Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (26.01.15 - 01.02.15)


Recommended Posts

26.01.15

 

И в Писании говорится: «Всё содействует для добра тех, кто любит Господа». Я даю другой стих: «Всё содействует (служит) для добра тех, кого любит Господь». Этот стих более сильный. И снова повторяю вам: «Всё содействует для добра тех, кого любит Господь». – Но я сам его (добро для меня) заслужил. – Нет, оно существует, потому что Господь тебя любит. Наше счастье в том, что Бог нас любит, а не потому что мы любим Бога. И чтобы не случилось, оно – случилось ради великой Божией Любви, постоянно входящей в нас. Однажды наше сознание пробудится и мы узнаем, что Бог нас любит.

 

«Я знаю, кого вы ищите». Этот человек, которого вы ищите, сошёл вниз работать и снова уйдёт в горний мир. Я вижу, как Он работает. Сегодня все люди несчастны. Но я говорю: «Бог вас любит».

 

Это – Слово, которое я вам сегодня даю. Вижу, что Господь всех вас любит, поэтому я вижу, что вы очень счастливы.

 

[Вы] Ищете [Иисуса] распятого

 

 

И в Писанието се казва: „Всичко съдейства за добро на онези, които любят Господа“. Аз турям друг стих: „Всичко съдейства за добро на онези, които Господ люби“. Този стих е по-силен. И пак ви повтарям: Всичко съдейства за добро на онези, които Господ люби. – „Но аз съм го заслужил.“ – Не, то е, защото Господ те люби. Там е нашето щастие, че Бог ни люби, а не защото ние любим Бога. И каквото ни се случи, то е заради великата Божия Любов, която постоянно влиза в нас. Един ден ще се пробуди съзнанието ни и ще познаем, че Бог ни люби.

„Аз зная кого търсите.“ Този човек, когото търсите, слезе долу да работи и пак отиде горе. Аз виждам как работи Той. Всички хора днес са нещастни. Но аз казвам: Бог ви люби.


Това е Словото, което днес ви давам. Виждам, че Господ всички ви люби, затова аз намирам, че сте много щастливи.

 

Разпятаго търсите  

Линк към коментар
Share on other sites

27.01.15

 

Мы не отрицаем, что богатство и бедность в состоянии сделать человека добрым или плохим, благородным или жестоким. Бедность может сделать человека мирным, кротким, трудолюбивым. Иногда бедность вносит в человека некоторые недостатки: делает его вором, подхалимом, лицемером. В некоторых случаях бедность может заставить человека даже продать свою честь. Ни богатство делает человека благородным; ни бедность создаёт пороки. Богатство и бедность – это условия, при которых может испытываться человеческий характер.

 

Было два сына

 

 

Ние не отричаме, че богатството и бедността са в състояние да направят човека добър или лош, благороден или жесток. Сиромашията пък може да направи човека мирен, кротък, трудолюбив. Някога бедността внася известни недостатъци в човека: прави го крадец, угодник, лицемер. В известни случаи бедността може да накара човека дори да продаде своята чест. Не е богатството, което прави човека благороден; не е сиромашията, която създава пороците. Богатство и бедност са условия, при които може да се опита човешкият характер.

 

 Имаше двама синове

 

Линк към коментар
Share on other sites

28.01.15

 

Мы принимаем, что человеческая душа, вышедшая от Бога, является специфическим элементом духовного мира. Там она – принцип, нераздельный от Бога. Это может быть доказано опытом. В человеческую душу вложены много качеств и сил, а также и определённые дары и способности, которые она всегда может проявить. Только так, [проявляя их,] мы поймём её предназначение.

 

Было два сына

 

 

Ние приемаме, че човешката душа, излязла от Бога, е специфичен елемент на духовния свят. Там тя е принцип, неразделен от Бога. Това може да се докаже на опит. В човешката душа са вложени ред качества и сили, както и известни дарби и способности, които всякога може да прояви. Само така ще се разбере нейното предназначение.

 

Имаше двама синове

Линк към коментар
Share on other sites

29.01.15

 

Сейчас вы живёте на Земле и одни из вас рассуждают о том, существует ли будущая жизнь, или нет; существует ли загробная жизнь, или нет. Другие рассуждают относительно вопроса о том, какое общественное положение необходимо занимать, какой морали служить и т. д. По нашему мнению мораль – это всё то, что находится в согласии с великой Божией волей. Мораль – одна, общая для всех. Добру необходимо быть добром для всех. Оно не может быть добром только для одного человека.

