Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и работа, специфични комбинации


Inatari

Recommended Posts

Здравейте,

 

реших, че има нужда от подобна тема, тъй като освен спецификата на въпросите, които се задават към Таро свързани с работа, смятам, че има определена закономерност и при отговорите, които Таро дава, т.е. има специфични комбинации, свързани с въпросите за работа, които смятам, че би било полезно да се анализират. Това са моите аргументи за отварянето на тази тема.

 

Тъй като не съм последователна при заниманията си с Таро, въпреки, че изтече доста време от закупуването на първата ми колода, не смятам, че съм била достатъчно активна, за да имам самочувствието за особено напреднала. Ето защо ще споделя тази комбинация, която мисля за много хубава, която получих като отговор на конкретен въпрос, свързан с работа.

 

Ще се радвам някой да я коментира и да сподели заключенията си и наблюденията си върху Таро изобщо, когато задава въпроси за работа и дали според вас има някаква закономерност в комбинациите и значението на картите, когато питаме за работа.

Възнамерявам да кандидатствам за определена длъжност има обявен конкурс, въпросът ми е дали ще го спечеля и ето какво ми отговаря Таро: 9 пентакли, Светът, Кралица Пентакли.

Според мен тук 9 пентакли  иде да каже, че нещата са предопределени в голяма степен и по-скоро трябва да опитам късмета си другаде, в различен град, където въпреки, че съм чужда ще намеря нужната сигурност, но освен това според мен тези процеси се нуждаят от време, отнемат време, и няма да е съвсем скоро, ще се наложи да изчакам., заради Светът. Или въпреки, че няма да спечеля точно този конкурс, ще намеря все пак работа, но в различен град. Конкурсът е за позиция в университет в родния ми град. А аз и без това искам да живея другаде. Аз така възприемам нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да се пробвам като absolute beginner :)

Според мен 9 пентакли показва, че си доволна от постигнатото до момента, може би наскоро си получила дипломата си, постигнала си своеобразна сигурност. Въпросът, е че може би се чувстваш самотна, защото там някъде навън, животът е по-интересен и забавен. Това е един вододел. Светът бележи край на етап от живота ни, но ни дава възможност да продължим на ново стъпало, като ползваме това, което сме натрупали до момента. Каквото и да избереш да правиш, ще бъдеш удовлетворена, ще чувстваш, че това е призванието ти. Кралицата пентакли ме затруднява. Може би по-скоро показва желанието ти да запретнеш ръкави и да вложиш много усилия в нещо, да действаш.

Дай обратна връзка какво се е случило :)

 

Аз на свой ред, също имам питане за бизнеса си, как той ще се развие в следващите 3 месеца:

3 мечове (обърнати) - 9 пентакли (обърнати) - 4меча

В момента положението не е розово, имаме провалена сделка, загуба - 3 меча. Надявам се обаче, че една друга сделка, която се влачи от 6 месеца вече, най-накрая ще се осъществи, заради 9 пент, макар и обърнати. а 4 меча? март-април го приемам като време за почивка? Да отида на ски и да не мисля за сделки?

Линк към коментар
Share on other sites

 

9 пентакли, Светът, Кралица Пентакли

 

Здравей, Ина, бих ти отговорила така: 9 пентакли са свързани с миналото, което явно намира път да се върне в настоящето. Или пък мислите ти за него. Докато образът на кралицата клони към релативност със семейството и неговият адресат. Т.е. работата в картите е само страничен фон, ореол в приглушен тон, за което подсказва светът - мечтите ти, но не само за работа. Мисля, че ти искаш да се поставиш в нечий образ, дори и несъзнателно, кралица пентакли го персонифицира.

Линк към коментар
Share on other sites

Да се пробвам като absolute beginner :)

Според мен 9 пентакли показва, че си доволна от постигнатото до момента, може би наскоро си получила дипломата си, постигнала си своеобразна сигурност. Въпросът, е че може би се чувстваш самотна, защото там някъде навън, животът е по-интересен и забавен. Това е един вододел. Светът бележи край на етап от живота ни, но ни дава възможност да продължим на ново стъпало, като ползваме това, което сме натрупали до момента. Каквото и да избереш да правиш, ще бъдеш удовлетворена, ще чувстваш, че това е призванието ти. Кралицата пентакли ме затруднява. Може би по-скоро показва желанието ти да запретнеш ръкави и да вложиш много усилия в нещо, да действаш.

Дай обратна връзка какво се е случило :)

 

Аз на свой ред, също имам питане за бизнеса си, как той ще се развие в следващите 3 месеца:

3 мечове (обърнати) - 9 пентакли (обърнати) - 4меча

В момента положението не е розово, имаме провалена сделка, загуба - 3 меча. Надявам се обаче, че една друга сделка, която се влачи от 6 месеца вече, най-накрая ще се осъществи, заради 9 пент, макар и обърнати. а 4 меча? март-април го приемам като време за почивка? Да отида на ски и да не мисля за сделки?

funny game, здравей! 

