Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Кон Круз

"Нито хвалете хората, нито ги укорявайте"

Recommended Posts

"Нито хвалете хората, нито ги укорявайте" - стр. 51, из "За добродетелите и успеха".

Разбирам, че прекаленото хвалене на човека е опасно..., но не би ли било жестоко въобще да не го хвалим, ако той ни дава много поводи за това и жадува да получава похвали? Да не би тези правила да са важали само за учениците на Петър Дънов? Той е казал и ако обичаме някого, да не му казваме. 

По - лесно изпадате в хвалене или в укоряване? Опитвате ли се да се въздържате от това да хвалите хората? 

Сподели това мнение

До сега не съм срещал абсолютни забрани . Всичко е препоръка , за постигане на нещо . Всяко напътствие е добре да го разглеждаме обстойно с цялостния човек (, от абстрактната мисъл  до интуицията) .

Да , и аз мисля че е за учениците . Но нали всички трябва да напредваме . Сега  много хора говорят добре . Може би , им е време да насочат усилията си , по високо  от чакрата  отговаряща за смисленото говорене . Да наблегнат на интуицията .

:

хваленето и кавгата , имат значение заради резултатите --основен манипулативен метод .

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this