Jump to content
Порталът към съзнателен живот

груба шега


JJB92000

Recommended Posts

Когато млад човек постъпи на работа, за да го опознаят работодателите често правят сцени да го видят как ще реагира в опр. ситуация... дали говори зад гърба на другите, дали би откраднал и т.н. Аз съм на 22г и попаднах на подобни сцени, схеми... на предишната си работа, в любовта и на сегашната си работа. ПРОБЛЕМА Е, ЧЕ едва сега го осъзнах. Първата ми любов бе учител, сега след 10 г отново се засякохме и той ми скрои подобна схема, "уж на шега" ... раздавайки реплики на хората около мене. Учител е по инф. техн. и използва и методи за подслушване, наблюдение и др. Най- лошата част е , че ме накара да повярвам че ходи с най-добрата ми приятелка и понеже тя е ученичка се съгласи да участва в майтапа и подпитвайки ме какво изпитвам към него ... аз съм фантазирала безброй глупости, а той ни е подслушвал и вероятно записвал . ПРОБЛЕМА Е, ЧЕ АЗ НЕ НОСЯ НА МАЙТАП. И когато разбрах какво е ставало, направо полудях. Те не си признават, но съм сигурна, че схемите продължават, а няма как да го докажа... Каквото кажа и споделя у дома с близки, на другия ден се знае в работата и се коментира. Нямам доказателства, че ме подслушва, нямам и много финансови средства... Сега схемата е свързана със свидетелство по слухове , т.е. че съм споделила на няколко места какво съм преживяла и в работата се правят подобни намеци...

Ако аз споделя какво е схема с някой непознат , той ще ми се изсмее, но ако учителя предяви дело срещу мен за слуховете- край с мен. Аз наистина не можех да ям и да спя и сега сами страх ме съсипва, а аз наистина бях влюбена в него

Линк към коментар
Share on other sites

Ще мине време и ще разбереш, че тези неща са толкова незначителни, че даже не си заслужава да мислиш за тях... Тези, твои "приятели" щом са постъпили така...... може поне временно да преустановиш взаимоотношенията си с тях... Престани да мислиш и забрави! Ако ти е трудно, промени по някакъв начин средата си - запиши се на някакъв курс, започни да посещаваш някакви мероприятия...... , прочети някоя хубава книга.....Мога да ти препоръчам тези http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%CD%E5%E4%E5%EB%F7%E5%E2%E0 на Невена Неделчева - те лекуват душата. Аз съм установила от личен опит, че най-големите нещастия са били най-големият ми двигател за промяна ... и след време съм разбирала, че е било за добро.

Успех!

Редактирано от Криси
Линк към коментар
Share on other sites

Аз точно така направих, започнах да посещавам места на които никога не съм била, след консултации със психолог ... наистина бях на ръба. Сравнително се оправих, докато не ме достига втората груба шега със съда. Само времето ще покаже... 

Линк към коментар
Share on other sites

Обикновено не се намесвам в такива теми, подкрепям Криси напълно и искам да напомня още нещо. 

Ако за един учител, дори бивш, се изнесе информация, че е имал някаква връзка с ученичка, той е този, който би трябвало да се тревожи за съда! А влюбени в учителите си ученици и ученички винаги е имало и ще има - те не носят никаква отговорност. Докато не са се развивли някакви отношения, и учителят не носи отговорност. Ако, обаче, възникнат подозрения, дори и само по едно свидетелство или признание на ученика, отнася го учителят, па макар и бивш. Затова не би трябвало да се тревожиш за дело, според мен. Той няма никакъв интерес да го повдига :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...