Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (23.02.15 - 01.03.15)


Рассвет

Recommended Posts

23.02.15

 

Итак, наша жизнь везде полна соблазнов. Кто-то посмотрит на тебя, скажет тебе какое-то плохое слово, вызовет у тебя греховные мысли. ...Тогда спрашиваю: «В христианской жизни, или в духовной жизни, существуют ли правила, по которым мы можем узнать человека?» – «Существуют. Существует одно великое жизненное правило, не имеющее никакого исключения. Если ты человек с чистым сердцем, невинный как ребёнок, не будет никакого лукавства в твоей душе, и, встречая человека, стремящегося к Богу, ты почувствуешь в своём уме расширение, расширение в сердце, почувствуешь, что этот человек добр, что он восходит к Богу. Этот человек может не обладать красивой внешностью, может быть грубым, может быть сгорбленным, но если ты всё это почувствовал к нему, этот человек воистину идёт к Богу, хотя он груб».

 

Соблазны

 

 

И тъй, нашият живот е пълен навсякъде със съблазни. Някой те погледне, каже ти някоя лоша дума, съблазни те. ...Питам тогава: В християнския живот, или в духовния живот, има ли правила, чрез които ние можем да познаем един човек? – Има. Има едно велико правило в живота, в което няма никакво изключение. Ако ти си един човек чист по сърце, невинен като детето, няма да има никаква лукавщина в душата ти и щом срещнеш един човек, който се стреми към Бога, ти ще почувстваш едно разширение в ума си, едно разширение в сърцето ти, ще почувстваш, че този човек е добър, че той върви във възходяща степен, по Бога. Този човек може да не е красив по външност, може да е груб, може да е гърбавичък, но почувстваш ли това към него, непременно този човек върви по Бога, макар че той е груб.

 

Съблазните

 

Линк към коментар
Share on other sites

24.02.15

 

У многих из вас следующая слабость: кто-то увидел ночью во сне, что ему явился Христос, и он встает с постели и бросается бежать через весь квартал рассказывать всем о своём опыте. С того момента Христос потом уже не явится ему, ничего ему не будет говорить. Этот свой опыт тебе необходимо держать глубоко сокрытым в душе и никто из твоих ближних не должен знать, что тебе явился Христос; но в твоей жизни наступит мгновенная перемена и по этой перемене поймут, что тебе явился Христос.

 

Соблазны

 

 

Много от вас имат следната слабост. Някой сънувал през нощта, че Христос му се явил, и той като стане, хукне през цялата махала да разказва на всички за своята опитност. Оттам насетне Христос няма да му се яви, нищо няма да му каже. Тази своя опитност ти трябва да задържиш дълбоко в душата си и никой от твоите ближни да не знае, че Христос ти се явил, но в живота ти да настане моментално промяна и от това да разберат, че Христос ти се явил.

 

Съблазните

Линк към коментар
Share on other sites

25.02.15

 

Теперешние люди, если я что-то говорю, задают вопрос: «В пользу ли нашего народа он говорит, говорит ли в пользу нашего дома?» Неужели вы думаете, что тот, кто говорит в пользу одного народа, говорит Истину? Неужели тот, кто говорит в пользу одного дома, говорит Истину? Нет, не говорит Истину. Истину говорит только тот, кто живёт для Бога и вершит волю Божию.

 

Исследуйте Писания!

 

 

Сегашните хора, щом говоря нещо, запитват: „Той говори ли в полза на нашия народ, говори ли в полза на нашия дом?“ Нима мислите, че онзи, който говори в полза на един народ, говори Истината? Нима онзи, който говори в полза на един дом, говори Истината? Не, не говори Истината. Истината говори само онзи, който живее за Бога и върши волята Божия

.

Изпитвайте Писанията!

Линк към коментар
Share on other sites

26.02.15

 

Итак, говорю, закон таков: Насколько больше ваши страдания, настолько, без всякого исключения, будущие условия для вашего развития более благоприятны. Страдания определяют развитие, от них зависит степень подъёма [в развитии человека]. ...Страдания – это условия для обрабатывания человеческой души.

 

Исследуйте Писания!

 

 

И тъй, казвам, законът е такъв: Колкото вашите страдания са по-големи, без никакви изключения, толкова бъдещите условия за вашето развитие са по-благоприятни. Страданията определят развитието, от тях зависи степента на повдигането. ... Страданията, това са условия за обработване на човешката душа.

 

Изпитвайте Писанията!

Линк към коментар
Share on other sites

27.02.15

 

«Исследуйте Писания, потому что в них жизнь!» В этих Писаниях присутствует великая философия, с помощью которой мы можем воссоздавать свою жизнь сообразно законам, существующим сейчас во Вселенной. А современные люди, современное общество, современные народы не соблюдают эти законы. Болгары, например, настолько наивны, что все думают, что может появиться некий болгарин и наведёт порядок в Болгарии...Не только в Болгарии, нигде нельзя найти человека, который бы наладил бы всё в мире, ни сейчас, ни в будущем. Однако каждый человек может выправить мир. Когда? Когда поймёт эти законы.

 

Исследуйте Писания!

 

 

„Изпитвайте Писанията, защото в тях има живот!“ В тия Писания има една велика философия, чрез която можем да пресъздадем своя живот съобразно законите, които сега съществуват вътре във вселената. А съвременните хора, съвременното общество, съвременните народи не спазват тия закони. Българите например са толкова наивни, всички мислят, че може да дойде някой българин да оправи България. ...Не само в България, никъде не може да се намери човек, който да оправи света, нито сега, нито за в бъдеще. Обаче всеки един човек може да оправи света. Кога? Когато разбере тези закони.

 

Изпитвайте Писанията!

 

Линк към коментар
Share on other sites

28.02.15

 

Знаете ли вы каков великий закон? Сейчас вы, находясь на Земле, думаете, что на Небо можно перейти отовсюду. Это не так, когда вы уйдёте в пространство – там будут врата и через них необходимо [будет] пройти. ...Существуют определённые врата, и ты, будучи человеком, пройдёшь только через них. Для всего происходящего существует план и порядок.

 

Исследуйте Писания!

 

 

Знаете ли какъв е великият закон? Вие сега, като седите на земята, мислите, че отвсякъде може да минете за небето. Не е така, като отидете в пространството, там има врата, и през нея трябва да минете. ...Има определена врата, и ти, като човек, само през нея ще минеш. За всяко нещо има ред и порядък.

 

Изпитвайте Писанията!

Линк към коментар
Share on other sites

01.03.15

 

Сейчас, прежде всего, от вас требуется чистота в мыслях и желаниях и непоколебимая вера, что как сказал Господь, так и будет. Если начинаешь какую-нибудь работу, обращаясь к Богу, нельзя сомневаться в успехе. Можешь быть учителем, судьёй, священником, земледельцем – если исполняешь свои обязанности, [то] в окружающем мире нет силы, которая тебе помешает.

 

Учителя

 

 

Сега, първото нещо, което се изисква от вас, то е чистота в мисли и желания и непоколебима вяра, че каквото е казал Господ, то ще бъде. Когато туряш Господа отпред на някоя работа, няма защо да се питаш дали ще успееш. Може да бъдеш учител, съдия, свещеник, земеделец, ако изпълняваш своята длъжност, няма сила в света, която да ти попречи.

 

Учителите

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...