Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Жената и как да намерим свястната


B__

Recommended Posts

Лично на мен беседите на П.Дънов ми дадоха много за любовта и семейството.

 

И тази сутрин в 3 се усетих - ами няма на този свят жена за мен. Или това е моя илюзия.

 

Как един мъж да намери своята си жена? Как мислите става това?!

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, разсмя ме :) Точно преди 10 години така се запознахме с настоящия ми съпруг - в един сайт, съвсем на шега. 

Той беше написал нещо подобно в профила си и аз с иронична усмивка му зададох въпроса какви са критериите му за "свястна жена" та аз да си направя сметката дали изобщо да кандидатствам? :harhar:  И докато се уточнявахме, критериите изчезнаха, а ние.... заживяхме заедно :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, разсмя ме :) Точно преди 10 години така се запознахме с настоящия ми съпруг - в един сайт, съвсем на шега. 

Той беше написал нещо подобно в профила си и аз с иронична усмивка му зададох въпроса какви са критериите му за "свястна жена" та аз да си направя сметката дали изобщо да кандидатствам? :harhar:  И докато се уточнявахме, критериите изчезнаха, а ние.... заживяхме заедно :)

 

Е няма я моята жена да се обади тука. Даже ме е страх да не би случайно Ивета да напише нещо, но съм имунизиран :) 

 

Обикновено ще се обадят вредните жени, но и те не се обаяждат. Все пак е хубаво :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, сега ще споделя стратегията на моя съпруг - сподели ми я малко след като се запознахме. 

Мъжът чука на вратите, които му се струват приемливи. 

Ако и когато му отворят, оглежда се, влиза и ако не го изгонят стои докато му е приятно. После излиза. Ако го заключат, бяга през прозореца. 

Когато се усети, че вече няколко пъти влиза в една и съща къща и все повече се застоява.... накрая забравя, че това не е неговата къща.... 

 

Каза, че тази стратегия го е довела при мен.  :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

Има няколко теми, посветени на жената и нанейната роля, явно никой не може без бозаенето, ала темата за мъжа, е заключена. 

:)

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 ами няма на този свят жена за мен. Или това е моя илюзия.

 

не е илюзия ...

 

"свястната" - ясно !!!

 

 

То е ясно, че "свястната" може да се тълкува като "принца на белия кон" :) 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 Г-н Цендов, каква трябва да е свястната жена според Вас? :)

 

:) :) :) Тази тема я отворих, за да видя вижданията на хората......и може би да се убедя още веднъж, че мъжете не се интересуват от този въпрос, докато не им стане ама много напечено. 

 

Няма как да се намери точната жена по описание какво е свястната. Няма как от ума да я изберем. 

 

И в интимните взаимоотношения няма нещо, което да е взето само от едната гледна точка и наистина да сработи. Можем да говорим как двойката да е успешна и за това наистина има насоки, които аз знам. Като говоря за интимната двойка - за всяка интимна двойка: мъж-жена, мъж-мъж, жена-жена. 

 

Само в сферата на ума няма как да намерим нашия си партньор. Това е действие, което не подлежи на слагане в умствени рамки. Например, мога да направя констелация на даден човек, за да му се помогне да намерия своя партньор и после да обясня какво се е получило, но всеки път е различно. Всеки е уникален, с уникален път. 

 

P.S. Между другото това, което споделя Донка не е рамка, а стратегия, която може да позволи да започне реален преживелищен процес на осъзнаване дали нещата ще се получат или не. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Значи тази тема е предизвикателство, с което целите да провокирате мнения от потребителите във форума, на базата на които да правите анализи ...?

От чисто любопитство или за да ги ползвате професионално? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не забравяйте, че всеки мъж го вълнуват тези въпроси. Има част от мен, която точно така е формулирала нещата. Предишното ми мнение нямаше да е такова, ако не й бях позволил да се изяви. Първо е начин да опозная себе си. После, каквото се получи

 

Така че, ако давате съвет по въпроса, давайте :) 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Точно това щях да напиша - може би е необходимо човек първо да опознае/открие себе си, за да намери подходящия човек (да определи критериите си при последвалото търсене, което би довело до задоволителен и за двете страни резултат)... И прочетох Вашето мнение, което не ми попречи да си го напиша все пак!