 

Было два сына

 

 

Сега вие живеете на земята и едни разсъждават има ли бъдещ живот, или няма; има ли живот зад гроба, или няма. Други разсъждават върху въпроса какво обществено положение трябва да заемат, на какъв морал да служат и т.н. Според нас морал е всичко това, което е в съгласие с великата Божия воля. Моралът е един, общ за всички. Доброто трябва да бъде добро за всички. То не може да бъде добро само за едного.

 

 Имаше двама синове

Линк към коментар
Share on other sites

30.01.15

 

Вы входите в церковь и слышите: «Здесь спасение человека. Только эта церковь может вас спасти». – Это не так. Каждая религия, каждая церковь может спасти – это зависит как от проповедника, так и от того, кто слушает Слово. Если твой учитель хороший и ты хорошо учишься, то ты, как ученик, будешь преуспевать. Если учитель хороший, а ученик не учится – то ученик ничего не может достичь. Бог – велик, всемудр, всеблаг, но если ты не исполняешь Его воли – ничего не достигнешь. Бог помогает тем, кто идёт по правильному пути. – Зачем существует церковь? – Чтобы научить вас молиться. – Зачем создан мир? – Чтобы узнать Бога и Его великие дела.

 

Было два сына

 

 

Влизате в една църква и чувате да се говори: „Тук е спасението на човека. Само тази църква може да ви спаси“. – Не е така. Всяка религия, всяка църква може да спасява, зависи от проповедника, както и от онзи, който слуша Словото. Като ученик ще напредваш, ако учителят ти е добър и ти учиш добре. Ако учителят е добър, а ученикът не учи, нищо не може да постигне. Бог е велик, всемъдър, всеблаг, но ако ти не изпълняваш Неговата воля, нищо не постигаш. Бог помага на онези, които вървят в правия път. – Защо съществува църквата? – За да ви научи да се молите. – Защо е създаден светът? – Да познаете Бога и Неговите велики дела.

 

Имаше двама синове

Линк към коментар
Share on other sites

31.01.15

 

...Как мир будет приводиться в порядок? Как улучшится жизнь? – Посредством Любви. Она – метод, с помощью которого разрешаются все противоречия. Я не говорю об эротической любви, от которой страдают люди. Сегодня молодые и старые люди не понимают Любовь. Старые говорят, что любовь для молодых; а молодые её не понимают. Я говорю о Любви, рождающей жизнь. То, что вы называете любовью, это ещё не Любовь. Когда Любовь входит в человека – она вносит в него расширение и мир, делает его здоровым и сильным.

 

Было два сына

 

 

...Как ще се оправи светът? Как ще се подобри животът? – Чрез Любовта. Тя е метод, чрез който се разрешават всички противоречия. Аз не говоря за еротическата любов, от която страдат хората. Днес млади и стари не разбират Любовта. Старите казват, че любовта е за младите; младите пък не я разбират. Аз говоря за Любовта, която ражда живота. Това, което вие наричате любов, не е още Любов. Когато Любовта влезе в човека, тя внася в него разширение и мир, прави го здрав и силен.

 

Имаше двама синове

Линк към коментар
Share on other sites

01.02.15

 

Некоторые люди говорят, слушая мои беседы: «Отныне дальше буду жить по закону Любви. Не буду бить своих детей, ругать прислугу; ко всем буду относиться с Любовью». Как только они приходят домой – дела идут по-другому. Жена сердится на прислугу, что та приготовила перегорелую еду; отец сердится на своих детей – и раздаёт пощёчины. После этого оба говорят: «Это Учение не для Земли, его ещё нельзя применить». ...Нет, вы даже опоздали. Время для Учения Христа наступило 2000 лет назад.

 

Было два сына

 

 

Като слушат беседите ми, някои казват: „Отсега нататък ще живея по закона на Любовта. Няма да бия децата си, няма да се карам на слугинята; към всички ще се отнасям с Любов“. Щом си отидат вкъщи, работите излизат другояче. Жената се сърди на слугинята, че прегорила яденето; бащата се сърди на децата си – и плесниците започват. След това и двамата казват: „Това учение не е за земята, не може още да се приложи“. ...Не, закъснели сте даже. Времето за Христовото учение беше преди 2000 години.

 

Имаше двама синове

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...