Извинявам се, че се забавих с отговора, но все още нямам резултат за моите карти специално. Обещавам, че ще дам обратна връзка, когато има развитие на нещата. 

За твоята комбинация не мога много да кажа, тъй като нямам много опит с обърнати карти. Като цяло, когато 3 мечове са ми излизали за работа съм стигала до извода, че моментът не е особено подходящ за задаване на въпроси. Винаги резултатът е бил отрицателен. Аз даже се чудя до колко тази работа, бизнесът, който имаш е подходящ за теб по тези карти. 4 меча е права, но според мен индикира също преумора, изразходване на ресурсите и като цяло, изчакване на по- добри времена. Съветът ми е да се въздържаш от каквито и да било действия, като сключване на сделки, търсене на нови бизнес партньори или клиенти. Според мен тук Таро те съветва да изчакаш, да бъдеш търпелива.

 

Димитрина:

Здравей, Ина, бих ти отговорила така: 9 пентакли са свързани с миналото, което явно намира път да се върне в настоящето. Или пък мислите ти за него. Докато образът на кралицата клони към релативност със семейството и неговият адресат. Т.е. работата в картите е само страничен фон, ореол в приглушен тон, за което подсказва светът - мечтите ти, но не само за работа. Мисля, че ти искаш да се поставиш в нечий образ, дори и несъзнателно, кралица пентакли го персонифицира.

Здравей, Димитрина, благодаря за вниманието. 9 пентакли е моята пътеводителна, която идва от миналото, но ще ме отведе в бъдещето. Т.е. за появата й причините са натрупване на събития и действия от миналото, които сега дават резултат. Колкото до Кралица Пентакли не мисля, че тази карта е свързана с моята персона.  :))

Възприемам тази комбинация от 2 карти пентакли, които се преобразуват от голям аркан, в случая Светът като намиране на убежище, което е възможно да стане перманентно, не временно. Светът често ми излиза напоследък, на разни въпроси свързани с работа и точно с този университет с определена причина, която е прекалено лична, в смисъл не виждам особена полза да я споделям.  Но сърдечно ти благодаря за анализа. Мисля, че е много важно да има диалог. Благодаря на всички, които са писали. Когато има резултат от моите действия ще пиша. Мерси!

 

 

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Таро: 9 пентакли, Светът, Кралица Пентакли.

Според мен тук 9 пентакли  иде да каже, че нещата са предопределени в голяма степен и по-скоро трябва да опитам късмета си другаде, в различен град, където въпреки, че съм чужда ще намеря нужната сигурност, но освен това според мен тези процеси се нуждаят от време, отнемат време, и няма да е съвсем скоро, ще се наложи да изчакам., заради Светът. Или въпреки, че няма да спечеля точно този конкурс, ще намеря все пак работа, но в различен град. Конкурсът е за позиция в университет в родния ми град. А аз и без това искам да живея другаде. Аз така възприемам нещата.

 

Не, точно 9 пентакли говори, че си на ръба, че си пред избор и че нищо не е предопределено. 

Светът е целта, мигът на спокойствието - бленувано, мигът на надеждата, на краткия отдих преди щурото препускане отново, Кралица пентакли е атрибут на този митичен рай, който не е за търсещия човек. Не е за индивидуалиста. 

 

Комбинацията е апотеоз на мечтата за почивка след дълъг и морен преход, след време на дълга жажда и след период на ненамиране.

Което идва да каже, че точно обратното важи - търси, не се отказвай, страдай, ала бъди себе си. Дори и устните ти да са пресъхнали. 

 

И никога няма да бъдеш Кралица пентакли, не отива на твореца да е това, потвърждение у 9 пентакли - целта е далече, другаде, тя е страдание, изстрадана е, болка е, умопомрачение е, ала е свое. 

 

9 пентакли е островът на Блажените - 

 

погледа ми за добро тя спази,

че за всичко грозно ослепях.

 

Пенчо Славейков, Ослепях

Линк към коментар
Share on other sites

Ивета страхотен анализ, знаех си, че тази комбинация си струва да бъде публикувана, тя олицетворява целия път, който изминах в живота си през последните 4,5 години. Изморих се да се боря с вятърни мелници и емоционално и психически и всякак. Кралица пентакли би била моето падение, моят отказ от всичко онова, което желая с цялото си сърце. Опитах да се върна към старата мен от преди 5 години, но не става, мостовете са разрушени, аз вече съм друга и сега е момента след тази почивка, която си дадох (4 месеца, не правих абсолютно нищо, пълен блокаж и изтощение) да продължа с още по-голям хъс напред. Благодаря ти! 

