Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (02.03.15 - 08.03.15)


Recommended Posts

02.03.15

 

Кто-то говорит: «Что думает наш Учитель?» – Я думаю дарить вам Божию Любовь – пусть она струится как неисчерпаемый источник (для всех).

 

Исследуйте Писания!

 

 

Някой казва: „Какво мисли нашият Учител?“ – Аз мисля да ви предам Божията Любов, тя е един голям извор, не е моя, и тази Любов трябва да я пусна, тъй, да върви.

 

Изпитвайте Писанията!

Линк към коментар
Share on other sites

03.03.15

 

Не бойтесь, не спешите – все воскреснут и оживут. Всё это вы проверите и увидите, что в мире существует абсолютная правда, абсолютная мудрость, абсолютная любовь ко всем людям. Это – Божественное. Вот почему Христос говорит: «Там, где двое или трое собраны во имя Моё, там и Я посреди них». Надо ли бояться, если Бог с нами? Вот путь, по которому болгары могут привести в порядок свои дела. О каких болгарах я говорю? Я говорю о сознательных болгарах. – Надо ли быть патриотами? – Существует нечто более высокое, чем патриотизм. Если ты скажешь, что ты болгарин – это значит, что ты послан на Землю служить Богу.

 

Отдай мне, что должен

 

 

Не бойте се, не бързайте, всички ще възкръснат и оживеят. Всичко това ще проверите и ще видите, че в света съществува абсолютна правда, абсолютна мъдрост, абсолютна любов към всички хора. Това е Божественото. Ето защо, Христос казва: „Дето са двама или трима, събрани в мое име, там съм и аз." Трябва ли да се страхуваме, щом Бог е с нас? Ето пътят, по който българите могат да оправят работите си. За кои българи говоря? Аз говоря за съзнателните българи. – Не трябва ли да бъдем патриоти? – Има нещо по-високо от патриотизма. Кажеш ли, че си българин, това значи, че си пратен на земята да служиш на Бога.

 

Плати ми, що ми си длъжен

Линк към коментар
Share on other sites

04.03.15

 

Вы говорите: «Не верьте в людей!» Скажите так: «Я буду верить в Бога, в Его священную книгу Любви. Второе: я буду верить в первую копию, находящуюся в моей душе. В этом переводе, который я найду (в себе), не буду сомневаться. Я буду верить в свой дух. И, наконец, я буду верить во вторую копию своей души – в моего ближнего. Верю во всё это, но буду сверять его с оригиналом».

 

Исследуйте Писания!

 

 

Вие казвате: „Не вярвайте в хората!“ Кажете така: „Аз ще вярвам в Бога, в Неговата свещена книга на Любовта. Второ: ще вярвам в първото копие, което е в моята душа. В този превод, който ще намеря, няма да се съмнявам. Ще вярвам в моя дух. И най-после, ще вярвам във второто копие на моята душа, което е моят ближен. Вярвам във всичко туй, но ще го сверявам с оригинала“.

 

Изпитвайте Писанията!

 

Линк към коментар
Share on other sites

05.03.15

 

Не желайте того, чтобы Господь поставил вас на какую-то горную вершину. Вы – не для горных вершин. Если вас Он поставил в долину – вы находитесь в самых хороших условиях. Ты страдаешь, тебя унижают люди – не бойся! Болгары зовут какого-нибудь пастуха вытоптать их поля, когда хотят, чтобы они стали лучше расти. Не теряйте уверенности, когда вас топчут люди. Дело не в этом. Всё обратится в добро для тех, кто любит Господа. Свет озарит умы любящих Господа. Все, любящие Господа, окрепнут и станут сильными. Все, любящие Господа, станут возвышенными и благородными. Все, любящие Господа, приобретут знания и Мудрость. Все, любящие Господа, проникнут в великую Истину, которая сделает их свободными.

 

Исследуйте Писания!

 

 

Не искайте Господ да ви постави на някой планински връх. Вие не сте за планинските върхове. Ако ви е турил в долината, вие сте в най-добрите условия. Страдаш, унижават те хората, не бой се. Тъпчат те хората, не бой се! Българите, когато искат нивите им да израстнат повече, те викат някой овчар да ги тъпче. Не се обезсърчавайте, когато хората ви тъпчат. Не е там въпросът. Всичко ще се превърне за добро на онези, които любят Господа. Светлината ще просветне за онези умове, които любят Господа. Всички, които любят Господа, ще укрепнат и ще станат силни. Всички, които любят Господа, ще станат възвишени и благородни. Всички, които любят Господа, ще придобият знания и Мъдрост. Всички, които любят Господа, ще придобият великата Истина, която ще ги направи свободни.

 

Изпитвайте Писанията!

Линк към коментар
Share on other sites

06.03.15

 

Нам необходимо быть выдающимися работниками! Некоторые люди говорят: «Будем скромными!» Нет, должны быть выдающимися работниками! ... Быть выдающимися в Любви, выдающимися в Мудрости, выдающимися в Истине, выдающимися в смирении, выдающимися по кротости, по воздержанию, выдающимися в бескорыстии, выдающимися, выдающимися! Так желаю! И вы получите благословение Того, слова Которого неизменны.

 

Исследуйте Писания!

 

 

Ние трябва да бъдем велики работници! Някои казват: „Скромни да бъдем!“ Не, велики работници! ...Сега да бъдем велики по Любов, велики по Мъдрост, велики по Истина, велики по смирение, велики по кротост, по въздържание, велики по безкористие, велики, велики! Така искам! И ще имате благословението на Този, на Когото думите никога не се изменят.

 

Изпитвайте Писанията!

Линк към коментар
Share on other sites

07.03.15

 

То, что люди называют счастьем, это соотношение. Счастье – это связь между двумя душами. Когда два сердца соединены правильно, т. е. имеют правильные отношения, то, как в музыке, так и здесь, образуется тот тон, который мы называем счастьем.

 

Кто имеет уши

 

 

Туй, което хората наричат щастие, това е съотношение. Щастието, това е връзка между две души. Когато две сърца са правилно съединени, т.е. имат правилни отношения, то, както в музиката, тъй и тук, образува се онзи тон, който ние наричаме щастие.

 

Който има уши

 

Линк към коментар
Share on other sites

08.03.15

 

Болгария нуждается в женщинах Новой культуры. …Новая культура требует женщин не в обычном смысле слова, но женщин нового – решительных, светящихся женщин: женщин со светлыми умами, с широкими сердцами, с алмазной волей.

 

Пять братьев

 

 

България се нуждае от жени на новата култура. ...Новата култура изисква жени, не в обикновения смисъл на думата, но жени на новото – решителни, светещи жени: жени със светли умове, с широки сърца, с диамантена воля.

 

Петимата братя

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...