Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За участието ни във Www.velikite.bg


vehadi

Recommended Posts

В момента тече анкета/а според някои кампания и игра/ по БНТ за определяне на великите българи.

Според мен трябва да гласуваме за Учителя ,защото той е един от най-великите българи.По този начин ще използваме този безплатен форум за популяризиране на неговото дело сред будните българи.

А какво е вашето мнение?Някой гласува ли вече?

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се.

Всеки трябва да отговори за себе си, кого счита за велик.

Дано в крайна сметка, тази класация да включва велики и достойни българи, които са дали и работили за България и света, които са един светъл пример за нас.

А това зависи от гласуващите :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен участието в това гласуване е толкова смислено, колкото и участието в кои да е други национални избори - парламентарни, президентски, местни и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, социалната пасивност е добре познато явление в БГ :).

Да, за какво обаче, да се социализират участници в Биг Брадър, Азис и неговата свадба,....а има толкова по-важни, значими неща..... ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Още в самото начало на кампанията "Великите българи " гласувах и ми беше трудно да определя най-великият българин за мен.Кого да сложа на първо място,дали Хан Аспарух- основателят на Дунавска България,дали Хан/Княз Борис І- повел цял един народ към нова религия и култура,а може би Кирил и Методи - първоучителите,Левски и Ботев ,които са в основата на възраждането,да не забравяме и Иван Вазов,Джон Атанасов,Батемберг ,който се осмели да застане срещу великите сили и да провъзгласи съединението на княжеството и източна румелия.

Петър Дънов ,както и Христо Стоичков също са сред кандидатите за велики българи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз си мислех, че е излишно да гласувам в тоя сайт, но после си казах, че може и светът да научи, ако изберем някой футбилост или шоумен, та доколкото зависи от мен, да помогна да изведем напред някое по-стойностно име. Без да подценявам стойностните фигури в миналото по отношение на политика и образование, духовната култура на един народ си остава най-важното и затова избирах най-вече между св. Иван Рилски и Учителя Беинса; и все пак последният е с по-широки и съвременни схващания, той не се изолира и от материалната култура, което е и мое убеждение - всичко съществуващо си има своето място и роля, макар и да е различно по степен на значимост.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...