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам, че се намесих, въпреки забраните. По-важното е, че ти вече си наясно.

И в този смисъл, няма как да бъдеш никога Кралица пентакли, въпреки ракурса на таро като опция - то обича да се гаври, но и да напомня какво не можеш да бъдеш.

 

Бъди себе си, нека става каквото ще!

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Днес най-сетне  стигнах до малко повече информация за този конкурс, и то от първа ръка, оказа се, че позицията, която е обявена за този университет е изцяло за друг специалист, т.е. не могат нищо да ми предложат, имах разговор с декана на въпросния факултет. Търсят текстилен инженер, а не дизайнер, пък било то и доктор. Казаха, че са впечатлени от работата ми, но им трябва инженер, който да води технологичните дисциплини, както и предполагах. :)))

Но исках да споделя една друга комбинация, която пак е за конкурс, но в областта съвременното изкуство. Този път се притеснявам дали комбинацията ми не е проективна, изцяло е от пентакли, наградата е спонсорирана специализация в Ню Йорк за 6 седмици и самостоятелна изложба в много престижна галерия в София. Вече съм предала всички нужни материали по кандидатстването, успях да спазя сроковете. Комбинацията е 8 пентакли, Крал Пентакли и 3 пентакли. Мисля, че има голям шанс да съм проектирала желанията си върху картите, защото по тези карти би трябвало да го спечеля. :))) Не знам как се наредиха така, но е факт. Ще се радвам на мнения. Благодаря!

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Комбинацията е 8 пентакли, Крал Пентакли и 3 пентакли.

 

Здравей, възможно е да имаш някаква проективност, визирам краля, тъй като той вдига летвата много нависоко. От 8 пентакли имам впечатления, че е в немалко случаи пожелателна карта, има връзка с процеса на зараждането на подбуда и интенция, но без осъществено волево действие и в крайна сметка реален резултат. Освен това, тя, по мои впечатления, обича да превърта минали сценарии. Първоначалната й позиция леко ме притеснява. Да речем, че означава твоите намерения, в конкретната ситуация.

3 пентакли някак си увисва в края, може би има неща, за които не знаеш, за състоящия се конкурс.

Но, допитването чрез Таро за подобни избирателни процеси, които предполагам зависят от не един човек, може да се окаже подвеждащо.

Действай по твоя си начин :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Димитрина, благодаря ти за анализа. Аз възприемам цялата комбинация като символ на усъвършенстването, особено с 3 пентакли накрая. За мен тази карта е символ на успех в ученето, в квалифицирането. 8 пентакли за мен е добра карта и до голяма степен полагането на усилия в точното време и точното място, тогава, когато си застанал на собствения си път и действаш в правилна посока, особено в комбинация с Крал Пентакли, който според мен  тук също е символ на успешно протичане на започнатото начинание, на овенчаване на усилията с успех. Друг въпрос е дали комбинацията не е проективна, за което имам силни колебания. Така или иначе вече всичко е свършен факт, подала съм всички документи и материали, сега трябва да журират. Днес видях, че са удължили срока до 11 март за приемане на портфолиата. Мерси много!

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Ина!

8 пентакли, Крал Пентакли и 3 пентакли

Чудесна е комбинацията - все едно те одобряват и този Крал ти отдава нужното уважение и признание.

По 3П бих казала, че ще наистина ще те финансират :)

Успех!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси, Sha Angreal, какъвто и да е резултатът ще го споделя.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен. По каритите на Ина, особено за 3 пентакли, имам малко по-различно мнение, що се отнася до успех в конкретно начинание, особено свързано с работа. Като финална карта - тя е ниска, предвещава успех, само ако човек разчита единствено на себе си, поне на този етап. И да - успешна е, но не на събитийното ниво, на което се очаква да бъде. Както се казва - портите са отворени, но кои? Ако погледнем на картите ситуативно и търсим взаимоотношенията между питащия и комисията - кой е питащия, къде е изпитващия? Аз тук виждам само Ина, също така изкуството като самоцел, идея, фиксидея и може би най-хубавото от всичко - правилната посока. За сега. :)

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с мнението на Джи за 3 пентакли и цялата комбинация. Но вече тя бе обсъдена, предлагам ако някой друг има налични карти, изтеглени за въпрос от такова естество, да анализира и да продължим дискусията. Аз ще се постарая да си набавя подобни комбинации, които да изкоментираме.

