Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро практики


Димитрина_

Recommended Posts

  Предишната тема бе насочена към филисофския размисъл относно Таро. Сега нека има и една тема за разнообразни по вид комбинации, чиято структура е била преставена тук в този форум или чийто инструментариум е бил официално признат и доказан от практиката. Комбинациите трябва да са подплатени със собствена гледна точка и най-вече да търсят решение чрез самостоятелен анализ.

 

Моята първа комбинация се отнася за проблем, който съпътства даден човек. Картите отговарят на въпроса "има ли наличие на психологически проблем" - Паж чаши, 8 жезли, Кралица мечове. 

Както се вижда, нагласата на човека е да прикрива своята невъзможност в черупката на един паж. Има прекалено субективна гледна точка. Не може да осъществи реална взаимовръзка с образа който кралицата "отпечатва". Има наличие на нестабилност, цяла пропаст между паж чаши + 8 жезли и кралица мечове. Добрата кралица пак трябва да се погрижи за бедната момчешка душа... (Няма инициация според мен)

Другият допълващ въпрос е изразен чрез Рицар чаши, Дяволът, Крал мечове.

Строежът е подобен на горния. Мисля че този човек е мъртъв емоционално, образно казано. Има нещо което стопира процеса на изява, а няма авторефлексивност, за да го долови.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Диди, здравей! По твоите карти ситуацията ми се струва такава: питащият не е емоционално мъртъв, а по-скоро блокира емоциите си, емоционално незрял е.  И Пажът с 8 жезли, и Рицар чаши с Дявол ми приличат на нещо в зародиш - някакво творческо начало (в най-общ смисъл), което се удря в стената на Свръх-Аза (Кралят и Кралицата) накрая и предполагам невротизира човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че пишеш, Джи :)

За мен просто човека не е способен да свърже подходящо емоции и интелект. Това довежда до ниска емпатийност, или липса на емпатия. В този кръг се въртят събитията, а аз зададох въпросите, заради смущаващо за мен поведение от мъжа.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги съм се чудила, защо в книжките описват Умереността като изключително благоприятна карта при здравословни въпроси. На мен ми се е падала на няколко пъти на въпроси от подобно естество и никога развитието не е било положително.

Попитах, дали котката на моя позната ще оживее - 5 чаши, Умереността, 3 жезли. Няма много за разсъждение тук, картите са ясни. Става въпрос за отравяне / 5 чаши + Умереността /. Отделно, състоянието на животното беше критично - буквално беше между двата свята / Умереността /. Таих някакви надежди за възстановяване по 3 жезли, но сега осъзнавам, че са били индикация за преход и за бърз край / няколко часа след задаване на въпроса, всичко приключи /.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги съм се чудила, защо в книжките описват Умереността като изключително благоприятна карта при здравословни въпроси. На мен ми се е падала на няколко пъти на въпроси от подобно естество и никога развитието не е било положително.

Попитах, дали котката на моя позната ще оживее - 5 чаши, Умереността, 3 жезли. Няма много за разсъждение тук, картите са ясни. Става въпрос за отравяне / 5 чаши + Умереността /. Отделно, състоянието на животното беше критично - буквално беше между двата свята / Умереността /. Таих някакви надежди за възстановяване по 3 жезли, но сега осъзнавам, че са били индикация за преход и за бърз край / няколко часа след задаване на въпроса, всичко приключи /.

 

В книжките е едно, в този форум беше друго :)

 

 

Поздравявам те за напредъка, за мен това също е признание. Имаше смисъл от моето упорство, че и лоши думи. 

Благодаря. И трима човека да са напред за такова кратко време, за мен е вечността постигната. 

Благодаря ви, момичета!.