Редактирано от IvelinaB
Линк към коментар
Share on other sites

Ами, от известно време получих просветление, при мен също до голяма степен повлияно и от прочетеното от учителя Дънов на тема семейство, любов, отношения. То е и съветът ми:

Опознай себе си, за да откриеш Човека за теб.

Обикни себе си, за да те обикне истински и теб някой.

 

Не следя форуми и нямам други профили, така че може би това е повтаряно тук многократно. Което ако е така, се извинявам. Но за мен си е откритие, с което се гордея, въпреки че имам още много работа върху себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

"Опознай себе си, за да откриеш Човека за теб.

Обикни себе си, за да те обикне истински и теб някой."

 

Ами така ясно и чисто не съм го виждал. Първо да опознаеш и обикнеш себе си. Тогава вече идват правилните за теб хора, не само партньор. 

Някои хора си мислят, че могат да се обичат, само ако някой друг ги обича. Други мислят, че това, което е в ума им, е познание за себе си. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

"Някои хора си мислят, че могат да се обичат, само ако някой друг ги обича. " 

 

Аз бях от тези хора, дааа разбирам. Много е болезнено и много често срещано, даже масово. А то щастието било вътре :) ... ние къде го 

търсим!? И кой обвиняваме после. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, зачетох се във форума и ми стана доста интересен. Не ви познавам, предполагам, че повечето от вас са психолози, психиатри, философи....хора, с които не бих могла да споря или да съветвам...но, изхождаща от личния си опит бих ви предложила да си намерите, някоя "несвястна", която с течение на времето да ви обърне представите за себе си. ..В противен случай рискувате същото :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, зачетох се във форума и ми стана доста интересен. Не ви познавам, предполагам, че повечето от вас са психолози, психиатри, философи....хора, с които не бих могла да споря или да съветвам...но, изхождаща от личния си опит бих ви предложила да си намерите, някоя "несвястна", която с течение на времето да ви обърне представите за себе си. ..В противен случай рискувате същото :)

Аз не съм от философите, психолозите и тн., но съм напълно съгласна с теб. И в същото време бих задала въпроса кой жени спадат към "несвястните" и има ли такива изобщо?!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

С много превъзнасяние, не се намира "свястната жена". Първо - понятия като жена, деца, брак, семеен бюджет и отговорности и т.н. са напълно физически явления, и като такива имат напълно физически характер. Една от огромните илюзии които се налагат на днешното общество е "холивудската" "любов". Много от нас сме били там, и макар да е проява на някакво душевно търсене, по същество е илюзия, която се разпада рано или късно. Ако говорим за чисто душевна любов, какво правим ако сродната ти душа е същ пол (а ти не си обратен/а), или с 40 години по-млада или пък по-стара? Или сте в различни градове, или вече семейни, или сте просто на друг акъл? Това са реалностите на физическият живот. Може да се получи някаква синхронизация в редки случаи, но май това е от нещата които трябва по-скоро да внимаваш какво си пожелаваш... Защото да имаш такава връзка и тя да се крепи на физическите закони, е може би от най-лошите неща които могат да ти се случат...

 

Ей ти по-реалистични идеи:

 - да е добросърдечна, а не някоя усойница

 - да не ти изневерява, или поне докато не ти направи твои деца :)

 - да се грижи за теб, поне с желание, дори да не я бива толкова

 - да те приема такъв какъвто си

 - да е симпатична, но не чак толкова убава, че да избяга или да искат да я крадат :)

 

Като се замислиш, напълно аналогично е и в обратната посока. Но повечето мъже и жени имат деформирано от хормони и общество идеи. Естествено, нищо от това няма значение, ако реално не си търсиш *жена*. Ако търсиш нещо друго, и 3 милиарда жени ще ти се сторят малко... Вярно е, дори да гледаш само тия няколко показателя, бройката значително намалява, но пък живеем във време на глобализъм, човек има възможност да сменя средата ако не му изнася. Аз обаче съм общо взето съгласен с мнозинството религиозни/философски течения, че жена и духовен път са несъвместими понятия и дори да не мислиш така, пред теб има избор между едното и другото и го правиш, щеш или нещеш. Жената е физически партньор, понякога може да се случи и душевен, но в духовният път човек е напълно сам. Както това е важало преди 2000 години, така важи и днес...

