Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Смяна на антидепресант


Recommended Posts

Здравейте!Моля ви за съвет,пия велаксин от 75мг , но се влоших и ми изписаха Сероксат.Психиатъра ми каза смяната да стане,днес пия едното,утре почвам сероксата.това правилно ли е? рязкото спиране няма ли да ме влоши допълнително?моля за съпорт трябва да взема решение скоро!

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря,за бързия отговор.просто мн съм свикнала с велаксина,той е първия ад които пия дълго време без да де налага смяна,а и в началото слеф първите 6 месеца исках да го спра и се чувствах като парцал от рязкото спиране за това ме е страх. и да питам дали ще имам първоначалното влошаване при започване на сероксата? удачен ли е при ОКР?

Линк към коментар
Share on other sites

Според статистиката, 96 процента от имащите ОКР се повлияват от медикаментите.Но при спирането им, всичките се връщат отново към натрапливостите.

Това е.

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря ви,но наистина не разбрах ще имам ли физическите аномалии при рязкото спиране на велаксина и дали ще имам е първоначалното влошаванр на психическите симптоми докато се натрупа сероксата?

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря ви,но наистина не разбрах ще имам ли физическите аномалии при рязкото спиране на велаксина и дали ще имам е първоначалното влошаванр на психическите симптоми докато се натрупа сероксата?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,ето моя слу4ей,моля за мнение,страдам от депресия и пани4.атаки от години.пия деанксит 2 дневно и в 17.00лудиомил 25мг по 1/2,така съм от години и съм добре,но лудиомила ве4е немога да го намеря,спрях го постепенно но ве4е 2 месеца имам симптоми неприятни гадене,треперене,вълни и натрапливи мисли,сполед лекаря имам нужда от нов антидипресант,пробвах но съм по добре без тях,правя кризи идват ми силни,аз съм много 4увст.организъм и трудно понасям ново хап4е,какво да правя,много се тревожа,помогнете,хи4 не съм добре,помощ от никъде,4е понякога и не мога да вървя

Линк към коментар
Share on other sites

Лудиомила  трябва да се замени.Той няма аналог и кой друг ще ви понесе, никой не знае. Действа се на принципа на пробата и грешката.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте отново съм аз Все още не съм сменила велаксина със сероксат,защото ми казаха,че при сероксата натрапливостите почти не се повлияват,моля дайте комптентно мнение за двата препарата точно при ОКР благодаря,предварително....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте! Пия ципралекс от години и вчера лекарката ми реши да го замени с велаксин -75. Това ми да пее сутрин по 1 таблетка и 1/2 ципралекс за 15 дни, докато напълно спря ципралекс. Могат ли да се пият заедно, малко ми е притеснено?

Линк към коментар
Share on other sites

Защо да не могат? Нали за това са създадени тези псифармацевтични продукти? - да се пият. По две, по три, в комбинации, през час, след ден - никакъв проблем.

Съдействай на лекаря си и не подлагай компетентността му на съмнение - ако не той, то кой се очаква да знае какво точно количество серотонин липсва в мозъка ти и какви точно комбинации от хапчета да назначи?

Оставяме настрана, че тук е форум за психология и психотерапия - не обелваш въпрос за причината, поради която са ти предписани, нито друга информация, която е необходима, за да се даде съвет, евентуално. Да се обсъждат дози и препарати не е най-добрата практика в тази област на човешкото знание и практика, да не кажа хич.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...