 

Анализът ти на чаши с Умереността, е професионален + 3 жезли като финализиране на историята по чашите. Същото щеше да се отнесе и към човек, но вместо 3 жезли, щеше да има 10 жезли или обърнат Маг, Ас пентакли или Кралица пентакли, ти знаеш. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

Винаги съм се чудила, защо в книжките описват Умереността като изключително благоприятна карта при здравословни въпроси. На мен ми се е падала на няколко пъти на въпроси от подобно естество и никога развитието не е било положително.

Попитах, дали котката на моя позната ще оживее - 5 чаши, Умереността, 3 жезли. Няма много за разсъждение тук, картите са ясни. Става въпрос за отравяне / 5 чаши + Умереността /. Отделно, състоянието на животното беше критично - буквално беше между двата свята / Умереността /. Таих някакви надежди за възстановяване по 3 жезли, но сега осъзнавам, че са били индикация за преход и за бърз край / няколко часа след задаване на въпроса, всичко приключи /.

 

В книжките е едно, в този форум беше друго :)

 

 

Поздравявам те за напредъка, за мен това също е признание. Имаше смисъл от моето упорство, че и лоши думи. 

Благодаря. И трима човека да са напред за такова кратко време, за мен е вечността постигната. 

Благодаря ви, момичета!.

 

Анализът ти на чаши с Умереността, е професионален + 3 жезли като финализиране на историята по чашите. Същото щеше да се отнесе и към човек, но вместо 3 жезли, щеше да има 10 жезли или обърнат Маг, Ас пентакли или Кралица пентакли, ти знаеш. 

 

Аз благодаря за възможността да имам Учител като теб  :) . Иначе още дълго щях да се лутам из книжките  :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Предоставям следващия КК, в който съм попитала за съвет, съответно за мен. Материалът е постен, но не бива да се отказваме, нали :)

 

1 - 8 пентакли

2 - 3 чаши

3 - 10 пентакли

4 - 9 пентакли

5 - Паж чаши

6 - Дявола

7 - Магьосника, обърнат

8 - Глупака

9 - Крал чаши

10 - 2 меча

11 - Ас меча

12 - Висшата жрица

 

Говорих за намерения в предния си коментар, за 8 пентакли, тук също я виждам в подобен превод. Ситуационен също. С 3 чаши формира един не особено развит емоционален импулс, с привкус на Паж чаши - да, не съм особен почитател на тази карта. 10 пентакли, особено така изразена, е събирателно на надличностните (но все пак изразяващи се чрез индивида), фамилни и прочие отговорности, каквото и да означават, както и еквивалент на тези архетипи. Очаквания, които са субективни. Глупава цел, която даже не се осъзнава за цел.

От Дявола нататък има свидетелства за отдръпване във вътрешните океани и пространства. Може би - Крал чаши и Дявола свидетелстват за зависимост, но от какво ли? :) Предполагам, зависимост от страха.

Иска ми се да мисля, че трябва да стана един Глупак, който, преродил се отново из водата, създава път и смисъл.

А не просто буквалността на глупака.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, комбинацията ми е обърнати 5 меча + крал жезли +обърнато колелото на съдбата а въпросът какви са чувствата на мъж към жена .

Чувства се обиден наранен и ощетен . Решен е да остави нещата така. Уверен е в правотата си и очаква да се примирявам и съгласявам само с неговата гледна точка. В момента бави отмъщението си , но няма да забрави и ще отмъсти.

Така виждам тая комбинация с моя скромен опит.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, комбинацията ми е обърнати 5 меча + крал жезли +обърнато колелото на съдбата а въпросът какви са чувствата на мъж към жена .

Чувства се обиден наранен и ощетен . Решен е да остави нещата така. Уверен е в правотата си и очаква да се примирявам и съгласявам само с неговата гледна точка. В момента бави отмъщението си , но няма да забрави и ще отмъсти.

Така виждам тая комбинация с моя скромен опит.

 

Проблемът е, че ти оскоро работиш с обърнати карти.

По тези карти не могат да се направят тези изводи :)

 

С обърнато Коелело няма как да има отмъщение, просто няма нищо. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...