 

Дори и Холивуд, сблъсквайки се с проблемът да опише любовта между мъж и жена по някакъв начин който ще се възприеме положително от обществото, или спира след първата целувка, или изобщо я избягва. Примерно аз съм фен на Досиетата Х. Филмът е мрачен, но всъщност доста идеализиран. Мълдър има силна кауза в своя живот, което много малко хора постигат и по-същество е някакъв духовен път. Много хора сигурно са се питали, защо не сценаристите не развиха приятелството им със Скъли към нещо "повече". Проблемът е, че дори Холивуд не може да го изфабрикува това "повече" без да разруши образът на Мълдър. Как щеше да продължи цялото нещо? Може би със серии в които Мълдър скатава от работа за да се отдаде на страстни ласки? Или гледа двете си деца след работа? Или слуша Скъли как трябва да внимава в какви игри се забърква, защото има семейство което го чака вкъщи? Да, филмът е измислица, хора вървящи толкова целеустремено по някакъв път са изключителна рядкост. Но ако човек в някаква степен го прави, в някаква степен изкачат и подобни въпроси без отговор, пък дори и да не си федерален агент :)...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Има свестни жени!

Но жалкото в случая е, че мъжете се страхуват от уверени, интелигентни и можещи жени! А само една такава жена би имала вдъхновението да превърне най-студената зима в лято, а лятото в най-красивата любовна история... 

Но от друга страна, всеки мъж заслужава жената до себе си спрямо собственото си сърце! Така че нека всеки мъж да погледне първо в себе си...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Лично на мен беседите на П.Дънов ми дадоха много за любовта и семейството.

 

И тази сутрин в 3 се усетих - ами няма на този свят жена за мен. Или това е моя илюзия.

 

Как един мъж да намери своята си жена? Как мислите става това?!

:):)  Първо е да има желание ...Май , другото не е важно .

 Мит е , че се страхуваме от самоуверени и интелигентни жени . Мисля , че се има в предвид , жени с висока самооценка (нежно казано) .Тука , непоносимоста е към поведение на неизвоювано ,,правораздаване". :) .Все пак не се търси  началничка , а другарче ... Е това за различните възрасти , звучи различно .

 

Линк към коментар
Share on other sites

Как един мъж да намери своята си жена? Как мислите става това?!

В миналото , обстоятелствата , обществото , са ни събирали . Сега сме по свободни .Трябва да овладеем себе си , за да живеем в мир с другия . И търпение :) другия също не се владее .

Своята жена ? :)  Докато не си казал  ,,Тази е !" , всички са твои . Ти сам знаеш за необратимоста на избора . Но с правилен живот , може да се събере сила за нов избор , засенчващ всички досегашни .

Линк към коментар
Share on other sites

И аз не съм психолог, нито философ, но ще се опитам да напиша какво за мен е подходяща жена.

- да бъде красива - това е неизменна част за мен. Искам да ме привлича, това да не е мимолетно, да има сексуална енергия. Може да има всички други качества, но това липсва ли... нямаш желанието да откриеш повече.

- да те остави да бъдеш себе си, да бъдеш спокоен - след първото условие, това е ужасно важно! Да не стоиш в постоянно напрежение дали правиш достатъчно, дали и обръщаш достатъчно внимание, дали правиш достатъчно жестове, защото ако се успокоиш, може да намери някой, който го прави. ЕТО ТОВА за мен е най-голямата слабост на жените. Много са малко тези, които се открояват.

- останалите неща с изневеряването, усойницата и т.н се подразбират.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...