Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мисъл за деня - 05.01 - 11.01.2015 г.


Recommended Posts

Мисъл за деня - 05.01.2015 г.

 

"Който Ме люби, ще опази Моето Слово". Любовта е първото условие, при което човек се самоопределя. 

 

...Христос казва: "Аз и Отец Ми ще дойдем и ще направим жилище във вас". Идването на Бога в човека уподобявам на разумността. Значи, Бог може да живее в крайно интелигентния и разумен човек.

 

Ще дойдем при Него  

 

 

 

 

Молитвен наряд за всеки ден:

Добрата Молитва
Псалом 91
Псалом 23
Господнята Молитва
Да се прослави Бог в Бялото Братство...– формула


Молитвен наряд за понеделник:

Благославяй - №8 от "Духът Божий"
Молитва на царството
Псалом 143 

 
Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл за деня - 06.01.2015 г.

 

Който разбира смисъла на думите "Бог е Любов", първо разбира смисъла на страданията и ги използва разумно, определя отношенията си към Бога веднъж завинаги и престава да се колебае. Който не е познал Бога като Любов, може да напише "Бог е Любов" със златни букви, но ще си остане обикновен човек с обикновени изисквания и прояви.

 

Ще дойдем при Него

 
 

 

Молитвен наряд за всеки ден:

Добрата молитва
Псалом 91
Псалом 23
Господнята молитва
Да се прослави Бог... - формула
 

 

Молитвен наряд за вторник:


Ще се развеселя - песен
Пътят на живота - молитва
Псалом 27

 
Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл за деня-7.01.2015г

 

Питам съвременните християни, както и вас, които минавате за окултни ученици: ще познаете ли Христос, ако днес слезе на Земята? Ако днес дойде в България, Той ще се яви в такава проста форма, че никой няма да Го познае; ще обиколи цяла София, ще посети всички църкви, без да Го познаят. Мнозина си представят Христа висок, снажен, със сини очи и руса коса и като погледне някого, той цял затреперва. Когато Христос дойде на Земята, никой няма да Го познае. Той ще свърши работата Си и като Си замине, тогава ще Го познаят – по какво? По делата Му, по резултатите от Неговата работа.

 

Ще дойдем при Него 

 

 

 

Молитвен наряд за всеки ден:

Добрата молитва
Псалом 91
Псалом 23
Господнята Молитва
Да се прослави Бог в Бялото братство... – формула


Молитвен наряд за сряда:

Песен за светлия път - от "Песен на Ангелите"
Молитва на братството
Псалом 19
Псалом 103

Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл за деня - 08.01.2015 г.

 

Аз говоря на съзнателните хора, на които съзнанието е пробудено, които имат стремеж към нещо. В каква посока е насочен техният стремеж - не е важно. Човек трябва да се стреми; той трябва да мисли, да чувства и да действа.

 

Дерзайте, Аз Съм  

 
 

 

Молитвен наряд за всеки ден:

 

Добрата молитва
Псалом 91
Псалом 23
Господнята молитва
Да се прослави Бог в Бялото Братство.... – формула


Молитвен наряд за четвъртък:

Той иде 
Молитва за плодовете на Духа
Псалом 112 

 
 

 

Линк към коментар
Share on other sites

 Мисъл за деня - 9 януари 2015 г

 

Сега аргументират, доказват, разискват кой е крив и кой – прав. Няма криви неща, но има един червей в хората – съмнението; той се дължи на друг недъг в тях – страха. Ако вярваш в Бога, Който живее във всички хора, няма защо да се съмняваш. Като казвам, че Бог живее в хората, нямам предвид техните тела, а тяхната разумност. Аз нямам предвид хората на механичния живот, но онези, които живеят разумно и разсъждават правилно. Ако желанието ми е да обера някого, за какви отношения може да се говори? Под отношения разбирам искреност, морал; такива са отношенията на същества, които живеят по Божествен начин.

 

Дерзайте, Аз Съм  

 

 

 

Молитвен наряд за всеки ден:

Добрата Молитва
Псалом 91
Псалом 23
Господнята Молитва
Да се прослави Бог в Бялото братство... – формула


Молитвен наряд за петък:

Фир-фюр-фен – песен
Молитва на Триединния Бог
Псалом 44

Линк към коментар
Share on other sites

 Мисъл за деня - 10 януари 2015  г

 „Дерзайте, Аз Съм с вас“ – това е великото, което ние знаем и което сме опитали. Има нещо в нас, което всякога ни нашепва: „Дерзайте, Аз Съм с вас!“. И при най-големите несполуки в живота ви, в най-голямото отчаяние и противоречие вие чувате нещо дълбоко, определено да ви казва: „Не бойте се, вашата работа ще се оправи“ – и наистина, както се казва, така става.

 

Дерзайте, Аз Съм  13 май 1923 г.

 

Молитвен наряд за всеки ден:

Добрата Молитва
Псалом 91
Псалом 23
Господнята молитва
Да се прослави Бог в Бялото братство... – формула


Молитвен наряд за събота:

Бог е любов – песен
Малката Молитва
Псалом 25 

Линк към коментар
Share on other sites

 Мисъл за деня - 11 януари

Вие се нуждаете от правилна, нова философия за живота. Коя е тази философия няма да спорите; коя вяра е по-права – и за това няма да спорите. Един принцип има в света. Той освобождава съзнанието на човека, внася разширение в неговия ум, прониква навсякъде – в сърцата, в умовете и в душите; на него се основава целият живот. Аз го наричам Божествен принцип. Който е в съгласие с него, животът му е поезия, музика, песен; той е смел, решителен, с благородни и възвишени чувства. Като се отклони от този принцип, човек става подозрителен, във всичко се съмнява; той се страхува за живота си, безпокои се, че идват старини, че няма пари и т.н.

 

Дерзайте, Аз Съм  13 май 1923 г. 

 

Молитвен наряд за всеки ден:

Добрата молитва
Псалом 91
Псалом 23
Господнята Молитва
Да се прослави Бог в Бялото Братство... – формула


Молитвен наряд за неделя:

В начало бе Словото – песен
Добрата Молитва
Псалом 61 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...