Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Молитва за повдигане вибрациите на България


Recommended Posts

Да повдигнем вибрациите на България .Аз не мога да Ви организирам .Да се молим масово за България по едно и също време най добре в неделя и на 25,02,2015,е добре .Нека Бог благослови да стане някога.Прекрасни сте Бог да ви благослови

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 26
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да повдигнем вибрациите на България .Аз не мога да Ви организирам .Да се молим масово за България по едно и също време най добре в неделя и на 25,02,2015,е добре .Нека Бог благослови да стане някога.Прекрасни сте Бог да ви благослови

 

Лозето чака не молитва, а мотика. Стига сте се молили. Правете нещо. Аман от молитви. 

 

Михайло, ти лично какво правиш за България?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако имаме по високи вибрации .Хора с по ниски нива няма да могат да ви правят магии и уруки,няма да ви влияят.Аз съм сигурен че това ще ни помогне.Нямам публичност нито влияние за да поведа народа до масова молитва.Но се моля това да се случи.Забравете дребните различия завистта и омразата да станем едно.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако имаме по високи вибрации .Хора с по ниски нива няма да могат да ви правят магии и уруки,няма да ви влияят.Аз съм сигурен че това ще ни помогне.Нямам публичност нито влияние за да поведа народа до масова молитва.Но се моля това да се случи.Забравете дребните различия завистта и омразата да станем едно.

 

Хората с по-ниска вибрАция са устойчиви на магията!!! 

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм спрял да казвам това което смятам за истина.За мен това не е проблем.Познах и казах какво ще стане и обясних това с това което правим.Не мога да убедя никого че ако си завираме главата в пясъка ще бъдем щастливи.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Ако имаме по високи вибрации .Хора с по ниски нива няма да могат да ви правят магии и уруки,няма да ви влияят.Аз съм сигурен че това ще ни помогне.Нямам публичност нито влияние за да поведа народа до масова молитва.Но се моля това да се случи.Забравете дребните различия завистта и омразата да станем едно.

 

Хората с по-ниска вибрАция са устойчиви на магията!!! 

 

Истината ще ни направи свободни.Аз не говоря за прочетено а преживяно за знаене не за знание,.

 

Вместо да се чувстваш сърна, бъди ловец.

Да бъдеш ловец означава да не ползваш никого и да не зависиш от никого.Освен когато си принуден.

Линк към коментар
Share on other sites

Да повдигнем вибрациите на България .Аз не мога да Ви организирам .Да се молим масово за България по едно и също време най добре в неделя и на 25,02,2015,е добре .Нека Бог благослови да стане някога.Прекрасни сте Бог да ви благослови

 

Ако имаме по високи вибрации .Хора с по ниски нива няма да могат да ви правят магии и уруки,няма да ви влияят.Аз съм сигурен че това ще ни помогне.Нямам публичност нито влияние за да поведа народа до масова молитва.Но се моля това да се случи.Забравете дребните различия завистта и омразата да станем едно.

 

Благодаря Михайло! 

Включвам се! Моята молитва е Господнята+ Добрата+псалм 91.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, и аз ще участвам ползвайки истинската господня молитва и 91

 

Само искам да обясня отношението си. Смятам за арогантно да мисля, че знам какво е полезно за България и да мисля че сегашното й положение не е правилното. 

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че молитвата е оценка на състоянието в момента. Не мисля, че да се повдигат вибрациите означава критика на вибрациите в момента. Винаги е добре да се повдигат вибрациите :) 

А колкото до лозето не ще молитва иска мотика - лозето иска и двете. Събитията в личния и обществения ми живот през последните 5 години ясно ми го доказаха. Молитвата си има своето значение и влияние и мотиката също. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Ако имаме по високи вибрации .Хора с по ниски нива няма да могат да ви правят магии и уруки,няма да ви влияят.Аз съм сигурен че това ще ни помогне.Нямам публичност нито влияние за да поведа народа до масова молитва.Но се моля това да се случи.Забравете дребните различия завистта и омразата да станем едно.

 

Хората с по-ниска вибрАция са устойчиви на магията!!! 

 

Истината ще ни направи свободни.Аз не говоря за прочетено а преживяно за знаене не за знание,.

 

Вместо да се чувстваш сърна, бъди ловец.

Да бъдеш ловец означава да не ползваш никого и да не зависиш от никого.Освен когато си принуден.

 

:3d_053:

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_053:със молитвата , сломявам всяка вътрешна съпротива , за да направя необходимото .
Кой харесва сегашното си положение ? За да знаеш какво и как да направиш , трябва  светлина .Трябва ми разумност , а и на повечето около ми .

