роб до сетен дъх се пули,

е шугава овца или работен вълк,

с резонен край - спринцовки и ампули.

Представата за работа, представата за чест,

стръвта за стръв под маски и системи,

завършват до една с добър клиничен тест

и Пирогов под маски и системи.

Представата за истина, представата за Бог,

която през сърцата гилотини пуска,

приключва под земята в сън дълбок –

за червеите – утринна закуска.

17.01.2007, София

:) авторът държи да остане неизвестен

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Бунтарите рушат и създават...

Ако аз нямам силите да разруша старата си обвивка, която е грешала, като е поставяла условия, изисквания и е налагала мнението си, значи не мога да изградя новата.

Интересно ми се струва как света(извън соцсистемста) успя да създаде нещо, към което всички се стремим в момента, без нищо да разруши? Нима "гнилия" капитализъм вече го забравихме? А "светлото бъдеще на комунизма" още се помни?

Страхотно ми звучи това! Да рушим и след това създадем заедно...в ЕКИП..... "новото време". Да, но точно в нашето общество се рушеше...само се рушеше. А оттатък създадоха социална система, която ни привлича, както муха се лепи за....сещате се.

Хайде да спрем да "рушим" и да "създаваме"! Предлагам да се захващаме за работа....качествена...в екип, или без.

Само така може би някой ден ще станем "Европейци" и по принадлежност, а не само геогравски.

Ааа и още нещо! Когато някой бранш стачкува, да го подкрепяме. Не да си свиваме опашките и да казваме...тези пак искат пари. Нищо не работят, само знаят да искат.

Познато ви звучи, надявам се.

Линк към коментар
Share on other sites

Гражданското общество у нас, доколкото изобщо го има, има все още твърде "байганьовска" ориентация... Но при възприемане на европейското трябва и да внимаваме, не всичко и при тях е розово... И, колкото и да е утопично, иска ми се да можеше да обединим плюсовете от източния и западния светоглед... Бях за няколко дни във Виена, редът и спокойствието там са нещо, за което София само може да мечтае; в същото време хората са някакси хладно учтиви, не се усеща истинска топлина, няма и живец за продължаване на развитието... На някои сигурно ще им хареса да сме 100% като тях, на мен обаче - в никакъв случай! Каквото можем, да вземем като опит и организация, но да не се разделяме с творческия си заряд, по отношение на който мисля, че продължаваме да сме много пред тях!

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, нека да се придържаме към темата. :dancing yes:

Да обобщим - 90% от писалите тук са на мнение, че посочването на недостатъци няма да помогне не само на приятеля, но и на всеки друг, напротив ще го закопае.

На останалите 10% ще задам следния въпрос - Кой от великите ДУХОВНИ водачи на човечеството (като Буда, Христос, Дънов) е считал, че е полезно и е сочел недостатъците на приятелите си? Предполагам сме единодушни, че Те са били по-мъдри от всички нас тук взети заедно.

Имам едно предложение, което не съм сигурна към кого и къде да адресирам - може ли да не разводняваме темите със странични коментари и може ли постингите да съдържат повече информация, просто всеки да споделя познанието, до което е стигнал?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...