Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Значение на прегръдката


Теодора Андреева

Recommended Posts

Чел съм, че прегръдката е изключително важна за енергийния обмен между хората. Не е важно само да прегърнем някого физически, но и какво мислим и чувстваме в този момент, как прегръщаме и т.н.

Ето какво казва мъдреца:

"А прегръщането пък означава да дадеш нещо от себе си ­ от своята любов и от своята мъдрост. Когато братски прегърнеш някого и проектираш в него своята любов и своите добри мисли, с това ти внасяш живот в него. Когато момъкът прегърне така своята възлюблена, той є предава от своето въодушевление и от своя живот; а онзи, който прегръща като октопода и се усеща духом убит, у него няма нищо и той нищо не може да даде. И нашите прегръдки, и нашите отворени и свити ръце имат своя смисъл, който Бог първоначално е вложил в тях, и който съществува в природата... А сега ще ви оставя с тази мисъл: Вие, които ме слушате, да се научите и да научите вашите близки да свиват ръцете си и да прегръщат с Любов и Мъдрост. Само така хората, домовете и обществото ще се поправят политически, културно и духовно."

И още:

"Вие трябва да се научите на този закон от вашите малки деца. Какво правят те, когато искат от майка си нещо? - Прегръщат майка си, започват да я милват, да я целуват и да казват нежно "мамо!" А това прегръщане какво означава? - С лявата си ръка детето внася своята обич, а с дясната - своя ум. По този начин то внася в майка си своята сила и тя е готова да направи за него всичко. Затова децата са обични...."

Така е ,Иво,и за мен прегръдката е не просто докосване,тя е чувство,енергия,обич,винаги ,когато прегръщам,го правя не просто така,не мога да обясня,по тялото ми се разлива обич.........

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Като прегръщаш, слагаш лявата ръка (свързана със сърцето и интуицията) отзад на гърба точно зад сърцето, а дясната (свързана с ума и логиката) отзад на главата. Така става един разумен обмен на енергии.

Благодаря! :feel happy:

Прегръщам ви с цялото си сърце и душа!

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

жалко че не съм видял, когато е имало на 6-ти прегръщаници

аз сега ще ходя на пирин на почистването http://zazemiata.org. Ако искате след това да организираме huggage пак

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

жалко че не съм видял, когато е имало на 6-ти прегръщаници

аз сега ще ходя на пирин на почистването http://zazemiata.org. Ако искате след това да организираме huggage пак

Здравей!:)))

Аз също ще ходя на почистването на Пирин тази седмица. Всъщност за тези които се интересуват - от 26 до 29 ще има международна еко-среща в подножието на Пирин и след нея непосредствено започва почистването, което продължава до 6 август. Доколкото зная все още се търсят доброволци. Храната е много вкусна, зная го, била съм там - само вегетарианска. Заплаща се еднократно 15лв, което е за целия престой.

Сайтът не се отваря, забелязах и аз - странно, но успях да отворя поне тази маст от него, която се отнася до контактите:

http://www.zazemiata.org/contacts_bg.php

Линк към коментар
Share on other sites

Прегръщате ли? Сърдечно? Усещате ли какво носи прегръдката...

Напълно искрено се прегръщахме, защото за щастие повечето разбраха истинския смисъл на цялата кампания ..... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

http://www.couchsurfing.com/group_read.htm...0218#gpid580218

December 3rd, 2007 - 12:40 am by Adam Rothwell from Manchester, United Kingdom

I was just thinking, that even though hugging in the streets is fantastic, it might be a great idea to hold up a sign outside a hospital / doctor surgery, maybe even a dentists?

Мисля си, че прегръщането по улиците е фантастично, но може би е добра идея да се вдигне плакат пред болница / хирургия, дори зъболекар.

Surely these are a few examples of places where people often feel sad and apprehensive and will probably appreciate a simple hug.

Have any of you tried this?

*hugs*

Adam

Със сигурност това са няколко примера на места където хората често се чувстват тъжни и загрижени и вероятно ще се зарадват на една проста прегръдка.

Някой от вас опитвал ли е това?

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.couchsurfing.com/group_read.htm...0218#gpid580218

December 3rd, 2007 - 12:40 am by Adam Rothwell from Manchester, United Kingdom

I was just thinking, that even though hugging in the streets is fantastic, it might be a great idea to hold up a sign outside a hospital / doctor surgery, maybe even a dentists?

Мисля си, че прегръщането по улиците е фантастично, но може би е добра идея да се вдигне плакат пред болница / хирургия, дори зъболекар.

Surely these are a few examples of places where people often feel sad and apprehensive and will probably appreciate a simple hug.

Have any of you tried this?

*hugs*

Adam

Със сигурност това са няколко примера на места където хората често се чувстват тъжни и загрижени и вероятно ще се зарадват на една проста прегръдка.

Някой от вас опитвал ли е това?

С прегръдка не, но на няколко пъти тази есен видях толкова угрижени хора, че ги поздравих с усмивка и с много радост и уважение. Надявах се, докато се чудят коя съм и дали съм се припознала, да забравят за малко предишната мисъл.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли, че Христос тайно прегръща целият свят?

Каква прегръдка само, а!

На кръста............

е още.

Знаете ли, че Христос тайно прегръща целия свят?

Каква прегръдка само, а!

На кръста............

е още.

Сори, че го издадох!

Да ме простите, но съм на цяла чаша чирпанско каберне - напълно сухо.

Сори, че го издадох!

Да ме простите, но съм на цяла чаша чирпанско каберне - напълно сухо.

И тоя тъпия бутон за редакция няма ли да ми проработи някога, не знам!

Линк към коментар
Share on other sites

Една звезда родена от вълшебна

по-силна от приказна любов.

Едно сърце туптящо във вълшебна

по-силна от приказна любов...

Една съдба, света, която жегна

с по-силна от приказна любов.

Един е този който жертва всичко

в по-силна от приказна любов.

Изгря звезда но поглед свеждам

не виждам нощното небе...

Със приказна любов прегръщам,

целувам кървави нозе.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...