,,Но при сегашния живот на хората трябва толкова вяра, колкото разумност. Павел казва: „Без вяра не може да се угоди на Бога, а без разум не може да се служи на Бога“. Вярата угажда, а разумът упътва човека как да служи. Не може да се развие у вас разум, ако вие нямате един чист живот. Чистотата, това е едно условие за развиване на разума. Разумът може да се развива само при много благоприятни условия."

Преди 100 г. Щайнер казва --не можем с нашия обикновен логичен ум да развиваме и подреждаме социалната действителност . То е възможно , но резултата е плачевен . Идеите за тази задача е нужно да свалим от духовния свят .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Именно, не можем с нашия ум да обхванем. Не можем да знаем какво е необходимо на България. Четкаме си само с егото с молитви за нея. Много сме били велики като се молим за България. Едни скачащи бълхи в молитва

Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата НЕ Е ум. Тя е сърце и вяра. 

Молитвата НЕ Е его. Тя е  предаване на абсолютното право върху този свят на истинския му Творец.

Няма нужда да си велик, за да се молиш за страната си. 

И не сме бълхи - ХОРА сме и сме силни.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинете, че стъпвам в светая светих с неумити обувки, но сериозно ли вярвате, че повдигате вибрации и помагате на България с нещо от рода на молитва? :) Молитвата за мен определено не е еднозначна дума, в повечето случаи вярвам, че е механично извършено действие, а в останалите може би просто има за цел да внедри някакъв потенциал от типа внушение за баланс в самия субект; измолване на благодат от външна по природа на човек сила. По тази логика може да се молим на политиците или най-после да създадем гражданско общество.

Аз определено не бих се включила в безплодните въжделения на някого. Иначе има хубава мотивация, но само в писмен вид, изразена тук, в този форум, без реален мащаб.

Линк към коментар
Share on other sites

Мислех да пропусна темата, но няма. Смисъл има, най-малкото защото тези, които ще се включат ще се опитат да създадат една невидима връзка помежду си и да насочат събраната енергия в определена посока. Доколко ще успеят? Ами, доколкото - дотолкова. Аз бих подкрепил по-конкретни усилия, защото повишаването на вибрациите ми изглежда малко отвлечено и безсмислено, но самата идея за молитва ми допада.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен молитвите не ми стигат да спасят дори едно куче, нещастно. Спасявам го с действия, с пари и план. 

А вие искате цяла България да спасявате, ала от какво?

 

 

Първо да се помисли как този безотговорен, мързелив и мразещ народ да промени манталитета си. Няма как да стане с молитви, досега не е станало. 

Линк към коментар
Share on other sites

В подобна молитва е хубаво да се включват само хора, които наистина се усещат ВЯРВАЩИ.  и само тези, които обичат и разбират какво е МОЛИТВА  (за разлика от молба) 

Линк към коментар
Share on other sites

Все още себе познанието е на дневен ред . Защо пак се говори чрез емоции и навици . Вижте пак , какво казва Дънов за разумното ,за молитвата .

Защо пак се говори за молитвата , от позиция --чел съм за нея , значи я знам -- . Молитвата е общение , комуникация . И това се доминира чрез мозъка . Това общение , го правите незабелязано и много често . Една добра съвременна дума за него е , творчество . Човек нищо не може да разбере (учителите казват да направи) без този процес .

Линк към коментар
Share on other sites

Донка, аз знам какво е молитва. Знам, че молитвата е съкровено действие. Знам кога е вредно да се молиш за друг човек. 

 

Ивета е дълбоко интуитивна и често напипва нещата. Поне според мен.

 

Дълбока е грешка човек да се моли за България така общо дадено. 

 

Ще дам пример. Всеки българин пищи, че в страната ни е пълно с богатства, че природата е велика, че зеленчуците били най-вкусни и т.н. И всеки реве как при толкова "богатства" да нямаме пари. Егати дерибейството......Всеки смята, че някой му е длъжен. Българите са мързеливи, изключително мързеливи и изискващи. Имаме прекрасен примен на българските турци, които демонстрират какво значи да си работлив.

 

Ще се моля българинът да стане по-работлив, но не и да задълбочавам илюзиите му. 

 

П.С. И това повдигане на вибрациите, на кои е, на светлите или тъмните. Защото и двете могат да се повдигат.....

