Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Нито хвалете хората, нито ги укорявайте"


Recommended Posts

"Нито хвалете хората, нито ги укорявайте" - стр. 51, из "За добродетелите и успеха".

Разбирам, че прекаленото хвалене на човека е опасно..., но не би ли било жестоко въобще да не го хвалим, ако той ни дава много поводи за това и жадува да получава похвали? Да не би тези правила да са важали само за учениците на Петър Дънов? Той е казал и ако обичаме някого, да не му казваме. 

По - лесно изпадате в хвалене или в укоряване? Опитвате ли се да се въздържате от това да хвалите хората? 

Линк към коментар
Share on other sites

До сега не съм срещал абсолютни забрани . Всичко е препоръка , за постигане на нещо . Всяко напътствие е добре да го разглеждаме обстойно с цялостния човек (, от абстрактната мисъл  до интуицията) .

Да , и аз мисля че е за учениците . Но нали всички трябва да напредваме . Сега  много хора говорят добре . Може би , им е време да насочат усилията си , по високо  от чакрата  отговаряща за смисленото говорене . Да наблегнат на интуицията .

 :

хваленето и кавгата , имат значение заради резултатите --основен манипулативен метод .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...