Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Димитрина_

Таро практики

Recommended Posts

Предишната тема бе насочена към филисофския размисъл относно Таро. Сега нека има и една тема за разнообразни по вид комбинации, чиято структура е била преставена тук в този форум или чийто инструментариум е бил официално признат и доказан от практиката. Комбинациите трябва да са подплатени със собствена гледна точка и най-вече да търсят решение чрез самостоятелен анализ.

Моята първа комбинация се отнася за проблем, който съпътства даден човек. Картите отговарят на въпроса "има ли наличие на психологически проблем" - Паж чаши, 8 жезли, Кралица мечове. 

Както се вижда, нагласата на човека е да прикрива своята невъзможност в черупката на един паж. Има прекалено субективна гледна точка. Не може да осъществи реална взаимовръзка с образа който кралицата "отпечатва". Има наличие на нестабилност, цяла пропаст между паж чаши + 8 жезли и кралица мечове. Добрата кралица пак трябва да се погрижи за бедната момчешка душа... (Няма инициация според мен)

Другият допълващ въпрос е изразен чрез Рицар чаши, Дяволът, Крал мечове.

Строежът е подобен на горния. Мисля че този човек е мъртъв емоционално, образно казано. Има нещо което стопира процеса на изява, а няма авторефлексивност, за да го долови.

Редактирано от Димитрина_

Сподели това мнение

Диди, здравей! По твоите карти ситуацията ми се струва такава: питащият не е емоционално мъртъв, а по-скоро блокира емоциите си, емоционално незрял е.  И Пажът с 8 жезли, и Рицар чаши с Дявол ми приличат на нещо в зародиш - някакво творческо начало (в най-общ смисъл), което се удря в стената на Свръх-Аза (Кралят и Кралицата) накрая и предполагам невротизира човека.

Сподели това мнение

Радвам се, че пишеш, Джи :)

За мен просто човека не е способен да свърже подходящо емоции и интелект. Това довежда до ниска емпатийност, или липса на емпатия. В този кръг се въртят събитията, а аз зададох въпросите, заради смущаващо за мен поведение от мъжа.

Сподели това мнение

Винаги съм се чудила, защо в книжките описват Умереността като изключително благоприятна карта при здравословни въпроси. На мен ми се е падала на няколко пъти на въпроси от подобно естество и никога развитието не е било положително.

Попитах, дали котката на моя позната ще оживее - 5 чаши, Умереността, 3 жезли. Няма много за разсъждение тук, картите са ясни. Става въпрос за отравяне / 5 чаши + Умереността /. Отделно, състоянието на животното беше критично - буквално беше между двата свята / Умереността /. Таих някакви надежди за възстановяване по 3 жезли, но сега осъзнавам, че са били индикация за преход и за бърз край / няколко часа след задаване на въпроса, всичко приключи /.

Сподели това мнение

Винаги съм се чудила, защо в книжките описват Умереността като изключително благоприятна карта при здравословни въпроси. На мен ми се е падала на няколко пъти на въпроси от подобно естество и никога развитието не е било положително.

Попитах, дали котката на моя позната ще оживее - 5 чаши, Умереността, 3 жезли. Няма много за разсъждение тук, картите са ясни. Става въпрос за отравяне / 5 чаши + Умереността /. Отделно, състоянието на животното беше критично - буквално беше между двата свята / Умереността /. Таих някакви надежди за възстановяване по 3 жезли, но сега осъзнавам, че са били индикация за преход и за бърз край / няколко часа след задаване на въпроса, всичко приключи /.

В книжките е едно, в този форум беше друго :)

Поздравявам те за напредъка, за мен това също е признание. Имаше смисъл от моето упорство, че и лоши думи. 

Благодаря. И трима човека да са напред за такова кратко време, за мен е вечността постигната. 

Благодаря ви, момичета!.

Анализът ти на чаши с Умереността, е професионален + 3 жезли като финализиране на историята по чашите. Същото щеше да се отнесе и към човек, но вместо 3 жезли, щеше да има 10 жезли или обърнат Маг, Ас пентакли или Кралица пентакли, ти знаеш. 

Сподели това мнение

В книжките е едно, в този форум беше друго :)

Поздравявам те за напредъка, за мен това също е признание. Имаше смисъл от моето упорство, че и лоши думи. 

Благодаря. И трима човека да са напред за такова кратко време, за мен е вечността постигната. 

Благодаря ви, момичета!.

Анализът ти на чаши с Умереността, е професионален + 3 жезли като финализиране на историята по чашите. Същото щеше да се отнесе и към човек, но вместо 3 жезли, щеше да има 10 жезли или обърнат Маг, Ас пентакли или Кралица пентакли, ти знаеш. 

Аз благодаря за възможността да имам Учител като теб  :) . Иначе още дълго щях да се лутам из книжките  :)

Сподели това мнение

Предоставям следващия КК, в който съм попитала за съвет, съответно за мен. Материалът е постен, но не бива да се отказваме, нали :)

1 - 8 пентакли

2 - 3 чаши

3 - 10 пентакли

4 - 9 пентакли

5 - Паж чаши

6 - Дявола

7 - Магьосника, обърнат

8 - Глупака

9 - Крал чаши

10 - 2 меча

11 - Ас меча

12 - Висшата жрица

Говорих за намерения в предния си коментар, за 8 пентакли, тук също я виждам в подобен превод. Ситуационен също. С 3 чаши формира един не особено развит емоционален импулс, с привкус на Паж чаши - да, не съм особен почитател на тази карта. 10 пентакли, особено така изразена, е събирателно на надличностните (но все пак изразяващи се чрез индивида), фамилни и прочие отговорности, каквото и да означават, както и еквивалент на тези архетипи. Очаквания, които са субективни. Глупава цел, която даже не се осъзнава за цел.

От Дявола нататък има свидетелства за отдръпване във вътрешните океани и пространства. Може би - Крал чаши и Дявола свидетелстват за зависимост, но от какво ли? :) Предполагам, зависимост от страха.

Иска ми се да мисля, че трябва да стана един Глупак, който, преродил се отново из водата, създава път и смисъл.

А не просто буквалността на глупака.

Сподели това мнение

Здравейте, комбинацията ми е обърнати 5 меча + крал жезли +обърнато колелото на съдбата а въпросът какви са чувствата на мъж към жена .

Чувства се обиден наранен и ощетен . Решен е да остави нещата така. Уверен е в правотата си и очаква да се примирявам и съгласявам само с неговата гледна точка. В момента бави отмъщението си , но няма да забрави и ще отмъсти.

Така виждам тая комбинация с моя скромен опит.

Сподели това мнение

Здравейте, комбинацията ми е обърнати 5 меча + крал жезли +обърнато колелото на съдбата а въпросът какви са чувствата на мъж към жена .

Чувства се обиден наранен и ощетен . Решен е да остави нещата така. Уверен е в правотата си и очаква да се примирявам и съгласявам само с неговата гледна точка. В момента бави отмъщението си , но няма да забрави и ще отмъсти.

Така виждам тая комбинация с моя скромен опит.

Проблемът е, че ти оскоро работиш с обърнати карти.

По тези карти не могат да се направят тези изводи :)

С обърнато Коелело няма как да има отмъщение, просто няма нищо. 

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега

Sign in to follow this