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам, че до  дни ще има резултат от първия кръг на конкурса, ще го преминат между 4 -8 човека. И тъй като се вълнувам пак реших да тегля с карти, въпреки че знам колко лош съветник са емоциите, а и любопитството. Въпросът ми е дали ще мина първи кръг, т.е. дали ще получа номинация и отривам, че картите ми са напълно блокирали или по-скоро отговорът е отрицателен. Комбинацията е  Рицар Пентакли, Колесницата и Справедливостта

Тъй като справедливостта е последна карта приемам, че отговорът на въпроса ми е по- скоро отрицателен, не знам дали изобщо има случаи, в които тя да дава положителен отговор, поне аз не знам. :)))) Въпреки, че имам добра база в лицето на Рицар Пентакли, дадох всичко от себе си, наистина, да се представя в най- добра светлина, колесницата говори, че резултати скоро ще има, но едва ли ще съм сред номинираните. Ще се радвам някой да коментира, това е единствената комбинация, която мисля, че изобщо съдържа някакъв отговор, затова споделям нея. Благодаря.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

 

Рицар Пентакли, Колесницата и Справедливостта

 

Здравей,

Тези карти не отговарят на въпроса ти. Рицарят колкото и да е упорит и уверен, прекалената привързаност може да е в тежест. И той, рицарят, не е твоя персонификация, просто на твоите желания и надежди. Напрежение струи от тези три карти, на мен така ми се струва. Искаш да има Справедливост, да се възнаградят усилията ти, затова в тази конкретика е мислимо да кажем, че Справедливостта е вид изразност на субективната гледна точка. Колесницата малко поизгаря нещата от емоционална гледна точка, н както ти казах това не отразява самия въпрос, така че не се притеснявай, питай пак :)

Докога каза че беше срокът преди да обявят резултатите?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Димитрина, много ти благодаря, че ми отговаряш, намирам, че си абсолютно права за комбинацията. Няма обявен краен срок, но мина срока за предаване материалите и портфолиата на художниците. Преди 2 дни обявиха членовете на журито официално. Предполагам, че до една, две седмици ще излязат резултатите от първия кръг, а именно кои са номинираните за изложбата на наградите БАЗА тази година. Всички номинирани ще участват в изложбата през юни месец и на нея ще обявят кой печели голямата награда. Общо взето това е. Ще номинират между 4-8 автори от всички кандидатствали. Ще попитам още веднъж, когато имам възможност и желание, но оставам с впечатлението, че картите ми са пълен блокаж.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново, 

 

Както обещах давам обратна връзка за конкурса. Днес излязоха номинираните, общо 6 човека от близо 300 кандидатствали.:))) Аз нямам номинация, но се убеждавам в това, че все пак съм успяла да "извлека" някакъв отговор от картите си, защото намирам комбинацията от Рицар Пентакли, Колесницата и Справедливостта за много акуратна, :)))) ако мога така да се изразя. Резултатите излязоха повече от бързо, буквално за няколко дни и естествено отрицателния отговор, който прогнозирах се оказа верен. Колесницата много правилно ми излезе, като нетипично бърз отговор, който журито формулираха само за 4 дни. Така, че намирам всичко това за ценна опитност, даже изключително ценна, тъй като това са реални ситуации, в които започвам да опознавам езика на Таро, колкото и да е многослоен и многозначен, а едновременно с това и универсален. Справедливостта тук си изигра ролята, като съдница, а и предната комбинация, която Ивета анализира само от пентаклите показа колко твърда и нетолерантна структура са институциите, които стоят зад този конкурс, така, че не съжалявам. Благодаря на всички, които ми съдействаха и коментираха. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

 

Здравейте, 

въпрос - какво ме очаква в работата през следващия месец?

Карти  - Рицар чаши, Светът и 5 меча.

Благодаря :)

Редактирано от Олена
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

На въпрос относно работата ми във фирма в която работех до преди 2 месеца на изключително висока позиция, а в момента просто си губя времето там се паднаха 5 чаши, 3 чаши и 10 чаши.... Само чаши... 5 е натрупан гняв и отрицателни емоции, край на нещо (бясна съм и има край и на работната позиция и на лични и приятелски отношения), 3 чаши - радостни събития, празнуване, добри новини (надявам се да, но съм по скоро песимист), 10 чаши - хармония, щастие, основно в семейните оношения... Въпроса ми беше да очаквам ли развитие и има ли шанс да се върна на предходната си позиция? Според вас как да тълкувам комбинацията? 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Привет, не знам дали този форум е жив. За първи път пиша. Трябва да направя професионален избор дали да се захвана с нещо, което ще погълне цялото ми време, ще смени посоката и ще ми отвори много учене и навлизане в дълбока материя, докато успоредно работя, но вероятно ще трябва дори да напусна работа, за да му се посветя за 6 месеца. Питам картите: Да се захващам ли изобщо? Паднаха се от пълно тесте с големи и малки аркани 3 карти: обърнат Магьосник, Светът, Справедливостта. Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...