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Някога , скоро след ,,10 ноември" .На въпроса как вижда бъдещето , с този парламент ще дръпнем ли напред ? .Една приятелка каза ,,във молитва виждам кучета как се лаят и ръфат "

Линк към коментар
Share on other sites

Божидаре, благодаря! наистина ще е голяма грешка ТИ  да се молиш за България. Но не си вземай грях за други да го преценяш. Моля.

Вибрациите се повдигат само в посока на светлите сили. Другата посока е обратната. 

 

Сутрин, като станете, кажете: "Господи, научи ме да мисля за моите братя и сестри както Ти мислиш за тях." Да мислите добре за хората, това значи да бъдете силни. Важно е да поддържате добро мнение за всекиго.
Едно от опасните положения в живота е да виждате отрицателното в обкръжаващите. Всеки трябва да спира вниманието си на неизменното, доброто и възвишеното в човека. Да виждате недъзите на един човек, това не е наука. Според мен, великата наука е да виждате доброто в човека и него да извиквате. 

Изворът на доброто - Новите отношения

 

 

 

Господи, Боже на Силите, в Името на Христа, чрез което Име Ти си благоволил да Те призоваваме, ние, Твоите чада, идем тази сутрин и припадаме пред Твоите нозе. Молбата ни, Господи, е да благословиш и опазиш българския народ, святата му верига, духовенството, управниците, министрите, земеделците, учителите, търговците, трудещите се в благороден труд, всички майки и бащи, които вършат Волята Ти, и всички добри хора, които работят за Твоето Царство на Земята. Да простреш десницата Си над тях и да ги помилваш.

Господи, възвиси Лицето Си над тях и дарувай им мир!

Благослови тоя народ в превъзмогване всички ухищрения на лукавия и всичките му тъмни сили.

Молим Ти се, благослови душата и духа на тоя народ, за да Те хвали и слави през всичките векове на бъдещето.

Амин.
 

 

Молитва за благословение на българския народ

Линк към коментар
Share on other sites

Донка, благодаря за цитата . Така е. Даже преди малко като се връщах тук си мислех да споделя какво всъщност мисля. Ако има молитва как наистина да има полза от нея. 

 

И сега като прочетох тази молитва за благословия усещам, че е много на място. Мисля, че е важно какво ще се използва като молитва. Самата мисъл за вдигане на вибрациите изключва голям брой българи. Но тази молитва е ОК. Всички българи са добри българи :)

 

Различните българи имат нужда едни от повдигане на вибрациите, а други от заземяването. Благословията ще даде на всеки нужното. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Забелязах, че друга тема, поместена в същата тематична рамка (от рода "да се помолим за България"), е създадена от мъж. Мъжете нямат ли си работа, ами искат да се молят, оставяйки жените (си) да работят? Молитвата те праща почти автоматично в позицията на човек, при който се наблюдават липси, и който с търсене на милостиня се опитва да постигне нещо. Това ми мнение се отнася за публично издекламираните молитви или призив за такива, основно. Значи мъжете чакат божията милостиня и може би се вживяват в ролята си на "мистичен" герой, очакващ героичните си подвизи, а жените действат по същество? Разбира се, имам предвид извадката от тукашните две или повече персони, не обобщавам. 

Така се сещам за чудото на св. Михаил Воин със змея - появил се на езерото, примолил се на бог, изричайки молитва, и хоп - змеят е посечен. А героят сам нищо не направил. Така и с етиопците друговерци.  Сигурно този архетип е още жив, а чудесата чакат в другия свят.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Димитрина, уважавам личните ви представи за понятието молитва и в частност насадената от социализма и атеизма негативна представа за молещия се човек като за безделник. Ние тук говорим за друго. Молитвата е централен метод за работа в учението на Учителя Дънов. Той самият ни е завещал много ценни молитви. Една от тях - Добрата молитва - ми е спасила и преобърнала живота - изпитала съм силата и лично. Тя и още две молитви са помогнали изключително много за съхраняването на живота и за намирането на светлина в Пътя на моите най-близки хора. Изобщо, си давам ясна сметка, че най-ценните неща в живота си, които съм постигнала за себе си и своите близки и любими хора, са били постигнати именно със и благодарение на молитвите. Така че не познавам по-добър начин да работим на духовното поле от молитвата. 
Колкото до копаенето на лозето - за него всеки си носи личната човешка отговорност. 

 

За да не променяме смисъла на тази тема, ви препоръчвам да разгледате събрани от нас мисли за молитвата от беседи на Учителя.

И тема с наши разсъждения и дискусии - Молитвата - за какво да се молим

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...