Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Културата на МОЛА - за и против


Донка

Recommended Posts

Лелеее, чалгата трябва да е във възторг! Колко интелигентско заклеймяване на тъпите ЕнтелЕгенти, които отказват да въртят д-та, ама щото са им дебелииииии, а нашите са гот! И не чи ни щат да се украсят като енна дама, ама нямат мангизиии като нас да си спретнат инно шопинг разлабване, рилакс ли му викаха бе...?

 

 

:3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Добре, че някои хора никога няма да бъдат в обсега на 'истинската" интелигенция, защото "дупе да им е яко". Хаххахха, ще си останат псевдо човеци до края, колкото и да им се подава ръка от съдбата с качествени и умни хора като Донка, както се казва знаците на съдбата не всеки ги вижда.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, че някои хора никога няма да бъдат в обсега на 'истинската" интелигенция, защото "дупе да им е яко". Хаххахха, ще си останат псевдо човеци до края, колкото и да им се подава ръка от съдбата с качествени и умни хора като Донка, както се казва знаците на съдбата не всеки ги вижда.

 

е, ти пък изпадна в защитна позиция. върни се и прояви малко творчество :) отразил съм реализма

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Пиша ти със съчувствие, нищо повече. Както казах има определени знаци, които са предназначени да ни отварят очите, но на някои хора дори и всеки ден да са им пред очите, пак остават слепи за културните феномени на времето си, за цайтгайста. Поради една проста причина, не принадлежат към онези умове, които се занимават с тази материя, духът на времето, остават в дупките от прояжданията на зависта, на комплекса, на непризнаването на постиженията на други по- големи умове от тях самите.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам за отклонението, но не се сдържах. Много ме "разтърси" анализа на Божидар.  Всъщност има място за всички под слънцето - и за интелигенцията, и за псевдо... за всички грее слънцето. Проблемът започва, рискувам да се повторя, когато една прослойка от всички нас (в случая търговско-финансово-икономическата) се опитва да обсеби и яхне всички останали под благовидния предлог, че им прави "добро"...

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да благодаря на Донка, че отвори тази тема и ми поднесе на "готово" статията на Правда Спасова, която е чудесна възможност да бъде част от литературата, която ще използвам в концептуалната обосновка на това видео, тъй като смятам да го приложа на диск към дисертацията си като свободен експеримент и авторски проект. Тази тема ми помогна да си изясня някои възлови елементи от концепцията ми и най- вече да изкажа на глас и публично това, което мисля за консуматорската култура, въплатена именно от явлението на моловете. Така, че мерси!

Линк към коментар
Share on other sites

Това "псевдо човеци" към Божидар, не беше никак мило... Освен това, става въпрос за една дума, а не за две : "псевдочовеци". Звучи ми като определението "подчовеци". Знаем кои са използвали думата "подчовеци" и какво са правили...:) Това, което са вършили - първо е започнало като мисли, като думи...

Линк към коментар
Share on other sites

Очевидно в Берлин съм уловила назряващото недоволство на обикновените германци.  Лицата на хората в моловете никак не бяха весели и явно на повечето от тях им минаваха подобни на моите мисли. Съвсем еднозначни бяха и разговорите с нашия домакин-германец на около 45 г., който упорито се опитваше да ми обясни, че обикновеният работник в Германия не излиза на улиците защото е нацист, а защото иска да каже на своите политици "Stop". Защото не иска да позволи страната му да се превърне в огромен американски мол. Още си спомням приятната среща с един съвсем млад германец в малък магазин в Потсдам - както пишеше на табелата на английски и на  немски - магазин за храна, отгледана в района на Берлин. Дори ни показваше на картата къде точно се намира ябълковата градина и къде са направени по оригинална немска рецепта вурстовете. Има надежда!

Линк към коментар
Share on other sites

 Културата на мола ... Статията на  Правда Спасова е , огорчение . Огорчение от постоянното ни напредване , водещо , до  стоенето на едно място . А че стоим на място е подчертано от факта ,че някогашния ЦУМ е пораснал до МОЛ . Като всеки от тях е отражение на времето и обществения живот . Нищо че наричате мола , явление ново . :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...